SE Xperia mini i mini pro

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
viki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Pon, 16. Maj 2005. 17:05

Post od viki »

Kupila sam xperia mini pro pre neki dan i telefon je super, samo jedan mali problem se desava.
Pojavi mi se mali zuti trougao na vrhu,i kaze da ne moze da nadje mrezu, to jest da nema sim kartice u telefonu, kartica je naravno u telefonu,ponekad kad ga ugasim i ponovo upalim on normalno procita sim karticu, ali nekad to ne upali, pa tako stoji i po pola sata pa je onda opet nadje sam od sebe.
Inace OS je Android 2.3.3. Neznam sta je problem,da li moze neko da mi pomogne, Hvala!

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

viki 1.uradi updatre.
2 stavi na gsm režim možda je stavljeno na 3g samo tj wcmda only.
3 slobodno nam pokloni neki mobilni u znak dobre pažnje.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

booster
Banned
Postovi: 51
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2010. 16:34
:: Iphone 5
:: XPERIA ARC
Lokacija: Modena,Italy

Post od booster »

VeNoM,
daa kad stavim USB u telefon aktivira mi usb mod
kartica od 2 gigabite je i dalje citava kako vidim , dok mi se trosi samo interna memorija....
ne znam sta da radim??????

viki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Pon, 16. Maj 2005. 17:05

Post od viki »

VeNoM

Hvala na odgovoru, nazalost imam samo jedan telefon pa ne mogu da ti ga dam, ali zato mogu da ti dam jedan cmokic. :)

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

booster aplikacija koja se zove app2sd će verovatno da ti reši stvar sa marketa.probaj pa javi jer ona prebacuje sve instalirano na karticu.
viki ja sam materjalista :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: šalim se naravno.nadam se da je pomoglo.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

tristo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Pon, 17. Okt 2011. 09:37

Post od tristo »

...imao sam sledeci problem, koji sam uspijesno rijesio, pa da podijelim i sa ostalim korisnicima Xperie mini :) Prije nekog vremena mi je telefon poceo samovoljno da aktivira "back" taster ispod ekrana... U pocetku rijetko, pa sve cesce i cesce... Prepao sam se bio da nije slucajno TS ili neka slicna stvar.... Odnio sam telefon u ovlasteni SE servis u NS-u (to je ComTrade servis), i tamo mi je receno da mi moraju reinstalirati Android i kalibrirati TS... Nakon toga mi telefon vec 15 dana radi savrseno... Tako, ako neko bude imao slicnih problema, da zna sta je u pitanju, da ga ne odere neki serviser za novi TS (sto su mene pokusali u neovlascenom servisu)... Eto jedno iskustvo, mozda nekome i pomogne :)

meeyo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Uto, 14. Feb 2012. 01:01

Post od meeyo »

Imam problem na mini pro. Prebacivao sam neke igrice na memorijsku karticu i posle toga sam pokušao da skinem nešto novo sa play stora i počeo je da mi izbacuje error 406 i sada ne mogu ništa da skinem. Probao sam da vratim telefon na fabričko stanje, formatirao sam memoriju telefona, popravljao softver, probao sa drugom memorijskom, bez memorijske i opet isto. jel zna neko u čemu je stvar?

xperia
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Ned, 22. Apr 2012. 18:40

Post od xperia »

Problem sa greškom 406 kod Google Play marketa izgleda da ima dosta korisnika, i meni ovu grešku javlja od pre sedam dana. Medjutim sa WiFi mreže sve aplikacije skida bez problema. Gledao sam malo po forumima ali nisam uspeo da pronadjem rešenje. Resetovao sam i telefon ali opet ništa. Da li možda neko zna u čemu je problem? Telefon je na VIP mreži.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

ja sam imao sličan problem sa mini pro .mts mreža je bila u pitanju.slučajnmo sam promenio oanj apn iz mtsgprs u mtsinternet i nije htelo da skida.učita lepo sve ali neće da skida samo stoji.rešenje vratiti na mtsgprs ili obrnuto ni sam ne mogu više da se setim.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

Meni se na Telesmoru desio slican problem sa Wildfire S-om, ali nisam imao nikakvu prijavljenu gresku. Market mi je prijavljivao da nemam konekciju, browser je radio normalno kao i druge aplikacije kojima treba net osim opere, koja mi je izbacivala neku gresku sa serverom... Resenje je bilo apsolutno glupo, ali je upalilo. Jednostavno sam vreme/datum telefona podesio na automatic! :lol:
Ne kazem da je isti problem u pitanju, ali sve je moguce. :)

xperia
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Ned, 22. Apr 2012. 18:40

Post od xperia »

Vreme na mom telefonu jeste podeseno automatski. :-) Probao sam sa cackanjem podešavanja APN, pokušao da promenim port na 9201 ali neće. APN na VIPu glasi "vipmobile" i ne postoji drugi. Pokušao sam da stavim vipinternet, ali ni to nije pomoglo. Koristim telefon skoro 5 meseci, Android Market je uvek funkcionisao bez problema. Čak i kada je prešao na Google Play, opet je sve radilo normalno. A onda odjednom "error 406"...
Za sada jedino izgleda ostaje skidanje aplikacija preko WiFi... :-(

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

drpio sa jednog foruma.ubacujem ceo txt zbog truda korisnika pod imenom ales
Evo ja guglao, i eto vaša tema jedina na netu o tome.
Dakle ja sam riješio, isti problem. Iz Hrvatske sam tako da ne znam jel će i vama raditi na vašim operaterima, ali ovako.
Odite na podešavanja, pa tamo gdje imate mobilne mreže, i profili. nešto tipa broadbant, vip.internet ili nešto, uđite u podešavanja interent veza i imate proxy i protokol, oboje izbrišite, dakle proxy nešto tipa 212.99.12.11 i protokol tipa 8080. oboje obrišite, spremite, restartajte mobitel i trebao bi market raditi
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

xperia
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Ned, 22. Apr 2012. 18:40

Post od xperia »

VeNoM hvala puno, pomoglo je!! Potrebno je samo izbrisati ceo Proxy, port 8080 nisam dirao. Snimio sam to, prekinuo data konekciju, ponovo uključio, i gle čuda Market ponovo radi! Aplikacije se skidaju bez problema...

luchiato
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2011. 22:26

Re: SE Xperia mini i mini pro

Post od luchiato »

pozdrav drugari :) uspeo sam da izgrebem staklo na desetak mesta, nisu neke velike ogrebotine ali opet.... da li neko zna kako to moze da se sredi, da li neka pasta za poliranje, ili neki servis u Novom Sadu koji bi to odradio.... trazio sam foliju, medjutim nigde nisu imali za miniku pa eto izgreba mi se ekran :(

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: SE Xperia mini i mini pro

Post od VeNoM »

luchiato probaj kod sajdžija.jednom mom drugaru su rešili problem.e sada pitanje za tebe.
kako si uspeo da izgrebeš ekran?
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: SE Xperia mini i mini pro

Post od bachika »

Da li si ti gledao da nemas mozda foliju na ekranu??? Nekad se folija bas tesko primeti, tek kad se izgrebe!
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

luchiato
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2011. 22:26

Re: SE Xperia mini i mini pro

Post od luchiato »

Ne, nemam foliju :). @VeNom, imao sam neke sitne evre u dzepu, ono 50 centi, 20 centi, evro i te sice koja je stajala zajedno sa telefonom u dzepu.... posle toga se pojavilo nekih desetak ogrebotina na ekranu, ni meni nije jasno kako je to moguce kad je gorilla glass :unsure:

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: SE Xperia mini i mini pro

Post od VeNoM »

luchiato mislim da gorilino staklo nije nego neki skreč rezistnt ili već šta .
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

luchiato
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2011. 22:26

Re: SE Xperia mini i mini pro

Post od luchiato »

VeNom u pravu si, Scratch-resistant glass sad sam bas gledao na gsm areni.... to sto si rekao za druga i sajdziju, jel isto u pitanju xperia mini ili neki drugi model?

EDIT: Zapravo me interesuje kakva je osetljivost ekrana posle poliranja, da li ima nekih posledica za tach skrin... posto koliko znam, poliranjem se istanji povrsina stakla tj. dovede se do dubine ogrebotine... :)

bojannp
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Sub, 20. Mar 2010. 19:41

Re: SE Xperia mini i mini pro

Post od bojannp »

Da li neko zna kada izlazi ICS za Mini ?
Koje su prednosti Android 4.0 u odnosu na 2.3 verziju ?

Odgovori