Sony Ericsson K790

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
mihajlovic
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2005. 13:39
Lokacija: Beograd

Sony Ericsson K790

Post od mihajlovic »

Slika

Specifikacija:

Imaging & Messaging
3.2 Mega pixel with Auto Focus Camera
Xenon Flash
BestPic™
Video and image stabilizer function
2.0” QVGA 262K TFT display
Active lens cover
Photo keys
Cyber-shot™ user interface
Memory for 100 pictures (at 3.2MP), 64 MB internal user memory
Video recording/playback
Adobe picture/video PC SW
16x Digital zoom
Auto red eye reduction
DPOF & PictBridge
Time line view of pictures
Picture Blogging (powered by Blogger)
PictureDJ ™ and VideoDJ™
Standard push e-mail (P-IMAP) support
VGA camera for Video Telephony (no VGA camera in K790)

Entertainment
Music Player (MP3, AAC, AAC+, eAAC+ support)
Video Player
Music DJ™
OMA DRM phase 1.x
Streaming Audio/Video
3D games
A/B buttons for horizontal games support
RDS FM radio

Connectivity
Bluetooth® 2.0
IrDA
HTML Full Browser with RSS readers
USB 2.0 Mass storage
External antenna connector
Memory Stick Micro™ (M2™) slot
Flight mode
Multitasking
USB cable, stereo portable handsfree and PC software in the box
Talk time: up to 7 hours GSM/2.5 hours UMTS
Standby time: up to 350 hours
Size: 106 x 47 x 18 (22) mm
Weight: 115 grams

K800 je dual-mode UMTS/GPRS phone a K790 je Tri Band EDGE phone,da ne bude zabune posto su skor indenticni 8) ;) jedino sto K790 nema video call cameru :oops:
Тренутно вршим дужност председника. Мада имам запажене улоге и у другим комедијама.

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »

dobar telefon svidja mi se izgled , ima velik displej , shto je dobro , kamera mu je odlichna , zaljubio sam se :oops: , samo shto mi se nesvidja , shto je ova opet neka kopija nekog drugog modela , tachnije k800 :| :smutny:

Dario 13
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 17:50

Post od Dario 13 »

Kao sto vidimo ovaj mob nema kameru za video razgovore (K800 ima). I mene bas zanima cijena jer sam se bas zapalio za K800, ali ni ovaj nije "los"...
MALO JE PUNO!!!

Tanja
neaktivan nalog
Postovi: 342
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 16:22

Post od Tanja »

pa u tome je jedina razlika izmedju k790 i k800,kao kod nokie 6680 i 6681...pa cena cemu sigurno u pocetku biti iznad 400e...za jedno 2-3 godine mocicu da ga kupim :lol:

kljaja
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 717
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 21:43
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od kljaja »

Dobar telefon!Cena ne bi trebalo da nas brine SE zna to veoma dobro da balansira u odnosu na trziste.Tj. ako ne bude bilo konkurenata bice visoka kad se pojavi bice niza od konkurencije kao sto je do sada bilo...Zbog toga je cena p910i i dalje visoka.....
SE P990i + 2gb Transcend Ulltra Speed bla bla...
N72 plus 128mb nije bas nesto al sluzi...

pigy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 12:29

Post od pigy »

Joj, pa nije valjda???????? :cry: Vide recording supports same set of effects as for the camera. There is only one available resolution which is 176x144 pixels at 15 fps rate. :(

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

mislim da je krajnje vreme da se taj video poveca ili se SE jos uvek boji da se onda,ako ugradi vecu rezoluciju snimanja,ostali modeli nece dobro prodavati..sto se tice toga,mislim da ce uvek biti kupaca za sve modele...zato-GO SE! 8)

mihajlovic
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2005. 13:39
Lokacija: Beograd

Post od mihajlovic »

Slika
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
Тренутно вршим дужност председника. Мада имам запажене улоге и у другим комедијама.

mihajlovic
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2005. 13:39
Lokacija: Beograd

Post od mihajlovic »

Josh ko zna koliko kod nas nece biti popularno video telefoniranje sto zbog cene,sto zbog "izraza na licu" :D ...ali ovaj fon je definitivno vredan kupovine!

A nadam se da ce tu zamerku oko videa od 176x144 pixela biti zaduzena ne ova CyberShot nego nova Handycam sub-brand serija 8) SE telefona
Тренутно вршим дужност председника. Мада имам запажене улоге и у другим комедијама.

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »

slazhem se sa tobom mihajlovic, zbog cijene 3g usluga ovaj ce telefon biti vrijedan kupovine , ali taj video nikako ne valja , pa neki telefoni koji imaju obichnu vga kameru ili 1mpx snimaju video u toj rezoluciji , a da ne pominjem one sa vechom rezolucijom npr. nokia 6280 (640*480).ali kao i ti naam se da ce to Handycam sub-brand serija popraviti 8) :wink: :) :D :lol:

pigy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 12:29

Post od pigy »

Zna li iko vise informacija kad stize taj model koji ce snimati kvalitetne video fajlove pa zbog toga nisu htjeli sami sebi praviti konkurenciju sa K790/800?

Doolentije
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pet, 03. Mar 2006. 13:34
Lokacija: NBGD

Post od Doolentije »

Takodje, velika mana, video rezolucija ista kao i na vec matorim modelima (176x144), tipa K500 i slicno. Nije mi jasno zasto ne rade nesto po tom pitanju (video zapisa), kad je kamera 3.2 MP??? Mislim da je to jedan od razloga (pored toga sto nema symbian), sto ne bih uzimao ovaj fon! Inace dizajn i ostalo, za svaku pohvalu!!! 8)

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »

slazhem se sve na telefonu je za pohvalu , ali video , stvarno su razocharali , i razlozi zbog kojih ne bi kupio ovaj telefon su losh video zapis , tu i tamo i symbian , mada bih mogao da ga se odreknem kada bi sve ostalo bilo za 5 :P 8) :wink: :) :D :lol:

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

@del boy: oni namerno nisu hteli da stave dobar video zapis jer planiraju da izbace drugi telefon sa dobrim video-om (bar tako sam procitao u nekom review-u).
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Post od Nikola Vapa/CA »

Ostaje da sacekamo kada se pojavi ovakav telefon ali sa Simbian o.s-om.Tek tada ce taj telefon biti zanimljiv za vecinu nas zaljubljenih u mobilnu telefoniju.Jer da imam telefon bez Simbiana nista mi nebi bilo zanimljivo.

stefm
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Pon, 09. Jan 2006. 23:56
Lokacija: Indjija

Post od stefm »

Telefon je stvarno extra, samo mi se ne svidja jer ponovo ima joystick kao i raniji modeli, a i cena ce mu verovatno biti preko 500 evra.

Odgovori