Samsung Galaxy Fold

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Samsung Galaxy Fold

Post od znemanja »

Samsung Galaxy Fold

Slika
NETWORK Technology
GSM / HSPA / LTE
LAUNCH Announced 2019, February
Status Coming soon. Exp. release 2019
BODY Dimensions -
Weight -
SIM Nano-SIM
- Samsung Pay (Visa, MasterCard certified)
DISPLAY Type Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors
Size 7.3 inches, 154.5 cm2
Resolution 1536 x 2152 pixels, 16:10 ratio (~414 ppi density)
- Cover display: 4.6 inches HD+ Super AMOLED (21:9)
PLATFORM OS Android 9.0 (Pie)
Chipset Qualcomm SDM855 Snapdragon 855 (7 nm)
CPU Octa-core (1x2.84 GHz Kryo 485 & 3x2.42 GHz Kryo 485 & 4x1.8 GHz Kryo 485)
GPU Adreno 640
MEMORY Card slot No
Internal 512 GB, 12 GB RAM
MAIN CAMERA Triple 12 MP, f/1.5-2.4, 26mm (wide), 1/2.55", 1.4µm, Dual Pixel PDAF, OIS
12 MP, f/2.4, 52mm (telephoto), 1/3.6", 1.0µm, AF, OIS, 2x optical zoom
16 MP, f/2.2, 12mm (ultrawide)
Features LED flash, HDR, panorama
Video 2160p@30/60fps
SELFIE CAMERA Dual 10 MP, f/2.2, PDAF
8 MP, f/1.9, depth sensor
Cover camera: 10 MP, f/2.2
Features HDR
Video 1080p@30fps
SOUND Loudspeaker Yes
3.5mm jack No
- Active noise cancellation with dedicated mic
COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth 5.0, A2DP, LE, aptX HD
GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, GALILEO
NFC Yes
Radio No
USB 3.1, Type-C 1.0 reversible connector
FEATURES Sensors Fingerprint (under display), accelerometer, gyro, proximity, compass
BATTERY Non-removable Li-Po 4380 mAh battery
Charging Fast battery charging 18W
MISC Colors Black
Price About 1800 EUR
izvor: https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_fold-9523.php
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy Fold

Post od Joxy »

Super cool i jako mocna sprava. [emoji4]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Fold

Post od znemanja »

Dimenzije su me odušvile, mali i kompaktan kada je zatvoren, a otvoren omogućava puno uživanje u velikom ekrnu. Definitvno jako moćna sprava i jedinstvena.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy Fold

Post od Joxy »

Upravo to. U ovako nesto da ubace S Pen, tipa da bude kao neka Note verzija Folda, to bi bilo to sto se mene tice. Bukvalno sta ti vise treba na nekom mobu? Imas kompaktan telefon koji po potrebi otvaras u tablet i imas ogromnu povrsinu za rad i jos na sve to S Pen. Odose racunari i laptopovi u zaborav. [emoji23]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Fold

Post od znemanja »

Ako zaživi tehnologija preklopnih telefona, logičan sledeći korak će biti Note Fold sa s-penom.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Samsung Galaxy Fold

Post od iKe »

Odličan koncept i sam uređaj. Doduše više da pokažu šta mogu, jer je cena suluda, ali ovo je budućnost. Za neku godinu još moćniji uređaji sa nižom cenom i moći će svako da kupi ovako nešto.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Fold

Post od znemanja »

Ovo je ispitivanje tržišta, raritet, dokaz moći. Uređaj koji nije za svakoga.Ali definitivno budućnost, razvoj ove ideje definitivno donosi revoluciju u smartphone trzište. Xioami, Huawei, a verovatni i ostali će ove godine predstaviti svoju verziju savitljivih uređaja. Tako da fold dizajn je nešto što je pripritet u budućnosti.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Fold

Post od kutijagreha »

Nemanja, reci mi molim te ko je izbacio prvi telefon na preklop?

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Fold

Post od znemanja »

Misliš savitljiv telefon ili..?

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Fold

Post od kutijagreha »

Da, savitljivi telefon je i telefon na preklop

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Fold

Post od znemanja »

Ako misliš na FlexPai, onda ne znam šta da ti kažem. To je bio eksperiment nekog kineskog proizvodača koji je bio polufunkcionala, neuspeli pokušaj od ukradne intelektualne svojine od Samsunga (za šta je otpočeo pravni proces).
Samsung je predstavio prvi kompletno funkcionalan, luksuzan fold telefon.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Fold

Post od sugarcoated_ass »

Dobro je, znamo gde ti je bila desna ruka tokom live prenosa. [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Fold

Post od znemanja »

Simpatično, ali otkriću ti tajnu, levoruk sam, tako da te moram razočarati i reći da mi je u desnoj ruci bio tablet ;)

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Fold

Post od sugarcoated_ass »

Ahahahaha! Dobro je, bio sam blizu. [emoji1787]

Btw, moraću sutra da pogledam snimak ako ima na YT pošto danas nisam stigao da uhvatim live i još radim treću, ali deluje zanimljivo. [emoji846]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Fold

Post od znemanja »

Da li ih ima na netu, prenos još nije ni bio završen, a svi veći youtuber-i su izbacili hands on.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Fold

Post od Evindzer »

Pa, da krenemo redom. [emoji16]
Ceo dan bio na poslu, vratio se umoran, sad se spremam da legnem - kad vidim da sam zaboravio na Samija i predstavljanje novih uzdanica! [emoji38]
Naravno, sad mi dva sata nema spavanja, dok ne pogledam ono što se može naći po YT - a sutra ustajem u zoru. [emoji39]
kutijagreha napisao:Da, savitljivi telefon je i telefon na preklop
Prvi sa ekranom sa mogućnošću savijanja je onaj Rojolov nedovršeni - a prvi mobilni telefon na preklop je bio neki od pre 20-tak godina, ko će se toga setiti, i ti pitaš koješta. [emoji1787]
znemanja napisao:Simpatično, ali otkriću ti tajnu, levoruk sam, tako da te moram razočarati i reći da mi je u desnoj ruci bio tablet ;)
Genijalan odgovor, Snađe, za*eba te moderacija! [emoji12][emoji23]
Joxy napisao:U ovako nesto da ubace S Pen, tipa da bude kao neka Note verzija Folda, to bi bilo to sto se mene tice. Bukvalno sta ti vise treba na nekom mobu? Imas kompaktan telefon koji po potrebi otvaras u tablet i imas ogromnu povrsinu za rad i jos na sve to S Pen.
Joksi, brate, pobratime, prijatelju, svaka ti je ka Njegoševa, ja isto ovo pričam više od pet godina i svi me gledaju k'o tele u šarena vrata! [emoji1787]
Lepo je videti da ima još ljudi koji razmišljaju kao ja i imaju iste preferencije. [emoji4]

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy Fold

Post od Joxy »

Znas me znam te. [emoji23]
Ova prva verzija stvarno deluje jako ozbiljno, bilo bi lepo kada bi stigao kod nas makar samo bio izlozen negde, da moze da se proba.
Ako ovo krene u pravom smeru i do kraja godine vidimo jos slicnih modela ostalih vodecih proizvodjaca, verujem da bi za koju godinu cene ovakvih modela mogle biti korigovane u korist kupaca. [emoji16]

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Fold

Post od Evindzer »

^ Slažem se, ako bi negde bio izložen, voleo bih da ga malo pridržim u ruci (ne mogu da verujem šta sam napisao, ali tako je). [emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787]
Upravo sam pogledao predstavljanje Folda, ako neko do sutra ne okači link, ja ću (nisam odavno kačio ništa sa YT [emoji38]), i prvi utisci su mi sledeći:
1. izgleda otprilike baš onako kako sam ga zamišljao onda kad su ga prvi put pokazali, obučenog u neku četvrtastu plastiku;
2. nadao sam se da će spoljnji ekran biti veći, a ona bradurina i čelenka oko njega manje - ali, ništa od toga, rođaci [emoji6];
3. mislio sam da će baterija ići u jedan deo, a sve ostalo u drugi deo, ali ne: igraju se pomalo Ajfona X sa dvodelnom baterijom, i ne sviđa mi se jer ne znam koliko je bezbedno;
4. vidi se po onom primerku kojim je rukovao mali žutać da još nije kompletno spreman za prodaju jer je odlagovao u dva navrata, tako da ne očekujem da se počne prodavati pre leta;
5. je li još iko primetio ogromnu obrvetinu u gornjem desnom delu unutrašnjeg ekrana, ili sam ja tu usamljen?? [emoji33]
6. da li bih ga ovog trena kupio da je dostupan za kupovinu i da imam para (na bacanje [emoji38])? -Ne. Ovo u suštini jeste ono što sam čekao da se pojavi dugi niz godina, ali niti izgleda onako kako bih ja želeo da izgleda (premali spoljnji ekran, obrva u uglu unutrašnjeg, nema integrisanu olovku....), niti sam siguran u doteranost softvera koji treba da utilizuje velike gabarite unutrašnjeg ekrana;
7. da li se stvari kreću u pravom smeru? - Apsolutno da, bar po mom mišljenju. Kao što moj pobratim Joksi reče, dok se stvari malo zahuktaju i dok drugi ne krenu istim putem - i dok se cena ne stabilizuje - proći će još neko vreme (po mom mišljenju, između dve i pet godina, da se sve dovede u besprekorno stanje), ali onda ćemo imati nešto novo i lepo, a funkcionalno, i eto nama novog razloga da se radujemo bliskoj budućnosti mobilnih uređaja. [emoji4]
8. ako se za par godina odluče da mu integrišu olovku, znam na kakav ću uređaj baciti pare kad istekne rok trajanja ovom mom Noutu 8. [emoji41]

PS: izvinite zbog dugog komentara, malo sam se zaneo. [emoji3526]
PPS: što sam uopšte kucao ono izvinjenje, sad je komentar još duži!? [emoji12][emoji23][emoji12][emoji23][emoji12]

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy Fold

Post od Joxy »

Primetio sam i ja obrvu iznutra. [emoji23]
Polako, za prvi model je top po meni. Tek se zahuktava. [emoji6]

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Galaxy Fold

Post od гари »

Evindzer napisao:5. je li još iko primetio ogromnu obrvetinu u gornjem desnom delu unutrašnjeg ekrana, ili sam ja tu usamljen?? [emoji33]
Da mi je znati kako će neko da pravi selfi sa tolikim kvadratom od telefona kad se odvori. To će biti preduslov da budeš oktopod.

Odgovori