Nokia 6288 i problemi sa mms podesavanjem i mem. karticom

konfiguracija mobilnih telefona za MMS/GPRS i ostale usluge domaćih operatora
runnerch
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sre, 30. Jan 2008. 17:28

Nokia 6288 i problemi sa mms podesavanjem i mem. karticom

Post od runnerch »

Imam VELIKI PROBLEM sa podesavanjem telefona za mms. SMS mi radi, ali mms nikako. Na mts mrezi sam. Oni su mi slali podesavanja za sve, pa i za mms, preko broja 4777, ali nista ne radi sto se tice mms-a. Da li je to do njih ili do softvera telefona ili nesto trece? Da li i kako mogu to rucno da podesim mms da radi, step by step?

Isto tako nova memorijska kartica Transcend od 1gb mi ne radi normalno. Na primer pre nego sto udjem u neki folder pokazuje recimo da taj folder ima 500mb, a onda kad udjem u taj folder pokazuje da je tu 1gb podataka. Inace, radi jako sporo. Da li sam trebala prvo da formatiram karticu pre upotrebe ili ne? I ako ova marka kartice ne valja, koju da kupim? Da li moze od 2gb da radi ok?

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

Za mms probaj da flesujes telefon preko nokia update-ra pa onda pokusaj ponovo ako nece kupi drugi tel :lol: Koliko se secam ima na mts sajtu i manuelno da podesavas(bar je bilo ranije)
Za karticu... preporucuje se od 1 gb. Radi i sa dva ali ako je prepunjena hoce malo da uspori tel. Probaj neku drugu karticu pa vidi ako je do trancend onda je menjaj.

runnerch
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sre, 30. Jan 2008. 17:28

Post od runnerch »

Isla sam u mts centar i sredili su mi mms. Bilo je do njih, ne do telefona. Rucno su mi podesavali, ali su morali i da mi resetuju mms zahtev, tako da je sada proslo. :wink:

A ova memorijska kartica je katastrofa. Otvara mi jedan folder bukvalno 10 minuta. Resenje je da kupim drugu karticu. Verovatno Kingston.

runnerch
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sre, 30. Jan 2008. 17:28

Post od runnerch »

E ljudi htela bih ovo da vas pitam. Usla sam u neku kompjutersku radnju koja mi je bila usput da pitam za memorijske kartice. U ovaj moj fon ide miniSD, ali posto tih nije bilo, covek mi je objasnio da moze microSD sa adapterom. Da li je vama ovako funkcionisalo?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

runnerch, naravno da mozes i microSD sa adapterom da ubacis i sasvim normalno da koristis :wink:

Odgovori