K750, diskusija, pitanja i odgovori

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Dancsi, znam znam :) ali cudi me to sto je rekao da je 1400mAh, a ja znam da je BST-37 ima 900mAh, dok koliko ja znam BST-40 ima 1120mAh sto je i najveci kapacitet...
moonwalker80, bat. je 100% neka kineska kopija... Ja se ne bih zezao sa takvim baterijama ;) A ti kako hoces :roll:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

moonwalker80
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 204
Pridružio se: Sub, 29. Mar 2008. 00:07

Post od moonwalker80 »

Pa ova baterija sad sto mi je u telefonu tj ta od 1400mAh radi OK, a to sto ne pokazuje da puni do kraja jbg kad je do sada radila radice i na dalje :) A uostalom sad da odem do radnje da kupim "original" bateriju tj tu od 950mAh oni ce mi kao daju original stvarno!? Ima opet da kupim neku kinesku, i to u najboljem slucaju. Mislim svi znamo sta se prodaje kod nas.

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

moonwalker80, pa lepo odes u SE radnju ili u CT i das pare i kupis :wink:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

moonwalker80
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 204
Pridružio se: Sub, 29. Mar 2008. 00:07

Post od moonwalker80 »

evo spremam se da menjam softver svom telefonu. e posto ste vi svi manje vise vise ovde vec sve to prosli tj testirali ste sve moguce drajvere i za zvuk i za kameru i sve generalno, mozete li da mi kazete sta da ubacim u svoj D750? Znaci posto ste vi sve vec isprobali i istestirali kazite mi sta se najbolje pokazalo. Ja koliko sam ukapirao mogu da ubacim da telefon bude sw....21 ili da bude sw...02, e sad moze li neko da mi kaze koje su karakteristike oba softvera pa cu ja da se odlucim sta mi vise odgovara, ili makar da mi navedete njihove mane. Hvala unapred.

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Kakvi 21 i 02 ?? :| Ubaci R1CA021 ;)
Nema velikih razlika, popravljeni sitni bugovi i to je to... Zavisi ako ces koristiti patcheva onda je bolje R1CA021 :roll:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

moonwalker80, ako ubacuješ SW od K750 onda R1CA021 definitivno. Ako se ipak odlučiš za W800 onda ja preferiram R1BC002.

E sad da li K750 ili W800: W800 ima napredniji (Walkman) player. Srednji taster iznad džojstika je prečica za Walkman. K750 ima klasičan MediaPlayer, a srednji taster je ActicityMenu (prečice+web bookmarks+task manager).

Što se tiče drajvera za kameru, zvuk i ostalo, to možeš i naknadno da eksperimentišeš.

Telefon ti je CID-36, tj. sve te operacije se izvode s lakoćom i možeš menjati SW svaki dan ako želiš, samo kad jednom provališ kako to sve ide (ja sam po nekoliko dana ili nedelja koristio razne verzije SW, na kraju sam ostao na K750/R1CA021). U svakom slučaju, preporučujem ti da isprobaš oba, pa da vidiš šta ti više odgovara.

Aj' srećno! :)
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

moonwalker80
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 204
Pridružio se: Sub, 29. Mar 2008. 00:07

Post od moonwalker80 »

rixxon, hvala :) i samo jos jedno pitanje: jel meniji recimo koji menjaju strukturu nacisto mogu da se ubace i na k750 i na w800 ili samo na w800?

Primer: Slika

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

moonwalker80, ako misliš na FLASH menije (teme) - a po priloženoj slici bih rekao da to imaš na umu - pričamo o različitim stvarima. FLASH teme ne mogu da se ubace ni u K750 ni u W800. One su podržane tek kod kasnijih modela (W810, W550 pa na dalje i to uglavnom samo na W seriji). A što se tiče modifikovanih menija (koji čak u nekim slučajevima dosta liče na FLASH menije) - sve što može u K750 može i u W800, nema razlike.

I samo da izbegnemo terminološlu konfuziju oko reši FLASH:

FLASH teme (meniji) se tako zovu zato što koriste Macromedia(R)/Adobe(R) FlashLite 1.0 ili FlashLite 1.1 fajlove (SWF). Pojam nema nikakve veze sa FLASH memorijom, niti sa FLASHovanjem telefona, a još manje sa blicem (FLASH light, xenon FLASH ) :wink:
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

moonwalker80
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 204
Pridružio se: Sub, 29. Mar 2008. 00:07

Post od moonwalker80 »

rixxon, hvala na objasnjenju, iako dobro poznajem terminologiju :)
Ali vidim da cu morati drugacije da postavim pitanje da bih dobio definitivan odgovor.
Da li je ikako moguce promeniti matricu od 4x3 ikone??

Ja koliko sam ukapirao ovo moze:
Slika a i ovo Slika

a ovo izgleda da NE moze: Slika

Mislim jasno je meni da svaki meni koji oznaku .swf ne moze da ide u k750, ali moze li da se menja format ikona da ne bude 4x3, nego recimo skrolujuci ili tako nesto :)

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

moonwalker80, "...a ovo izgleda da NE moze:..."

MOŽE! (Definitivan odgovor)

Ako otvoriš MENU.ML, u prvih nekoliko redova videćeš nešto ovako:

<menu id="MainMenu" layout="DesktopTopMenuGFX2">

Promeni ono DesktopTopMenuGFX2 u nešto drugo (sledi lista mogućih tipova) i dobićeš drugačiji meni.

SingleRow
TwoRowLarge
TwoRow
TwoRowHighlight
TabMenu
DesktopSmall
DesktopMedium
DesktopFullScreen
DesktopLarge
DesktopTopMenuGFX1
DesktopTopMenuGFX2

Obično se za to što si priložio na poslednjoj slici koristi
DesktopFullScreen
Takođe je potrebno nešto izmeniti u Layout.xml (tpa/system/layout/layout.xml) da bi se onemogućio vertikalni ScroolBar u meniju.

Srećno sa experimentisanjem! :wink:
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Jel neko koristi, ili je probao koristiti mem kartice od 4GB na r1ca021 softweru. Kontam kupiti tu karticu za k750 pa reko jeli u opste radi na toj verziji i kako radi kada je skoro pa puna.

moonwalker80
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 204
Pridružio se: Sub, 29. Mar 2008. 00:07

Post od moonwalker80 »

rixxon, imam samo jos jedno pitanje: u tvom tutorijalu se pominje sledeca recenica "SEFP plug-in treba raspakovati u C:/Program Files/FAR/Plugins/ (pod pretpostavkom da je FAR instaliran u folderu C:/Program Files/FAR/)". E sad na linku koji si ti ostavio sto se tice SEFP plug-in ima da se skinu dve zipovane datoteke i to "SEFP010044" i "sefp010051"! I koji od ova dva sad ja da upotrebim tj da raspakujem u FAR? Ili mozda treba da raspakujem oba? Aj kazi mi pa da se bacam na poso :)

Black Fen
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Pon, 31. Mar 2008. 21:54

Post od Black Fen »

E ljudi pomagajte.Debrandirao sam kumu k750 cid49 brown i radio je ok.Posle je trazio da mu ubacim ikone i accoustic,ali kad je xs zavrsio pisao je configuration error.Isao sam na costimyza file system i probao svaki ali opet isto kaze.Pomagajte molim vas.

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

moonwalker80, sve jedno, bilo koji od ta dva. 010051 je novija verzija pa je logično da ubaciš nju.

Black Fen, ponovo flešuj FS+Customize (MAIN ne moraš). Ako to ne pomogne napiši pa ćemo videti šta dalje.
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Zar niko nije stavljao 4GB karticu ? :disgust:

Black Fen
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Pon, 31. Mar 2008. 21:54

Post od Black Fen »

Pa id 49 brown ne moze da se flesuje,mora preko fsx svi folderi iz fs da se ubace.Brobali smo sto puta i nece.Sta da radimo.Ne moze nista na fonu da se radi jer kad udjem u menu kaze configuration error please contact your service operater.

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Black Fen, nije ti dobar menu.ml... Nadji menu.ml koji odgovara k750i :roll:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Black Fen
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Pon, 31. Mar 2008. 21:54

Post od Black Fen »

Ubacio sam menu ml is fabrickog swa uvek kad sam pokusavao ne znam zasto nece.Obisao sam sve zive radnje i nigde namaju kable za servisiranje.Jel zna neko gde ima.

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

Čekaj malo: izbaci "configuration error" čim ga upališ ili kad pokušaš da uđeš u meni?
Kada si ubacivao ikone i drajvere, jesi zatvorio pravilno FSX?
Koju verziju XS++ koristiš?
Kako misliš da Cid49 brown ne može da se flešuje? I kako si ga onda debrandirao?
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

Black Fen
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Pon, 31. Mar 2008. 21:54

Post od Black Fen »

Lepo kad udjem u meni izbaci error.Telefon moze samo da zvoni i prima pozive sad.Debrandirao sam preko fara.Koristim xs 1.5 i sve sam dobro uradio.I radio sam to i caletu i njemu je bilo super ali ovaj fon zeza.

Odgovori