Sony Xperia Z / ZL

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Sony Xperia Z / ZL

Post od iKe »

Slažem se sa Green-om, ali bih ipak sačekao ovaj model u prodaji, da vidim kakav je ekran i koliko je izdržljivo staklo. Mislim da je ovaj gore model pre-produkcijski i ko zna kroz šta je sve prošao.
A ja lično iako već duže od godinu dana koristim SAMOLED ekran mislim da će mi sledeći biti sa nekom drugom tehnologijom. Jeste kod njih crna baš crna, ali imaju neke druge mane koje više ne mogu da trpim.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Sony Xperia Z / ZL

Post od Behemoth »

Telefon se inace ocekuje od 18.februara u prodaji kod nas.
Mogao bih da ga kupim odmah ali nema svrhe davati toliko para,a i da se sacekaju prve serije,decije bolesti...
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Sony Xperia Z / ZL

Post od Green »

Ne znam gde sam video i ne znam da li se radi bas o ovim modelima, ali navodno ce Sony u svojim telefonima dodati opciju podesavanja kontrasta, kada je displej u pitanju. Tako da ce i taj problem valjda biti resen uskoro.
Cekam i ja ova dva modela da iskoce na trziste, pa da onda odlucim da li ce pasti Z, ZL, Oppo Find 5, HTC Leptir ili mozda procesorski inferiorniji Sharp SH630W Aquos Phone, ali jednako zanimljiv.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Sony Xperia Z / ZL

Post od iLuka »

ja mislim da je ovo neka vrsta test modela sa ekranom od 5 inca i full hd rezolucijom iz Sony-ja pa samim tim i ne treba previse ocekivati od njega... vise je konkurentski potez nego model na koga je obraceno dovoljno paznje... :wink:

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Sony Xperia Z / ZL

Post od Baraba »


iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Sony Xperia Z / ZL

Post od iKe »

Baraba, vidiš da su utisci uglavnom pozitivni. A što se tiče mana, koliko sam ja čitao ovaj model ima IPS ekran i trebalo bi da model u prodaji ima dosta kvalitetniji prikaz, a takođe svuda kažu da je kamera 13 Mpx, tako da će verovatno i ona biti bolja nego na testiranom modelu.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Одг: Sony Xperia Z / ZL

Post od ~Arkan~ »

Ovaj telefon je ubica :o

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Sony Xperia Z / ZL

Post od Behemoth »

Sve vise i vise mi se svidja,taman cu sacekati da se pojavi S4,do tada ce ovome sigurno pasti cena i onda moze da se razmislja sta odabrati.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Sony Xperia Z / ZL

Post od iLuka »

ovi modeli sa full hd ekranom, pa i S4, ce biti za realno kupovinu tek ne pre aprila-maja... (znam sta se rimuje sa maja ali morao sam da napisem) :wink: :wink: :wink:

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Sony Xperia Z / ZL

Post od Behemoth »

Ne znam kad se najavljuje izlazak S4?Mada po onim glasinama sta bi mogao da ima ispod haube jedino je procesor svetla tacka,ostalim nisam odusevljen.Pogotovo sto je ovaj Sony jedan od najlepsih telefona definitivno.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Sony Xperia Z / ZL

Post od iLuka »

trebalo bi da bude predstavljen u barseloni krajem februara... :wink:

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Sony Xperia Z / ZL

Post od Behemoth »

U je,znaci pozurili su.Verovatno zbog konkurencije.Ja sam sve nesto kontao aprila/maja kao i prosle godine.
Ali konkurencija je izgleda napravila dva koraka,a ne jedan kako su navikli pa im se zato zuri :D
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Sony Xperia Z / ZL

Post od iLuka »

pa jeste... ovo je za sony veliki obrt, mada eto, jos uvek nisu izbacili xperia v model a izbacuju Z i ZL :dry: :uhuh:
prica se da ce predstaviti samosung s4 model ali ko zna... moze da bude i tek na leto zbog iphone-a 5s... oni se jure :wink:

EDIT:
evo i prve cene za model Z -

http://www.guenstiger.de/Preisvergleich ... ria_Z.html

za ZL jos nema cena... :wink:

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Sony Xperia Z / ZL

Post od Behemoth »

Drugarica koja zivi u Becu mi malopre kaze,kod njih je 629e,bila je 649.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Sony Xperia Z / ZL

Post od iKe »

Sony Xperia Z preview

Sony Xperia Z is one head turner of a smartphone that certainly offers a smartphone experience worthy of a flagship. We've never seen a manufacturer do such a great job of squeezing all the potential out of the beastly quad-core Qualcomm chipset and that is easy to see in both benchmark tests and real life scenarios.

The Sony Xperia Z aimed for the smartphone of the season title and we can already tell that it's in the running. Soon enough we'll know if it's going to be the favorite or the underdog in the final.

The only part of the Xperia Z that we tested and didn't absolutely love was the contrast and colors of its display. We are also yet to give the 13 megapixel camera a proper test, but we'll find out more about both of those when the detailed review is complete.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Sony Xperia Z / ZL

Post od znemanja »

Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Sony Xperia Z / ZL

Post od VeNoM »

Gledao sam na phone areni neki review i veoma lepo izgleda. Zameraju kvalitet mikrofona.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Sony Xperia Z / ZL

Post od iLuka »

sve vise se pise po netu o razlici izmedju superamoled i tft ekrana kod Z-a :)

da li moguce da nisu stavili makar lcd ili ips hd?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Sony Xperia Z / ZL

Post od sugarcoated_ass »

Ja ne znam sta se Sony zeza sa tako ocajnim ekranima... evo sta je na GSMAreni napisano u Alcatel OT Idol X Hands On: " While Alcatel is still fairly coy on its flagship’s specs, we couldn’t help but be extremely impressed by its 5″ 1080p display. The Idol X’s display sports almost perfect viewing angles. Its contrast is also noticeably better than what the Sony Xperia Z showed us."
Pazi kad Alcatel izbaci telefon sa boljim ekranom!

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Sony Xperia Z / ZL

Post od iKe »

luca, TFT je varijanta LCD-a, tako da ovaj Sony sigurno ima TFT LCD, a što se tiče tipa ekrana, može biti TN, IPS, PVA, PLS.... Najmanje kvalitetan je TN. Kažu da ovaj model ima neku varijantu IPS, ali definitivno ima nekih problema sa ekranom.

Nije mi jasno kako Sony koji je pravio i Trinitron i Wega i Bravia televizore ne može da ima bolji ekran od na primer ovog Alcatel-a, što kaže psyhound. I da kamere nisu bolje od konkurencije i pored tolikog iskustva Sony-ja u toj oblasti, a i s obzirom na činjenicu da konkurencija koristi Sony-jevu optiku i senzore za svoje kamere. Nadam se da je to počelo da se menja i da se Sony vraća na mesto koje mu pripada i gde je bio u '70-tim, '80-tim i '90-tim.

Evo i jedne reklame koja budi sećanja na to vreme :

Sound, vision, colour, detail from Sony
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Odgovori