Samsung Galaxy S22 Ultra

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od Martin Mystere »

Ono što je za sada apsolutno sigurno, pošto sam još uvek na Note 8, neću imati onih dilema da li je prelazak sa neke od novijih serija isplativ ili nije za razliku u ceni jer će za mene to svakako biti ogroman upgrade...

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od znemanja »

Uf, tebi sa Note 8 je itekako upgrade, ima ljudi koji će sa S21 Ultra preći na S22 Ultra zbog s-pena, kockastog dizajna i malo bolje kamere. Ti onda nema šta da razmišljaš da li je isplativo ili ne, definitivno ti je vreme za upgrade :)
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od Martin Mystere »

Znam, mada mi i ovaj N8 još uvek odlično radi po svim pitanjima osim problema sa zvukom prilikom poziva...
Ali formula se ne menja već godinama - neki od flegšip modela i onda sam duže vremena miran pa kad prođe ciklus ponovo tako...

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od znemanja »

Znači sada S22 Ultra, pa miran narednih 4 godine. Taman toliko i Samsung obaćeva nadogradnji što znači da će S22 serija imati update i na Androdi 16.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od Martin Mystere »

That was an idea... :D

Vaša poruka sadrži 22 karaktera.
Morate uneti najmanje 60 karaktera.

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od Martin Mystere »

Evo ako nekog slučajno interesuje - ko kupuje preko Telenora na 24 rate moraće kao minimalno učešće da izdvoji 30.816 dinara dok ostatak ide na rate

Btw nije mi problem to učešće koliko me nervira što nakon 22 godine u mreži i sa ovim brojem i to bez ikakvog kašnjenja u plaćanju računa ili neke druge naknade/rate oni mi traže učešće kao dokaz nečega...

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od znemanja »

Telenor ili kako će se ubuduće zvati Yettel je najgori od svih operatera. Najlošiji paketi, najskuplji uređaji, škrtare sa količinom neta u paketima. Ako stvarno traže učešće to je smešno, pa ne kupuješ auto, već telefon, a pogotovo ako si stari korisnik.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od Martin Mystere »

22 godine sam kod njih i već me druma Stockholmski sindrom pa ih zato ne ostavljam...

Inače krenuo u preorder pre njihovog odgovora na one upite, došao do dela gde kažu da je obavezno učešće 30.816 RSD i tu stao do njihovog odgovora na upit - čisto da ih priupitam još par stvarčica...

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od znemanja »

Razumem vezanost za operatera, i ja sam već 15 godina na mts-u, ali iskreno sa njima nikada nisam imao nikakav problem čak sam i ranije izvlačio povoljnije uslove(više GB, popust na uređaj i sl.), ali ako bi problem nastao i oni ne pokazuju volju da ga reše, mislim da bih menjao operatera.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od Martin Mystere »

Uspevao sam ja konstantno da kod njih dobijem pogodnosti tipa 50% na pretplatu i slično ali bez telefona, dok sam poslednji telefon uz paket uzeo pre 2+godine (supruzi Honor 20) ali bez ikakvog učešća...

Inače kada sam bez sentimentalnosti otkačio SBB i prešao na mts hteo sam da uzmem box4 i da vežem uz njega 066 broj te da uzmem tada Note 20 Ultra. Kako su zacepili da ne mogu da mi daju i da mi treba šest plaćenih računa (a ja pre SBB bio kod njih od 2012 do 2015 i redovno im plaćao račune, bez kašnjenja) ja odustanem od toga i uzmem box3... Iz tog razloga tek ne bih 063 prebacao kod njih (koristim ga od Karićevog Astra Simit Tel-a).

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od Evindzer »

Narode, može mala pomoć?

Rezervisao sam Ultru, a registraciju za slušalice radim sa njega (kad ga dobijem), i to u Samsung Members-u, ako sam dobro razumeo?

Na sajtu naiđoh na podatak da je moguće zameniti stari telefon pri preuzimanju novog (ili nešto slično), znate li šta o tome?

PS: registracija je prošla k'o g***o, tri dana na saju A1 nije htela da prođe, bio sam i u dve poslovnice, kao, nije moguće lično naručiti, a ako neće na sajtu, onda ga više nema na zalihama. Pritom neljubazni, neprofesionalni, klasično skidanje s k***a.
Malopre probam preko sajta Samsung Srbija, pa odatle preusmeravanjem na A1 - i prođe. Mada, kakve sam sreće, možda me i tu zaj**u, pa samo jave da su zaboravili da naprave moj primerak. :lol:

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od znemanja »

@Evindzer, da, kada dobiješ uređaj preko Samsung Members aplikacije se prijaviš za poklon, u ovom slučaju Galaxy buds pro slušalice. Kada izvršiš prijavu za poklon, stigne ti mail, naravno pri samoj prijavi preko Samsung Members aplikacije ostaviš adresu na koju želiš da ti isporuče poklon, ta adresa može da bude različita od adrese u ugovoru. Nakon toga kurir će ti ostaviti paket na naznačenoj adresi u prijavi i to je to. Ovo je procedura koju sam ispratio još za vreme S10 plus modela kada su poklanjali Tab A 10.4 tablet.

Inače, čuo sam da rezervacija preko A1 zeza, ne znam zašto, ali bitno je da je rezervacija prošla. Koju boju si rezervisao?
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od Evindzer »

Hvala za detaljno pojašnjenje. 👍🏻
U A1 nemaju zelenu, pa sam izabrao crnu, bela mi mnogo šljašti, a braon nije za mene.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od znemanja »

@Evindzer, crna sigurna boja :) na kraju krajeva svi stavimo case preko telefona tako da se boja i ne vidi.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od Evindzer »

Ja ću ga verovatno nositi golog, osim kad putujem. Dopala mi se zelena, ali je nemaju u ponudi, idioti. A lepo bi mu stajala crna imitacija kože iz Mobil Outfiters-a, mada, možda je nabacim i na crnu verziju.

Za onaj otkup statog telefona pri preuzimanju novog pretpostavljam da nemaš informacije, čim ništa nisi pomenuo?

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od znemanja »

Ako si naručio preko operatera, onda mslim da ne možeš da koristiš tu opciju. Otkup starog telefona možeš da koristiš ako kupujuješ za keš direktno od Samsunga ili od partnera kao što su Gigatron, Tehnomanija i sl. Otkup se vrši preko Promobi-a oni imaju svoju radnju u TC Galerija i tamo ti procene tvoj telefon i ponude ti neku cifru. Samo ta ponuda za otkup je smešna, daleko više ti se isplati da prodaš telefon preko KP.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od Evindzer »

Razumem, hvala puno. Nisam znao da se i kod nas radi otkup, a u Samsung Members-u nisu objasnili valjano, što i ne čudi.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od znemanja »

Izgleda da je to ove godine preuzeo ProMobi, ranijih godina je otkup vršio Samsung Srbija, pa je i bilo više detalja.
Možeš da kontaktiraš Pro Mobi preko njihove instagram stranice, ažurni su na instagramu, a i na broju telefona su dosta radi da daju informacije.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od Evindzer »

Hvala za predlog mogao bih da se raspitam, mada ga svakako neću dati upola cene. Ali, ako je 50 evra manje, onda bih i mogao, da se ne cimam sa oglasima.

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Samsung Galaxy S22 Ultra

Post od Martin Mystere »

Hajde da pitam i ovde - gde i u koliko sati u četvrtak može da se gleda taj njihov live jer bih baš voleo da čujem šta oni imaju dodatno da kažu o ovim telefonima? Dukserica mi sa druge strane nije nešto baš potrebna... 8)

Odgovori