K800i

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

kari imas ovde:
viewtopic.php?t=12723
detaljno procitaj i ne bi trebalo da bude problema.
trenutno nemozes da preko poruka gledas pristigle poruke jer im x1.gm.telekom.yu ne valja pa jedini nacin da pregledas pristigle poruke je da ides na mondo preko telefona...
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

mareg
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sub, 17. Nov 2007. 22:25

Post od mareg »

Jel moze neko da mi kaze koje sve audio i video formate podrzava player, posto sam ubacio neki klip(fvl file) i nije hteo da ga procita! :blinky: jel mogu negde da skinem neki bolji player?? ja mislio da ce da cita ko lud, a on tako... :cry: :cry: :D unapred HVALA!!!

hejter
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 12. Sep 2006. 14:49
Lokacija: Bg

Post od hejter »

Imam veoma cudan problem, naime, slucajno sam primetio da u trenucima kada postoji protok podataka na gprs-u, budem nedostupan. Znaci, npr. dok download-ujem nesto, ucitavam stranice i sl. Ume da bude jako nezgodno prilikom surfovanja i cestog ucitavanja strana. Probao x puta i uvek. Npr.
Neko me pozove, ja u tom trenutku ucitavam stranu, i onome ko zove javlja se govorna posta. Ima li neko ideju? Nadam se da sam bio jasan.

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

mareg, kupi symbian telefon... A bre ljudi vi ocekujete od telefona da bude racunar, da neces mozda i graficku karticu da ima da pokrenes NFS pro street i to pomocu exe fajla :wacko:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

mareg mozda mislis na .flv format, ako si na to mislio onda ne ocekuj da ti to telefon pusta (bar ne ovaj), za pustanje toga koristi kompjueter, .flv format se koristi na sajtovima kao sto su: youtube... i slicnim, jer manje zauzimaju. imas konverter koji konvertuje flv u 3gp format.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Vladimir06
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sre, 05. Dec 2007. 10:10
Lokacija: Zrenjanin

Post od Vladimir06 »

Pozdrav svima! 8)

Želim da kupim k800 i voleo bih kada bi me neko posavetovao oko kupovine, pošto me neke stvari totalno zbunjuju. Vidim da se cene prodavaca koje se nalaze na sajtu ne odnose na iste stvari, pa tako neki pod istaknutom cenom podrazumevaju telefone "bez ičega" (bez slušalica, USB kabla itd) ili sa već pomenute Vodafone mreže i sl. Vidim da su se u ostalim temama pominjali konkretni prodavci i da to nije shvaćeno kao reklama, pa bih molio da mi neko kaže kolika je realna cena "čistih" telefona sa svom pratećom opremom, i u kojim prodavnicama se mogu naći? Ne dolazim često u Beograd, i ne zadržavam se dugo, i neka konkretna preporuka bi mi mnogo pomogla.

Nažalost nisam toliko aktivan u svetu mobilnih (prvi put menjam telefon posle 3 godine) i mnoge ove stvari su mi poptuno nove, (to skidanje sa vodafonovih i O2 mreža što mi ni sad nije potpuno najjasnije), a voleo bih da se ovom kupovinom "obezbedim" barem za naredne dve godine. Dosta ljudi koje znam imaju k750, i taj telefon mi se toliko svideo da bih baš želeo da uzmem k800, naročito što su mu drastično pale cene tokom poslednjih meseci. Hvala unapred.

mareg
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sub, 17. Nov 2007. 22:25

Post od mareg »

MilančeBGD, vec sam kupio ovaj tel, ne mogu odmah da uzmem i symbian, mozda uskoro :D , u svakom slucaju hvala na sugestiji!! kljun, hvala i tebi, provalio sam u medjuvremenu!! 8) Nego, posto nisam toliko iskusan sa tel novije generacije, do sada sam korisio se k300i, tako da nemojte da mi zamerite!! :roll: Ali moram da vas pitam jos nesto, da li i koji textualni formati mogu da se ubace?? HVALA!!!

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

mareg, pa kad se kupuje telefon prvo se ispitaju sve funkcije, tvoje potrebe i odlucis se za jedan telefon ;)
To kao da si rekao uzeo sam k510i da li mogu da mu ubacim mem.karticu nekako :roll:
Ne mozes da imas i jare i pare, ovako imas extra kameru, extra zvuk, dobar telefon, ne pusta avi fajlove... da si uzeo neki symbian telefon imao bi ok kameru, ok zvuk, ok telefon i imao bi podrsku za avi fajlove.
btw. mnogi ne znaju da SE telefoni pustaju i WMA i WMV :roll: pored mid, amr, aac, wav, mp3, wma, ra, rm, 3gp.

Moze txt da se ubaci ;)
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

mareg
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sub, 17. Nov 2007. 22:25

Post od mareg »

MilančeBGD, znam da svaki telefon cita odredjene formate fajlova, samo ne znam koji moze da cita k800i,zato moram da pitam! :unsure: jos jednom hvala, nadam se da necu vise da dosadjujem! :wink: A sto se tica samog telefona, stvarno sam zadovoljan, nemam ni jednu zamerku, bar za sada!!! slike su super, zvuk takodje! ostalo cemo videti :D

206
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 179
Pridružio se: Pet, 12. Okt 2007. 00:51
Lokacija: Beograd

Post od 206 »

@Vladimir06, ja sam kupio sa O2 mreze, fleshovao ga ovim software-ima koje je milance dao i nemam problema. Kupi negde gde dobijas Usb, CD, sluske i ostalo uz telefon. k810i nemoj da uzimas, to je samo prepakovan K800i. Ako vec hoces mozes da fleshujes k800i sa k810i Sw. Sa 50e razlike u ceni od k810 i kupi M2 karticu i to je to. M2 od 1GB kosta negde oko 1600 din a od 2GB 3000. Preporucujem 1gb + bluetooth slusalice, a sve to po istoj ceni sa osnovnim k810i. i naravno Sw od k810i sto ti je dz. jer imas ovde uputstvo. meni je u jednom servisu lik trazio za ono sto je milance ovde napisao 30e!
Dakle Vladimire - K800i za 175e + sve sto sam ti napisao .... k810i stvar ukusa, k800i stvar prakticnosti.

Vladimir06
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sre, 05. Dec 2007. 10:10
Lokacija: Zrenjanin

Post od Vladimir06 »

206, hvala na odgovoru. I što se tiče cena si u pravu, mnogi ističu kao niže cene, a niže su zbog toga što uz telefon ne daju bukvalno ništa. I ja treba sutra da preuzmem k800i sa O2 mreže kao i ti, sa ful opremom (USB, CD i ostalo). I izvinjavam se ako je pitanje glupo, ali šta je tačno to flešovanje? Instalacija softvera, nešto poput instaliranja operativnog sistema na kompu?

stefanan
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 30. Nov 2007. 03:11
Lokacija: Bgd

Post od stefanan »

Danas sam postao vlasnik ovog telefona 8) 8) 8) !!!! Sad pocinju pitanja:
1. Moze li neko da mi postavi link gde mogu da skinem teme i programe (naravno for free)?
2. Kako da ubacim te drajvere ili sta vec da bih poboljsao zvuk i video zapis, i odakle da ih skinem ?
3. Baterija se nista specijalno ne puni,tj. ne formira se,jel tako ? Medjutim meni je prodavac rekao da je prvo skroz ispraznim pa da je onda punim jednu noc i onda sve normalno. Ko je u pravu ?

206
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 179
Pridružio se: Pet, 12. Okt 2007. 00:51
Lokacija: Beograd

Post od 206 »

1. Gooogluj
2. pogledaj temu ovde - tu ti je sve objasnjeno
3. Prodavac nije u pravu. Taj tip baterije se ne formira ... s' vremena na vreme je pusti da se skroz isprazni pa je onda puni. recimo jednom u mesec dana tako se baterija cuva.
Poslednja izmena od 206 u Sub, 08. Dec 2007. 01:04, izmenjeno 1 put ukupno.

206
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 179
Pridružio se: Pet, 12. Okt 2007. 00:51
Lokacija: Beograd

Post od 206 »

@vladimir06, Fleshovanje ti je upravo to, ubacivanje najnovijeig operativnog software-a u mob. S'tim sto je ovo promena fabrickog sw za najnoviji, takodje fabricki. Sa srecom sa k800i.

fleshovanje je ovde

tuki
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sub, 20. Okt 2007. 18:46

Post od tuki »

Moj sofware u mobilnom koji nije skidan sa mreze je R1JG001 vidim da su uznapredovali , pa su stigli do momentalno najnovijeg ako se nevaram R8BA024 ali- imam jedno pitanje sta dobijam sa ovim novim software-om koja su poboljsanja ? Molim ako neko zna odgovor :|

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Pa ja sam se igrao pre jedno mesec dana i ubacio prvu verziju softvera za k800i :) i cak 1GB kartica je sasvim ok radila, sve je radilo kao i sa najnovijom verzijom, osim sto npr. u modu kamere kad se biraju scene u novijem mozes da biras i dzojstikom dok ovde moras stalno da pritiskas ono dugme iznad displeja.
Takodje poboljsan je camera driver, i acoustic ;)
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Vladimir06
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sre, 05. Dec 2007. 10:10
Lokacija: Zrenjanin

Post od Vladimir06 »

Veliko hvala 206 na odgovoru i što si me uputio na određene stvari, a posebno Milančetu za onu temu sa flešovanjem (Milanče - care 8) ) Uzeo sam k800i sa O2 mreže i prvih par dana nisam ništa smeo da čačkam jer sam stvarno sad prvi put u životu čuo za flešovanje i da mogu takve stvari uopšte da se rade van servisa. Večeras sam seo i iščitao one dve teme za flešovanje i drajvere, i malopre sam flešovao telefon (imam CID 52) i sve radi perfektno, da ga ne ureknem. Radilo je sve dobro i sa O2, ali stvarno oni O2 dodaci u meniju nerviraju i tu vidim da nisam jedini. Bre, radujem se ovih par dana oko ovog telefona kao malo dete kad dobije novu igračku :lol: Hvala Milančetu još jednom na onom trudu sa onim detaljnim uputstvima i što je omogućio da i mi početnici nešto novo naučimo i sami uradimo, pozdrav svima

stefanan
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 30. Nov 2007. 03:11
Lokacija: Bgd

Post od stefanan »

Koje programe koristite na svom k800 ? Jel ima neki program za snimanje pesama sa radi(j)a(jel se pise sa ili bez''j'' :wacko: ? ) ? Di li k800 ima onu funkcije da ti kaze koja pesmu je trenutno na radi(j)u ?

206
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 179
Pridružio se: Pet, 12. Okt 2007. 00:51
Lokacija: Beograd

Post od 206 »

1. "-io. Imenice na -io dobijaju j ispred padežnih nastavaka -a, -u, -i: sa radija, na radiju, u studijima (ali: radiom, scenariom). Instrumental ima završetak -iom (ne -ijem), prisvojni pridev (kod imena) završava se na -iov (ne -ijev): Mario, Mariom, Mariov; Antonio, Antoniom, Antoniov (za razliku od: Antonije, Antonijem, Antonijev); Tokio, Tokiom itd."

2. Nema, to ima k810i. Međutim, možes da flashujes k800i sa k810i firmware-om, pa ćeš dobiti k810i u kućištu k800i. Tako ćeš dobiti i "track ID", aplikaciju koju tražiš

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

stefanan korisne programe trazi ovde:
Pregled korisnih java aplikacija (review)
moras malo da potrazis, nece nista doci samo.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Odgovori