Priprema nove verzije MobilniSvet.com otpočela

šta Vam se sviđa a šta ne, šta biste promenili da ste admin sajta?
Zaključana tema
Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

Hoće li biti šta od nove verzije sajta i Foruma? :roll:
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Може само нови форум? :oops: :P
Слобода или смрт

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Predlog: uvesti pravilo o mogućnosti postavljanju linka, recimo 10-15 postova, rešilo bi valjda spam :)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Hoce li se neko od uprave smilovati da nam bar da bilo kakav nagovestaj?Ako vec nece skoro nova verzija, onda makar dajte otvorite nove podforume o HTC i iPhone koji to sada zasluzuju i mnogo su vise poseceniji,sto bi olaksalo pretragu onome koga interesuje,a Benq Siemens i Motorolu stavite u ostale proizvodjace.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Wicked apsolutno se slazem sa tobom mada mislim da motorola treba da ostane kako jeste a Benq Siemens da se prebaci u Ostale proizvodjace jer su nacisto DEAD! 8) I nije mi jasno zasto ne brisete zakljucana teme ???
NPR. ima 2 teme o LG ks20 (mislio sam na ovo >viewtopic.php?t=16641&start=0 i jos jedna zakljucana >>>viewtopic.php?t=18134) 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

Hoće li više ta nova verzija Mobilnog Sveta?
Btw, ovim postom se i ja vraćam u "vode" ovog Foruma :D
Pozz svima :-)
Nokia 5800XM

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Pa bilo je i vreme pozzz Nemanja i welcome BACK! 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Da li je moguce da obavestenja za PP budu prikazana negde na vidljivijem mestu?
Npr.: Kada se dodje na forum da iskoci neko obavestenje preko celog ekrana ili po sredini ekrana, a da to ne mogu blokirati pretrazivaci (sada iskace malo obavestenje u cosku ekrana i nije toliko vidljivo)!? Posto ovi razliciti pretrazivaci blokiraju pop up-ove.
Poslao sam PP jednom clanu i vidim da dolazi na forum ali izgleda da ne primecuje da mu je stigla poruka ili se mozda pravi blesav! :| :wink:

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

IDzO, pa stavi da ti ne bude blokiran pop-up i otvorice ti novi prozor sa obavestenjem da imas PP i linkom do iste.
A sto se drugog dela tvoje poruke tice, bice da je ovo drugo problem :wink: Ili mu je sanduce prepuno pa ne moze da primi novu poruku.
Btw, moj predlog je da se poveca sanduce, sadasnje je prilicno malo i svega par malo duzih poruka moze da stane.

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Meni nije problem, jer ja sam navikao da mi u Operi iskace sa donje desne strane obavestenje, a izmedju ostalog kada proveravam mejl pise mi da mi je stigla PP na forumu. Tako da ja primetim postu.
Slazem se sa tobom da bi bilo dobro da se poveca sanduce!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Nažalost, za sada ne može ništa da se promeni po pitanju obaveštenja o porukama, a što se tiče veličine sandučeta, videćemo. :wink:

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Da li se zna kada će da se finalizira nova verzija ovog sajta.

evo nekih mojih predloga:
1. Da novu temu ne mogu otvoriti članovi koji nemaju barem 50 postova ( ili više)
2. Poboljšati trenutno neupotrebljivu search opciju na forumu
3. Srediti malo oglase, npr. kao na Pakomovom sajtu tj. da se pod obaveznim opcijama prilikom davanja oglasa stavi mesto prebivališta i naravno pored telefona kontak mail-om, jer trenutno @ ne može da se ubaci.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

moj predlog vezan za male oglase je, da kada se ode na specifikaciju nekog modela, da se na kraju strane 'izlistaju' svi oglasi vezani za taj model... dosta puta sam pozeleo da i sam imam ovu opciju, jer recimo kad otvorim oglase nokije, bude kilometarska strana, a ja trazim samo jedan model...
znaci da, kad odem u sekciju, recimo HTC, i kliknem na recimo Tattoo (trenutno kupujem ovaj model) da imam pregled svih njegovih oglasa...
toliko od mene...
pozdrav!
Samo nek se rolaju....sarme.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Novi forum se uveliko testira a što se tiče ostatka sajta, biće konkretnih informacija kada prođu odmori. Pretraga foruma će biti odlična a ograničenje novih članova kod postavljanja novih tema će možda biti uvedeno ali svakako neće biti 50 postova već 5-10.

Detliću, dok se ne uvede pretraga malih oglasa možeš da koristiš opciju "find" koju ima svaki browser, ukucaš recimo "tattoo" i samo klikćeš na "next". ;)

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Miškoni, pa dobro mozda sam malo preterao. tada sam bio iznerviran brojnim glupim temama koje su se svodile na isto. A ovo za oglase sto je rekao Detlic je stvarno dobra stvar.
Jedva cekam novu verziju. :wink: :wink:

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Miškoni, zgodan nacin pretrazivanja, ali ne na ovom sajtu... opcija 'Find' ce pronaci samo ako je neko u samom oglasu pisao 'tattoo'(npr.: prodajem htc tattoo, star mesec dana....) a ne i naziv oglasa ispod slike telefona, sto je ujedno i link... a to meni treba...

valjda ce moja ideja biti uzeta u obzir, jer bi mnogima bila pogodna, siguran sam... za sad je opcija 'Find' neupotrebiva...

***nova ideja***
ne znam koliko je to do sajta, ali bilo bi lepo da se nadju programeri (siguran sam da ih na samom forumu ima dosta.. i da bi uradili to cak besplatno) koji bi napisali 'MobilniSvet' aplikaciju za za svaku platformu (android,WinMo,symbian... a i u *java formatu za dumb telefone...). Ako ne moze ceo sajt, onda bar samo forum zasad...
po uzoru na XDA app... ipak je ovo sajt za mobilne telefone, a nema aplikacije za njih...
Samo nek se rolaju....sarme.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Pera Detlic, opcija Find u samom Browseru koji koristiš će upravo pronaći nazive tel koji su ispod slike tako da nije važno šta je neko napisao u samom oglasu. Ne znam da li si razumeo ali mislim na opciju Find on page... Sigurno imaš tu opciju bez obzira koji Browser koristiš.. Operu, Firefox..:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

ne znam dal je ovo predlozeno ili nije, ali evo predloga da sajt bude prilagodjen za neki od mobilnih pregledaca foruma kao sto je npr Tapatalk. tapatalk predlozih zato sto znam da postoji za android i symbian, a super je programcic

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Ninolina, koristim Firefox, i naravno, isprobao sam tu opciju (find on page) pre nego sto sam napisao prethodni post... I meni markira rec koju sam ukucao samo u oglasu, nikako na linku ka specifikaciji... (korisno mi je za text oglase, ali za one sa slikom, nikako.) mozda je problem u verziji Firefox-a, ali svakako bi bilo lepo da postoji ta opcija u okviru samog sajta, jer mnogi kao i ja u 90% slucajeva posecuju sajt sa telefona, koji u svom browseru nema tu opciju...
Samo nek se rolaju....sarme.

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Pera Detlic, pretrazuje sigurno i u nazivu ispod slike, na svim verzijama firefox-a, nego vjerovatno ti se desilo da pojam koji si trazio nije bio nigdje osim u tekstu nekog oglasa(sad sam provjerio i takva je situacija kada trazis "tatoo").
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

Zaključana tema