Sony Xperia U

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Za sad jedino nije potvrdjeno niti demantovano za Xperia U i Xperia Sola. Za U zato sto ima **benu disko kuglu ispod ekrana pa im treba vremena da uklope to u JB a za Solu zato sto ima floating touch (mozes i sa rukavicama da je koristis). Na kraju ce ovi dodaci ispasti mane a ne prednosti telefona.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Jos malo i bice potpuno funkcionalan cm9 za xperia u. Trenutno je obrnuta slika kod kamere, bluetooth se ne moze upariti sa drugim uredjajima i FM radio ne funkcionise. Ostalo sve radi i to ekstremno brzo. Kad li cemo samo cm10 da docekamo?

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Sony Xperia U

Post od fannY »

Kakva je kamera ,drugarova sestra ga je uzela i zali se na kameru,da su nocu lose fotografije?

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Pa da, malo je losiji kvalitet slika nocu. Pogotovo na icsu ako je azuriran softver. S druge strane, na skoro svakom telefonu je losiji, ne znam sta je koristila pre toga pa joj se ne dopada. Preko dana i nisu lose slicice, ja sam prilicno zadovoljan. Ako je na icsu a fotografije su joj jako bitne neka se vrati za sad na gb.

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Sony Xperia U

Post od fannY »

antec, hvala na informaciji. :)

nidzo_bb
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Ned, 21. Feb 2010. 20:19
Lokacija: Bajina Basta

Zastitna folija

Post od nidzo_bb »

Pozdrav.
Zelim da kupim zastitnu foliju za Sony Xperia U. Dobio sam vec jednu uz telefon, ali lepljenje je proslo bezuspesno, pa sam morao da bacim foliju. Sad sam naleteo povoljno na foliju proizvodjaca Comicell, nije original, pa me zbunjuje da li ce telefon praviti probleme sa njom? Da li ce da kasni, slabije da reaguje ekran i da li smanjuje vidljivost?

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Ne bi trebalo da pravi probleme, jedino ako je centimetar debela :). To za vidljivost isto ne brini jer je u pitanju mizerna razlika.
Nisi trebao da bacas foliju. Pisao je negde Miskoni da ako je umastis ili zamazes necim samo operes sapunom, dobro istreses i opet zalepis. Nema veze ako ostane malo kapljica, cak voda pomaze da se fino dotera pozicija ako si je krivo zalepio. Posle toga samo noktom isteras one baloncice.

Da se vratimo malo na custom romove. Ubacio sam cm 9.1 koji je jos uvek u nekoj alpha/beta fazi ali dobro napreduje. Bagovi koji iritiraju su sve manji. Verovatno najgori se desava prilikom dolaznog poziva kada telefon nece da zvoni (ne cuje se zvuk, sve ostalo je ok; vibrira i prikazuje dolazni poziv) ali ne desava se uvek. Zatim kamera je nesto losijeg kvaliteta i do jutros je pravila izvrnuto slike (okretala ih je naopako). Danas je neki fix izbacen, ok radi. FM radio ne radi (pored tune in i nije neka falinka). To je to.

A sad prednosti. ROM je BRZ. Brzi nego bilo sta do sada. Telefon je ponovo u punom sjaju kao na gingeru. Pokretanje aplikacija ne moze da se poredi sa onom salom od stock roma. O igricama da ne pricam, drasticno poboljsanje. Ja recimo non-stop igram Plants vs zombies i vise se ne desava uopste da secne dok je na stock romu bio slide show. Kamera mnogo brza, slike se skoro u rafalu mogu slikati. Zvuk prilikom slusanja pesama cini mi se jaci, kad udjem u neku gsp sklopociju i dalje cujem muziku :).

To je valjda to, ako vas zanima nesto pitajte.

I da, oni moduli za kernel isto lepo napreduju. Najpopularniji su smartass naravno, ondemandx i samsungov pegasus. Ima i nekih schedulera. Ja koristim ondemandx sa sio schedule, fino sve radi i malo stedi bateriju.

marioz1990
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Sre, 21. Nov 2012. 09:43
:: nokia 5228

Re: Sony Xperia U

Post od marioz1990 »

Imam jedno ptanje za Sola vlasnike :D Kako ste zadovoljni baterijom? Da li moze da izvuce jedan dan prosecne upotrebe?Citam na raznim sajtovima testove,utiske i dosta njih se zali da je problem slaba baterija(a pogotovu kad se apdejtuje na ICS) Hvala ;)

Alexa089
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 21. Nov 2012. 15:42
:: Xperia U

Re: Sony Xperia U

Post od Alexa089 »

E ljudi ovako,uradio sam update xperia U na ICS preko SUS,pre toga fabricki reset da izbrise sve iz tel. sada imam problem sa WiFI kad god ukljucim,telefon se restartuje sam,probao sam i ono repair i opet da instaliram ali problem ostaje svaki put,tel sam uzeo nov u VIP-u,ae dajte neki savet sta mi je ciniti... :smutny: :wacko:

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Probaj sad da uradis factory reset da vidis ima li rezultata.
Ako ne probaj ovo
viewtopic.php?p=329857#p329857

Ako nece pojma nemam. Postavi pitanje i u kaficu. Imas sticky temu o Wi-Fi tu ces najbrze dobiti odgovor. Ja slabije koristim wifi pa nisam od neke pomoci. U svakom slucaju obavezno cepni jedan factory reset.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Izasao neki update, verzija .54. Ima neka poboljsanja vezana za wifi.
Ako neko proba neka javi utiske.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Instalirao sam ovu 54 verziju posto mi je trebao funkcionalan video rekorder. Osetno je brza od prosle nadogradnje softvera, topla preporuka. Kamera za nijansu brze fokusira i mislim da se brze konektuje na wifi.

stefi90
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 155
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 21:10
Lokacija: Beograd

Re: Sony Xperia U

Post od stefi90 »

kako da vratim na gb?jer mi na ics-u jede bateriju mnogo,ima neki tutorial ili program za to?hvala na pomoci

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Pretpostavljam da imas .10 firmware instaliran. Pre nego sto se vratis na gb toplo ti preporucujem da isprobas verziju .54 evo linka XDA ICS .54.

Gingerbread mozes skinuti odavde XDA GB .184

Prvo sve sto radis radis na svoju odgovornost. Ako ovo objasnjenje nije dovoljno izguglaj jos malo o flesovanju.

Ukratko, skines Flashtool odavde KLIK. Raspakujes i udjes u folder drivers odakle instaliras drajvere. Nakon toga kopiras firmware (ftf fajl koji si skinuo koristeci linkove odozgo) u folder firmwares i pokrenes flashtool. Sacuvas sve podatke koji ti trebaju i ugasis telefon. Kliknes na onu slicicu munje u gornjem levom uglu i izaberes flash mode. Nakon toga sa leve strane dobijes listu dostpupnih verzija softvera koje mozes da flesujes (ona dva fajla koja si kopirao u folder firmware), izaberes koji hoces i kliknes ok. Kada se pojavi ona animacija sa telefonom drzeci vol down prikljucis telefon, i cekas. Prati onaj log sa desavanjima, reci ce ti kada mozes da diskonektujes telefon. Kraj.

stefi90
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 155
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 21:10
Lokacija: Beograd

Re: Sony Xperia U

Post od stefi90 »

Uspeo sam nekako:)hvala,:)sada imam verziju 2.3.7 nije kao ics ali po meni baterija i wifi bolji bar po meni:)

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Re: Sony Xperia U

Post od Aleksaboy »

Kupio danas u vip-u i oduševljen sam kvalitetom i mogućnostima. Nisam uspeo da provalim dve stvari pa vas molim za pomoć:
1. Kako mogu da isključim vibraciju kada otključavam telefon? Našao sam podešavanja za tastaturu kada kucam poruku ili broj telefona koji želim da pozovem, i isključio sam vibraciju za to. Ali vibracija se javlja još uvek kada otključavam telefon i u još nekim situacijama.
2. Kako mogu na telefonu da koristim internet sa kompjutera, a da veza ide preko USB kabla a ne preko wifi? Pre ovog telefona sam koristio HTC Wildfire S i to sam radio bez problema.

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Sony Xperia U

Post od Ceftriaxone »

За друго не знам.

За прво: иди у settings/sound, ако нема тамо, онда у подешавањима за lockscreen
ex ivan87

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Re: Sony Xperia U

Post od Aleksaboy »

Hvala Ceftriaxone, bio si u pravu. Settings - Sound - Haptic feedback, i onda odčekirati postavku. A sada kako da rešim problem broj 2. ? I još jedna stvar... Kako kalendar da podesim da mi prvi dan u nedelji bude ponedeljak, a ne nedelja? Nigde ne vidim opciju za to...

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Sony Xperia U

Post od Ceftriaxone »

За календар мора да буде у опцијама календара.
Бар је мени тако било на сваком андроиду.

Ако не тамо, онда мооожда у подешавањима за датум и време (мада сумњам).


Мора да буде опција first day of week
ex ivan87

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Re: Sony Xperia U

Post od Aleksaboy »

Ceftriaxone, apsolutno nigde nema takve opcije. Pretražio sam sve uzduž i popreko i nema. Kako je to moguće? A na Wildfire S ta opcija se vidi iz aviona kada se uđe u podešavanja kalendara. Ne mogu da verujem da su tako nešto propustili...

Odgovori