SE K850 (Sofia)

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Hehe, opusti se druze :wink:
Ja nikad ne bih uzeo k850i, cak i kad bih morao da biram izmedju n95 i k850i uzeo bih n95 pre... K850i je najgori telefon koji je SE ikad proizveo, plastika, otisci, milion bugova, touch tasteri, zadnja strana bez poklopca za kameru, dpad, ma ima milion nedostataka.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Milos M.
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Čet, 05. Okt 2006. 17:53

Post od Milos M. »

os ti prodam :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
special edition :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: bez otisaka prstiju
HTC Touch Diamond

bambi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2007. 13:05

Post od bambi »

@MilančeBGD

Druže, ne slažem se sa tobom. Kao prvo, n95 i k850 ne mogu da se mere, to su totalno dva različita telefona ...

E sad, što se tiče k850, imam ga već 4 meseca i mogu ti reći da bugova nema, touch tasteri su se pokazali kao odlično rešenje, a za plastiku i otiske ne znam šta si tačno hteo da kažeš, ja još nevideh metalan telefon kao i telefon kod koga ne ostaju ~otisci~

B.
| E72 | Vivaz Silver | SE c902 |

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Pa i ne mogu, n95 je nekoliko puta bolji ;)
Ne onda ja pricam lazi, izvinjavam se onda ja sam lazov... :roll:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

bambi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2007. 13:05

Post od bambi »

Hehe, pa niko ovde nije rekao da si ti lažov, taman posla :)

Što se tiče poređenja n95 i k850, naravno da je n95 bolji i kompleksniji telefon, k850 je sasvim običan fon sa dobrom kamericom ... nothing more nothing less ... 8)
| E72 | Vivaz Silver | SE c902 |

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

:P
Meni smetaju prasina na delu od 2mm koji se nalazi na k800i, a nak 850i je 80% telefona takav materijal koji je raj za prasinu/otiske... Ja to mrzim tako da je to za mene velikaaa mana ;)

K850i je i dalje za mene promasaj godine...
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

So_Lonely_SD
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 03. Okt 2007. 00:12

Post od So_Lonely_SD »

MilančeBGD, sto se tice otisaka, tu si u pravu. K850i je pravi magnet za otiske i to mu je i jedina mana koliko sam ja primetio. Sto se software-a tice, totalno je stabilan, ne baguje, dok tuch tasteri posao odradjuju besprekorno. A sto se tice poredjenja sa nokijom N95, zaista je smesno porediti ta dva modela koja uopste nisu u rangu za poredjenje :) Uporedi N95 i Xperiu, pa onda govori o tome koji je model bolji. :) Ja sam potpuno zadovoljan sa ovim telefonom. Ako neko ima linkove za app i games za k850i neka postavi :) Pozdrav

Leonel
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Sre, 27. Feb 2008. 03:17

Post od Leonel »

MilančeBGD, pogledaj svoj prvi post na ovoj temi i pogledaj svoj post na vrhu strane :P Vrlo pametna odluka, btw
Primarno:Nokia N97 black, full + 8GB
8910, 8850, 8210, 8310 i 7710

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Leonel, cekao sam da to neko napise... Prvo pogledaj datum tog posta, drugo k850i sam pratio od nagadjanja kako ce telefon izgledati, takodje gledao sam i spy slike i neke specifikacije koje su izmisljane.Trece ja nisam mogao da ga pipnem pa da znam kakvu ce plastiku imati, a i ko je znao da ce telefon imati toliko problema sa softverom i sa brod.
Nemoj nabijati postove na gluposti, samo jos fali da napises recenicu moj iphone je bolji :shock:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

pigy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 12:29

Post od pigy »

Jedno pitanje, kad ukopcam svoje MPS-60 zvucnike u drugarov K850, ton se ne moze ni pojacati ni smanjiti, uvek svira istom jacinom, nema veze pustam li pesmu iz file menagera ili iz playera, zna li nekom razlog tomu :? .....

marko 0401
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 13. Sep 2006. 11:04
:: Z2

Post od marko 0401 »

Pozdrav ljudi, evo danas uzeh ovaj telefon i cini mi se da cu biti zadovoljan njime!
Bio sam ponosni vlasnik k800 :) i posto mi je nakon godinu dana dosadio odlucih se opet za SE!

Mislio sam prvo da uzme Samsung G800 ali sam odustao kad sam se prisjetio frustracija koje sam dozivljavao sa
D600, pa sam onda razmisljao o iPhone-u ali kad sam saznao za probleme sa BT i da mu kamera nema blic itd. odustao sam i od njega i isao na sigurno :)


Ima razlike u odnosu na k800 i ako mi se na prvi pogled cinilo da su to dva potpuno identicna telefona!
Kameru nisam jos isprobavao, bavio sam se uglavnom prebacivanjem gomile chuda iz starog telefona u novi :)
Ono sto mi je odmah "upalo u oko" je mnogo bolji displej, slike izgledaju mnogo ostrije i svjetlije!
Navikavam se lagano na touch screen i d-pad (kako li se zove...) i cini mi se da cu se lako navici.
Ima jos par stvari u softveru koje su unaprijedili i koje su mi se jako svidjele!
Takodje cini mi se da mu je baterija odlicna! Osvetljenje ekrana mu je na 100% i zadnjih 5-6 sati ga neispustam iz ruku, sto cackanje po meniju, sto slusanje muzike, koja fotka... baterija mu je sa 30% spala na 20%!

Mane? K800 mi je bio brzi i stabilniji, i nije bio skinut sa nijedne mreze (barem nije ima nikakva obiljezja po sebi i u meniju)!
Ovaj je sa O2 mreze i nije bas munja od telefona! Dva puta mi se i restartovao!
Vidjecemo da li ce biti vracen i zamjenjen za nesto drugo... :wink:


Ono sto ne mogu da provalim je kako da iskljucim video call, nervira me ono 3G na ekranu!
Da li neko mozda zna gdje je ta opcija??
Vidim da neko hvali kako telefon ima track ID! To bi predpostavljam trebalo da bude u Entertaiment-u, meni ga tamo (i nigdje drugo) nema!
O cemu se radi??

djape48
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 185
Pridružio se: Uto, 05. Jun 2007. 13:19

Post od djape48 »

marko 0401, cim budes mogao (mozda ne skoro) flesuj taj telefon "cistim" firmware-om. Mozda ce ti telefon biti i malo brzi
w810 + 8GB

marko 0401
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 13. Sep 2006. 11:04
:: Z2

Post od marko 0401 »

djape48 napisao: cim budes mogao (mozda ne skoro) flesuj taj telefon "cistim" firmware-om.
Sta znaci "cistim"?

Sta ti znaci ovo "mozda ne skoro"?
Jel to ne moze jos uvjek da se uradi kod nas ili sta?


Jel zna neko za ovo za Track ID, da li bi telefon trebao da ima ovu funkciju?
Ovo za 3G sam provalio...

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

marko 0401, moguce da nemas trackID bas zbog toga sto ti nije cist softver.
Ponesi u neki servis telefon i trazi da ti ubace novi, cist(da nije ni sa jedne mreze) softver, ne bi trebalo da je skuplje od 10e.
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

marko 0401, pod cistim sw Sensei misli na originalan sw! :wink:
Vidi jel imas TrackID kad ukljucis radio, odnosno jel imas tamo (u radiju) tu funkciju! :wink:

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ili u sound recorderu kao opcija, jer mora i tu da ima :)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

marko 0401
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 13. Sep 2006. 11:04
:: Z2

Post od marko 0401 »

McLaren F1 napisao: Vidi jel imas TrackID kad ukljucis radio, odnosno jel imas tamo (u radiju) tu funkciju! :wink:
To je to, HVALA!




@gargamel4
Nema te opcije u sound recorderu...

So_Lonely_SD
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 03. Okt 2007. 00:12

Post od So_Lonely_SD »

marko 0401 napisao:Ono sto ne mogu da provalim je kako da iskljucim video call, nervira me ono 3G na ekranu!
Da li neko mozda zna gdje je ta opcija??
Menu->Settings->Connectivity->Mobile networks->GSM/3G networks->GSM only i to je to. :)
Posle duzeg koriscenja jave, teska srca moram priznati da mi nedostaje smarthphone...:( Oce neko da se menja za N95 ili N82, a moze i za iPhone :)

samo-partizan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 117
Pridružio se: Ned, 10. Dec 2006. 00:46
Lokacija: Novi Sad

Post od samo-partizan »

За ли неко како да скинем сат и датум са главног екрана јер сам нашао да ми као позадина ради сат па ме нервира да имам и тај преко целог екрана и онај у доњем десном углу дигитални сат са датумом.

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Editovanjem layout-a, ali to ces moci tek kad izadje alat za ubacivanje editovanog layout-a :roll:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Odgovori