Sony-Game over!

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
marko 0401
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 13. Sep 2006. 11:04
:: Z2

Sony-Game over!

Post od marko 0401 »

http://www.zdnet.com/article/sony-eyes- ... rket-exit/

Prije par dana citah clanak o tome kako svakih par godina po neki gigant posrne, kao sto je to bio slucaj sa Nokiom i Blackberry-em, pa su prozivali Samsung da je mozda on sledeci.

Ali izgleda da je Sony (nazalost) blizi tome. Smartphone divizija, ne cijela firma naravno. Gdje ima dima, ima i vatre...
Sta vi mislite?

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Sony-Game over!

Post od Joxy »

Ја мислим а и надам се да нема шансе тако нешто да се догоди. Али са друге стране ме плаши јер ако су могли да продају Ваио бренд, за који сви знају шта представља у индрустрији лап-топ рачунара, све је могуће.
Искрено се надам да ова прича није тачна.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Sony-Game over!

Post od 1808 »

marko 0401, već smo takvu mogućnost razmatrali u jednoj drugoj temi, pa ću u produžetku citirati deo onoga što sam tada napisao.....
1808 napisao: Sony je zaista ogromna korporacija koja se bavi raznim poslovima, ali već nekoliko godina u nazad beleže velike finasijske gubitke i to u onim sektorima po kojima je ovaj brend i stekao svetsku slavu. To se pre svega odnosi na proizvodnju televizora, ali i sektor mobilnih telefona takođe iskazuje veliki minus u kontinuitetu. Pre dve godine su započeli vrlo ambicioznu reorganizaciju poslovanja u ovim sektorima kako bi povratili staru slavu, ali to još uvek nije dalo očekivane rezultate.

Jednostavno,... konkurencija na svetskom tržištu potrošačke elektronike (koju predvodi J.Koreja i Kina) je toliko ojačala, da takvav pritisak nisu izdržale bez posledica ni najveće Japanske kompanije kao što su Sony, Matsushita (Panasonic), Pioneer,... Zato ova vest i ne predstavlja neko iznenađenje, pa je sasvim moguće da unutar kompanije Sony razmatraju i takav scenario.

Proizvodnja mobilnih telefona jeste izuzetno velik i unosan posao, ali tu nema vajde ukoliko na globalnom nivo držite 1 ili 2% tržišta, jer su i troškovi tog globalnog poslovanja izuzetno veliki. Neophodna je bolja prodaja, a za to su potrebni kvalitetniji (i jeftiniji) proizvodi koje će potrošači želeti da kupe.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony-Game over!

Post od Sale_M »

I ja sam citao o ovome.Nadam se da nece doci do toga,ali cisto sumjam.Onda ce Samsung tek da ojaca po mom msljenju.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Sony-Game over!

Post od Joxy »

Зашто тако мислиш? Нису они Самсунгу главни конкуренти.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony-Game over!

Post od Sale_M »

Mislim da ako se to desi da ce gro korisnika sonija preci da koriste samsnung.To je moje misljenje.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Sony-Game over!

Post od Joxy »

Аха то, врло могуће. Али искрено се надам да је ово само дезинформација и да до тога неће доћи јер сви знамо шта представља Сони у ИТ индустрији. :)

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Sony-Game over!

Post od 1808 »

Joca-Samsung napisao:....искрено се надам да је ово само дезинформација.....
Jesi li ti pročitao šta piše na onom linku? ;)
Kakva dezinformacija, kada o tome javno govori generalni direktor kompanije Sony. 8)

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Sony-Game over!

Post od Drakenzen »

Ne znam... Meni kao posmatracu sa strane nekako deluje kao da nemaju ideju vec duze vreme, koje su konkretne razlike iznedju Z2 i Z3, ovako sa polja deluju isto...

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Одг: Sony-Game over!

Post od Joxy »

1808 napisao: Jesi li ti pročitao šta piše na onom linku? ;)
Kakva dezinformacija, kada o tome javno govori generalni direktor kompanije Sony. 8)
Да видео сам, лоше сам се изразио. Желео сам да кажем да се искрено надам да то није истина.

Bošković
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 246
Pridružio se: Čet, 29. Jan 2015. 10:52
:: iPhone 6S 32GB
Lokacija: Valjevo

Re: Sony-Game over!

Post od Bošković »

Čisto sumnjam da će Sony da posrne...
Istina je da već duže vreme nemaju veće inovacije, ali to nije znak da će da posrnu jer ipak proizvode kvalitetne smartphone uredjaje.
Ako kojim slučajem posrnu, blago li se Samsungu i LG-u...

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Sony-Game over!

Post od vla-do »

Evo vam cela vesti i poslovanje Sonija u 2014:
http://www.theverge.com/2015/2/18/80632 ... rtphone-tv
Šteta...

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Sony-Game over!

Post od Behemoth »

Ja ostajem veran sony televizorima.pre 2 meseca udjem u prodavnicu,jedan radnik mi nudi vivax,vox,neke gluposti,drugi kaze uzmi sony.jeste da su skuplji od konkurencije ali vredi.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Sony-Game over!

Post od miodrage »

Zao mi je Sony-a kao velikog brenda, ali ovo je dokaz da niko i nista nije vecno, i da nemaju osecaj za trziste.
Sto se tice segmenta mobilnih telefona, bas me briga, ionako su me interesovali manje nego crno ispod nokta.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Sony-Game over!

Post od Coni »

I treba da propadnu, zapravo, ne treba ali su zaslužili. Što se telefona tiče. Najnemarnija kompanija, ko da su Elephone jbt :D Nit šljive korisnike, nit unapređuju, ta Z serija je fenomenalna, ali osim nje, okviri oko ekrana sve veći, softver ne nadogradjuju, greške ne ispravljaju, a nabijaju cenu. Samo što su ips počeli da ugrađuju. Volim njihove modele i baš zato se osećam prevareno i razočarano. Kad bivša htela da kupi M model, gledamo iskustva na xda, bug do bug-a. I tako za 70% modela.

EFC
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 121
Pridružio se: Pon, 14. Apr 2014. 15:55
:: Sony Xperia T

Re: Sony-Game over!

Post od EFC »

Ne bih voleo da se ovo dogodi a mozda se i nece dogoditi 8)

https://twitter.com/SonyMobileNews/stat ... 6506346496

Bošković
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 246
Pridružio se: Čet, 29. Jan 2015. 10:52
:: iPhone 6S 32GB
Lokacija: Valjevo

Re: Sony-Game over!

Post od Bošković »

Nek izbace Z4 u prodaju pa onda mogu u penziju...
Od Sonijevih telefona jedino je Z serija perfektna, a ostale glaposti P, T, M, S, J, U i ostali kojih ima mali milion su totalni promašaj...

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony-Game over!

Post od Sale_M »

Dobri su bili T i V,a C i L su lepo radili.Pa Z serija je velika,i Samsung ima samo Galaxy i Note.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Sony-Game over!

Post od Behemoth »

Pa i Samsung koji nije flagship je blagi uzas
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

blackwhite
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 06. Feb 2013. 16:26
:: Apple Iphone XS
:: Apple Iphone 6s

Re: Sony-Game over!

Post od blackwhite »

Iskreno zavoleo sam sony kao brend u sferi mob. tel . ..i ne razumem da ljudi (vi pojedini) pricate kako su im ostali modeli iz drguih serija uzas ..

E recimo ja koji imam iskustva sa sony telefonima mogu da kazem da su im i ostali modeli fenomenalni ...jer.. moj burazer ima sony Arc S ,u to vreme jedan od najlepsih,ako ne i najlepsi telefon na trzistu,i dan danas radi ,ne koci ne baguje,kao prvog dana... ja imam i sad ACRO S ..telefon i dan danas radi ne baguje ne koci,isto kao prvog dana ..komsija i dan danas ima xperiu T koju ne zeli da menja ,koja i sad radi perfektno ...e zato sam i zavoleo sony telefone ..te stoga bih molio da pojedini clanovi ne lupaju neke gluposti a da pritom nisu koristili uredjaj ..

E sad druga je stvar sto se vi(opet kazem pojedini) takmicite u KVALITETU fotografije,i kroz to merite kvalitet telefona ...

Odgovori