Sony Xperia SP

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
Taca089
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 197
Pridružio se: Uto, 13. Avg 2013. 12:14
:: Telefon

Re: Sony xperia SP

Post od Taca089 »

To su neki softverski bagovi, ja ih nemam na mojoj verziji softvera i svetlosni efekti mi rade u stamina modu :) Namerno nisam htela da apdejtujem softver zbog toga.. cekam da se pojavi neka bolja verzija softvera..

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony xperia SP

Post od Sale_M »

Ja hteo da ga uzmem u Telenoru i nisu ga imali i uzmem onda L9 i prodam i dodam i uzmem V.Ali svakako mi je zanimljiv ovaj fon,mada isti ekran imao kao T,a T ima bolju kameru dosta.
Sony jos mora da poradi na stabilnosti softvera.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Alex85
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 22. Okt 2013. 22:54
:: htc desire s
:: nokia 6300

Re: Sony xperia SP

Post od Alex85 »

meni se bas svidja ovaj tel. ali cujem da neka serija ima dosta bagova, svidja mi se i xperia zr ali je skuplja mnogo

ricile83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 30. Okt 2013. 13:18
:: xperia sp
:: xperia neo

Re: Sony xperia SP

Post od ricile83 »

Imam model XPERIA SP vec par dana i telefon je savrsen sem jedne stvari koja mi kvari uzivanje :angry: a to je verovali ili ne baterija
Predstavili su je stvarno kvalitetnom i jakom ali kod mene se prazni na moje oci i to veoma brzo. Iako sam ukljucio ovaj mod stamina i stavio ekran na 50 procenata i pogasio sve sto ne koristim i palim po potrebi. znaci jedan dan i to je to :( Cak i u stanju mirovanja baterija se prazni :x

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony xperia SP

Post od Sale_M »

To mnogi kazu da je problem,,trajanje baterije na sony telefonima...
Probaj da ga koristis jos neko vreme,da prodje jos ciklusa praznjenja i punjenja baterije pa bi onda trebalo duze da drzi,mada je Sony svakako nesto zeznuo sa baterijama kod vecine modela.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Sony xperia SP

Post od VeNoM »

mislim da je tu neki problem sa baterijom ili nekim procesom koji se javlja kod tebe.
kod mene je mob znao da izdrži po tri dana naravno samo razgovori net ne i to po nekoliko sati dnevno sa bt(ljudi masovno prelaeze na vip zbog onih hiljada minuta za 100din) tako da...
sadašnjem vlasniku isto traje malo manje od 3dana ali koristi net.
možda je tebi baterija rikavela...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

ricile83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 30. Okt 2013. 13:18
:: xperia sp
:: xperia neo

Re: Sony xperia SP

Post od ricile83 »

imao sam mnogo modela sony tel. i svi su bili sa puno slabijom baterijom i trajali duze,zadnji model je sony neo i dva dana baterija je trajala uz non stop ukljucen internet i sve sinhronizacije tako da do sada nisam imao problem sa time ovo je prvi put

ricile83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 30. Okt 2013. 13:18
:: xperia sp
:: xperia neo

Re: Sony xperia SP

Post od ricile83 »

pa sobzirom da je tel nov kao i baterija :uhuh: nisam bas pametan sta da mislim,probao bih ja drugu bateriju nego znamo svi da je integrisana pa bih morao da dam u servis a to je vec prica za sebe

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Sony xperia SP

Post od VeNoM »

sačekaj koji dan da os napravi neki mod ponašanja itd...možda će da traje duže
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

ricile83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 30. Okt 2013. 13:18
:: xperia sp
:: xperia neo

Re: Sony xperia SP

Post od ricile83 »

nemam izbora,tako cu uraditi ali cisto sumnjam da ce se nesto promeniti!! Skinuo sam je sa punjaca u 10 sati jutros,punila se tokom citave noci, i sada imam 87% a jedan poziv imao i par minuta na wi-fi

ricile83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 30. Okt 2013. 13:18
:: xperia sp
:: xperia neo

Re: Sony xperia SP

Post od ricile83 »

mislim da kod mene ne radi ovaj mod stamina :uhuh: :dry: :? jer kad ga ukljucim vreme koje je iznad tj.koje pokazuje vreme trajanja baterije ostaje nepromenjeno!!! Upalim ili ugasim ostaje uvek isto!!!

nidzo80
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 551
Pridružio se: Pon, 19. Jan 2009. 00:48
:: Honor 9

Re: Sony xperia SP

Post od nidzo80 »

Ja bih tu prvo eliminisao softver. Odradio bih factory reset i pteko PC Companiona flesovao ponovo zadnju verziju firmeare-a. Nakon toga bih dan dva pratio stanje bez ijedne instalirane aplikacije, samo one koje dođu fabrički.

ricile83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 30. Okt 2013. 13:18
:: xperia sp
:: xperia neo

Re: Sony xperia SP

Post od ricile83 »

Ti sumnjas na softver??? A da ga restartujem prvo mozda soradi!!! Ima pozadi ispod baterije off!!!!

Taca089
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 197
Pridružio se: Uto, 13. Avg 2013. 12:14
:: Telefon

Re: Sony xperia SP

Post od Taca089 »

Ocigledno je izasla serija telefona SP koji imaju problem sa brzim praznjenjem baterije. Vec sam pisala da sam imala problem sa tim pa sam menjala telefon. Jos jedan clan je pisao da ima problem sa tim.
Meni je baterija padala jako brzo u samom mirvanju, za po minimum 2% na sat dok se telefon ne koristi. Tipa, za 10 sati spavanja preko noci ode 20% baterije :) Kad ga konektujem na gprs, e tu se tek pokazivao taj problem, imala sam osecaj da odlazi po procenat u par minuta. Tako da, svako ko kupi ovaj telefon, treba prvo dooobro da ga istestira prva 2 dana da bi mogao treci dan da prijavi problem i dobije odmah drugi telefon u zamenu, inace ce imati komplikacije. Meni pri normalnom koriscenju baterija opusteno izdrzi 2 dana sad. Nemam nikakve zamerke osim na kameru, a za to sam sigurna da je softverski problem :)
Namerno nisam apdejtovala softver na noviju verziju jer i sa novijim apdejtima se javljaju novi problemi.
Ne znam sto je SONY tako neozbiljan, ovo im niako ne treba. Unakazise tako dobar uredjaj.

ricile83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 30. Okt 2013. 13:18
:: xperia sp
:: xperia neo

Re: Sony xperia SP

Post od ricile83 »

Meni je kamera fantasticna nikakvih zamerki nemam sve radi i funkcionise kao sat sve sem baterije

ricile83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 30. Okt 2013. 13:18
:: xperia sp
:: xperia neo

Re: Sony xperia SP

Post od ricile83 »

dali i vama ostaje vreme nepromenjeno kada upalite ili ugasite mode stamina,meni to ne radi jer upalio ili ugasio vreme se ne menja

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Sony xperia SP

Post od VeNoM »

ricile83 na T i Z mi je ostajalo nepromenjeno dok nije došao neku update tako da se to regulisalo...tada...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Taca089
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 197
Pridružio se: Uto, 13. Avg 2013. 12:14
:: Telefon

Re: Sony xperia SP

Post od Taca089 »

ricile83, jel ti slucajno imas beli SP kad kazes da ti je kamera super? :D I tu postoje odstupanja, neki kazu kao ti da im je kamera super a npr na mom je kamera katastrofa :)
Xperia mini pro pravi bolje fotke od ovog, e72 prvi bolje fotke.
Desava mi se da lepo izostri sliku i kad okinem (a ruka mi je skroz mirna) on u tom trenutku zamagli sliku i ispadne blur :D Ne kapiram taj glupi softver kojim su ga unakazili, sve radi kontra.
Takodje, led na dnu mu je jako lep detalj, meni je zao samo zbog toga da menjam telefon jer je mnogo koristan a i lep, pa ga unakaze novijim apdejtom da u stamina modu ni ne radi :) Ma idi...
Sacekacu novi apdejt koji je valjda do nove godine, ako se ne popravi kamera i ako i dalje ostave da led ne funkcionise u stamina modu, prodacu ga teska srca :l Nerviram se sto su izbacili apdejte koji su samo pogorsali stvari, to mi je neoprostivo.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony xperia SP

Post od Sale_M »

Ne znam kako su mogli da naprave takve propuste...mada ja mislim da moze da bude i do baterie tu,ne iskljucivo do telefona.
Taca089, tebi su dali nov telefon,a mozda nije problem u aparatu nego u bateriji.Mada kako god,ovo su nedopustivi propusti kod Sony-ja. :dry:
Mada,svojevremeno kad se setim i Nokia je imala slicne propuste sto se kamere tice...desavalo se da pojedini N82 i N8 imaju zamucenje na slikama slikanim po danu,u levom ili desnom uglu. :uhuh:
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

ricile83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 30. Okt 2013. 13:18
:: xperia sp
:: xperia neo

Re: Sony xperia SP

Post od ricile83 »

da moj sp je beli i kao sto rekoh ima odlicnu kameru i led kao i sve ostalo radi besprekorno e sad je doslo do malih promena u trajanju bat.izvrsio sam apdejtovanje i sada sporije ide trosenje dali je zbog toga ili vec vise puta punjenja neznam ali bolje je dosta...ocekujem jos promena tako da videcemo

Odgovori