Sony Xperia U

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Sony Xperia U

Post od antec »

Slika

2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G Network HSDPA 900 / 2100 - ST25i
Released 2012, May
Dimensions 112 x 54 x 12 mm
Weight 110 g
Display Type LED-backlit LCD, capacitive touchscreen, 16M colors
Size 480 x 854 pixels, 3.5 inches (~280 ppi pixel density)
Multitouch Yes, up to 4 fingers
Protection Scratch-resistant glass
- Sony Mobile BRAVIA Engine
- Timescape UI
Sound Alert types Vibration; MP3 ringtones
Loudspeaker Yes
3.5mm jack Yes
- Sony 3D surround sound audio technology
Memory Card slot No
Internal 8 GB (6 GB user-accessible), 512 MB RAM
Data GPRS Up to 107 kbps
EDGE Up to 296 kbps
Speed HSDPA 14.4 Mbps, HSUPA 5.76 Mbps
WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot, DLNA
Bluetooth Yes, v2.1 with A2DP, EDR
USB Yes, microUSB v2.0, USB On-the-go support
Camera Primary 5 MP, 2592 x 1944 pixels, autofocus, LED flash, check quality
Features Geo-tagging, touch focus, face and smile detection, 3D sweep panorama, image stabilization
Video Yes, 720p@30fps, video light, check quality
Secondary Yes, VGA
Features OS Android OS, v2.3 (Gingerbread), planned upgrade to v4.0
Chipset STE U8500
CPU Dual-core 1 GHz Cortex-A9
GPU Mali-400MP
Sensors Accelerometer, proximity, compass
Messaging SMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
Browser HTML5, Adobe Flash
Radio Stereo FM radio with RDS
GPS Yes, with A-GPS support
Java Yes, via Java MIDP emulator
Battery Standard battery, Li-Ion 1320 mAh
Stand-by Up to 260 h (2G) / Up to 472 h (3G)
Talk time Up to 6 h 36 min (2G) / Up to 5 h 36 min (3G)
Music play Up to 45 h
Poslednja izmena od antec u Sub, 22. Sep 2012. 18:31, izmenjeno 1 put ukupno.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Nisam mogao da izdrzim a i prirastao mi je telefon za srce pa sam rutovao i ubacio kernel i custom ROM. Evo sta treba otprilike da se uradi. Ima svega ovoga i na XDA ali je trenutno forum za Xperia 2012 modele u haosu blago receno.

Unlock bootloader

Prva stvar koju treba da uradite je da otkljucate bootloader da biste mogli da koristite fastboot komande.
Pre svega je potrebno proveriti da li je to moguce na vasem modelu tako sto udjete u dialer i otkucate

*#*#7378423#*#*.

U meniju koji se otvori idete na "service info > configuration" i pod stavkom "Rooting status" treba da pise "Bootloader unlocked:yes".

Ukoliko pise "no" nemate srece posto trenutno ne postoji resenje za 2012 Xperia modele, bar ga ja nisam nasao. Ostaje da cekate posto proceduru u nastavku ne mozete odraditi.

XDA Unlock Bootloader link

Ovde je najveca gnjavaza instalirati fastboot drajvere posto se desava da pc samo na kratko vidi uredjaj dok je u fastbootu. Drzite device manager upaljen i kada se uredjaj pojavi u listi dvoklik na njega, driver tab i update driver. Zatim idete na browse i uputite na ove drajvere odozgo. Ako vam se cini da ste sve uradili kako treba a ponovo ne radi, resetujte racunar i telefon. Isto tako savetujem da fastboot komande pokrenete pre nego sto prikljucite telefon na usb a telefon prikljucite tek kada ispise "waiting for device".

Root i custom recovery

XDA Root i custom recovery

Jasna situacija, fastboot komandama flesujte kernel i imacete root i CWM.

ROM

XDA ROM

Udjete u CWM tako sto ugasite telefon, potom drzite volume up i power dugme i kada se upali pritiskate uzastopno volume up dok ne udje u CWM. U CWMu birate "install from sd card" ili kako vec pise, itd.

Kernel

XDA Kernel link
Ista procedura kao za ROM.

Za kraj da napomenem da je moguce vratiti telefon u prvobitno stanje, znaci mozete ponovo zakljucati bootloader i flesovati original firmware preko flash toola.

Trenutno je stao razvoj za Xperia U posto smo imali samo jednog developera a on je zatrpan obavezama. Ali bice ja mislim uskoro jos toga.
Poslednja izmena od antec u Uto, 18. Sep 2012. 21:35, izmenjeno 1 put ukupno.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Sony Xperia U

Post od Deksi »

Konacno da neko otvori temu o ovom odlicnom telefonu. Ajmo ima li ga neko, nek napise svoje utiske.
Sem kamere i velicine ekrana ima li bitnije razlike izmedju njega i arc s?

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Naravno da ga ima, nisam napamet pisao ovo gore :smile:

Procesor je sa dva jezgra, nema mem karticu i ima osakaceni Mali400 gpu, to je to oko razlika.

Opsti utisak je da je odlican telefon. Brz u radu, gura svaku igru, audio kvalitet na odlicnom nivou kako na zvucnicima tako I na slusalicama. Kamera pravi odlicne slike ukoliko ima dovoljno svetlosti. Flash player 11 radi pa cepa :smile:

Reci ako te nesto konkretno zanima.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Sony Xperia U

Post od VeNoM »

Mene zanima koliko slobodno rama ima kada sistem radi normalno sa obzirom da ics voli malo vise da pojede.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Ics stize do kraja meseca za ovaj telefon, bar tako kazu. Na Gingerbread-u je od ~350 MB dostupnih korisniku slobodno ~200. Imam tacno 32 aplikacije instalirane.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Sony Xperia U

Post od Deksi »

antec, gde si kupio telefon u vipu ili nisi. Ako jesi u vipu ima li neke oznake operatera u njemu?
Vip produzio popust do 30.9 a telenor mi jos ne odgovara hoce li mi dati popust ili ne, ako mi nedaju popust odmah odo u vip, uhh a ja i dalje cekam :blinky: :o :shock:

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Re: Sony Xperia U

Post od Zligor »

eh da ima microsd slot :x za 200e fino telefonce, i sto mi se posebno svidja okidac za kameru, to su svi ostale zabatalili a tako je prakticno

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Deksi, da u vipu sam uzeo. Pravo da ti kazem nemam pojma da li su menjali nesto a I ako jesu onda nisu nesto puno, ne moras da brines oko toga. Svega nekoliko sati sam drzao njihov firmware pa zato ne mogu da se setim ali cini mi se da nema razlike u odnosu na stock firmware.

Zligor, da ne podrzava usb otg definitivno bih ga preskocio, ovako je donekle kompenzovan nedostatak slota.

ivoludilo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Uto, 11. Sep 2012. 14:01
:: sony xperia u

Re: Sony Xperia U

Post od ivoludilo »

Stvarno odličan telefon,antec napomenu bih samo jednu grešku u specifikaciji telefon ima slobodnih 6 gb memorije.Inače telefon uzet u vipu prvi dan kada se pojavio .Baterija sa obzirom na kapacitet odlično drži,ekran perfektan ,jasno vidljiv pod svakim uglom i pri jakom svetlu.Jedina mana može biti mala ram memorija 512/368 dostupnih,tako da treba paziti šta se instalira,i šta i koliko opterećuje memoriju tj izbegavati nešto što nekoristite a u pozadini vam jede poprilično memorije.Kvalitet izrade jako dobar i totalno drugačiji od konkurencije nije zaobljen sa metalnim ivicama u sjaj plastici,već mat crn.Odlično leži u ruci i nema šanse da iskliza,nema krckanja plastike.Za pohvalu su i dve kamere

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Koliko sam razumeo telefon ima ukupno 8GB interne memorije od kojih je 2 rezervisano za sistem i nedostupno korisniku, 2 za aplikacije i 4 koje vidi kao sdcard u koje se moze prebacivati sta vam je zelja.

ivoludilo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Uto, 11. Sep 2012. 14:01
:: sony xperia u

Re: Sony Xperia U

Post od ivoludilo »

Upravo tako samo što se većina igara i neki programi instaliraju na sd card.Inače podatke možeš čuvati bilo gde pa i na memoriju za apl

jedandecak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Uto, 14. Avg 2012. 02:10
:: Samsung Galaxy S5
:: Z2,N4,N5,N9, F117a

Re: Sony Xperia U

Post od jedandecak »

Ma telefon je extra, memorija bar meni nije nedostatak, skladistim samo potrebne fajlove za posao i fax, slike, muzika, filmove ne gledam na telefonu tako da mi nije ni potrebno da ima mnogo GB. Svidja mi se brzina , nema seckanja sa programima, bagovanja, blokiranja ili slicno. Radi sve extra. Koristim fabricki ROM do sada nisam nasao preku potrebu za rootovanjem. Led bar mozete da podesite da svetli u boji koju odaberete prilikom stizanja sms, poziva, whats up i sl. Kamera nije profi ali lepe slike pravi preko dana, nocu je manje vise problem, al jbga. Jos nesto sto se tice memorije, popunjeno mi je samo 1Gb (muzika, jedna igrica, slike i video klipovi, dokumenti) i plus na "internoj" memoriji oko 500mb aplikacije, stvarno ne mogu da se setim sta bih jos mogao da stavim u telefonu da bih popunio svih 6gb. U kombinaciji sa dropbox i Box koji nudi 50 gb skladisnog prostora mislim da tek nema zime sto se tice memorije. |Baterija gura oko 36h uz umereno koriscenje, a ako se vise koristi ispod 18h ne silazi. Dnevno razgovaram oko 50 min, posaljem 15sms, wi fi ukljucen bar 6h, protok podataka non-stop, par aplikacija rade konstatno tipa skype, whats up, merac potrosnje podataka, avast, illumination bar, Night mode. Obavim par minuta razgovora na skype dnevno, ali ne preterano mozda minut-dva. I pored toga izdrzi baterija od jutra do noci.
Ako se ekran od 3,5'' uzima kao "mana", meni nije jer telefon cesto nosim u dzepu tako da bi mi neka "ciglica" od 4" vec pravila problem, lep display koji se i pod suncevom svetloscu vidi super ove velicine zavrsava posao sto se tice surfovanja pregleda email poruka itd.

Dion Stojanovic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 24. Sep 2012. 14:35
:: Sony
:: Samsung

Re: Sony Xperia U

Post od Dion Stojanovic »

Pozdrav
Kupio sam "sony xperia u" pre 2 dana i imam problem sa njim.
Kada hocu da da skinem neku aplikaciju ili igru nesto sa market ili google play krenem da je skidam i pojavi se informacija Downloud this app is error..
Sta da radim pomagajte?

Inace ja se nalazim u Nemackoj i telefon je kupljen ovde (nije vezan ni za jednu mrezu) da nije mozda i to jedan od mogucih lazloga problema..Jedino sam uspeo da skinem neke igrice sa "play now" i nista vise od toga....

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Uh, ne pada mi nista na pamet sem da obrises kes aplikacije.

Menu- settings - applications - manage- google play store - clear cache. Probaj posle toga.

Ako nece probaj i data i cache da obrises i resetuj telefon posle ovoga. Moguce da ce ti traziti da ponovo uneses gmail username i password.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Sony Xperia U

Post od sugarcoated_ass »

Dion Stojanovic, kao sto je antec napisao - full wipe (factory reset), wipe cache i trebalo bi da lepo radi. Uneses svoje google podatke i udri! :)

Dion Stojanovic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 24. Sep 2012. 14:35
:: Sony
:: Samsung

Re: Sony Xperia U

Post od Dion Stojanovic »

Ok Hvala vam puno...
:)

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Stigao ICS na XDA. Flesujem pa javljam utiske. Inace je ovo firmware za st25a dok je nas telefon st25i. Potrebno je u flash tool-u stiklirati "exclude baseband" da bi sve radilo kako treba.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Ubacio ics, utisci :
-telefon mi deluje za nijansu sporije, kao da mu treba koja milisekunda vise da pokrene aplikaciju, da ucita web stranicu, da izlista slike u galeriji ... to je dakle minus ali ne veliki.
-baterija mi se mnogo bolje drzi od kad sam ubacio ics. Vec par sati urnisem telefon pokusavajuci da skinem bateriju i sada stoji na 75% :grin:
Ovo je ogroman plus. Uz slicno koriscenje bi mi na gbu sada bila na 40-50%.
-chrome mi je uzasno spor, dolphin ga sije samo tako. Nisam jos adobe flash ubacio pa ne mogu ovo puno da komentarisem.
-ono pucketanje zvucnika koje se ponekad javljalo je i dalje tu.
-ubacio nova i apex launcher, cista desetka, pravo je uzivanje koristiti ih.
-jos jedna stvar koja mi se izuzetno svidja, pretpostavljam ics feature, je lupa prilikom menjanja reci u tekstu. Pre mi je trebalo sto godina da pogodim tacno slovo koje hocu da promenim, sada je to mnogo lakse.

-sto se gresaka u software-u tice naisao sam samo na jednu. Kad udjem u applications -manage -running, podesavanja kompletno crashuju i telefon se vrati na home screen. Imao sam i jedan reset ali na samom pocetku koriscenja, od tada sve radi bez problema.

MaxSrb
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 19. Okt 2012. 11:57
:: sony xperia u
:: lg optimus l7

Re: Sony Xperia U

Post od MaxSrb »

radio sam zvanicni update na 4.04 preko kompa i sve radi odlicno, nema lagova,sve radi extra,toliko od mene.

Odgovori