Sony Ericsson u 2009. i glasine o novim telefonima.

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

Wicker Man i jedno i drugo.fuxe iz SE su odlučile da ugase UIQ i da predju na new fondation :angry: :angry: :angry:
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

McLaren F1 napisao:Nikola031Znaci, SF OS sa SE UI-em!
Ne verujem da takav OS postoji, pre će biti čist s60v5 (SE "ušminkan")...
Btw, Idou nije samo "glasina", red bi bilo otvoriti posebnu temu, zaslužuje, 'ajmo eSEovci ;)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Hektor
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 113
Pridružio se: Ned, 04. Feb 2007. 13:46

Post od Hektor »

SF postoji samo jos ni jedan mobilni proizvodjac ga ne koristi. s60v5 ide na Omniu HD i N97 dok SF ide na IDOU ...
Posle svi prelaze na SF ali ce uz to imati i svoj graficki interfejs i karakteristicne dzidza-midze ...

The Symbian Foundation, announced in June 2008, will bring about the biggest evolutionary leap in Symbian OS since its creation -- consolidating S60, UIQ, MOAP(S) and ultimately making the platform open source.

Preuzeto sa : http://www.symbian.com/symbianos/index.asp
HTC M8Q HTC 10

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Shvatam ja da Symbian Foundation želi da bude nešto kao Microsoft WinMob u budućnosti (mi vam prodamo platformu, pa vi "šminkajte" dalje), ali ako Idou model čeka tako nešto kasniće kao Xperia.
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Dancsi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 659
Pridružio se: Pon, 16. Jul 2007. 12:34
Kontakt:

Post od Dancsi »

Vlada Zem, pa nisu valjda ovi iz SE-a toliko glupi :) Izbacice ga cim buade hardverski zavrsen, tj. potpuno isplaniran. Inace, OS vec postoji samo sto se ceka da ga proizvodjaci iskoriste u nekom telefonu, pa nemaju nikakvo 'opravdanje" da odugovlace sa izbacivanjem na trziste :D
N82 black, v31 sw, hakovan i 4gb kartica u njemu =)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Dancsi, pa nisu imali nikakvo opravdanje ni sa Xperiom. Windows Mobile 6.1 je bio spreman - mnogi telefoni su poceli da ga koriste pre Xperie - pa su ipak rastegli beskrajno celu stvar.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

Vlada Zem napisao: Ne verujem da takav OS postoji, pre će biti čist s60v5 (SE "ušminkan")...
Vlada Zem, nije sigurno cist S60v5 "nasminkan" sa SE UI-em, vec je potpuno nova platforma bazirana na nekim vec postojecim! :wink:
Vlada Zem napisao:Btw, Idou nije samo "glasina", red bi bilo otvoriti posebnu temu, zaslužuje, 'ajmo eSEovci ;)
U pravu si, Idou nije vise samo glasina, ali nije ni zvanicno predstavljen, sto znaci da je on i dalje samo prototip podlozan raznim software-skim i hardware-skim promenama! :wink:
A i dalje se ne zna "puna" specifikacija telefona, tako da mislim da ipak treba sacekati zvanicno predstavljanje od strane SE-a, pa tek onda otvoriti novu temu! :wink:
Ovo je samo moje skromno misljenje! :roll: :wink:

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

Na gsmareni je zvanicno najavljen kao Newest phones 8)

sale987
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 04:00
Lokacija: Tuzla

Post od sale987 »

Da trebalo bi otvoriti temu, i onda kad dobije pravi broj/ime, onda samo preimenovati temu IDOU/K900/XPERIA 2 hehe :D
Moji mobovi: >> 1.nokia 3310, 2.Siemens MC60, 3.SE k700i, 4.SE W800i, 5.SE k800i, 6.SE k850 Now

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

McLaren F1, da prototip, možda si u pravu s obzirom da će Idou najranije izaći krajem '09/početkom '10... :dry: (can you see any newphone with fastport jack in that years :D -ovo apropo Gsmarena news)
:wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

nije mi jasno zasto toliko cekaju sa izbacivanjem modela? ako ga sad izbace cen ce do kraja godine da mu dosta padne(barem toliko da bude u neku ruku pristupacan) a i ostali proizvdjaci nece imati adekvatan odgovor na ovo cudo.........barem ja tako razmisljam mada nokia n97 obecava mnogo.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

McLaren F1 napisao:
Vlada Zem, nije sigurno cist S60v5 "nasminkan" sa SE UI-em, vec je potpuno nova platforma bazirana na nekim vec postojecim! :wink: .
nije nova platforma... za sada je to to... symbian fondacija će im ubuduće davati sf ali za sada je to cist s60v5 + modifikacije od se... al je mnogo daleko od doradjenog... zato su pokazivali samo odredjene funkcije...
McLaren F1 napisao: A i dalje se ne zna "puna" specifikacija telefona, tako da mislim da ipak treba sacekati zvanicno predstavljanje od strane SE-a, pa tek onda otvoriti novu temu! :wink:
Ovo je samo moje skromno misljenje! :roll: :wink:
Tako je... dok se ne predstavi tel kao zvaničan, a to neće skoro, diskutujte u ovoj temi... ;)
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

Akki, hteo sam jos sinoc da se ispravim, ali sam bio mrtav umoran pa sam cekao danas da to uradim, ali izgleda da si me preduhitrio! :oops: :wink:
Znaci, trenutni prototipovi Idou-a koriste regularni S60v5, dok ce finalna verzija zaista biti bazirana na SF-u, koji ce biti manje-vise samo blago modifikovana S60v5 serija sa nekim (UI) dodacima SE-a, kao sto su modifikovani homescreen, music player! :roll: :wink:
SF ce biti zaista zasebna platforma kada se u njen razvoj budu direktno ukljucile i ostale kompanije kao sto su SE, Motorola, Samsung..., a to ce biti za oko godinu i po dana! :roll: :wink:

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

I za kraj >>OVDE<< mozete videti odlican 17-ominutni video W995, gde je ukljucen detaljan prikaz hw-a, sw-a, kao i poredjenje sa nekim najnovijim telefonima iz SE palete kao sto su C901,C903, zatim malo starijim C905, X1... :wink:
Takodje >>OVDE<< mozete videti veliku galeriju odlicnih i kvalitetnih slika W995! :wink:

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

W995 (SCG...), Media Go™ je jako interesantna app :)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Ovaj w995 je telefon koji cu svakako sacekati kao zamenu za k810,taman do kraja ove godine cena ce mu pasti na neki normalan nivo pa ce onda biti pravi best buy (eh i od krize neka korist :lol: )...
D500&E71

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

SE je nedavno objavio da ce koristiti potpuno novu JavaFX mobilnu platformu u predstojecim modelima ove kompanije. JavaFX predstavlja poboljsanu platformu u odnosu na stariju Java ME, koja je i onako vec bila odlicna! :) :wink:
Posto stvarno nemam vremena da sada prevodim ceo tekst, vise o tome mozete procitati >>OVDE<< ;)

cgmiki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Ned, 28. Nov 2004. 19:24
:: Galaxy S6 64GB

Post od cgmiki »

Valjda neće napraviti grešku sa Idou kao sa C905 i ne staviti prednju kameru, a imaš opciju video poziva.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

McLaren F1, Java FX nije zamena za Java ME. To je samo nadogradnja odnosno set Java biblioteka:
What is JavaFX Mobile?
On mobile phones, JavaFX runs directly on Java™ ME. According Sun Microsystems' press release, the Java platform is available on more than 2.6 billion mobile phones and is supported by 6.5 million software developers, making it one of the strongest mobile platforms in the industry.

Built on top of a consistent Java ME platform implementation, JavaFX Mobile allows you to create immersive mobile content, while leveraging existing investment in the Java platform. Developers can use JavaFX Mobile to easily extend current Java ME mobile applications, games and solutions.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

sale987
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 04:00
Lokacija: Tuzla

Post od sale987 »

Oh, danas ce na CEbit-u valjda izaci jos neka dva dobra modela. Govori se da bi to mogli biti Xperia X2 i Neki Dual sim telefon. JEst da je Idou (promjena na nasem) dovoljan dokaz ali nebi bilo lose ni jos koji model..hehe :D
Moji mobovi: >> 1.nokia 3310, 2.Siemens MC60, 3.SE k700i, 4.SE W800i, 5.SE k800i, 6.SE k850 Now

Odgovori