Sony Xperia U

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
Peksn89
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Pon, 14. Jan 2013. 15:31
:: Sony Xperia U
:: SE X10i

Re: Sony Xperia U

Post od Peksn89 »

Znas u cemu je stvar? Tek sad sam provalio koliko sam nezahtevan korisnik. Nikad ne koristim stock browser i walkman, vec walkman i operu mini i nisam imao problema. Verovatno su mi niski kriterijumi, jer mi je njegov walkman plejer odlican, kao i sluske koje se dobijaju uz telefon :) A opera mini me zadovoljava, kada mi treba neki sajt sa flashom idem preko opere mobile...prijavio sam ispit preko nje :lol: ...iGO ne koristim jer sam student na relaciji Beograd - Pozarevac, ne vozim... Ma meni je bitan WhatsApp, net, novine, 9gag, mail, fotoaparat, muzika, office ponekad...dok vozim bajs u teretani gledam nesto preko MX-a, par programa za trening...realno, nezahtevan sam i sve vise mislim da sam malo bacio pare, da bi me i losiji zadovoljio...ali nema veze. Zeleo bih da stavim CM9 ali se malo plasim gubitka garancije...ako bi mi trebao servis, koja je procedura? Samo flesnem zvanicni rom i to je to? Brise se custom recovery, custom kernel, i u servisu ne mogu provaliti da sam "petljao"?

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Pa dobro, to je neko normalno koriscenje. Vise od toga mislim i da ne valja, previse je to gledanja u ekran i jednostavno gubljenje vremena. Mislim da nisi pogresio sto si uzeo ovaj telefon. Da si dao manje sigurno bi dao makar stotinu eura, ovako si za koji euro preko ipak uzeo dual core i ako nista drugo obezbedio na neki period. Cm je iz dana u dan bolji tako da telefonu sigurno nece pasti upotrebna vrednost u skorije vreme.

Za cm je potrebno da otkljucas bootloader, flesnes kernel iz cm zipa (preko fastboota ili flashtoola ) pa nakon toga zip preko cwma. Ako zelis da ga vratis na prvobitno stanje flesnes ftf, ponovo zakljucas bootloader i po zelji opet preko ftf (nije neophodno). Nista te ne sprecava da se prebacujes sa cm na stock i obrnuto dok ti je otkljucan bootloader, nadam se da znas to. Ja recimo cuvam na kompu dva backupa iz cwma, jedan cm i jedan stock based. Kad mi je potrebna potpuna funkcionalnost vratim stock backup, kad hocu performanse cm backup.

Savacar
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Ned, 16. Maj 2010. 16:38
Lokacija: Beograd

Re: Sony Xperia U

Post od Savacar »

Nisam dizao na ICS preko flashtoola, obican update sa PC Companiona sam koristio. E sad, dal na ovaj fazon sa flashtoolom gubi telefon garanciju u Vip-u? Ne bi me interesovalo da je moj, rutovao sam ranije modele androida, ali riba ce me roknuti ako joj sjebem fon :D

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Ne mozes da brikujes telefon ako na to mislis. U sustini svaki razlicit postupak ubacivanja fwa valjda povlaci garanciju, s tim sto ne znam da li oni mogu da provale da si preko flashtoola uradio upgrade/downgrade. Mislimd da ipak ne umeju.

Savacar
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Ned, 16. Maj 2010. 16:38
Lokacija: Beograd

Re: Sony Xperia U

Post od Savacar »

Sve ok proslo, hvala puno! :) devojka presrecna...nisam znao da je ovako prosto, 3 koraka i cao...Hvala jos jednom! 8)

ivoludilo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Uto, 11. Sep 2012. 14:01
:: sony xperia u

Re: Sony Xperia U

Post od ivoludilo »

Uvek sam se divio pojedincima koji su od juga pravili mercedes,nevidim logiku i očekivanja da telefon u ovoj klasi i sa ovim osobinama može da čini čuda.Telefon je zaista odličan za ovaj novac a to da li će da otvori imenik za 1s ili 2 sekunde i neke slične gluposti su nebitne.Telefon sa fabričkim stokom radi sasvim normalno,pokreće sve programe i igrice koje instalirate na njega ,slike su solidne a za sve više od toga isprušite se još 200-300 eura i kupite bolji telefon i nećete imati problema.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

A koja je to klasa i koje su osobine? Ako telefoni koji su izasli pre dve godine mogu da rade sa stock romom brzo i bez cekanja na pojedine operacije zasto je onda nerealno da dual core sa 512 rama radi bolje i brze od njih? Slagati se sa tim je po meni suludo i ako tebi odgovara ne mora i meni da odgovara. Granica kvaliteta hardvera u jednoj klasi se neprestano pomera jer hardver napreduje a korisnici ocekuju i performanse srazmerne istom. CM radi bolje i cuva zivce i tu nema sta da se prica.

Drugo, ja bas volim da od juga pravim mercedes, da menjam kernele, skripte, romove i kojekakva cuda da bi ubrzao telefon. Pored funkcionalnosti to je jedan od razloga zasto ga uopste i imam, hocu da naucim kako funkcionise sistem itd. Ako sam nesto probao i provereno radi bolje od neke druge stvari zasto da ne preporucim to nesto nekome? Prednosti i mane su uvek istaknute. Telefon sa fabrickim softverom secka kao lud, uglavnom proporcionalno broju instaliranih aplikacija. Imenik i poruke se u najboljem slucaju otvore za dve sekunde (ume i mnogo duze da im treba), muzika u pozadini secka sa zakljucanim telefonom, ako se pokrene zahtevnija igra telefon ume da zakoci totalno, kad me zove neko i javim se mora pet sekundi da prodje da bi se uspostavila mreza... ako i dalje ne vidis logiku onda je menjaj, ili menjaj stock.

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Sony Xperia U

Post od artifex »

Antec,u pravu si ... Ako telefon ima potencijal,a stock romom ne koriste ni 50% njegovih mogucnosti onda treba ubacivati custom romove ...Tako sam i ja na starom galaxy 3,samsung napravio dobar telefon ali ga posrao njihovim touchwizzom i ostalim glupostima.Ali to sto kazes da na stock secka nije istina.Kevi sam uzeo Xperiu U koja radi na stock 2.3 i telefon siba kako radi(ima instalirano nekih dvadesetak app pored onih sto ke dobila).Ja sam mislio da joj odradim update na ics,ali gledam ove komentare i svi se zale na milione nekih bagova...Pitao nju da li je slusa telefon,ona rekla da slusa i ja odustao...Ali sta ti hocu reci,obicniji korisnici telefona nece nista menjati ako od starta na stocku sve radi extra

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Naravno, kad kazem da je stock sr*anje mislim iskljucivo na trenutno izbacene verzije icsa. Gb je jedan od najbrzih koje sam probao na androidima.

Peksn89
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Pon, 14. Jan 2013. 15:31
:: Sony Xperia U
:: SE X10i

Re: Sony Xperia U

Post od Peksn89 »

Naravno da ste u pravu, ne mozes od Juga napraviti mecku ali imam stav da iz svega treba izvuci maksimum (sebe, situacije, stvari koje koristis...), i sto ne bih znatno unapredio telefon jednostavnim menjanjem roma? Prvi put mi je telefon usporio sa Sonijevim sendvicem, isao sam na Google search widget i zalagovao je kod kucanja...nakon toga, sve ok...probao sam Temple run, sve je radilo kako treba...video sam na drugom forumu kako se mnogi zale na C.10 verziju ali mnogi je i hvale...izgleda da sam imao srece...mislim da cu pre prodati ovaj telefoncic nego staviti neki AOSP rom jer mi fali malo ekrana :) Da je za nijansu veca dijagonala...e da, dva "problema":
1) Imam jedan kontakt kao precicu na desktopu. Ume da zalaguje kad udjem na poruke direktno preko tog kontakta (ako ste me razumeli)...nekad mu treba i do 5 sekundi...dobro, imam oko 1000 poruka (devojka :wink: ). Kada udjem u njene poruke preko menija (tj. preko Messaging aplikacije), sve je ok.
2) MX Plejer sa HW decoderom izrecka ponekad video na vertikalne linijice, nije strasno ali kad primetis nervira. SW decoder radi odlicno.

Evo i sta koristim:

Slika

Slika

Slika

E da, objasnjenje za JoJos fashion - devojka igra ponekad, ja ne :lol:

ivoludilo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Uto, 11. Sep 2012. 14:01
:: sony xperia u

Re: Sony Xperia U

Post od ivoludilo »

Antec apsolutno je tačno da treba težiti boljem ,fabrički rom normalno ima dosta ograničenja ali to neznači da radi loše.To što kod nekoga neradi kako treba neznači da isti i nevalja.Kako će telefon da radi sve zavisi od onoga ko ga i kako koristi,kad si ga kupio sigurno je bio brz i dobar dok na njega ne instaliraš i deinstaliraš gomilu programa i igrica,izmenjaš mu softver desetine puta i onda normalmalno da neradi idealno.A da radio bi bolje sa 1 gb rama i quad core procesorom na 1,5 ghz ali to nije ovaj telefon.Uostalom koji si to rom ubacio mimo fabričkog da je idealan i da mu ništa nefali,za zadnji si se žalio takođe kao i na predhodne.Sve u svemu idealan nepostoji svakom će nešto faliti ili ćeš dobiti na brzini a neće ti sve raditi ili obrnuto , idealno nikad nepostoji zato se opusti i uživaj:Ako ti je lakše ja koristim fabrički ISC i sem povremenog blagog kašnjenja od 1 sec pri prijemu poziva kažem povremenog ne uvek drugih nedostataka nema.Trenutno imama instalirano oko 90 programa i igrica i sve funkcioniše dobro.Igrice poput E.warriors,CHAOS,Dead Trigger,Rayman Jungle Run,Dead Space rade ekstra bez ikakvih seckanja,bateriju sam samo jedno morao da skidam zbog blokiranja telefona.Igrao sam i Real Socer 2013 na njemu bez problema.Muziku na njemu neslušam imam uređaj koji je i namenjen za tu svrhu za ozbiljnije slike koristim fotoaparat.Kao i svaki hardver tako i ovaj zavisi od njegovog kvaliteta za koji smatram da je korektan a kako će raditi najviše zavisi od korisnika.
Pozdrav

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Ivoludilo, ako mi verujes sad sam tek video odgovor. Nesto me zezaju notifikacije na tapatalku. Podjednako se osecam koristio ti, ja ili bilo ko bilo sta, tako da tu nema problema :). Reci cu samo "100 ljudi 100 cudi". Dzabe se ubedjujemo jer ja cu nastaviti da menjam romove kao manijak a ti da koristis stock :D. Svako zna sta je najbolje za njega. Peace :)
Pozdrav

A sad da raportiram sto se tice romova. Trenutno u telefonu SlimCM. Zasto? Zato sto je optimizovana verzija CMa, i zato sto je moguce kroz settings namestiti kako ce se led bar ponasati prilikom propustenih poziva i ostalih notifikacija. I konacno se moze ugasiti ono iritirajuce svetlo prilikom punjenja ili blinkanje leda kada baterija padne ispod 15%. Dakle vise nema potrebe za dodatnim aplikacijama i raznoraznim fixevima. Performanse naravno na nivou, siju stock uzduz i popreko za moje pojmove.
Bagovi :
-ne radi FM radio
-ne radi a2dp
-video se u landscape modu moze gledati samo preko nekog od aktuelnih playera (mx, BS player itd.). Ovo ce uskoro biti ispravlljeno, valjda :)

ivoludilo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Uto, 11. Sep 2012. 14:01
:: sony xperia u

Re: Sony Xperia U

Post od ivoludilo »

OK u pravu si.Koristi li neko Airdroid i ima li problema sa istim.Kod mene zadnjih desetak dana zeza pri otvaranju stranice na web-u.U Hromu i IE-u izbaci zamućenu početnu stranicu tako da nemogu da se ulogujem

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Evo da preporučim stock based rom - Terra rom. Sve cepa, jedan u hiljadu :D
Stvarno ne znam šta mu je lik uradio ali razbucao je stvari. Ovako treba da izgleda update.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Ispotpisujte se ako niste paranoicni, mozda nas usere nikad se ne zna.

https://www.change.org/petitions/st-eri ... or-chipset

Peticija za pustanje koda za nas cipset. Saljite gde stignete.

vamos
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 17. Jan 2013. 14:11
:: Sony Xperia U
:: HTC Tattoo

Re: Sony Xperia U

Post od vamos »

Peticiju sam potpisao :D . antec moram da ti kažem da sam uspeo da rešim problem koji sam imao sa navigacijom, koji sam ovde naveo pre jedno 2 meseca. Moram reći da sam posle detaljnog opisa obavljenih testova sa moje strane i uspešnog dokaza hardverske greške dobio novi telefon. Ovom prilikom pohvaljujem brzu reakciju Sony predstavnika za Srbiju (Com Trade) i iznenađujuću uslužnost od strane Vip-a.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Kul :). E konacno i da neko bude zadovoljan uslugom uvoznika/servisera/prodavca, jos uvek ima razumnih ljudi i medju njima, nisu svi roboti. Drago mi je da si resio problem.

vamos
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 17. Jan 2013. 14:11
:: Sony Xperia U
:: HTC Tattoo

Re: Sony Xperia U

Post od vamos »

Moram i tebe da pohvalim :D . Terra rom koji si preporučio je upravo ono što sam dugo vremena tražio.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Samo opusteno :), tu smo da se pomazemo. Veruj mi da sam se i ja iznenadio kad sam video kako lepo radi.

Nasta98
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 15. Apr 2013. 19:43
:: Sony Xperia U
:: Nokia 5800 Xpress Mu

Sony Xperia U kao web kamera

Post od Nasta98 »

Pozdrav svima, citao sam dosta postova sa ovom temom, ali nisam nasao adekvatan odgovor. Naime zanima me da li je moguce koristiti kameru telefona kao web kameru. Skidao sam brdo programa, tipa droid cam, ip webcam, meye, webofcam..medjutim bilo kako kada povezem telefon sa racunarom (preko wifi, usb..) uvek mi racunar ne prepoznaje telfon kao web cameru, ne mogu ni na skype da je aktiviram. Mogu samo da odem u browser i kucam ip adresu, jer jedino tako mogu da vidim sta snimam a pritom te snimke ne mogu da sacuvam
Kamera mi nije konkretno potrebna za skype, vec za snimanje vlogova itd. Odnosno zelim da preko movie makera sam sebe snimam, ili da mi kompjuter prepozna telefon kao obicnu web kameru, pa da ja posle sa nekim programima ostvarim zeljeni rezultat. Svaki odgovor je dobrodosao. Hvala unpred

P.S U pitanju je naravno Android uredjaj

Odgovori