Sony Xperia Z Ultra

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Sony Xperia Z Ultra

Post od znemanja »

Čuo sam i ja za taj termin "Phablet", ali pored tehničkog termina koji opisuje uređaj, njegova praktična strana mi je nedefinisana, veliki je za telefon, a mali za tablet, onda ne vidim njegovu preveliku svrhu u realnoj praktičnoj upotrebi.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Sony Xperia Z Ultra

Post od Behemoth »

Pa i nema svrhu,osim one da zelis da se pohvalis kako imas najveci telefon u gradu i koji je najnoviji model.
Pantalone su mi kod snajdera,prepraljva dzepove da mogu da ga spakujem u njih,pa ga do tada drzim u ovoj kesi.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Sony Xperia Z Ultra

Post od iLuka »

Kao, izmedju 5 i 6 inca je fablet, sve ostalo su sitnice 8)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia Z Ultra

Post od Sale_M »

Da da,bas tako 8) hehe,ja ovo nikad ne bi poneo uvece u grad,uostalom ne znam ko bi mogao. :wacko: :wink:
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia Z Ultra

Post od Sale_M »

Sto vise gledam ovaj Z Ultra sve mi se vise svidja.Dizajn mu je prelep za moj ukus.Prava zamena za tablet,nas Z Ultra Phablet. :D
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Sony Xperia Z Ultra

Post od bata bogdan »

u septembru...se sigurno uzima ili ovaj z ultra ili obican z,odlucio sam i prelazim sa htc na sony modele...vreme je za promenu:-)....mada...ovaj mi je super izgled i sve...veliki minus...nema blic ( svetlo pozadi za kameru) valja to isprobati cim se pojavi u nekoj radnji...
Huawei

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Sony Xperia Z Ultra

Post od iKe »

Svaka čast Sony-ju za ovaj uređaj, ali je ovo jednostavno preveliko za telefon. Evo u poređenju sa novim Nexusom 7. A uz to je i najmanje 3 puta skuplji.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Sony Xperia Z Ultra

Post od iLuka »

evo sad sam ga cackao i mogu vam reci da bas mocno izgleda :) najjaci hardver do sada ali i veci dizajn... samo nije za jednu ruku pa to malo smara...

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Sony Xperia Z Ultra

Post od bata bogdan »

luca napisao:evo sad sam ga cackao i mogu vam reci da bas mocno izgleda :) najjaci hardver do sada ali i veci dizajn... samo nije za jednu ruku pa to malo smara...
Sad bas bacio pogled na ssjt od mediamarkt...dobili su ultra i xz1 Slika
Slika
Evo i cene oba modela...bas cu otici da vidim ,kad zavrsim posao...
Huawei

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Sony Xperia Z Ultra

Post od bata bogdan »

heee...nista od toga jos....nema ih jos uvek...30.09.zvanicno u prodaji....
Huawei

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Sony Xperia Z Ultra

Post od 1808 »

Veliki uređaj podrazumeva i veću unutrašnju zapreminu, a to znači da je u njega moguće smestiti i jači hardver.
Proizvođači se iz marketinških razloga trude da na tržištu (makar privremeno) imaju uređaj sa najmoćnijim
hardverom i najboljim performansama, jer je to postala stvar prestiža. To uglavnom znači da će i dimenzije
takvog uređaja biti pozamašne, pa se tako stiglo i do ovolikog fableta kao što je Z1 Ultra.

Sony će to sigurno iskoristiti za bolje pozicioniranje svih svojih uređaja i svog brenda, pa se iz njihovog ugla
sasvim lako može objasniti potreba za postojanjem jednog ovako velikog fableta u njihovoj ponudi. Biće tu
naravno i priličan broj kupaca, ali mi njihove potrebe za ovakvim uređajem uopšte nisu jasne. Pa Z1 Ultra je
za cela 3cm duži i 13mm širi od modela Galaxy Note 2/3, koji sam imao (N2) čim se pojavio i prodao sam ga
posle 15-ak dana samo zbog dimenzija.

Logičnu potrebu za telefonom Z1 Ultra može da ima jedino Shaquille O'neal i njemu slični. :)

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Sony Xperia Z Ultra

Post od bata bogdan »

Ipak su ga dobili u Mediamarkt u Nemackoj...svratio nesto kad vidim z ultra...poifrao se na brzinu sa njim...utisak...lepo to sve jeste...tanak itd...ali golemo...preveliko ...stvarno ne znam ko ce to da kupi i gde ce da ga nosi(stavi) ...uredjaj je savrsen...ali ipak nositi posebnu tasnu samo zbog tolikog uredjaja...hmm....da,bas sam uporesio ekran sa mojom xz...sto se tice ugla gledanja...(mada to meni uopste problem nije) ultra z...mnogo bolji ekran ima...razlika je velika izmedju xz i ultra z....probao i kameru...moje misljenje xz pravi bolhe slike...toliko o ovom famoznom uredjaju....:-)
Huawei

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Sony Xperia Z Ultra

Post od araphel »

Uf, ja bih ga slatko kupio i bez problema nosio, samo mu zameram nepostojanje olovke i blica. Veličina uopšte nije problem, ja sam i tablet od 7 inča nosio kao primarni telefon, a Note 2 mi sad dođe sasvim normalan telefon.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Sony Xperia Z Ultra

Post od iLuka »

kakav to aksesorajz dolazi uz ove telefone da bi se moglo pricati normalno? da se bas ne drzi na uhu, smesno izgleda...

andriod
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 298
Pridružio se: Sub, 31. Avg 2013. 11:36
:: i9300
:: P970 Optimus black

Re: Sony Xperia Z Ultra

Post od andriod »

Aksesoar zavisi od trzista,operatera i sto se balkana tice od savjesti prodavca naravno ako kupca ne zanima nista sem punjac :disgust:
Premium pack donosi gratis Sony watch i Sony SBH-52,ultra podrzava i rad sa stylosom mada nisam nasao u Sony evoj ponudi aksesoara.Negdje ide futrola,smart tagovi pa i docking stataion ulazi u dodatne stvke sto je po meni abnormalno za ovakav uredjaj :x

Svakako je u pitanju jedan od najjacih ne samo hardverski modela jer osim njega jedino u ovom trenutku isti procesor imaju LG G2 i Note III i trenutno je najjaci procesor u ponudi.Sigurno postoji ciljna grupa a i Sony ov prelazni model do pojave Z1 ultra :lol:
koji ce imati blic bolji objektiv tj kameru mozda olovcicu vjerovatno
Jos nisam naisao na negativne komentare korisnika ovog uredjaja vezano za bateriju,pa ni kamera nema puno pokuda sem blica a ekran-nije display zbog dimenzija :P je dosta hvaljen naglasavam od strane korisnika
Baterija ne traje malo zbog procesora koji trazi manje energije
Z1 vidim kupi pohvale za display a ista je tehnologija tj.blago poboljsana
Za zimu ovaj uredjaj nije toliko velik :lol:
Operator

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia Z Ultra

Post od antec »

A može i kao dušek za vodu da posluži leti :D

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Sony Xperia Z Ultra

Post od Behemoth »

Nista, ja cu preko zime da proštepam dzepove i nosicu svuda svoj Sony tv od 42 inca koji ima wifi i bicu u trendu.Samo moram da rešim pitanje kablova.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Sony Xperia Z Ultra

Post od araphel »

Ja stvarno ne znam što se toliko sprdate oko dimenzija ovog modela?

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Sony Xperia Z Ultra

Post od Behemoth »

Ja se ne sprdam,ali stvarno ne kontam da neko moze drzati solidan crep u dzepu.
U redu tablet,nosis ga u nekim situacijama,ali telefon koji svakodnevno neko koristi,pa kad ga stavi na glavu,kao da si zakucao satorsko krilo za potiljak.
Meni je to presmesno.Slikacu se jedan dan sa svojim televizorom kako telefoniram.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Sony Xperia Z Ultra

Post od araphel »

Meni u odnosu na Note 2 ovaj telefon uopšte nije toliko velik. A po džepovima sam nosio i sedmoinčni tablet, tako da ni ovo nije neki problem. Ja stvarno verujem da smo na pragu vremena kad će ovakve sprave postati sasvim uobičajene.

Odgovori