Gmail na 6680

konfiguracija mobilnih telefona za MMS/GPRS i ostale usluge domaćih operatora
sredoje.subotic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 31. Dec 2005. 15:01

Gmail na 6680

Post od sredoje.subotic »

Kupio sam 6680 pre nekoliko dana.
Prilagodio sam ga sebi jako brzo, ali sam se mucio par sati da moj omiljeni mail GMAIL procitam koristeci mail box telefona.
Sama podesavnja: GPRS Internet veze, MMS-a i GPRS Wap veze, su automatski i trenutno odradile tri poruke Nokia-e, koje sam dobio posle standarnog prijavljivanja na sajtu Nokia-e. I to je trajalo ne vise od desetak minuta, ali kao sto rekoh GMAIL-u nisam mogao da pristupim nikako preko mail box-a. Normalno pristupao sam mu, sa telefona, veoma lako preko sajta Google-a.
Prelistavanje internet strana (izgleda da su mnogi imali taj problem) nije mi preterano pomoglo.
Kada sam posle par sati (sumnjao sam da sam lose podesio parametre mail box-a) i velikog broja kombinacija kojekakvih parametar shvatio da sam od prvog trenutka mail box-telefona postavio OK! resenje sam pronasao (bar kad je moj slucaj u pitanju) u roku od nekoliko minuta.
Problem je bio u stvari u setovanju samog GMAIL-a. Po defaultu GMAIL ne omogucava pristup preko POP protokola (Zapad ima uglavnom broad band veze, a i ja imam ADSL pa mi je zbog toga bilo jako tesko da shvatim u cemu gresim) pa ga vi treba da aktivirate. Cim sam to uradio sve je odmah profunkcionisalo.
Udavio sam vas i izvinjavam se.
Mozda ce ovo nekome i pomoci.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

I ja sam kupila 6680 i bila bih ti zahvalna kada bi mi objasnio gde si se to prijavio, pa su ti poslali parametre. I ja bih da podesim mail box pa bih te molila da mi objasnis kako si aktivirao GMAIL.
Ako sam dobro shvatila tebi sa standardnog maila kao sto je YAHOO ili HOTMAIL e-mailovi stizu u mail box telefona.Ako je to tako meni bi trebalo podesavanje za HOTMAIL.
SRECNA NOVA GODINA!!! :lol: Hvala ti ako si voljan da mi pomognes!!!SRECNA NOVA GODINA!!! :lol:
SRECNA NOVA GODINA!!! :lol: SRECNA NOVA GODINA!!! :lol: SRECNA NOVA GODINA!!! :lol:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

sredoje.subotic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 31. Dec 2005. 15:01

Post od sredoje.subotic »

Gospodjice Ninolina,
posetite internet adresu http://www.nokia.com.hr/id71993.html (to je usmocitvari hrvatski sajt Nokia-e). Izaberite opcionalni korak 2: Narucite napredne postavke (nokia.com). Pomenuti link ce vas uvesti u menije sajta nokia.com, gde ce te po popunjenim izborima (tel. tip u mom i vasem slucaju 6680; region; zemlja; mreza - mobtel, telekom, monet; broj vaseg mobilnog na koji ce vam biti poslate konfiguracione poruke .... i ne secam se sta sve jos) dobiti tri konfiguracione poruke, kojima ce te moci u potpunosti podesiti parametre WAP, GPRS Internet-a i MMS na vasem telefonu.
Naravno da bi ste sve ovo mogli uraditi treba da: navedete Vasu mail adresu, na koju ce Vam biti prosledjen key, koji ce Vam poruke traziti pri pokretanju. Moguce je i da se morate registrovati na sajtu nokia.com (za ovo nisam siguran jer sam se ja davnih godina registroivao, te sad kad ga posecujem uvek sam prijavljen, sto verujem da ste i Vi ucinili, a inace je veoma lako).
Normalno, kao sto cete primetiti, email box necete moci konfigurisati porukom jer za SCG nokia.com to ne obezbedjuje (Hrvati imaju tu opciju). Zato ce te parametre email box-a postaviti rucno (verujem da ste to vec i uradili u Messaging/ime mail box-a/Options/Settings/E-mail) a ja cu Vam ih navesti, da bi ste ih proverili:
Mailbox name: Gmail (kod mene, kod Vas ce biti YahooMail npr.)
Acces point name in use: MTS Internet (kod mene jer sam ja na o64 mrezi, kod Vas moze biti nesto drugo)
My e-mail address: Vasa e-mail adresa na Google mailu (ili Yahoo mail-u ili Hotmail mail-u)
Outgoing mail server: smtp.gmail.com (kod Vas ce biti nesto poput smtp.hotmail.com npr. morate otici na sajt Hotmail-a i Yahoo-a i videti sta je to)
Send message: Immediately
User name: Vas User Name koji koristite pri logovanju na Gmail (Yahoo mail)
Password: Vas password koji koristite pri logovanju na Gmail (Yahoo mail)
Incoming mail server: pop.gmail.com (kod Vas ce biti nesto poput pop.hotmail.com npr. morate otici na sajt Hotmail-a i Yahoo-a i videti sta je to)
Mailbox type: POP3
Security (ports): On (993/995)
APOP secure login: off
Normalno treba da ispostavljate i ostale parametre (da li prebacujete hedere poruka ili cele poruke, da li prebacujete samo nove ili sve poruke i td. ali to nije preterano bitno osim sto moze da bude skupo).
Pre nego pokrenete konekciju treba da se prijavite na Gmail (Yahoo ili Hotmail imaju drugojacije pristup setovanju), izaberete opciju Settings/Forwarding and POP, i cekirate neku od opcija Enable POP. Sada ste spremni ca konektovanje.
Kada pokrenete konekciju, Gmail ce Vam odgovoriti: "This site has sent an untrusted certificate. Continue anyway".
Vi treba da odete u Options, izaberete Continue, i dobicete u mail box-u Vase poruke.
Verujem da ce na isti nacin raditi i Yahoo Web mail a i Hotmail Web mail.
Naravno treba da vidite na sajtovima prethodno oznake za Outgoing i Incoming srevere.
Nadam se da sam Vam pomogao.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

:oops: Mnogo hvala na iscrpnom i temeljnom objašnjenju. Čim sve budem podesila i proverila javiću kako kod mene funkcioniše. mreža mi je 063 ali se nadam da to neće praviti problema.
:wink:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

:wink: Evo samo da podelim sa ostalima da sam prema gore navedvenom uputstvu podesila mail box i za SEZAMPRO i za SBB, pa ako neko nije znao da moze... E pa moze i za njih...
Pozdrav... :D

Odgovori