Sony Ericsson > kritike i pohvale

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
mihajlovic
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2005. 13:39
Lokacija: Beograd

Sony Ericsson > kritike i pohvale

Post od mihajlovic »

Slika

Sony Ericsson,je krenuo u prilicno ozbiljnu kapmanju i polako uvodi znacajne pomake u mobilnoj telefoniji,stvarajuci nove klase,otvarajuci nove kriterijume i tako zadajuci "domaci zadatak" ostalim proizvodjacima!

Interesuje me vashe misljenje sta bi Sony Ericsson mogao da unapredi ka krajnjem kupcu - odnosno NAMA?Eventualno po neka kritika...sta zamerate sadasnjim modelima,kojim konkretno...?
Тренутно вршим дужност председника. Мада имам запажене улоге и у другим комедијама.

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Nedostatak S60 serije, izbacanje 30 istih modela sa razlicitom maskom i opremom :D , sto znam... Recimo kad izbache novi model P serije mnoogo je dugo na trzistu, a cijena vrlo sporo i ne puno pada, tako da ih konkurencija pretekne...
Mnogo uopstena tema, mislim svaki model ima po neku manu, bilo da se radi o SE-u ili bilo kom drugom proizvodjacu... :roll:

Lik
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sre, 25. Jan 2006. 13:07
Lokacija: BG

Post od Lik »

Tehnicki detalj koji bi mogao da poboljsha je kvalitet video snimka koji kaska(jos uvek)za Samsungom u svim ostalim kategorijama Sony mi deluje kao jedan od lidera na trzistu.

Sto se same estetike tiche mislim da pravi "ruzne"(za moj ukus) clamshell telefone i da bi mogao malo da se ugleda na recimo V3 Motorolu ili Z seriju kod Samsunga a da pritom zadrzi poslovicno dobre tehnicke karakteristike koje ima recimo bilo koji Sony iz Walkman serijala.

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

Sony Ericsson, khmm... Zbog tog "sony" u nazivu oni imaju najbolje mp3 playere (tj. najbolji zvuk preko sluski), najbolje kameru (a tek k800 ima da bude perverzija). Sem toga imaju jako dobre displayeve(k750i, s700) itd itd... Skoro u svemu su najbolji ;)) (kamera,mp3,display) sta josh 'fali ???

Mane: mozda dzoistik (neki se zale na njega a nekima je odlican), malo je tvrdja tastatura, video snimak i nista vise.

To je bilo uglavnom, a licno meni se jako svidja dizajn vecinu SE telefona, smatram ih kao ozbiljne proizvodjace (a ne kao nokia koja ima jako lose zvucnike i kamera od 6630,7610,6670,6680...itd se "razbacuje sa ISO sensitivity-em" pa su slike su prepune suma napolju a da ne pricamo unutra (unutra koriste cak i do 1600 ISO a napolju vise od 300 pa na dalje dok SE koriste od 100 do oko 300 (u najgorim slucajevima)).

Koliko moze da se primeti oni telefone namenjuju za neke stvari i u tome su najbolji (kamera phone= k750, music phone = w550, PDA phone = p***, poslovni telefon = m600, 3g telefon = k600, p990 = sve i svasta, k700 = solidan i mali telefon za male pare sa veciom danasnih tehnologija ...itd itd).

Nokiju vade ovi S60 telefoni inace da nema njih nokia bi bila najveci shit na svetu. Velika je konkurenca izmedju proizvodjaca ali ja navijam za SE :))
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »

po meni sony ericsson je odlichan proizvodjac , proshle godine je izbacio nekolko odlichnih telefona , jedine zamjerke su u vezi toga da izbace nekoliko skaro istih telefona samo sa razlichitom maskom i to shto ne prave vishe telefona sa symbianom ili bilo kojim drugim os-om.

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

A ako cemo iskreno... zar je Nokia bolja!?Koliko je samo ovde bilo pitanja tipa:"Jel bolje da menjam 7210 za 6030 uz doplatu od...",i sta da kazes takvom coveku!?Mislim da je cak i gora od SE,i uopste od bilo koga kad jednu te istu tehnologiju tera GODINAMA sa razlicitim maskicama!
Ali dobro,posto je u pitanju SE,kod njih mi se svidja skoro sve a za K700 sam voljan da glasam da se stavi u muzej kao najpovoljnji telefon koji je nudio najvise za svoju cenu u svoje vreme!
Napisao sam skoro jer mi nije jasno zasto rade neke glupe stvari kao sto je na primer stavljanje STN ekrana u K300 i slicne,mislio sam da te krseve vise niko i ne proizvodi ali izgleda da doticna firma jos opstaje zahvaljujuci SE-u!
Mogli bi malo poboljsati i kvalitet nekih stvari,maske konkretno kod nekih telefona deluju suvise plasticno a video sam i nekoliko K500 kod kojih se posle nekog vremena ljustila boja a to vec nebi smelo,bar maske nisu skupe kad su u pitanju milioni uredjaja!
O dzojstiku necu jer verujem da je to mozda delimicno tacno kod (opet) K500 i mozda jos nekog low low end modela a ne karakteristika SE kao marke!
Pozdrav 8)

Vulle_NS
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Sre, 06. Jul 2005. 23:33
Lokacija: Novi Sad

Post od Vulle_NS »

Ja obozavam se telefone,ispunjavaju sve (moje) uslove,mislim da su izuzetno dobri i kvalitetni telefoni,ne izbacuju bezveze modele (kao samsung 10 modela sa istim funkcijama-vrlo slicnog-gotovo identicnog izgleda).
Najbitnija stvar je ta sto imaju vrlo dobar odnos kvalitet-cena tj. da puno nude za neku ok sumu novca sto necemo naci i kod npr nokie. :)
Sta bi trebalo da unaprede?HM,sto se mene tice samo neka nastave ovako...
MNJIH!

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Hhhmmm joystick :shock: moj na K500i trenutno radi samo desno i dole :wacko:

a za masku je isto tacno jer je oko displeja postavljena kao neka folija koja se sada do pola oljustila paa :x :x telefon lici kao da je preziveo nuklearni rat...

Ali ipak SE nudi mozda i najbolji kvalitet za poprilicno ok lovu 8)

sta da se radi kad su najbolji iako su me zeznuli sa low end modelom :oops: :oops:
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

imao sam mnogo telefona od svakog proivodjaca po neki...na SE sam se skoro uvek vracao jer je uvek nudio za "male" pare mnogo toga...trenutno koristim SE K750i i mogu reci da je telefon stvarno dobar... jedino taj video (koji se cesto pominje na forumu) moze biti bolji ali i kada bi bio i duplo bolji "ne bi bilo to to", tako da ne bih da ga komentarisem...nokija ima mozda bolju reklamu pa se zato prodaje po vecim cenama od SE a cesto nudi isto sto i SE samo za mnogo vece pare...

kljaja
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 717
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 21:43
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od kljaja »

Hm!Dobra tema.SE je uspeo da se oporavi raznih boljki i uzvrati udarac svima na sta ovi jednostavno kasne za se-om npr. BS S88...Mislim da bi samo trebalo poboljsati kvalitet izrade telefona,malo da mu ga daju po izgledu(inace i ovako su dobri).Video zapis ce i dalje biti neupotrebljiv ma koliko on napredovao uvek ce to biti shit koji ce na kompu biti u kockicama.verujte mi iako samsung ima vecu rezoluciju video snimka on je neupotrebljiv.....u vecini slucajeva....GO AHEAD SE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SE P990i + 2gb Transcend Ulltra Speed bla bla...
N72 plus 128mb nije bas nesto al sluzi...

kljaja
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 717
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 21:43
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od kljaja »

E mislim da bi se trebao da u buduci model npr.k2000i pored standardne kamere od 5 megapixela ugradi "interplanetarni modulator".To fali sony-ericssonu he hehe hehe :lol: :lol:
SE P990i + 2gb Transcend Ulltra Speed bla bla...
N72 plus 128mb nije bas nesto al sluzi...

mihajlovic
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2005. 13:39
Lokacija: Beograd

Post od mihajlovic »

Slika

evo pored W530i i K800i izaci ce josh dva modela K310i i K510i...

Ovo paleta telefona Sony Ericssona govori puno o daljoj strategiji Sony Ericsson koncerna i mislim da su sjajni 8)
Тренутно вршим дужност председника. Мада имам запажене улоге и у другим комедијама.

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Post od Nikola Vapa/CA »

Kao proizvodjac u stalnom usponu pravi odlicne telefone,zaostaje u dizajnu,napreduje u tehnickim karakteristikama,napravi po koji promasaj i zaostaje u razvoju telefona sa Simbian o.s-om.(ne racunam p seriju jer vise lici na pda)Zbog toga jedva cekam da vidim kakvi ce biti simbian telefoni ovog proizvodjaca.Mislim da su "obicni" telefoni najbolji na trzistu isto kao sto su Nokie sa simbian o.s.Vidim da ovde neki vole da mastaju pa pominju 5 mp(vec postoje telefoni sa 6mp),ne mozemo predvideti kakvi ce biti neproizvedeni telefoni vec pricajmo o sadasnjosti.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

SE, keep up the good work!Pa nema veze bre ljudi sto nema(jos) Symbian(P seriju ne racunam ovom prilikom,Nikola je spomenuo vec).Nije to najvaznija stvar koju ljudi razmatraju pri kupovini.Mene je k750i odusevio iako sam pre njega imao N6600 i govorio sam svima da se prebace na Symbian telefon.
SE izbacuje symbian fonove samo da zada Nokiji pokoji udarac nekom novom stvari sto ona trenutno nema! :wink: Jedva cekam sta ce sve SE da izbaci do leta,pa cu u shopping :D :D Dvoumim se izmedju W950 i K800 :D

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

hehehe... :wink: green vidim da ti nije lako da se odlucis za neki od ta dva telefona... :D jos kada bi kostali ispod 400e kada se budu pojavili bice to slatke muke...inace i ja se dvoumim izmedju ta dva telefona...pozz 8)

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

hahah, da da, kako da ne, kostatje ispod 400 eura... :uhuh:
ako sve bude teklo po planu SE sprema za 28. jos jedno iznenadjenje... koje tje mnoge oduseviti :)
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

rocK
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 321
Pridružio se: Uto, 22. Feb 2005. 21:07

Post od rocK »

a koje akki ???? po meni je sonyericsson extra proizvodjac koji je za kratko vrijeme postojanja uspio ostvariti velike ciljeve......samo tako da nastave.... :D
rocK for ever

Dario 13
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 17:50

Post od Dario 13 »

Zar nije neko rekao da K800 izlazi 28. Mislim da je to neko napisao u onoj temi o K800. Pogledajte...
MALO JE PUNO!!!

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »

akki napisao:hahah, da da, kako da ne, kostatje ispod 400 eura... :uhuh:
ako sve bude teklo po planu SE sprema za 28. jos jedno iznenadjenje... koje tje mnoge oduseviti :)
Two leaks about new Sony Ericsson products are spreading on the Internet forums these days. Yesterday, pictures of the "Wilma" K800 were shown in a German mobile forum. Today another picture with three more new models came across the Internet.

The Cyber-Shot logo on the K800 model suggests that it will have special imaging features. Supplied with 3.2 megapixel camera, it's not hard to believe that it will be a great camera phone. This new device has UMTS support. The specifications picture says that it will have a 2" 262K colors QVGA display, 64 MB internal memory, Memory Stick Micro slot, Bluetooth, Infrared and USB. K800 is 106 x 47 x 18 mm big and weighs 115 grams. Considered as the successor of K750, the new UMTS bar supports various multimedia formats.

The other three phones that were present in a presentation poster-like picture are the K310, K510 and a clamshell with Walkman features. The K310 bar is codenamed Cleo and is the successor of K300. K510 is the successor of K500 is also with bar form factor. The new clamshell is codenamed Jing and has the Walkman brand on it, thus it's considered a music phone. Probably it will be named W530 and it will have a non-Walkman branded version - Z530.

All new phones are expected to be presented officially by Sony Ericsson before the CeBIT, maybe on the 28th February. For detailed specifications we should wait for the press releases of the company

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Del Boy, nisam mislio na to, videtjete, koliko sutra a iznenadjenje tje biti jako prijatno i jos vetje ako ne znate nista.... A k800 je prelep, mnogo je lepsi nego sto izgleda na ovoj skeniranoj prezentaciji... :) i bitje na trzistu mnogo ranije nego sto vetjina ocekuje ;)
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Odgovori