T650i

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
lizard
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2004. 19:33

T650i

Post od lizard »

Na forumu nisam naisao ni na jednu temu koja se posebno odnosi na ovaj model pa rekoh da je otvorim.
Pre, od prilike, nedelju dana dobio sam pomenuti model od prijatelja iz Saudijske Arabije. Prvo sto me je odusevilo jeste sama kutija. Ne verujem da sam ikada video lepse pakovanje za neki telefon. Sledece sto mi je privuklo punu paznju jeste punjac sa postoljem za telefon. Fantastican je. Jos sam u kutiji pronasao bluetooth adapter, usb kabl, slusalice + posebna kesica sa nekoliko rezervnih pari cepica za slusalice kao i naravno uputstvo za koriscenje. U aparatu se vec nalazila memorijska kartica od 256 mb sto je za moje potrebe trenutno veoma zadovoljavajuce. Sve u svemu prvi utisak vise nego odlican.
Sto se tice samih opcija u telefonu takodje sam veoma zadovoljan. Krstarenje po meniu jeste, po mom misljenju, relativno brzo. Sto se tice kamere ovo do sada najbolja kamera koju sam licno imao u mobilnom telefonu. Najveci + dajem autofokusu. Blic je takodje odlican. Kada sam prebacio slike sa fona na komp ucinilo mi se da su malko mutne. Predpostavljam da sam se malo istripovao jer sam verovatno ocekivao kristalno jasne fotke do cega je verovatno dovelo samo uzbudjenje dobijanja fona. U svakom slucaju neka mi neko kaze svoje misljenje o fotkama.
Jedini problem na koji sam do sada naisao jeste konekcija telefona i kompa pute bluetootha. Bez problema prebacujem fajlove sa kompa na fon ali obrnuto bas i ne sljaka kako bi trebalo. Ako bi neko mogao da mi pomogne sa ovim problemcicem bio bih mu zahvalan.
Citajuci uputstvo za koriscenje bt adaptera shvatio sam (valjda dobro) da nisam dobio punjac za sam bt. Pomislio sam da nekako moze da se nakaci na punjac za fon ali mi nije poslo za rukom. Zanima me gde moze da se nabavi takav punjac i koliko moze cena da mu bude.
Jedina mana ovom telefonu jeste trajanje baterije. Jedva izdrzi 2 dana pri racionalnom koriscenju fona. Zanimaju me i tudja iskustva u vezi sa ovim.
Eto, to su moji prvi utsci o ovom modelu. Sa nestrpljenjem ocekujem da cujem druga misljenja, savete i sugestije.

Pozz!

Jones
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 487
Pridružio se: Pet, 05. Maj 2006. 22:18
Lokacija: Ratkovo
Kontakt:

Post od Jones »

lizard, E ovako za bluetooth adapter ne postoji punjac definitivno jer se on napaja sa USB na ploci...Kamera naravno da moze bolje i sigurno nece biiti kao ona na K800(nema smisla od marketinga kompanije da ubija K seriju)...Baterija me iznenadjuje ocekivao sam vise...Ovaj moj glupi Siemens kojem svi pljuju bateriju plus je veliki trosadzija + neoptimizovan pa traje 3 dana drndanja...razocaravajuce za SE..
A za prebacivanje fajlova koristi USB posto ti garant fon ima slabiju(sporiju) verziju bluetootha...mada ne kontam kako bi to moglo da bude...Sve u svemu drzi se ti lepo USB kabla... 8)
Ja moram definitivno na lecenje u ustanovu za odvikavanje od mobilnih telefona

lizard
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2004. 19:33

Post od lizard »

Jones napisao:lizard, E ovako za bluetooth adapter ne postoji punjac definitivno jer se on napaja sa USB na ploci
Mogu li da te zamolim da mi ovo pojasnis.

Jones
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 487
Pridružio se: Pet, 05. Maj 2006. 22:18
Lokacija: Ratkovo
Kontakt:

Post od Jones »

Pa ja imam BLuetooth adapter za komp koji jednostavno ubodesh u USB(kao i Flash ) na maticnoj ploci od kompjutera...pokrenesh program(najbolji Bluesolei) detektujesh fon i prebacujesh fajlove i svasta...
Nema tu niakakvih punjaca i baterija...ne kontam kakav je to bluetooth adapter...
Ja moram definitivno na lecenje u ustanovu za odvikavanje od mobilnih telefona

lizard
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2004. 19:33

Post od lizard »

Nismo se razumeli. Imam i ja taj adapter za komp ali to nema veze sa tim. Verovatno sam se ja pogresno izrazio.
U pitanju je HBH-DS200 Stereo Bluetooth Headset.

lizard
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2004. 19:33

Post od lizard »

Matori izvini na zabuni oko BT. Upravo sam uspeo da ga stavim na punjac. Koristi se isti kao i za fon samo sto ja do sada nisam (iz straha da nesto ne polomim ili sta vec) dovoljno jako pritisnuo BT Headset na punjac. :oops:

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

Ubodes BT stick u bilo koji usb na kompu...ne moras na integrisani na ploci,mozes i na prednji deo kucista ako imas,win ga detektuje i bez ikakvog programa posaljes sa komp'a na fon prostom opcijom (send to) a kad saljes sa fona na komp isto desni klik na BT ikonicu (receve file from) :wink:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

Jones
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 487
Pridružio se: Pet, 05. Maj 2006. 22:18
Lokacija: Ratkovo
Kontakt:

Post od Jones »

lizard, a taj bluetooth :lol: :lol: ...to naravno da se puni i ima baterije...Lepo pakovanje onda...to kod nas nema sanse da se dobije garant...Steta za bateriju...probaj sa smanjenjem brightness na displayu,pa posikljucuju 3g,GPRS(ako ne koristis) tako to ...mozda produzi zivot josh malo...
Ja moram definitivno na lecenje u ustanovu za odvikavanje od mobilnih telefona

lizard
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2004. 19:33

Post od lizard »

Zaboravih da napisem da se u kutiji takodje nalazi, naravno, instalacioni CD kao i zvanicni dokument o nivou zracenja telefona. :o
Looooodiloooooo!!!!

lizard
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2004. 19:33

Post od lizard »

Da ne bih otvarao novu temu postavicu pitanje u ovoj.
Imam problem kod povezivanja kompa i moba preko BT koji sam pomenuo u prvom postu. Bez problema prebacujem fajlove sa kompa na mob dok obrnuto nece. Ovaj problem mi se javljao i dok sam imao druge modele telefona i uvek sam neki volsban nacin uspeo da ga resim dok sada to nije slucaj.

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

Vidi da li imas BT ikonicu u Taskbaru-u (donjem desnom uglu monitora gde stoji sat...)!
Ako je imas probaj ovako,tako je meni radilo dok sam jedno vreme koristio BT za komp!
Kad hoces da prebacis nesto s telefona na komp,pritisnes desnim dugmetom misa na BT ikonicu u Taskbar-u i stavis "receive file" ili nesto slicno napisano (ne znam tacno sta ce ti pisati).Kad to uradis najnormalnije na telefonu stavi "send via Bluetooth" i onda bi trebalo da ti telefon trazi BT uredjaje,tj. tvoj komp.Kad ti telefon detektuje novi uredjaj,tj. komp,izaberes njega i najnormalnije nastavis sa slanjem!
Valjda su ukapirao,probaj tako pa javi sta si uradio! :wink:
Mada mislim da ti je USB konekcija 5x brza i laksa za koriscenje! :roll: :wink:

Odgovori