Sony Ericsson XPERIA X10

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Nema gorilla glass vec scratch resistant displej, sto znaci da je otporan na ogrebotine. Sa 2.3 update-om radi odlicno, po meni jedini nedostaci ovog telefona su iskljucivo hardverski, nema prednju kameru, nema fm radio i bilo bi dobro da ima barem 512 ram-a, drugih zamerki nemam.
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

STrider90
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sub, 09. Maj 2009. 16:38

Post od STrider90 »

Sensei, kako radi multitouch, kako se ponasa u radu sa zahtevnijim igricama i kakav je kvalitet klipova koje snima, da li podrzava 720p ili 1080p?
Da li si zadovoljan svojim telefonom, ili si se pokajao sto nisi kupio npr Desire ili Galaxy S? Pitam posto se ja lomim izmedju ova 3 modela

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Multitouch one najvaznije stvari radi odlicno, znaci zumiranje slika sa dva prsta i zumiranje web stranica je perfektno, u nekim igricama gde je pravi multitouch neophodan ovaj telefon se ne snalazi najbolje, pricam konkretno o igrici Air Hockey u kojoj sve radi bez problema kad igra 1 igrac ali kada hoces da igras protiv prijatelja, znaci 2 razlicita prsta sa razlicitih strana displeja, onda dolazi do problema i multitouch ne radi kako treba.

Od zahtevnijih igrica probao sam Asphalt 5, NFS Shift, PES 2011, HAWKS(i jos par drugih koje sam izbrisao jer mi nisu zanimljive) i one mi sve rade bez greske. Jedina koju nisam mogao fino da igram(radi ali secka mnogo) je Asphalt 6.

Video klipove snima u 720p rezoluciji(1080p mogu samo oni telefoni sa dual core procesorima) i nemam nikakvih primedbi na njih, dobrog su kvaliteta.

Generalno, zadovoljan sam telefonom, mada planiram da ga menjam za Xperia-u Neo, ima manji displej ali je zato citav telefon kompaktniji sto meni vise odgovara, ima prednju kameru, fm radio, hdmi izlaz, 512 ram-a, bolji GPU i bolju kameru u losim uslovima osvetljenosti.

Imao sam slicnu "trilemu" kao ti pre kupovine telefona, Desire je prvi otpao jer iz nekog razloga jednostavno mi se nije svidjao telefon, pored izgleda i kvaliteta ne svidja mi se ni kamera ni baterija, uopste citajuci hiljade komentara sa raznih svetskih mobilnih foruma stekao sam utisak(za koji ne tvrdim da je 100% ispravan) da HTC telefoni ne odisu preteranim kvalitetom.

Galaxy S je vec druga prica, po meni je i danas jedan od najboljih telefona, masku od lose plastike bih i mogao da mu oprostim ali nepostojanje nikakvog blica jednostavno ne mogu, zaista cesto pravim nocne slike pa zbog toga NIKADA ne bih mogao da kupim telefon koji nema barem jednu LED lampicu. Ako to tebi ne predstavlja problem onda ti svakako preporucujem njega, za mene to je bio prevelik nedostatak.
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

Sensei, neo je od x10 bolji po ramu i GPU (ja ne koristim fm i prednju kameru), cuveni Exmor senzor mozda necemu i valja da ne ubacuju Џ optiku u sve telefone sem u Arc, jeste kompaktniji doduse ali je samim tim i ekran manje uoptrebljiv. Mozda da sacekas malo da uzmi neki jeftiniji na tegra procesoru?

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

hibiskus, meni prednja kamera, a posebno fm radio, mnogo znaci, takodje i hdmi out bi mi bio vrlo koristan s obzirom da imam dva velika lcd tv-a. Sto se tice tegre vec sada bih za iste pare koliko je Neo mogao da uzmem LG 2X ali odbijaju me ti glomazni telefoni, cak i X10 je veci nego sto meni odgovara. Pored Nea jedini telefon koji ispunjava vecinu mojih uslova za novu kupovinu je Desire S, ali opet ni on mi se ne svidja nesto mnogo... Ovi dual core su preveliki za moj ukus ali ko zna...mozda se na kraju i predomislim pa uzmem neki takav...
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

slazem se sa svime sto si rekao, nego se meni ne svidja sto SE u nove telefone stavlja proslogodisnju tehnologiju, ako se ne varam, cipset i gpu su isti ko na Galaxy S telefonu. Setio sam se i ja odmah LG 2X zato sam i napisao post iznad. Cak bi cenovno isao pre na xperia mini nego na neo, on mi nekako bode oci, nit smrdi nit mirise :).

Motoman
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 522
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 05:46

Post od Motoman »

Konacno sam upet uzeo x10 i to od Sensei-ja, al ga nemogu rutovati... juce sam se jedno 3 sata mucio i na kraju odustao :S

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

hahaha cestitam obojici. Rootovanje iskljucivo radis preko flashtoola(bar bilo dok sam ja imao x10), ako nece onda si verovatno pokusao neki alternativni metod :)

Motoman
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 522
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 05:46

Post od Motoman »

Prvo sam preko flashtool-a al nije hteo.. mada cu pokusati opet :) Pokusao sam i da spustim na 2.1 al ne mogu dobiti root nikako sa eclairom nikako... poludeo sam :D

EDIT: uspeo sam rootovati :D al nisam uspeo instalirati xrecovery sto mi dodje na isto :)

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

Motoman, da bi instalirao xrecovery provo instaliraj busybox sa maketa i onda xrecovery :wink:
SGS2, iPhone 4 32GB

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

znas da treba da ti bude ukljucen telefon i da u toku instalacije xrecoveryja preko flashtoola, treba da "allow root acess" na telefonu?

Motoman
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 522
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 05:46

Post od Motoman »

Ma problem je sto nece da mi ocita fon tamo, zalim se ja na xda i neki je rekao da treba da update-ujem drajvere al ne znam kako :S pc companion i seus su mi najnoviji.

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Post od wucinac »

Motoman, probaj u device manager na pc-u da nadjes drivere za SE i odatle da trzis update. Trebalo bi tako da nadje najnovije.
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

discofan
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 16. Okt 2011. 15:36

Post od discofan »

Ja sam kupila telefon sa onom pocetnom verzijom softvera i radio je sasvim dobro.Nikakvih zamerki nisam imala,zvuk jeste malo slabiji,ali vazno mi je da je savrsen kada slusam muziku,kamera je dobra,snima super,ekran radi odlicno,nije se resetovao,nije pravio problem,internet odlican,ceo telefon brz.E,onda je trazio update za 2.3.3. i tada je poceo moj uzas!!

Prvo,kamera nije radila,nikako nisam mogla ni da slikam ni da snimam,muzika se zaglavljivala,sto mi je bilo najgore od svega,live wallpaperi nisu radili kako treba,dizajn 2.3.3 je ocajan,deluje kao ne neka mehanicka sprava,"teskog" dizajna,koja se nikako ne poklapa sa spoljnim izgledom telefona.Sledece,koju god sliku da sam stavila kao wallpaper bila je mutna,koliko god velika i dobre rezolucije bila.Jedina dobra stvar bila je sto je baterija drzala mnogo duze....

Odnela sam telefon u servis i vratili su mi staru verziju,na kojoj je i bio telefon.Sada opet radi odlicno...ali stalno trazi update......

Motoman
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 522
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 05:46

Post od Motoman »

wucinac, danas je odjednom cim sam prikopcao usb u komp izbacio da je update-ovao i odma sam instalirao recovery. Ubacio sam T.E.A.M. rom i za sada radi super bez bagova.

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

hibiskus, hvala :)
Motoman, drago mi je da si uspeo da ga rootujes, nadam se da si zadovoljan, ja sam upravo narucio(preko jednog domaceg sajta koji se bavi on-line prodajom telefona) Sony Ericsson Xperia Play, nisam njega uopste imao u planu ali prosto nisam mogao da odolim ceni za koju ga nude, 240e za novi neotpakovan telefon sa svom opremom i garancijom.
Stize za 2 dana najkasnije pa onda javljam utiske u odgovarajucoj temi :)
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

zokowmali
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pon, 04. Feb 2008. 01:17

Post od zokowmali »

imam malo iritirajuci problem,telefon je kod mene evo vec pola godine i stvarno sam zadovoljan.Ali imam dva problema od skoro,prvi je u tome da mi je market uzasno spor...treba mu 100 godina da ga ucita,a neki put i nece,od kako su promenili layout i da probao sam na onu foru uninstal updates...A drugi problem je sto mi se baterija puni neki put do 97%,sledeci put 84% itd. A kada ponesem punjac na posao,telefon se puni 100%,mislio sam da je do napona,a onda sam probao burazov x10 i njemu puni normalno...nista meni nije jasno!!! Ma menjam ga za Ace!

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

zokowmali market i meni radi sporo.tj užasno čak i kada ide preko wifia.i na mini pro i na arc ista stvar znači nije do moba.
nešto sam primetio kada sam punio mini pro isključen cele noći ujutru sam ga skinuo uplalio i bat je pokazala 96%.kada sam ga punio uključenog baterija je bila na 100% i posle nekog vremena pala na 99%.probaj da ga kući puniš uključenog do kraja a ne dok se upali zela lampica jer ona se pali več na 89% ili 90.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

zokowmali
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pon, 04. Feb 2008. 01:17

Post od zokowmali »

VeNoM, ,e ovo za market je znaci do njih...uf olaksanje. A telefon ne gasim,nikada.Ni nocu. Sta da se radi,moram da sam stalno dostupan.I telefon i dalje isti problem sa punjenjem.Da se zna da nikada nisam dozvolio da se ugasi,a bateriju punim samo kad padne ispod 20%...Nesto tu meni sumnjivo :disgust:

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

zokowmali ja bateriju punim samo kada padne ispod 1%...da li je to moguće??šalu na stranu punim kada je na 1%.i tu jedinicu drži baš dugo.moj savet sačekaj da se napuni do 100% pa ga onda skidaj a ako ga ostaviš cele noći voli on po nekada da se isključi sa punjača i da predje na bateriju bez obzira što je na punjaču.desilo mi se to nekoliko puta na x6.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Odgovori