K750, diskusija, pitanja i odgovori

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

napalm death, nisi, verovao ili ne, video sam tvoj odgovor, ladno si ga strpao u sticky "glasine o novim telefonima" 8) a GF ga je obrisao pred mojim očima (mislio sam da će ga CUT/PASTE ovde, ali nije). Šta ćeš, dešava se :)
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

e hebiga, znaci do mene je, a desi se.. samo nidje veze kako ofula temu
ajde da coveku odgovorim kad sam vec imao namenu.. opet:
1. na koji nacin i sa cim mogu da konvertujem divx filmove da bih mogao da ih gledam na telefonu.
2. Da li postoji neki program sa kojim bih mogao da napravim temu za telefon od spopstvenih slika.
3. Postoje li slusalice za ovaj telefon, bezicne bluetooth ili tako nesto, smeta mi kabal u toku voznje
1. ImTOO 3GP Video Converter ima podrsu za konverziju raznih formata pa izmedju ostalog konvertuje iz divixa i 3gp, takodjer mozes kontrolisat kvalitetu slike, znaci sve.. malo googlaj i mozes ga skinut

2. ja koristim ThemesCreator 3.0 i imas pravljenje kompletne teme za k750 i cinimi se za sve SE telefone

3. da, imas raznih BT slusalica tako da mozes komotno nakacit neke na svoj k750

dilindaratrade
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Uto, 18. Okt 2005. 15:35

Post od dilindaratrade »

Upravo sam pokusao neki avi snimak da prebacim u 3gp preko Imtoo 3gp con. u rezoluciji 176x144. Slika mi je nenormalno losa, a kada probam isti snimak da prebacim u mp4, zvuk je fenomenalan, slika je odlicnog kvaliteta ali koci, secka. Da li postoji neki bolji player ili jednostavno telefon ne moze da izgura to kako treba?

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Dakle sve probate samo ono što je preporučeno ne želite da probate.
viewtopic.php?t=9190
Pa zašto onda pitate uopšte?
Imaš celu temu tamo samo za konvertore sa tabelom za svakog proizvodjača mobilnih telefona i njegove codece.
Potpuno besplatan, izuzetan program.
Ali...naravno ko će još da čita kada može da pita i čeka sve na tanjiru? :dry:
Ovde prestaje off na K750, ako želite nastavak o tome predjite na temu o konvertorima gde je i mesto za to.
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

morsel
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Sub, 18. Nov 2006. 23:49
Lokacija: Zvornik Republika Srpska
Kontakt:

Post od morsel »

E ovako.. Pre jedno mesec dana usb kabal me je poceo zezat. Kad prikljucim mob na usb pokrene se autoplay na kompu,npr. krenem da ubacim neku pjesmu ono mi izbaci da telefon nije konektovan. U pocetku to nije bio bilo toliko frekvento, ali zadnja 2-3 dana mi uopste ne registruje kad prikacim usb. I to nije problem samo kod mene vec kod svakog ko ima k750 bar 6-7 meseci ( bar kod ljudi koje ja poznajem).. Zna li iko u cemu je problem?

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

Meni radi već 1.5 godinu bez problema.

1. Da li ti je nestajalo struje pre nego što si utvrdio da ti PC ne prepoznaje telefon? Ume chipset da se zakuca u takvim slučajevima - Win se diže normalno a pola hardware-a ne radi kako treba. U tom slučaju ugasi računar, izvuci kabl za napajanje i vrati ga posle 30 sec.

2. probaj da ubodeš kabl u drugi USB konektor na računaru (dužine kablova se sabiraju, tako da je bolje koristiti zadnje priključke koji su zalemljeni na matičnoj ploči nego one na dodatnim "karticama" ili sa prednje strane kućišta).

3. probaj da deinstaliraš i ponovo instaliraš drajvere

4. Koja ti je verzija software-a u telefonu (ako ga imaš oko pola godine - verovatno je R1CA021 sa kojim ne bi trebalo da bude takvih problema).
5. možda ti nešto nije ok sa Windowso-m?
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

probaj s drugim usb izlazom, recimo prednji se vecino ne preporucuju za koristenje pa ne znam na koji kacis.. meni je predju ulaz poremetio mpr player i zvucnu kartu

morsel
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Sub, 18. Nov 2006. 23:49
Lokacija: Zvornik Republika Srpska
Kontakt:

Post od morsel »

Resio sam problem tako sto sam zakacio usb na prikljucke koji su zalemljeni na maticnoj.

Rixxon, Napalm death hvala na pomoci.

dzonitebra
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 19. Jul 2007. 00:15

Post od dzonitebra »

Hteo bi da ubacim neki stariji ili noviji soft trenutno imam R1CA021 cid49 gde bi mogao da iskopam stariji npr. R1AA008 posto mnogo bolje slika,a to mi je bitno. Koja je poslednja verzija Softa na SonyEricsson Update service-u?????

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

Poslednja verzija je R1DB001 i bolje nemoj da ga ubaciješ (pogoršan zvuk u odnosu na R1CA021).

R1AA008 za CID49 imaš na TopSony ali tamo moraš da postuješ najmanje 20 postova da bi ti bio dozvoljen download (naravno, registracija se podrazumeva).

Možeš da staviš R1BC002, isto slika kao R1AA008, a možeš ga naći na SEk750i. Ovde je dovoljno da se registruješ.
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

dzonitebra
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 19. Jul 2007. 00:15

Post od dzonitebra »

Hvala javicu ako uspem da zamenim soft,ima li mozda ovde neki link koji objasnjava kako se ubacuje novi soft u K750i?
rixxon koji je po tebi najbolji soft? Koji ti koristis?
Da li bi ja mogao da updatujem drajvere za kameru na ovaj moj soft?

psychobb
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pon, 05. Dec 2005. 10:22

Post od psychobb »

Jel se josh nekome deshava da na punjachu kad napuni pishe 100% baterija i odmah kad ga skine sa punjacha pishe 95-96% ili je to samo proces kroz koji baterija treba da prodje prvih nekoliko dana(mada je vec proshlo 5-6 dana od prvog punjenja)? I josh jedna stvar koja mi se desi jeste ta kada povezem fon sa kompom u fonu nema ni jednog fajla koji je na kartici(karticu i fon prepozna sve redno, moze da se prebacuje) i chim uzvucem usb iz fona pojave se fajlovi sa kartice

psychobb
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pon, 05. Dec 2005. 10:22

Post od psychobb »

I josh jedno pitanje poshto mi se od vrucine zamaglila kamera iznutra pa u pochetku nije moglo skoro nishta da se vidi al vec sad se vidi manje vishe normalno al opet bi se moglo malo obrisati pa me zanima ispod poklopca baterije imaju dva mala shafa, pa posle njihovog uklanjanja kako ide skidanje ovog svega da neshto na silu ne zaebem

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

psychobb, to što ti telefon ne vidi karticu dok je nakačen preko USB-a je normalno. Tako je kod svih K750.

dzonitebra, koristio sam prvo K750 R1AA008 (sasvim OK), pa W800 R1BC002 (sasvim OK), pa K750 R1CA021 (verzija sa zoom-om pri max. rezoluciji) (sasvim OK), pa W800 R1L002 (podrzava flash-lite, ali NESTABILNA) i na kraju opet K750 R1CA021.
Znači, R1AA008, R1BC002 ili R1CA021 - razlike nećeš ni primetiti. Sve tri su dobre i stabilne verzije. R1CA021 uživa najveću popularnost i (ako ti to nešto znači) za nju ima najviše pečeva. Nevolja je što je ukinut zoom pri max rezoluciji (ne kod svih podvarijanti - posebna priča).
Ako se odlučiš za software od W800 - onda svakako R1BC002.

Pogledaj ova dva linka:

CLICK HERE

CLICK HERE
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

dzonitebra
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 19. Jul 2007. 00:15

Post od dzonitebra »

rixxon kazi mi zasto si se vratio na k750i R1CA021? Iskreno kako ti se cini W800?
Meni je "samo" potrebna sto bolje da slika,inace sam zadovoljan sa R1CA021 jedino sto su losije slike u poredjenju sa ostalim sf mislim da bi trebao samo da ubacim drajver za cam? Sta ti mislis?

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

W800 mi nije odgovarao zato što nema Activity Menu. Walkman player (W800) je OK, al nije toliko bolji od Media Player-a (K750) da bih zbog njega žrtvovao Activity. A FlightMode, mogućnost rada bez SIM-a i funkcija MusicButton-a bez uštekanih slušalica - to se sve rešava pečevima (čak i bolje nego kod W800). Tako da je K750 po meni ipak bolji (funkcionalniji) izbor.

A Camdriver-a imaš koliko hoćeš po internetu (imam ja 30-tak komada). Prostom zamenom Camdrivera možeš odabrati onaj koji ti najviše odgovara.

Siguran si da ti je telefon CID49?
-----------------------------------------------

Da dodam, lično nisam primetio neku bitnu razliku između Camdrivera v4.5 i v5.3
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

dzonitebra
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 19. Jul 2007. 00:15

Post od dzonitebra »

Odlicno tako sam i ja kontao da je bolje da ostanem na K750i.
Siguran sam da je CID49 red
Sinoc sam pokusao da promenim driver za cam preko XS++ kad je sve odradilo tel mi je ostao zakucan tj. ne mogu da ga ukljucim. Sta sad da radim ????' Hitno mi treba pomoc

skols
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 66
Pridružio se: Čet, 23. Jun 2005. 14:19

Post od skols »

pre nekih meseca dana sam flesovao k750 u w800 i imam slicne utiske kao i rixxon..e sad,imam "problem" sa zumom na kameri..naime kad slikam nesto i to zumiram kad "skljocne" kao da je slikano,slika bude bez zuma,znaci kao da nije ni zumirano...zoom ide do nekih 1.5x a do 4 samo ide taj broj,tj slika se ne zumira...
interesuje me koj je postupak za vracanje sw od k750..isto se nadju FS i MAIN flesevi od k750 i uradi se isti postupak kao i za flesovanje k750>w800i..
i kako da ubavim drajvere za kameru?snimim far i ubacim plug in,ali mi izbacuje neku gresku...nemam kod sebe usb kabl pa da kazem tacno koja je....
Samsung i5700,LG Optimus Pro,SE K770i,Samsung B1***...

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

dzonitebra, kako se tačno ponaša telefon kad pokušaš da ga upališ? Beli ekran koji se pali/gasi? Da li ti XS++ još uvek prepoznaje telefon?

skols, postupak je isti. Koji CID? (pretpostavljam da je CID36 pošto pominješ FAR).

Pričitaj ovo
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

dzonitebra
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 19. Jul 2007. 00:15

Post od dzonitebra »

rixxon uspeo sam nekako :roll: da ga vratim u zivot :blinky: nabacio sam W800i R1BC002.
Ubacivao sam driver za cam na K750i i poje*alo se nesto ne znam zbog cega i dalje mi nije jasno kako. XS ga je prepoznao da je cid49 i da je red,a ovo ostalo je sve bilo n/a.Nemam neko iskustvo sa flashanjem ali lose je izgledalo,sreca sad je sve ok. Jos samo driver da nabacim i bice sve ok :D

Odgovori