XPERIA X8

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Nemanja_V
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 11. Feb 2008. 04:57
Lokacija: Nis

Post od Nemanja_V »

Zanima me da li je neko uspeo da otkljuca telefon kupljen preko Telenora a da nemora da se narucuje onaj kod preko interneta i placa neka astronomska cena.

Meni u servisu traze 40e sto mislim da je mnogo za tel koji otkljucan vredi 200e.

Valjda postoji neko drugo resenje.
Sony-Ericsson k800i

superrstarr
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub, 14. Maj 2011. 14:01

Post od superrstarr »

Nema potrebe da ga otkljucavas,samo ubaci karticu koju zelis,nije zakljucan sigurno.
Nego ljudi POMAGAJTE!
Ja sam ga kupila pre 3,4 dana i pojede mi sav kredit a nemam pojma kako.Iskljiucila sam i apdejtovanje i sve sto mi je licilo na internet i on opet malo malo pa signalizira da je na netu i POJEDE mi sve!Inace sam ga preko PC companiona apdejtovala sa 1.6 na 2.1 ,deinstalirala sam sve aplikacije sa marketa misleci da mi one jedu kredu,ugasila sam timescape ali bez razlike.molim vas pomozite mi da ga ne bih tresnula o prvi zid i vratila se na moj lepi,prakticni s5230.

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

superrstarr, Андроид без мегабајта је лоша куповина, боље узми неки интернет додатак и уживај. Ако баш нећеш, блокирај пренос података (подешавања/налог и синхронизацја/ и одчекирај "Пренос података у позадини"). Можеш и да направиш нови ГПРС профил који нема подешавања и њега активирај, телефон ће покушати да се конектује али пошто профил није добар неће успети и неће ти скинути кредит.

superrstarr
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub, 14. Maj 2011. 14:01

Post od superrstarr »

imam ja 66Mb svakog meseca,takav mi je tarifni paket,ali kazem ti da mi je tel za 2 dana pojeo i to i oko 250din krede-sve sto mi je ostalo.U tom grmu lezi zec;)
Kad god sam ukljucila winamp,on je bio na netu,kako i zasto,NEMAM POJMA.Valjda misli da mi je tata rokafeler jbg...

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

superrstarr, 66MB je nemoguće da ti je potrošio, previše je to, pogotovo za dva dana.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

superrstarr
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub, 14. Maj 2011. 14:01

Post od superrstarr »

Skinula sam ja par app,winamp,neke igrice i sl,al to je 10ak aplikacija plafon.zato kazem da je stalno na netu,ne bih se zalila bzvz.

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

superrstarr, Неке апликације су и преко 20МБ, скинеш три такве и одоше мегабајти :D
Тих 250дин је око 5МБ што и није много, један програмчић. Ја својих 66МБ трошим искључиво на апдејте временске прогнозе, твитера, учитавање реклама код бесплатних апликација (рекламе иду са нета)... Скидање апликација :uhuh: , за то служи Вајрлес.

Искључи ако ти је укључено "Користи бежичне мреже" у Подешавању/Безбедност и локација, када ти је то укључено константно се шаљу Гуглу преко интернета информације где се налазиш.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

LittlePrince, Ako imaš rutovan telefon (a predpostavljam da imaš) skini ad free sa market da blokiraš reklame u aplikacijama koje ih imaju.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Vukota
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 21. Jun 2011. 00:09

Post od Vukota »

Pozz svima.
Ev imam problem jedan, prije 7 dana sam uštekao svoju Xperiu
u laptop od cimera i pokupio mi je tonu virusa,uspješno sam ih pobrisao..
ali..sad kad uključim mob na svoj komp i uđem u storage card nema foldera
koji su prije tamo bili (my pictures i dr.) dok mi u xploreru na mobitelu sve fino
pokazuje WTF?? Živcira me to,ne mogu muziku stavljati kako treba..ma ništa više ne valja

Pomoć dobrodošla...kako da ponovno oživim te foldere da se prikazuju i u xploreru na kompu?

EDIT :: I zaboravio sam navesti da se na kartici kad se otvori na kompu nalazi samo .menc datoteka
---> EncFiltLog.menc i onak lokot na datoteci (Enkriptirano?)

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Ako si pokupio virus na koji sumnjam svi folderi su ti jos uvek na kartici ali su "hidden" tj. sakriveni. U folder options stavi da ti prikazuje skrivene foldere pa ces videti sve. Te foldere neces moci da vratis da budu neskriveni vec ces morati da kopiras sve iz njih u nove foldere koje sam napravis, nazovi ih isto kao prethodne koji su osteceni virusom a te ostecene obrisi.
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

juce sam produzio ugovor sa MTS om i dobio X8 za dinar, a posto sam imao X10(i prodao) pre nje evo malo prvih utisaka.
Kvalitet izrade i materijali iskorisceni su "kilavi", a posebno mi se ne svidja ona glatka sjajna zadnja maska i vec vidim da ce mi telefom ispadati iz ruke u buducnosti.
Ekran je dobar za telefon ove cenovne kategorije, mada da je bar 3.2" umesto 3.0 to bi bila prava mera cini mi se. Odziv ekrana je dobar, cak i bolji nego na X10.
Slusalice su plastikaneri najobicniji, sa iritantnom cinjenocom da nema nikakav taster na slusalicama, sto znaci da ne mozete ni da se javite preko slusalica a kamoli da promenite pesmu.
Kamera je najslabija tacka telefona koliko vidim, fiksni fokus 3.0mp, probao sam par unutrasnjih fotografija i slike su loseg kvaliteta sa puno suma.
Posto X8 ima ARM6 procesor nazalost ne moze da se instalira adobe flash ni u kom slucaju.
Sto se tice samog rada na telefonu, odmah sam ubacio froyo ROM sa XDA, i moram priznati da telefon radi izuzetno dobro i brzo. Sve aplikacije koje sam imao na X10 sam prebacio u X8 i moram priznati da ne vidim neku bitniju razliku u brzini (sem kad se koristi micro SD kartica, posto je u prodajnom pakovanje 2gb obicna). Angry birds radi mnogo bolje nego na wildfireu koji je 1 klasu iznad,a probacu kasnije i zahtevnije igre da vidim kako se ponasaju.

Vukota
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 21. Jun 2011. 00:09

Post od Vukota »

Pokusao sam to da uradim,i ukljucio sam tu opciju,ali mi je i dalje isto,jao ljudi nznm sta da radim??pomozite molim vas,ako znate u cemu je problem :cry: :( :shock:

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Post od vanjuska »

Vukota, pa najjednostavnije resenje ti je da formatiras karticu i to ce pobrisati sve sa nje, pa onda da prebacis opet fajlove na nju koji ti trebaju. Jedino eto slike ako imas, a nisi ih prebacio, neces ih vise imati :D Al formatiranje bi sigurno pomoglo u slucaju da nemas neke bitne fajlove na kartici.
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

nove informacije o X8. elem, posto je postojala zabuna o ekranu X8 da li je multi-touch ili nije, prvo se pojavio dodatak u vidu laznog dual toucha za vlasnike X8 sa Synaptic ekranom a za ljude koji su imali Cypress ekran bilo je "izvinite, kod vas ne moze".
Na kraju ispostavilo se da Cypress ekran, podrzava pun multitouch i pre par dana izbacen je driver na XDA, tako da polako ali sigurno X8 postaje bestbuy

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Мулти тач на Х8 је тотална глупост, ко успе да веже два зумирања у 100 покушаја купим му телефон :lol:

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

LittlePrince, hahaha jel mogu odma' da biram model?
Dakle nije onaj fake MT sto je bio, nego je sad full MT (dualtouch ajde), radi bolje nego sto radi na X10 npr, i nema onaj problem da prsti ne smeju da budu paralelni tj. da mora sve po dijagonali da se radi.

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

hibiskus, Знам да је друг имао са убаченим РОМ-ом мултитач и боље да га није ни имао, сада је на 2.1 јер пола ствари не ради на оним РОМ-овима са "XDA". Нисам испратио да ли су средили све, знам како је било пре месец дана а и екран је заиста мали за мултитач. Искрено све испод 3.5" је мало за ту авантуру, ја са два прста покријем цео екран а немам дебеле прсте.
ПС: знам да је боље ишта него ништа и да не могу сви да имају телефоне са 4" екранима, само није то то :wink:

miodrag75
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 79
Pridružio se: Čet, 01. Jun 2006. 10:11

Post od miodrag75 »

pa imao sam ga nedelju dana i odmah ga prosledio dalje ne znam da li je samo kod mene bio problem ali mu je pozadinsko osvetljenje slabo a sada je mnogo bolji izbor P500

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Није само код тебе, рецимо Х8 на максимуму је као ЛГ на 50%. Не знам зашто је то тако али јесте, генерално се не примећује толико, мени није сметало али када ставиш један поред другог телефоне, види се разлика.

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Da li je neko ubacivao navigaciju u ovaj telefon i ako moze da prenese neke utiske,kako sljaka itd?
Kakav je ekran na suncu? :D
D500&E71

Odgovori