Samsung Ativ S

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: Samsung Ativ S

Post od Cedogares »

Ma jasno je to meni, kontam da je za prebacivanje velikih fajlova dusu dao, za strimovanje na TV itd. je ovaj Samsung link ako se ne varam, nego kako to funkcionise, mislim wifi direct, nema nigde te opcije u telefonu niti aplikacije, kako se povezati sa Androidom..

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Одг: Samsung Ativ S

Post od Baraba »

Kako nema, ovako je na S3:
Slika

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: Samsung Ativ S

Post od Cedogares »

Ativ Beam jeste tu da bi se vrsilo slanje i povezivanje sa Androidom, koristi za tu svrhu tap to send(nfc) ali samo slanje je preko blututa, a posto Ativ hardverski podrzava wifi direct ne znam kako iskoristiti taj momenat..

EDIT: Ovde se spominje wifi direct i njegova upotreba..

http://mobile.theverge.com/2013/6/3/439 ... -tethering
http://forums.wpcentral.com/nokia-lumia ... irect.html

EDIT 2: Nadam se da ce osloboditi fiwi direct u nekom od narednih apdejtova sistema ili Ativ Beam aplikacije posto je jos u beta fazi koliko vidim..

BeliTigar
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Pon, 14. Okt 2013. 19:55
:: Samsung Ativ S
:: Nokia E7

Re: Samsung Ativ S

Post od BeliTigar »

Radi vec nekoliko dana sa karticom od 64 gb. nisam pokusavao da je napunim punu ,pa da vidim da li ce da radi ,ali oko pola je puna sa podatcima ,sto se tice bagovanja radi ,kao i sa prethodnom sto sam koristio od 8 gb , a ujedno samsung je izbacio za neke svoje aplikacije update ,znaci da nas nisu zaboravili , da li i vama kao i meni uvek ako ima neki update ,izbaci negde posle 17 h , ili to zavisi od neceg drugog?

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: Samsung Ativ S

Post od Cedogares »

Super.. Da bilo je pomena oko toga, i meni najcesce izbaci oko 17h, mada cini mi se da se desavalo da stignu i u neko drugo doba dana..

BeliTigar
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Pon, 14. Okt 2013. 19:55
:: Samsung Ativ S
:: Nokia E7

Re: Samsung Ativ S

Post od BeliTigar »

Posto sam bio danas u zoni gde je skoro pa nikakva pokrivenost mrezom ,desilo mi se par puta da se restartuje ,da bih skontao da se on sam od sebe se trudi iz petnih zila da pronadje mrezu ,pa kad nije u mogucnosti onda se restartuje kako bi je pronasao ,kao da se zaglupi imam takav osecaj ,pa kad se restartuje ,on i pronadje mrezu ali slab totalno signal , dajem svoje misljenje neko je pominjao restartovanje da je i mao i na svom Ativ S modelu ,da napomenem nikad se ranije to nije desilo .

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Samsung Ativ S

Post od miodrage »

I drugi WP uredjaji to rade, ATIV S nije izuzetak. Ja sam bas bio u tripu zbog ovoga ali sam procitao na nekim forumima d aje to normalno. I meni se desilo 2-3 puta.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Samsung Ativ S

Post od Deksi »

Meni se jednom desilo kada sam bio u podrucju sa slabom pokrivenošću signalom da se je baterija za oko 8 h. potrosila oko 60%. Što mi se nikad do tad nije desilo, nisam primetio da se je restartovao.

BeliTigar
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Pon, 14. Okt 2013. 19:55
:: Samsung Ativ S
:: Nokia E7

Re: Samsung Ativ S

Post od BeliTigar »

Deksikom , to se desava ako nemas mreze ,pa se sam restartuje ,ja sam primetio tako sto mi se zvono smanjilo na 19/30 , da li neko zna kako sad moze da se instalira Here drive + ,posto vise nije moguce sa proksijem (onaj koji su svi koristili ),nemoze da se poveze u prodavnicu ,a nasao sam ovaj proksi (IP 103.13.29.118, port 8888) i prepozna kao HTC , pa i na Lumia telefone moze da se instaliraju Samsungove i Htc aplikacije ,ali ako neko zna neka ostavi ovde nacin na koji mogu Nokiine aplikacije na Samsung ?

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: Samsung Ativ S

Post od Cedogares »

Imam zanimljiva iskustva sa punjenjem baterije, evo danas sam ga stavio u 14:30 na punjac, bilo je 3% a sad 67%, i evo dok ga koristim brze se prazni nego sto puni inace bi bilo malo vise od tih 67% da ga nisam koristio, uglavnom jako slabo puni, prvi put mi se to desava kod kuce a desilo mi se par puta u gostima gde je cak i promena uticnice u istom objektu uticala na brzinu punjenja.. Vecinom je brzina punjenja oko 50-55% a kad ga usput i koristim opadne za nekih 10 max 15%, ne znam sta je ovo danas..

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Samsung Ativ S

Post od rotkod »

Slika

Ova mi se jako sviđa...
Na ebay je... http://www.ebay.com/itm/Poetic-TM-Atmos ... 1037863789

Kokorajko
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sre, 23. Apr 2008. 17:33

Re: Samsung Ativ S

Post od Kokorajko »

Prodje mesec dana a da niko nista nije napisao o Ativ S-u, nije valjda da vise nije vredan paznje? Ili niko nema nikakve zamerke na njega? Vidim da ga jos uvek ima na trzistu, cenamu je super za tel. tih karakteristika, mislim da je po odnosu ulozeno/dobijeno jedan od najboljih. Mogli bi vlasnici da napisu da li ima jos koju manu, jer sam procitao sve postove u ovoj temi, i vidim da nekih strasnih zamerki nema. Da li se nekome desio neki kvar koji je bio problematican, neko zakucavanje softvera, ili ne daj Boze pad sa 15m? Kupicu uskoro Ativ, imate jos malo vremena da me odvratite :D
NOKIA 6120classic + 2GB Kingston
NOKIA E71

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Samsung Ativ S

Post od araphel »

Evo već dosta vremena bez jednog jedinog problema. Žena prezadovoljna telefonom, nema nameru da menja dok ne crkne. Kad je WP u pitanju, ovo je i dalje definitivno najbolja kupovina po odnosu uloženo/dobijeno. Ja neću da te odvraćam.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Samsung Ativ S

Post od miodrage »

Pa samo ludak moze da krene da te odvraca od kupovine WP uredjaja. Nazalost, ludnica je kanda ostala otvorena sirom...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

kuzobrat
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 06. Maj 2011. 19:17
:: Lumia 520

Re: Samsung Ativ S

Post od kuzobrat »

ja bih ga uzeo sada.....:) da ne idem za SAD krajem maja da sljakam malo.:) tako da cu sacekati, da vidimo novitete...
inace imam Lumiu 520...Tako da je sledece nesto jace...925,1020,1320.. ako se dobro prodje u DAkoti.. ako ne Ativ S je tu..:) za 180 e je bruka tel...

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Samsung Ativ S

Post od neogeo »

kuzobrat napisao:ja bih ga uzeo sada.....:) da ne idem za SAD krajem maja da sljakam malo.:) tako da cu sacekati, da vidimo novitete...
inace imam Lumiu 520...Tako da je sledece nesto jace...925,1020,1320.. ako se dobro prodje u DAkoti.. ako ne Ativ S je tu..:) za 180 e je bruka tel...
Poruči ti, sada, Lumia 925 za T-Mobile, ali je contract free, po ceni od 280$ pa neka ti preuzme neko i neka te čeka tamo ;) kada odeš jer su količine ograničene a ima je na NewEgg-u ;).
Iacta Alea Est

kuzobrat
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 06. Maj 2011. 19:17
:: Lumia 520

Re: Samsung Ativ S

Post od kuzobrat »

pa nemam nikog tamo..:)
bice noviteta mozda...pa padne cena..:)
ali 280$ nije mnogo za 925.... vrh cena..

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Samsung Ativ S

Post od neogeo »

Cene dobrih uređaja sporo padaju a naročito NOKIA modela.
Ovo je cena nad cenama i ja bih je vrlo rado kupio i ima ko da mi je donese ali yaba kada je zaključana i za sada nema unlocka osim da se traži ključ od mreže, ali oni imaju neme uslove.... bla, bla, bla...
Extra cena. To mu dođe oko 205€!
jbg
Iacta Alea Est

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: Samsung Ativ S

Post od Cedogares »

Dobro vece dobri vlasnici Ativa S, jel ima medju vama neko ko jos nije dobio ebeni GDR3!?

wolfjager
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Uto, 27. Mar 2012. 20:06

Re: Samsung Ativ S

Post od wolfjager »

Da krenem od pocetka
najavljeni GDR3sam cekao i cekao i verovatno ga ne bih nikad docekao da sam samo proveravao update status preko telefona :shock: .
Sinoc sam se prijavio na "preview for developers" i na "Windows Phone App Studio!"
zatim sam dobio mail
With Windows Phone App Studio, you can:

• Build a Windows Phone 8 app
• Learn more about the Windows Phone 8 platform
• Download the source code for your app so that you can extend it
• Download the app you create directly onto your phone
• Download the Publish Package so that you can publish your app to Windows Phone Store through Dev Center
• Share the app out directly via popular social networking tools

Before you install a Windows Phone App Studio applications you must install this certificate on your phone (click here).

We recommend starting with our How-To documentation, which will answer most questions. However, if you need further assistance,view the Windows Phone App Studio support page.

instalirao "certificate" iz mail preko telefona
a zatim sam kroz aplikaciju iz telefona dao odobrenja "preview for developers" da uradi update i dozvolio (enable-preview for developers"-cekirao kucicu)
zatim sam u setings -phone update -cekirao obe kucice i uradio provera updeta
prijavio mi cetiri nova updeta -sve je trajalo negde oko 15 minuta -download and install
sada je OS version 8.0.10521.155 -sto bi trebalo da bude poslednja verzija softvera ili GDR3

velikih stvai nema ali sada je moguce postaviti zvono za poruku ili nesto drugo koje ti zelis,ima automatsku rotaciju ekrana i mogucnost da se iskljuci i jos neke stvari da ne duzim.

Odgovori