E-Mail na 063/064

konfiguracija mobilnih telefona za MMS/GPRS i ostale usluge domaćih operatora
deana
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 09:14

E-Mail na 063/064

Post od deana »

Ej, ljudi, obavezno aktivirajte E mail, super radi, bolje nego MMS, a i jeftiniji je. Svega 1,59 d, ako sam dobro izracunala. Moze i sa mob. na mob. i na kompj. :D

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Znamo deana,nije to nikakva novost,hvala u svakom slucaju! :wink:
Pozdrav 8)

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

deana, welcome to club :) inace E m@il na fonu kako ko ali ja koristim jos od 2003 god. i dan danas ga koristim zato sto je najbolji nacin slanja info'a sa moba na mob ili komp itd. :wink:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Ma ljudi ne znaju da aktiviraju ni mms a kamoli email bre...Al dobro,ko zna sa emailom svakako je ekonomichnije,to nije nikakva novost... :wink:

bigmag
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 137
Pridružio se: Čet, 09. Feb 2006. 03:51

Post od bigmag »

Aj da se i ja ubacim ovde, Dexter, kad si vec napomenuo, dobro za mms sam se snaso, ali za email se nikad nesto nisam ni cimao da ga podesim ali ako te ne mrzi da li bi mogao ukratko da mi objasnis na koju foru se email aktivira na telefonu bio bih ti veoma zahvalan!!!..... :D

Pozzzz.... 8)
.::HTC Desire Z::.

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

bigmag, pa evo ti jedno od objashnjenja recimo za Mobtelove korisnike... :wink:

Da bi aktivirali ovu uslugu iz paketa VIVO, pošaljite na broj 9830 SMS poruku u formatu:

EMA<prazno mesto><lozinka>
Na pr.: "EMA pass123" i time ste se prijavili za korišćenje svog mail box-a (veličine 1MB) i odredili svoju lozinku ("pass123"). Krajnje je jednostavna i izmena lozinke – samo pošaljite istu poruku sa drugom lozinkom.

Za korišćenje ove usluge potrebno je da imate telefon koji podržava prijem i slanje e-mail poruka, podešene parametre za GPRS i za e-mail, i naravno, aktiviran GPRS.

Znachi nije bitno koji model,nemoj slepo da se drzish ovoga poshto nije uradjeno step by step za tvoj fon,bitno je samo da prepishesh podatke...Ae ako ti neshto nije jasno ti javi pa da rashimo...

Email account:
account name: mobtel email
protocol type : POP3
POP3 server: pop3.063.mobtel.com (pop3.062.mobtel.com)
POP3 port: 110
mailbox: GSMbroj -npr. 123456-(za 062 mora 62GSMbroj -npr. 62123456-)
pasword: <lozinka> npr. k750 (znaci ona koju smo sami definisali u poruci)
SMTP server: smtp.063.mobtel.com (pop3.062.mobtel.com)
SMTP port: 25
email addres: GSMbroj@063.mobtel.com (GSMbroj@062.mobtel.com)

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

bigmag, jos bolje otvori nalog na gmail-u samo za mob .... ove 123456@ adrese su malo bezveze...

poz...

grom_bgd
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 29. Jun 2006. 07:29

Post od grom_bgd »

Da malo i ja pomognem...:)

Ovo su podesavanja za MT:S

Email account:
account name: mts email
protocol type:POP3
POP3 server:x1.gm.telekom.yu
POP3 port:110
mailbox:064/065******* (*-br.tel bez 064/064) npr. 0641234567 ili 0651234567
password:vasa lozinka( registruje se pri slanju SMS poruke sa sintaksom : MAIL lozinak (od 6-10 karaktera po vasoj zelji,slova+br) na broj 770
SMTP server:x1.gm.telekom.yu
SMTP port:25
E-mail:064/065*******@gm.telekom.yu
siganture:prazno (mada moze se upisati kratak potpis)

Takodje,ciji telefon nema opciju mail client-a,moze pristupati e-mail-u putem wap-a,na adresi wap.mts064.telekom.yu ( MONDO )
,pa pod opcijom EXTRA.
Velicina mailbox-a je 2MB,nije nista posebno,ali posluzi za neki tekst.
Cena SMS poruke registracije:
Za prepaid korisnike 2.83 Din. sa PDV-om
Za postpaid korisnike 1.7 Din. + PDV 18%
United 1987 Force...SAMO NAS,SAMO RAD

bigmag
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 137
Pridružio se: Čet, 09. Feb 2006. 03:51

Post od bigmag »

E pa ovako prvo da vam se zahvalim, svaka vam cast ljudi... :wink:

A sad, telefon na koji hocu da aktiviram email je n70, a mreza je MT:S.... :) Sve sam vas poslusao ali nisam uspeo da se snadjem (ne moj da mi zamerite sto sam glup :cry: ) nisam uspeo da pronadjem taj smtp server, ovo pop3 sam nasao sve u svemu jedino sto sam dobro uradio je poruka koju sam poslao na 770 jer su mi oni odmah odgovorili da sam uspesno aktivirao email ... :oops:

Zapravo moj pokusaj je izgledao ovako: messaging>mailbox>mailbox settings> pa sam onda tu cackao misleci da sam vas sve shvatio pa sam izmenio sledece:

mailbox name: mts email
access point in use> Mts wap
my e-mail address> moj broj@gm.telekom.yu
Outgoing mail server> tu nista nisam dirao
send message> tu sam ostavio immediately
user name> bigmag
password>**********
incoming mail server> ne znam sta treba.. :oops:
mailbox type> pop3
security (ports)> on (143/110)
APOP secure login> ne znam jel off ili on?

A pod User setings i pod automatic retrieval nisam cackao nista !!! :oops:


Eto toliko o mojoj ne snalazljivosti, koju ce nadam se vasa ljubaznost i dobra volja da pobedi jel... :wink:

Pa ako vas ne mrzi vi mi pomognite, a ako vas mrzi razumem vas.. :)

U svakom slucaju hvala veliko i veliki pozdrav za vas.... 8)
.::HTC Desire Z::.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

bigmag, Outgoing mail server je ustvari smtp...Znaci da to tu treba da ukucas... :wink:
incoming mail server je pop...
:D
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

bigmag
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 137
Pridružio se: Čet, 09. Feb 2006. 03:51

Post od bigmag »

Hvala Nina, poslusao sam te i tako uradio i on se kao kreirao, medjutim kad sam pokusao sebi da posaljem email na komp nije mi uspelo zapravo pisalo je nesto ovako 'this site has sent an untrusted certificate. continue anyway' i ja sam isao na continue, i onda malo sacekao i izaslo mi 'email sanding faild check email setings' ... :smutny:

Ne znam sta nisam dobro uradio u podesavanjima ili je mozda do neceg drugog problem, a podesio sam ovako:

mailbox name: mts email
access point in use> Mts wap
my e-mail address> moj broj@gm.telekom.yu
Outgoing mail server> x1.gm.telekom.yu
send message> tu sam ostavio immediately
user name> bigmag
password>**********
incoming mail server> x1.gmtelekom.yu
mailbox type> pop3
security (ports)> on (143/110)
APOP secure login> sam ostavio na off!!

U cemu li moze da bude problem?? :blinky:

Pozzzz.... :wink:
.::HTC Desire Z::.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

bigmag, problem je što si za username kucao bigmag, a treba da staviš svoj broj telefona u formatu 0641234567 ili 0651234567. Što se tiče porta, može da ostane na OFF...

Ertan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Uto, 23. Maj 2006. 20:14
Lokacija: Novi Pazar

Post od Ertan »

bigmag, po meni bi mozda problem mogao da bude u podesavanju. Jer po ovom podesavanju koje je postavio grom_bgd ispada kako i outgoing i incoming server imaju isti naziv, sto mi je malo cudno. Jer jos nisam video da ta dva servera nose isti naziv. Proveri negde ili nazovi telekom da pitas za tacne nazive ovih servera.

Sad vidoh i miskonijev post. Verovatno je problem u ovome sto je on rekao. Probaj sa promenom username-a.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Ertan, jeste isti naziv dolaznog i odlaznog servera, nije u tome problem sigurno.

Dakle BigMag-u, ports na OFF, APOP na OFF, samo promeni username i trebalo bi da sve šljaka bez problema. Eventualno proveri password i po potrebi ga promeni na 770...

bigmag
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 137
Pridružio se: Čet, 09. Feb 2006. 03:51

Post od bigmag »

Miskoni, poslusao sam te i promenio sam i to brate ali opet nece!!!

Sad kad posaljem poruku fon se samo pripremi kao da izadje na 'net' i onda mi ta poruka ostane u outbox-u i stoji mi ona ikonica na displeju u gornjem desnom uglu kao da ceka da posalje poruku ali nista se ne desava samo ceka!!!

Ertan, ne znam sta da ti kazem mozda si i u pravu, za ove servere sto su isti, ali ja se stvarno ne razumem u to toliko tako da sacekacu da vidim sta ce experti da kazu........ :wink:

Pozdrav za sve.......... 8)
.::HTC Desire Z::.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Odlično, označi tu poruku i izaberi send, trebalo bi da radi. Proveri da li ti je "send message" na "immediately"... :wink:

Ertan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Uto, 23. Maj 2006. 20:14
Lokacija: Novi Pazar

Post od Ertan »

incoming mail server> x1.gmtelekom.yu, ovde treba da bude: x1.gm.telekom.yu. Mada ovo ne bi trebalo da utice na slanje mail-a, vec na primanje. Najbolje izbrisi ta podesavanja, pa kreni ispocetka, pazljivo. Obrati paznju da kada pises svoj broj to bude sa ukljucenim 064 ili 065. Pozdrav.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Mislim da mu je to lokalna greška u kucanju, verovatno je u mobu ispravno ukucao. Interesantno, kada je Security ports na OFF, nekad hoće da se konektuje, nekad neće (prijavi General: System error -34). Kada se stavi na 143/110, prijavljuje da sertifikat nije ispravan i opet neće svaki put da se nakači na server. Očigledno da je do Telekoma...

bigmag
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 137
Pridružio se: Čet, 09. Feb 2006. 03:51

Post od bigmag »

Ertan, to je bila omaska u kucanju ovde na forumu, a u telefonu mi je odvojeno tackom, ali svaka cast na zapazanju moglo je stvarno da se dogodi da je to u pitanju... :wink:
Miskoni, pokusao sam na sve nacine ali nemam vise vremena sad moram da se pakujem za put pa kad se vratim pokusacu ponovo pa ako ne ide opet cu da vam se obratim za pomoc... :wink:

U svakom slucaju, stvarno hvala vam svima do neba na vasem trudu i dobroj volji da mi pomognete!!!

Ogroman pozdrav za sve vas!!!............. 8)
.::HTC Desire Z::.

bigmag
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 137
Pridružio se: Čet, 09. Feb 2006. 03:51

Post od bigmag »

E ljudi uspeo sam da namestim, svaka vam cast (nisam imao mira morao sam to da namestim pa kad se spakujem spakujem, znate kako je kad vas nesto kopka) Izgleda da je problem bio u access point in use> jer ovde imam i Mts wap i Mts wap (1) a bilo mi je podeseno na Mts (1) pa kad sam stavio na Mts wap proradilo je i uspeo sam da posaljem i da primim mail!!!....... :D :D :D

Jos jednom hvala vam svima, najbolji ste!!!

Pozzzz........... :wink: :) 8)
.::HTC Desire Z::.

Odgovori