Samsung Galaxy S20/S20 Plus/S20 FE

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Samsung Galaxy S20/S20 Plus

Post od vojopd »

Istina :)!


Sent from my iPhone using Tapatalk

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Samsung Galaxy S20/S20 Plus

Post od djole1989 »

Plus dal se sad s20 i plus mogu nazvati flagship kad su osakaceni za kamere?....jedi prelazak sa s10 ili note10 na ultra ima smisla zbog kamera sve ostalo je pišanje uz vetar :) a i ovo je jer ce cena nenormalno brzo da mu se sroza na 1000€...mada i ovaj 100x zoom je samo marketing jer takva slika je neupotrebljiva mutna to je čisto fore radi, ajde da ga merimo....apple je pre to tako radio ali su ukapirali da ima ljudi koji zele mali telefon sa istip specifikacijama kao i veci pa su vratili da imaju iste spec samo razlicitu diagonalu i izbacili jeftiniji model pristupacniji(xr/11) zto je i logicno...


Sent from my iPhone using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy S20/S20 Plus

Post od Joxy »

Da, da, u pravu je Green bio za taj zoom.
Bukvalno mob moras drzati na stativu da bi taj zoom mogao funkcionisati, ali ni tada nije sigurno da ces dobiti dobru fotku (pogledajte video na Bench YT kanalu i videcete o cemu pisem).
Ko ima Note 10+, po mom misljenju nikako ne treba prelaziti na novu S seriju, cak ni na Ultra model jer je razlika u ceni prevelika. Sa Note samo na drugi Note.
Opet i sa S10+ je diskutabilno koliko se isplati, jer ce, barem na pocetku, doplata takodje biti paprena.
Dobra stvar je sto ce cena S10 serije dodatno ici na dole. Na Note ne verujem da ce uticati previse. [emoji4]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S20/S20 Plus

Post od znemanja »

Evo jednog videa brzog poređenja S10 Plus vs S20 Ultra.
Iako sam bacio oko na S20 Ultra, što se tiče dizajna, moram reći da je S10 Plus, po meni, klasa iznad, vizuelno deluje elegantnije od S20 Ultra.


https://youtu.be/0e4jAI0QYT0


Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy S20/S20 Plus

Post od Joxy »

Slazem se. I izbor boja je bolji. Beli S10 je brutalan. [emoji4]

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy S20/S20 Plus

Post od Evindzer »

znemanja napisao:(...) što se tiče dizajna, moram reći da je S10 Plus, po meni, klasa iznad, vizuelno deluje elegantnije od S20 Ultra.
Tri klase iznad, po mom mišljenju, ali, ko mene pita. [emoji1787]
Nego, priča se da će osvežavanje ekrana od 120 raditi samo pri rezoluciji od FHD. Nije da vidim (neku jasno uočljivu) razliku između tih rezolucija, ali, što se mene tiče, kretenski potez.
100x zum će u ovoj, prvoj iteraciji sigurno biti s*anje, ali me zanima kvalitet slika glavne kamere, posebno u mraku, jer kažu da bi brojnost megapiksela u kombinaciji sa tehnologijom njihovog spajanja (u ovom slučaju, valjda, 9 u 1, ako sam dobro zapamtio), trebalo da bude nešto što pomaže slikanju po noći.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy S20/S20 Plus

Post od Joxy »

Da, osvezavanje ekrana od 120 Hz radi samo u nizoj rezoluciji. U full je i dalje 60 Hz.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Samsung Galaxy S20/S20 Plus

Post od Green »

Ma ljudi, i to osvezavanje ekrana nije od preke potrebe. Pa telefoni vec odavno lete kako dobro i brzo rade i bez toga. Cemu to? Skrol ide brze par milisekundi? Realno, kome je to toliko bitno? Samo zagrizenim fanaticima koji pojma o zivotu nemaju i (naravno) jutjubdzijama da bi imali sta srati.

S druge strane, meni su sva tri modela odlicna, pogotovo u tim sivim bojama. Gledacu definitivno i S20 Plus, kad se cena unormali, pod uslovom da Kinezi ne iznenade necim drugim (Oppo, Vivo, OnePlus)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Samsung Galaxy S20/S20 Plus

Post od Sale_M »

I meni su odlicni.. Posle dugo godina mi deluje da ce ovo biti dobri uredjaji iako su Exynos-om.
Samo da su cene malo manje.

Huawei P20 black
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy S20/S20 Plus

Post od Evindzer »

Green napisao:Ma ljudi, i to osvezavanje ekrana nije od preke potrebe.
Nema preke potrebe, ali svakako ima potrebe za ovoliku cenu. Plus, komentarišemo, onako iz dokonosti, tome forum i služi. [emoji16]
Recimo, ja bih radije u nekom svom budućem telefonu video ekran sa 120 herca osvežavanja nego senzor za otisak prsta ispod ekrana - ovi tradicionalni rade nepogrešivo na modelima iz poslednjih godinu-dve.
Green napisao:Gledacu definitivno i S20 Plus (...)
Opa, ovo je iznenađenje večeri. [emoji16]
Neka si i ti rešio da napokon pređeš na pravi brend, i red je bio. [emoji12][emoji23]

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Samsung Galaxy S20/S20 Plus

Post od Green »

Sve zavisi samo od jednog faktora, a to je naravno cena. Vec sam pisao da me jedino to i zakrivljen ekran odvraca od Samsunga. Ekran je sad korigovan, jos jedino je cena problem. Ako bude sta povoljno na FB marketplace, uletecu klizeci...

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Samsung Galaxy S20/S20 Plus

Post od Drakenzen »

Koliko vidim s20 ultra je uži od s10+ a malo duži.
Čekamo da vidimo šta kažu testovi za kameru, može biti lep poklon za 8. Mart. 120hz je cista glupost ali raduje to sto znam da će isto da urade sa novim note. S10+ je već počeo da brlja sa baterijom ali iskreno nekad kad radimo uporedno fotografije čini mi se da suprugin s10+ uradi bolje od mog note 10+. Cena mu jeste veća i u mesečnom nivou razlika je nekih 15e na mesečnom nivou koliko vidim...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Mateja
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 13. Feb 2020. 20:06
:: Xiaomi Mi A2

Re: Samsung Galaxy S20/S20 Plus

Post od Mateja »

Cenim da ova nova serija S modela nista spektakularno ne nudi u odnosu na proslogodinju seriju i da cena koju je Samsung prenapucao, ne opravdava ni razmisljanje o prelasku. Marketinski trik poput space zoom-a koji je 100x, samo sto je zapravo hibridni zoom u pitanju koji je ogranicen na 5x opticki a nakon toga prelazi na hibridni. Koliko sam video na recenzijama, hibrid je upotrebljiv do 10x, sve preko je neupotrebljivo bez stativa. U realnom koriscenju opticki zoom bolji od Iphone modela a opet losiji od Huawei modela. Zlatna sredina. U tom smislu je bolje cropovati 108mp fotku nego koristiti uopste hibridni zoom. Pixel bining vec vidjen, osim unapredjenog spajanja 9 u 1 u odnosu na 4 u 1, pa ce senzor primati vise svetla u lowlight uslovima. 120 herca osvezavanja je super, samo sto ce gutati bateriju kao ludo, zato su i morali da povecaju kapacitet baterije. Kao i bespotrebno napucavanje ram-a, jer ako na 6/8gb rama telefon ne stucne, koja je poenta 12/16gb, osim za hvalisanje. Opet, forma ispred funkcije. Unapredjenja su ocigledna osim dizajna, ali nedovoljno revolucionarna na papiru i u praksi za tu cenu. Da su ostavili cene na nivou proslogodisnjih, bili bi na pravom putu. Ovako, moze im se pa su napucali cenu.


Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Samsung Galaxy S20/S20 Plus

Post od Sale_M »

XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Samsung Galaxy S20/S20 Plus

Post od Sale_M »

Izgleda da ce 120hz da radi i na QHD .
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Galaxy S20/S20 Plus

Post od Joxy »

Dzabe kada ne moze konstantno da radi ni u FHD/120 Hz, vec u nekim situacijama obara na 60 Hz. [emoji4]

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Samsung Galaxy S20/S20 Plus

Post od pero0000 »

Nemojte se previše zamarati sa "obaranjem" rezolucije, to se ne primeti i zaboravi korišćenjem telefona.
Barem je to nisam primetio kod One Plus 7 Pro, mada je moguce da on nije ni obarao rezoluciju...

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Samsung Galaxy S20/S20 Plus

Post od Sale_M »

Znaci, Exynos ce opet da bude kanta...

Huawei P30 aurora
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Samsung Galaxy S20/S20 Plus

Post od Fox »

Samsung to enable 120Hz at QHD+ resolution for Galaxy S20 series

"...According to a new development, Samsung will bring the 120Hz@QHD mode via a firmware update."

"The rumor comes from a screenshot of an S20 device running on a new firmware version which shows the new Dynamic screen refresh rate option. According to speculations, the refresh rate will drop to 60Hz when the battery temperature passes 42°C (107.6°F) or the battery charge drops down to 5%."

https://www.gsmarena.com/samsung_to_bri ... -41589.php

Pitam se koji ce odnos biti Snapdragon vs Exynos, odnosno kad bi u nekom normalnom radu moglo da se ispita koliko je vremena telefon radio u 60 a koliko u 120Hz sa obe verzije chipseta. Mislim da bi tu razlika bila drasticna jer je pored stand by potrosnje najveci problem Exynos-a upravo vece zagrevanje u odnosu na SD. Svakako ce se to pre svega videti kod osnove verzije s20 zbog fizicke velicine uredjaja.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Samsung Galaxy S20/S20 Plus

Post od pero0000 »

Zaista mi nije namera da protivrečim bilo kome, ali moram da kazem da nikakvo zagrevanje na Exynos Samsung telefonima nisam primetio(imao sam sve S serije i sve Note serije, osim sedmice i 10). Ovo govorim za neko normalno koriscenje telefona, bez igranja igrica i slusanja muzike.
Takodje sam imao i S6 Active sa SD-om i meni barem nikakve razlike u realnom radu nisam primetio u odnosu na "normalnu" šesticu sa Exynosom.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

Odgovori