Sony Ericsson Vivaz (Kurara)

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Telefon mi se svidja ali mislim da bi bilo dobro da je baterija bar 1500 mAh i xenon blic pa da bude vrh.Bez obzira i na nedostatak xenon blica ovaj telefon vredi kupiti (ako ne preteraju sa cenom).Uzecu ga za razmatranje jer uskoro planiram kupovinu novog telefona.
LG G2 Black,16GB

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

Evo jednog video snimka sa Vivaza: http://blog.se-nse.net/vivaz-video-recording-sample/ ;)
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Al snima covece,kao prava kamera :roll: i jos i makro mod,pravi video performer :P :)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

jos 3 klipa ovde

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Steta sto ovo SE-ovo cedo nije Android, ozbiljno bi ga uvrstio medju favorite za kupovinu... lep interfejs, cak i za Symbian, ali smorih se od njega :roll: :)

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Green, U pravu si,velika steta, mnogo mocan ima izgled,ako ne racunamo ovu boju sa testa. :)
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Wicker Man, da, boja je malo skrnava ali i nije tako strasno, meni boja telefona i ne igra neku ulogu, samo da nije roze ili svetlo plavo :D

Nego, nesto kontam, raduje me cinjenica da se SE polako ali sigurno vraca na, nadamo se, velika vrata mobilne telefonije. Mislim da ce konkretno Vivaz naici na dobar odziv kupaca, pod uslovom da cena bude uskladjena kako treba...

bambi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2007. 13:05

Post od bambi »

Green, startna cena je bila oko 350e, vec sada se moze kupiti u online prodavnicama ispod 350e sto je, slozicete se, extra cena ...
| E72 | Vivaz Silver | SE c902 |

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

bambi, evo bas sad gledam Vivaza na eBay sajtu (australijski ogranak), najniza cena mu je, za sada, $518.00, ne znam tacno u Evrima koliko to izadje, mozda nekih 270-280, koga zanima nek izracuna po kursu...

Mislim da je i ispod 350 Evra dosta povoljna cena za potpuno nov model, ove klase uredjaja... ako se misli na cenu kod nas u Srbiji.

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Green napisao:Nego, nesto kontam, raduje me cinjenica da se SE polako ali sigurno vraca na, nadamo se, velika vrata mobilne telefonije...
Nadam se tome ali ja nekako imam osecaj da se oni vec duze vreme vracaju ali nikako da se vrate.Nekako mi to izgleda kao pasivno vracanje. :)
Inace u pravu si,cena koja je ispod 350 evra za ovaj telefon i jos nov nije tako strasna.Jos da je Android,pih... :roll:
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

bambi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2007. 13:05

Post od bambi »

Sony Ericsson Vivaz se pojavio u prodaji u Srbiji ... pocetna cena mu je 420 evrica pa ko voli nek izvoli. Nadam se da ce do maja da mu padne cena na 300 evrica koliko je svuda po svetu
| E72 | Vivaz Silver | SE c902 |

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Super,jos da vidimo kakvi su utisci korisnika.Sadasnja cena je visoka ali je to normalno,obzirom da je tek izasao.Cena ce krenuti nizbrdo cim pocne masivnija nabavka.Za sada mi je na prvom mestu za kupovinu(za 3 meseca).Mislim da bi trebao biti oko 300 e.
LG G2 Black,16GB

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

Odlican mob i prvi SE u poslednje vreme koji je izasao u veoma kratkom roku (manje od 2 meseca), ja cekam Vivaz Pro zbog tastature a cini mi se da ce mu biti slicna cena (mozda za 50e vise) kao Vivazu.
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Kazu na sajtu gsmarena da mu je blic slab,plus je led.Steta sa tako dobrom kamerom,mogli su bar bolji led blic da stave. :disgust:
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

bambi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2007. 13:05

Post od bambi »

Sale_M, slazem se, ali xenon em zauzima dosta mesta u kucistu em bi povecao cenu ovog aparata,a koliko sam skapirao, SE je hteo da napravi "dobar" aparat po pristupacnoj ceni ...
| E72 | Vivaz Silver | SE c902 |

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Ја бих пре рекао да су хтели да направе добру видео камеру по приступачној цени док је фотографија онако успут зато и нема ксенон већ лед диоду.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Koliko vidim, pojavilo se ovo cudo i kod nas, sa vise nego pristupacnom cenom ako se ima u vidu sta sve nudi. I moram priznati da mi na ovim fotkama sa sajta izgleda jaaaaako dobro u ovoj skroz crnoj varijanti.

N-tchbl
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 13. Dec 2007. 19:54

Post od N-tchbl »

Privukao mi je paznju na naslovnoj stranici MSa pa iscackah i ovu temu da procitam komentare eventualnih korisnika,
ono sto mi je zapravo privuklo paznju je to sto pomislih da je Samsung jer sam zakleti fan i dugogodisnji korisnik istog kad ono - SE :o (takodje fan pre Samsunga, pa stoga nastavih citanje).
Kapiram da ovim telefonom koji zaista nudi puno SE zeli da se vrati na trziste, ali jos vise nekako kapiram citajuci review-e i gledajuci hands-on klipove da su totalno ostali bez ideja :wacko:
"Pokraden" Samsungov spoljasnji izgled potpuno, unutra Nokiin Symbian (whyyyyyy???), ne znam sta su hteli, spoj zastitnih znakova Samsung + Nokia kao prilicno velikih medjusobnih konkurenata i kao napravili smo bomba telefon, jeste pristupacan u odnosu na sve ono sto nudi ali mislim da im fali inovacije, nesto sto ga razlikuje od ostalih (HQ video je ok ali ne kupuje se mob zbog toga), ovako mi je ceo kao deja-vu a ipak tako primamljiv, da nije Symbian definitivno bi bio na listi zelja za sledeci eventualno, ovako.. srecno vam bilo SE ali mislim da je too late :cry:
I5700 Galaxy Spica w/ CM a8.3 | Kingston 4gb | Sennheiser CX 300

bambi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2007. 13:05

Post od bambi »

N-tchbl, nije slucajno SE uzeo od glavnih konkurenata po nesto i stavio u ovaj telefon, npr., ciljano je ubacen Symbian u ovaj telefon kako bi otkinuli market share od Nokie. Korisnici koji su ceo zivot koristili Nokiu (a ima ih mnogo) ce sada razmisljati , ok , ovaj telefon nudi isti OS koji ja koristim godinama a ima neke novine u odnosu na N i sto ne bi probao, nista ne gubim.
SE je dosta radio na androidu (x10) i mogli su ovu platformu da ubace u Vivaz, ali kao sto rekoh, cilj im je da otkinu MS Nokie i Samsunga kao glavnih konkurenata
| E72 | Vivaz Silver | SE c902 |

Odgovori