Flashovanje Sony Ericsson telefona

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Pa to sam i ja video :) nego sam mislio da ti imas neke ekstra informacije :) Meni ne smeta sto ima samo za linux 8)
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Dancsi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 659
Pridružio se: Pon, 16. Jul 2007. 12:34
Kontakt:

Post od Dancsi »

MilančeBGD, ni meni. Jedino bi mi trebala pomoc oko drivera za staru ati radeon 9250, ali to cemo preko msn :oops:
N82 black, v31 sw, hakovan i 4gb kartica u njemu =)

Black Fen
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Pon, 31. Mar 2008. 21:54

Post od Black Fen »

Da li moze da se flesuje k800 u c702.I odakle moze da se skine firmware za c702i.Izvinite ako pitam gluposti.

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Dancsi, ja ne mogu da namestim xs++ da ocita telefon... :chytry: Sto se tice ati :) sad sam i njega usavrsio jer sam i ja presao na ati 8)
Black Fen, pitas najvecu glupost... Ajde malo da procitas nesto pre nego sto lupis ovako nesto ;)
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

brkicn
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sub, 22. Sep 2007. 19:43

Post od brkicn »

Zanima me da li je neko od vas koristio XS++ v3.1 Darwin i moze li da se flesa cid53 sa njim......upravo sam ga skinuo sa neta ali ga nisam probao na cid53.....vidim da ima nekih naprednih opcija u odnosu na ranije verzije...... :lol:
Chill out!

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Hm... Koliko se secam, ti si serviser(koji je radio patchovanje i flashovanje jos kad niko nije ni znao sta je to flash i patch)... Trebalo bi to da znas 8)
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

brkicn
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sub, 22. Sep 2007. 19:43

Post od brkicn »

Aha kapiram znaci ovde kad se postavi pitanje onda je za ocekivati da ne dobijes odgovor nego samo kritiku......hm......a odgovore dobija samo odredjeni broj ljudi koji su stalno ovde.......sto znaci ovaj forum se svodi na neki koliko vidim zatvorenog tipa...........ne znam bas da li je ovaj sajt tako zamisljen jer ovo ipak nije namenjeno profesionalcima........posto se ne koristi ozbiljan alat za servisiranje vec samo kablovi........
A sto se tice XS++ ne moram da znam koji cid radi i mogu da pitam jer je to softver za amaterski rad......i moje pitanje sam postavio na pravom sajtu gde mu je i mesto......a a ko se nekome ne svidja pitanje naravno ne mora ni da odgovori.....toliko o tome..... 8)
Chill out!

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Jeste... Samo odredjeni broj ljudi dobija odgovore ;)
Mislis da sam zaboravio tvoje prve postove u kojima uletis da sve znas, a onda krenes da ispitujes ko da si prvi put video telefon... Nista nije sramota reci da ne znas i kraj...
Da krenes malo da citas?? Ja sam napisao jedno 10 puta sa cim se flashuje cid53, ali ti moras da ispadnes pametan pa da pitas opet i pritom lupetas gluposti.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

materijalmen
Banned
Postovi: 143
Pridružio se: Pon, 28. Apr 2008. 06:03
Lokacija: 1000 miles from NoWhere

Post od materijalmen »

Mene interesuje da sa ovom sto je navedeno na prvu stranu dali ce lifetime biti resetovan na 0, ili ima laksi postupak da didjem do resetovanja lifetime-a :smutny:

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

materijalmen, ne razumem sta si hteo da kazes... Da li mozes malo da poradis na svom izrazavanju ...
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

materijalmen
Banned
Postovi: 143
Pridružio se: Pon, 28. Apr 2008. 06:03
Lokacija: 1000 miles from NoWhere

Post od materijalmen »

MilančeBGD, ok, probacu. Mene interesuje da ako kupim koriscen k810, kako mogu nulirati lifetimer, kao recimo na s60 ili s40 telefone? Da se ne vidi da su korsitili telefon, ako me sada razumes. Sa s60 i sa s40 vec znam, ali meni jako hitno da ovo uradim, znaci resetovanje lifetimera, ili neznam kako se kaze to na SE modelima...
Konkretno, da ako je tel koristen nekih 5 meseci sa oko 30h price kako bi mogao to nulirati?i naravno sta je potrebno da to uradim. Hvala unapred :)

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

materijalmen, ok sad je malo jasnije :)
Flashovanjem se to ne resava, ali ima "caka" i za to ;)
Otvoris setool, izaberes model telefona, i u delu MISC odaberes txt fajl(ovde sam okacio http://rapidshare.com/files/137034682/r ... 0.rar.html) i stisnes write script.Mislim da sam ovo vec pisao ali evo opet.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

primus
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Sub, 26. Maj 2007. 20:29
:: Xperia T
:: K800i

Post od primus »

Molim za ljubazni odgovor...
Malo sam se uplasio da postavim pitanje
Ovde su pravila, izgleda, postala jako stroga
Da li je moguce na CID 53 (k800) ubaciti modovane drajvere za zvuk i kameru, light effects...pomocu jdflash-era?
Da li je to neko vec radio?
Hvala unapred
xe-xe

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Pa samo pravila mogu da promene ovaj forum(ali ja nisam taj koji pravi i vodi racuna o pravilima) ;) Nadam se da ce biti mnogo, mnogo bolja ubacivanjem novog foruma...
Moguce je ubaciti to sto si naveo pomocu jdflashera, ja koliko znam nekoliko clanova je radilo, pogledaj malo prethodne strane :wink:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Nesa1
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Čet, 14. Avg 2008. 22:27
Lokacija: Novi Sad

Post od Nesa1 »

Imam problem sa fleshovanjem, sve odradim kao shto je na 1 strani prikazano i stalno mi izbacuje ovo ...
Slika
Slika
Ostavim ga po 2h da radi ali nishta samo tako stoji :smutny:

Dancsi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 659
Pridružio se: Pon, 16. Jul 2007. 12:34
Kontakt:

Post od Dancsi »

Nesa1, dete, pa to je zato sto flashujes cid49 softver u cid52 telefon. budi srecat ako ti telefon ostane ziv. Probaj sad da ga flashujes sa nekim cid52 softverom. Linkove imas na prvoj strani ...
N82 black, v31 sw, hakovan i 4gb kartica u njemu =)

primus
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Sub, 26. Maj 2007. 20:29
:: Xperia T
:: K800i

Post od primus »

...dobro sam prosao :)
Hvala na ljubaznom odgovoru
Ponekad mi nije tako lako snaci se u gomili postova koji se ticu odredjene stvari a koja se proteze mnogo, mnogo unazad. Pa makar se to sto trazim nalazilo samo par stranica u nazad :wacko:
Potrebno je biti u toku sa svim desavanjima na forumu.
Sad kad je suzeno polje pretrage (i znam da nije uzaludno) valjda cu se bolje snaci.
Thanx!
xe-xe

Nesa1
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Čet, 14. Avg 2008. 22:27
Lokacija: Novi Sad

Post od Nesa1 »

Dancsi tnx uspeo sam :wink: (jbga nemam iskustva sa fleshovanjem 1put sam sad radio)

ali problem je i dalje tu :cry:

mislim da je do bterije (nadam se)
upalim ga i chachkam neshto i on zakuca ili pobeli i tako stalno nemam pojma koji mu je.
i onda izvdim bateriju ubacim ponovo i da upalim onda sija lampica kod infrared-a. :disgust:
Skinem poklopac i pritisnem bateriju i drzim dugme za paljenje i upali se jedva ali chim pustim zakuca :x
par puta i je doshlo da ga zapalim kupicu novu bateriju pa cu videti dal radi ako ne onda mu sledi kanta :wacko:

malisa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Sub, 30. Sep 2006. 20:38
Lokacija: BackaPalanka
Kontakt:

Post od malisa »

kako flešujem w880i ? gde da nadjem za njega
FS i MAIN i custom pack za srpski jezik i hrvatski
Mobil Manijak*

peky@n93
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 366
Pridružio se: Sub, 01. Sep 2007. 21:24
Lokacija: ruma
Kontakt:

Post od peky@n93 »

treba mi pomoc,nece k800 da mi upali,a ne reaguje ni kad je na punjacu.mislio sam da nije do baterije,ali ubacim bateriju od p990 ono isto se desava,samo se upali ona crvena lampica kod ic
note n7100 note 9005 honor 8x asus zx551ml zoom honor 8x note9 nikond7200
https://www.flickr.com/photos/30207060@ ... nelayout=1

Odgovori