Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

zlivan, uh čoveče, sad vidim temu i na xda...:( Kad se pokrenula tema o ARC S-u i pucanju maske svi su javili da je kod njih sve u redu, pa dalje i nisam pratila tu temu...:( Prosto ne mogu da verujem da je SE ovo sebi dozvolio...:( Ipak, trebalo bi da zamena prednje maske bude u okviru garancije...:) AKo vam je ne priznaju nemojte da odustajete, zahtevajte da vam priznaju garanciju, ako je imate.

Kod mene je još sve u redu...:) Nadam se da će me ovo zaobići...:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

zlivan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:06

Post od zlivan »

Iskreno zelim da se to nikome ne desi. Ne zato sto je neki zesci kvar, nego cisto zbog smaranja po servisu.
Inace, telefon izgleda fenomenalno, jos sam u dilemi :-)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

zlivan, da, stvarno je, bar po meni, trenutno najlepši telefon na tržištu (a to je jako subjektivan osećaj i svakom od nas najvažniji...:))

Sad sam zamislila i situaciju da mi se i to desi - i... - ni sad ga ne bih menjala za drugi...:) :) :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

pigy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 12:29

Post od pigy »

Da li je ista poboljsan led blic pri nocnom slikanju (i losem osvijetljenju)? Uzasno me nerviralo na x10 sto si samo mogao da upalis i ugasis foto svijetlo, a ne da blinkne prilikom slikanja, kakve su fotografije uslikane sa blicem?

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

pigy, imao sam X10 i ista stvar me je uzasno nervirala! Sada imam Play koji pravi barem 10 puta bolje slike nocu od X10, blicne kao fotoaparat a ne da samo svetli, tako da sam za Arc siguran da je jos bolji u tome!
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

steva_anya
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Pon, 19. Dec 2011. 16:30
Lokacija: Beograd

Post od steva_anya »

Kako najlakse da 600 kontakta sa memorijske kartice na N82 prebacim na Arc S?

Da idem copy-paste na sim, pa sa sim na Arc S? Ili ima bolja opcija?

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

steva_anya veoma prosto
sa mem kartice na komp
sa kompa na arc
naravno uz pomoć myphoneexplorera i opcije imenik pa pastuj tu ono što si iz dira kontakata kopirao.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

steva_anya
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Pon, 19. Dec 2011. 16:30
Lokacija: Beograd

Post od steva_anya »

Myphoneexplorer skidaloadujem?
Uz telefon nisam dobio cd, vec mi se "nesto Companion" instaliralo na komp.

A da, nisam bas vest sa kompjuterima, zato pitam ove banalne stvari :)

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

Sto se tice kamere vec smo diskutovali da je podbacila dosta....bar je to neki moj utisak shodno samsung wave-u koji je stariji od Arc s skoro dve godine. Medjutim, slikanje u mraku ili blizu nekog predmeta kad je ukljucen blic je jako dobro resena. Kamer tacno raspoznaje udaljenost i shodno tome jacinu blica. To se ne vidi golim okom ali se vidi na slici da nema zaslepljenosti blicem.

Generalno kamera nije losa ali je npr u wave-u mnogo bolja....i snimak i slika

kenzoki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Pon, 05. Nov 2007. 08:39
Lokacija: bg
Kontakt:

Post od kenzoki »

Kako se ponaša kada se pusti npr. 720p HD ready video fajl?
Ima li seckanja, zastoja?
I da li je neko pokušavao da pusti full HD 1080p?

Meni bi bilo važno zbog filmova itsl. na putovanjima

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Post od iKe »

kenzoki, 720p radi bez problema i na telefonu i na TV-u, bez seckanja i sa sinhronizovanom slikom, tonom i prevodom. 1080p nisam probao, ali mislim da ne bi baš radio kako treba.

steva_anya, najbolje ti je da sve kontakte prebaciš na g-mail, on će ti automatski sinhronizovati kontakte sa Arc-om, ali i sa svakim sledećim telefonom.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

steva_anya myphoneexplore skini sa marketa i skini sa neta za komp.tako se povezuju mob i komp.ostalo će ti biti lako.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Strašno, se baš voli da im puckaju telefoni
http://blog.se-nse.net/xperia-arc-s-suf ... racks-too/
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

steva_anya
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Pon, 19. Dec 2011. 16:30
Lokacija: Beograd

Post od steva_anya »

Uzeo sam Arc S.
U Vipovom postpaid 2000 paketu, uz ugovor na 2 godine, telefon je 1din.
Dobio sam: aparat sa baterijom, slusalice, usb-punjac, i hdmi kabl.

Prvi utisci posle N82 - WOW!
Svidja mi se sto je sve BRZO - okidanje kamere, ulazak u galaeriju, odziv ekrana, manipulacija sa svim i svacim, povezivanje sa racunarom ...

Trebace mi vreme da se naviknem na tac skrin i na kuckanje, i da sve podesim kako bi zeleo.

Sa marketa sam skinuo Operu mini, Blic, Mondo, CamScanner, Sudoku...
Za igrice sam antitalenat, osim za misaone, ali sam iz znatizelje skinuo neku gde se auto vozi okretanjem aparata levo-desno - mislim da ja lako "navuci se na nju". Na marketu se sve brzo našlo, lako instaliralo, i za pojedine stvari vise ne koristim browser tipa Blic/Mondo.
Kuckanje je lakše, pogotovo kad je horizontaono telefon, i kad se za jezik tastature izabere srpski.

Ono sto mi se dopada je sledece: kad pustim neku pesmu u plejeru, imam opciju da pronadjem YouTube video za pesmu, lyrics, i jos neke stvari.

Nisam nasao nesto fabricko kao "Notes" kod Nokije. Slucajno otkrih da sam to dobio instalacijom "My Phone Explorera".

Super mi je dodavanje slika u kontakte, i sinhronizacija sa mail-om, Skype-om, facebook-om.

Zamerka: poklopac pozati na pritisak "dise", i to mu je najslabija tacka. Uzecu foliju, futrolu, silikonsku zastitu, pa ce biti vise cuvan-zasticen.
Ovo je ili zamerka ili ja nisam nasao - nema speed dial :)
Dobra stvar je fauvorites za kontakte, gde ih staje 10ak, pa sam tu pridodao osobe sa kojima najcesce razmenjujem poruke i koje najcesce zovem.

Par pitanja:
- kako Vam je za kucanje poruka? Meni se dok je jezik tastature bio engleski stalno desavalo da kad kucam "volim" ono izbaci "Colin". I tako za gomilu primera. Onda sam nasao da moze srpski jezik tastature, razlika je sto bude qwerz a ne qwerty, i to se drasticno poboljsalo. Medjutim, i tada se desava, znatno redje, da otkucam neku rec i kad pritisnem space sasvim druga bude na ekranu.
Sta uraditi, kako podesiti da bude ono sto sam napisao?
- Instalirao sam Advanced Task Killer.
Kad pokrenem aplikaciju, i stikliram da ugasi sve, to se desi.
Posle minut kad upalim aplikaciju i dalje rade neke od onih aplikacija koje sam malocas ugasio.
Da li se to i Vama desava?
Da li je neophodno uopste imati Tast Killer?
- sta se fabricki pritisne da se pokaze koje aplikacije rade? Imam samo opciju, tj jedino sam to nasao, home taster zadrzim duze otvori i mi 8 poslednjih aplikacija.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

za kucanje poruka koristim numeričku tastaturu sa rečnikom tako da veoma to lepo ide.
za te killere je toi sasvim normalno jer neki programi stalno rade u pozadini ništa se ne sekiraj
nije loše imati jer neke aplikace on i zatvara verovali ili ne
e sada speed dial je veliki nedotatak ali skini aplikaciju animated widget koja donekle rešava taj problem a i bolja je od SD barem meni a kada je budeš instalirao pokrenuo i namestio videćeš zbog čega sam to napisao.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

ukiukikg
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 09. Jan 2012. 16:08

Post od ukiukikg »

Uzeo sam Arc S u Vip-u pre oko mesec dana i primetio sam da mi povremeno ne pali ekran u toku razgovora kad odmaknem telefon od glave...to se desava narocito pri dnevnom, malo jacem svetlu, na pritisak u predelu senzora upali ekran... Je li neko imao slicnih problema, ili mi ne gine nosenje u Vip na popravku?

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

Da li neko zna zbog cega neke aplikacije sa interne memorije ne mogu da prebacim na sd karticu? Isuvise malo je 300 mb koje arc ima i jos pritom kuka kad je manje od 50 mb i ne mozes da snimas nista. Da li postoji nacin da se to izbegne sem ROOTovanjem i stavljanjem nekog drugog ROMa?

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

stefgi, koliko ja znam ne može bez Root-ovanja. Ne treba ti poseban ROM, ali ti Root treba. Kad odradiš Root skineš sa Marketa aplikaciju Link2SD i sa njom odradiš prebacivanje aplikacija na SD a možeš i još štošta sa Link2SD da središ...:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

A znas li zbog cega neke aplikacije mogu na sd a neke ne? Nikako mi to ne ide u glavu. A ne bih rootovao zbog garancije.

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

pigy, Sensei,zar niste imali program na X10 Vignette za kameru koji je ukljucivao blic za slikanje?A sto se tice rootovanja,pitao sam u korisnickom centru i nece priznati garanciju ako se bilo sta pokvari tako da je to problem za nas koji smo uzeli telefone od operatera.
Telep-Neverovatno je da je Se mogao dozvoliti ovakav propust.Maska nije u garanciji i moramo paziti arc kao malu bebu.
LG G2 Black,16GB

Odgovori