K750, diskusija, pitanja i odgovori

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

Stanko_, da, promeni drajver za kameru. U mom potpisu imaš link na temu o flešovanju i drugim modifikacijama (pored ostalog i promena camdriver-a). Neoficijelnih (dobrih) drajvera ima koliko hoćeš, najveći je problem sve ih isprobati i odabrati onaj koji ti najviše odgovara.

Što se kvaliteta slike tiče, u principu se modifikacije drajvera najviše vrte oko promene stepena JPEG kompresije, WBa..
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

Stanko_
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pet, 03. Avg 2007. 11:55

Post od Stanko_ »

edit: Tek sad videh odgovor na moje pitanje, prvo - hvala :) drugo - jesi ti [ili neko drugi] isprobavao te drivere i koji se dobro pokazao?

Evo na kraju ipak nisam flesovao telefon, za sada sam samo snimio najnoviju verziju softvera R1DB001, i u njemu je sredjeno ono sto mi najvise smetalo - slike slikane po noci [sa ukljucenim blicom i night mod-om] nemaju vise onako zrnastu strukturu [znate vec na sta mislim] ja sam prilicno zadovoljan, videcu kako ce me sluziti, pa vam javljam utiske... mislim da sada necu uopste pokusavati da ga flesujem...

p.s. to je jedina promena koju sam ja primetio sto se novog softvera tice....

pozdrav

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

Isprobao sam nekoliko, trenutno koristim V30.1. Mrzi me da ih isprobavam - ima ih mnooogo :o

A R1DB001 :uhuh:

Za K750 definitivno preporuka R1CA021, ili ako hoćeš da ga konvertuješ u W800 - onda R1BC002.
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

dzonitebra
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 19. Jul 2007. 00:15

Post od dzonitebra »

Probao sam nekoliko drivera za cam i sad trenutno koristim Kriomag 21.9 trenutno sam zadovoljan,mala zamerka sto je nocu sporiji ali efikasan je,ubica je za macro mod,ima manual fokus...probao sam i Zuza driver takodje nije los. Ne znam zasto mi nece Sarmad-a

Kriomag v21.9 (7.7 Final based)

- Driver File Size 18kB
- 2 Modes (Picture Quality NORMAL: Default 7.7 Final + Manual focus, Picture Quality FINE: Enhanced 7.7 Final - EM/ENM/LedEM/LedENM + Manual Focus)
- W900 JPEG Settings 87% (for Normal & Fine Picture Quality)
- Super Manual Focus (Macro ON: 1.0 Autofocus, Manual Focus Range 1.1-4.0 with Zoom preview, 1.1 = Infinity, 4.0 = Closest Macro)
- 4 Zoom Modes (default x4 for Photo with Picture Quality Normal, x2 for Photo with Picture Quality FINE, x6 for NightMode VR, Smooth Linear x16 for NormalMode VR)
- AE Lock
- EM/ENM Support WB Profiles (also with LED)
- SPOT for Super Manual Focus (when Zoom Preview is enabled)


Instructions:

Super Manual Focus:
Turn Macro ON.
When in range 1.1-4.0 (+/-) click half-shutter for preview with zoom (you can ON/OFF zoom preview by clicking half-shutter),
now (when zoom is on) you can adjust focus very precisely (+/-),
when picture is most sharp you can:
- press sutter to take picture with SPOT (very useful with macro shooting)
or
- click half-shutter again (the zoom will go off and SPOT will be disabled)
and now press shutter to take picture. enjoy!



2 Modes:

Picture Quality Normal:
- Normal Mode = Normal Mode,
- Normal Mode + LED = Normal Mode + LED,
- Night Mode = Night Mode,
- Night Mode + LED = Night Mode + LED.

Picture Quality FINE:
- Normal Mode = EM,
- Normal Mode + LED = LedEM,
- Night Mode = ENM,
- Night Mode + LED = LedENM.

Stanko_
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pet, 03. Avg 2007. 11:55

Post od Stanko_ »

rixxon napisao:A R1DB001 :uhuh:
Sto mislis tako? Lepo pise da je jedina promena u odnosu na R1CA021 modifikacija cam drajvera...

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

A šta bi sa zvukom kod R1DB001? No, stvar je ukusa i potreba..

Ono što je izvesno je da R1CA021 uživa najveću popularnost (govorim o svetskim okvirima). To, svakako, ne mora da znači da je i najbolji. Činjenica je da je software za K750 dostigao svoj vrhunac u verziji R1BC002. Posle toga nije više bilo šta da se poboljšava - ta verzija je već sasvim stabilna i optimizovana. Počev od R1CA021 SE je počeo da DEGRADIRA SW, ne bi li pripremio teren za dolazeće modele. Tako je kod R1CA021 ukinut zoom pri maksimalnoj rezoluciji, a kod R1DB001 degradiran kvalitet zvuka.

Ja, silom prilika, trenutno teram R1CA021 (naravno, verziju sa DaVinci-ja) samo zato što za taj SW postoji najviše PATCH-eva, pa mogu da ga "doteram" po želji 8)
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

Stanko_
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pet, 03. Avg 2007. 11:55

Post od Stanko_ »

Zvuk? Nemam pojma :) imam Sony-jev player tako da se ne opterecujem oko zvuka... Pored poziva i SMS-a kamera mije najbitnija :)

dzonitebra
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 19. Jul 2007. 00:15

Post od dzonitebra »

Probaj Kriomag! Meni se pokazao kao dobar ,retko koja slika je mutna...Malo se treba podesiti ali kad se priviknes daje solidne slike

Stanko_
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pet, 03. Avg 2007. 11:55

Post od Stanko_ »

Ok probacu, skinuo sam ga, ali kako da ga ubacim posto imam CID49 a far ne radi sa njim [samo sa CID36], jel moze to preko xs++, ako neko zna bio bih zahvalan ;)

dzonitebra
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 19. Jul 2007. 00:15

Post od dzonitebra »

Ovako: Ja radim sa XS++ v 1.2. U folderu gde je XS imas folder files_to_upload u njemu napravi foldere ifs\settings\camera u folder camera stavi driver koji hoces.

Tel spajas sa XS tako sto ga iskljucis,zatim pokrenes XS i kliknes na START ,imaces 30 sek da se spojis na XS,drzis dugme C i ustekas USB kabel,stim da moras imati instaliran USB flash driver(ako nemas nece ga prepoznati). Posle ovoga ides na opciju FSX pa klikni na START FSX,par sek posle toga ce te pitati da li zelis da koristis novu BREAKIN metodu obavezno klikni na YES (posto bi bruteforce trajalo satima...) sledi dalje uputstva (trazice ti da disconnect-ujes kabel za 8 sek pa da ga ponovo ustekas za 30 sek citaj i no problemo itd.) i na kraju kad sve odradis izvadi bateriju pa je vrati i ukljuci tel. imaces new driver !
Sve u svemu 3 min posla. 8) Pozz

Stanko_
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pet, 03. Avg 2007. 11:55

Post od Stanko_ »

ok snasao sam se sa XS-om flesovo sam fon na softver na w800i, hvala ti puno, probacu kad predjem u windows...

ja sam kao prvo pokusao to sa brut-force ali kad mi je rekao da ce trajati satima prekinuo sam...


EDIT: uspeo sam, samo sa jednom malom ispravkom, prvo sam morao da izaberem break pa tek onda da kliknem na start XFS, verovatno zbog verzije XS-a ja imam verziju 1.5...

u jednom trenutku sam se oladio :) jer kad sam zavrsio menjanje kamera drivera, nije hteo da se ukljuci, ali sam se setio da na temi o flesovanju pise da izvadim i vratim bateriju i sacekam 20tak sekundi :) posle toga se normalno ukljucio, tako da sada imam k750 sa softverom w800 i kriomag kamera driverom :)

dzonitebra
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 19. Jul 2007. 00:15

Post od dzonitebra »

Cestitam! :wink: ja sam bio gori od tebe, 24 h sam bio bez fona, nesto sam bio syebo pa mi je pomogao jedan decko. Ja sam promenio i ikonice,patchovao sam ga malo itd...

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

Stanko_, radi FAR i sa CID49 (ima dodatak za SEFP i par trikova), al nema veze, već si završio posao sa XS++

dzonitebra, ubacio sam Kriomag 21.91. Prvi utisak: odličan drajver (jedino što je onaj manualni fokus malo komplikovan za korišćenje :wink: )
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

Stanko_
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pet, 03. Avg 2007. 11:55

Post od Stanko_ »

Znam nasao sam to za FAR ali me iskreno mrzelo da svaki put radim onaj ceo postupak pre koriscenja istog... Kriomag je dobar, ali expozicija mu je preduga, bolji mi je super camera driver, a sada trenutno imam ZUZA3 pa kad odlucim koji mi najvise odgovara taj cu da koristim...

woodstock
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 10. Dec 2005. 17:09

Post od woodstock »

Da li k750i radi bez problema sa karticomod 2 Gb? Pise da moze i sa 4 Gb ali bih htjela informacije iz prve ruke. Hvaaaaaaaaaaala! :oops:

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Pa naravno da moze, nisu telefoni ko pre pet godina da ih koce kartice... Znaci, koliko god da podrzava, ne koci ga... A, 2gb sigurno podrzava.

Pozdrav :)
iPhone + CX300

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Alien, jeslili siguran da ne koce kartice, kladim se da moj r1ca021 nebi radio kako treba sa 4 gb i to kocenje nije bilo pre pet godina vec je bilo na proslim sw k750 a tome nema ni godinu dana

woodstock zavisi od verzija softwera, i ako pise otkako je izasao k750 da moze 4gb, on nije mogao gurat ni 1gb tako da je to sad otklanjano na novijim verzijama softwera

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

S obzirom da sam promenio sve verzije SW od K750-R1N035 do K750-R1CA021, kao i W800-R1L002 do W800-R1BC002 na svom K750 koji je star oko 1,5 god. (originalno kupljen sa SW R1AA008), kao i da 1GB karticu imam praktično od samog početka korišćenja K750, ni sa jednim firmware-om nije bilo problema u radu sa karticom od 1GB, tako da "...on nije mogao gurat ni 1gb..." po mom mišljenju NE STOJI. Karticu od 2GB nisam imao prilike da probam, ali ne postoji ni jedan logičan razlog zašto ne bi radila. E sad, za 4GB bih se razmislio...
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

pa dobro sad ovde se ne slazemo, ne mogu reci da ovde neko iznosi dezinformacije ali sma pre pola godine cesto vidjao telefone koji su jako sporo radili sa 1GB karticom ili tacnije nisu je prihvatali, jednostavno zakucaju.. o kojim se verzijama sw radilo stvarno nisam gledao, i znam dva slucaja na forumu da su ljudi imali problema sa 1gb karticom pa sam se na dva foruma raspitao, kad sam ja uzimao 1GB, ko ima 1gb karticu, kako radi i koji je sw i koliko se secam nisaqm dobio konkretne odgovore (osim tebe rixxon viewtopic.php?t=9143 ;) ) .. ali nebitno, jasamo kazem kako sam video i kako saqm cuo a sad, dali je to uvek tako.. ne znam

skols
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 66
Pridružio se: Čet, 23. Jun 2005. 14:19

Post od skols »

jel zna neko kako izgleda "struktura" foldera u telefonu,da se zna gde sta ubacivati..?

uspeo sam preko xs da ubacim i kamera drajvere i promenim izgled menija...

Odgovori