Sony Ericsson XPERIA Arc / Arc S

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Ja sam bas odusevljen Arcom.Telefon odlicno izgleda za moj ukus,odlicne fumkcije ima,a i softver mu dobro izgleda.Svakako telefon za 2012 godinu,bar u mom slucaju.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Post od iKe »

Uh pa ovo je u stvari samo spljeskani X10! Šalim se stvarno izgleda sjajno. Možda je po specifikaciji slabiji od konkurencije iz LG-ja, Motorole i Samsunga predstavljene na CES-u, ali je zato mnogo lepši i originalniji od njih. Da je malo kraći ovaj deo iznad ekrana i da ima xenon bio bi savršen telefon (za mene). Samo se nadam da će softverska podrška biti bolja nego na X10 seriji.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

СЕ је изјавио да сада имају нови приступ Андроид софтверу који много олакшава и убрзава избацивање нове верзије за већ постојеће телефоне тако да корисници не би требало да страхују за новију верзију софтвера на СЕ-овим телефонима.

Yuba
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 128
Pridružio se: Sub, 13. Maj 2006. 22:08
Lokacija: Sombor

Post od Yuba »

Koliko su podaci koje pruzaju pocetna testiranja ARC modela fascinantna,fotosenzor kamere bi trebalo da bude jedan od najosetljivijih senzora u mobilnim telefonima,tako da mu xenon blic ne treba.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

imam jedno pitanje za vlASNIKE ovog moba ili barem ljude koji su došli u konttakt sa istim.dakle zanimaju me sleedeće stvari pošto planiram da uzmem dati model
da li može da se proveri nekako life timer?
da li on beleži koliko je MB protrošio do sada?
da li može da radi kao modem preko bt-a?
za sada toliko
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Post od Adams »

Yuba, koliko je sigurna ta informacija? Razumem da nema xenon,al bar dual-led da su stavili ne bi bilo lose. Gledam adekvatnu zamenu za moj HD2,sa malo vecim akcentom na kameru ali cak i HD2 ima dual-led blic.
Jel zna neko kako se krecu cene ovog modela,nasao sam samo jednu cenu od 415e na malim oglasima sto mislim da je nerealno,jer za te pare vec moze da se uzme i IP4 a za malo vise i neki sa dual-core procesorom.
Nokia Lumia 1520

lazarrr
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Čet, 28. Feb 2008. 17:32
Lokacija: krusevac
Kontakt:

Post od lazarrr »

od pre par dana sam vlasnik ovog odlicno tlf!! ekran,,,strava, slike po danu su odlicne, nocu ima nedostataka, ali tu je fotoapart. video apis u hd je extra, pa hd je!! kad se soji sa tv kao da se gleda neki hd film, a ne video zapis, nema kockica, belila.to nje odlican na smiku. malo prob lema je bilo sa instalacijom igo-a, ali je i to reseno. brz telefon, ima gomilu aplikacija na marketu, koji su free. meni licno je problem kucanja sms, posto ih dosta brzo kucam,ali kad se zarotira arc dobija se tastatura solidne velicine. kad je osvetljenost smanjena na ekranu, na suncu, vidi se malo slabije. ako se pojaca osvetljenje ekrana, dosta bro jede bateriju. wifi hvata za desetka sekudni, kao i gps satelite. malo je glupo sto su zvucnici na dnu tlf, ali se to da naviknuti. jedino mi ostaje da vidim kako da dodelim kontaktima pojedinu melodiju...prezadovoljan sam arc-om, kupljenim u mts.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

lazarrr, koliko ti traje baterija? Znam da je to individualno ali neke informacije sa kakvim korišćenjem ti traje toliko koliko ti traje biće mi dovoljni parametri...:) Ja sam se baš zagrejala da uzmem Beli Arc...:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

uzeo sam ARc...dobar fon.tanak i tome slično
utisci veoma dobri.
očekivao sam da ću batereriju potrošiti za pola dana i doživeo razočaranje i razočarenje...baterija mi je držala dan i nešto.htc desire mi je na istom korišćenju izdržao 6h.
moje preporuke Ninolina za dati mob.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

VeNoM, e pa super...:) Samo još da ga nađem u White varijanti...:) Ustvari White je Arc S (sa više interne memorije - 1 GB, dodatim USB On-the-go support-om, jačim procesorom - 1.4 GHz), koji se skoro pojavio pa neće biti lako naći ga...:( Ali, tek to će biti ZVER...:) Hvala na odgovoru...:) :) :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

Ninolina i tako se ja prijavo na se sajt kao njihov korisnik izaberem arc kao svoj mob i oni mi napišu da mi predlažu da uzmem arc S kao bolji je :oops: :oops: sada mi to pišu gde su bili 2 dana pre.
mislio sam da j eono S od small ali izgleda da je od Super...
belih arcova nisam vidjao samo onih svetlo sivih i veoma lepo izgleda.ja sam više za blackedition tj teget kameleon kako se ovo moje čudo zove.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

VeNoM, pa jeste S bolji, ali ko zna kad će se kod nas pojaviti...:) Da ima običan Arc u beloj boji ne bih ni čekala S verziju...:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

Da li se greje mnogo? Koliko ti baterija u proseku drzi? Kakve su slike kamere i hd video? Da li nesto krcka u ruci dok se kucaju sms? Uopste, utisak tj. rezime o celom telefonu.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

Baraba ne greje se.
bat evo 2 dana sa prosečnim koriščenjem tj za 2 dana sledeće call:25min
sms 50
mb 70
od toga više od 70% bio uključen gprs (ko zna android zna šta ovo znači) i da napomenem da je u ovo vreme uračunat i update tj skidanje preko wifia za android i updatovanje istog što je trajalo sve ukupno oko 40min.znači da se i to uračuna.
telefon me je razočarao...mislio sam da če baterija da traje dosta kraće...i šta sada da kažem ljudima kada me pitaju??da lažem?? :P :P :P
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

To je odlicno za bateriju, SE je uvek imao dobru autonomiju. Ne greje se kao htc, i to je plus. A kamera? Krckanje?

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

kamera....pa to je sony što se toga tiče.nema greške.mada oni spominju neki exmor koga još nisam isprobao ali videćemo.znači kamera je veoma dobra.nije bolja od n8 ali ko to sada gleda.mana kamere...njeno mesto na mobu.
krckanje.....ufff.....NEMA!!!
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

Ako uporedis ekran sa htc desire ili sgs1 ili nekim drugim modelom, koji je bolji?
Kakav je za kucanje sms sa normalnom tastaturom (ne qwerty) ?

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

što se tiče desirea mislim da je ekran bolji.ali opet dok nemaš oba pored sebe.
za kucanje je ok. ...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

Igrao sam se u telenoru nekih 30-tak min, telefon je odličan, čvrst, kvalitetno urađen (bolje od desire), bolji i precizniji ekran za kucanje (brže sam kucao na njemu sms nego na desire koji je kod mene već neko vreme), kamera veoma dobra, brz telefon... jedino što mi se čini da desire ima malo bolji displej (ista im je rezulocija a desire ima manji displej, možda zbog toga). Sve u svemu ovaj telefon mi ulazi u razmatranje za zamenu desire. Mnogo mi se sviđa izgled i kako leži u ruci, baš je elegantan.

lazarrr
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Čet, 28. Feb 2008. 17:32
Lokacija: krusevac
Kontakt:

Post od lazarrr »

baterija...pa ne znam u pocetku je trajala relativno kratko, uz non stop drndanje tlf. kasnije sam procitao, kao neka fora, da se tlf napuni do 100 posto, izvuce se punjac i restartuje telefon. juce i danas ga nisam preterano koristio,sem gps, nekoliko sms i desetak min razgovora. baterija pokazuje 75%. greje se kod korisscenja gps, ali ne toliko mnogo kao omnija. i akd pogasim sve aplikacuje, nikad mi ne prodje 200mb u internoj memoriji. zna li neko da li postoji nesto da se pogase neki,recimo, programi, koji nisu potrebni uvek? u sustini tlf je odlican, slike i video zapis su fenomenalni....

Odgovori