Tapatalk

šta Vam se sviđa a šta ne, šta biste promenili da ste admin sajta?
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Tapatalk

Post od miodrage »

A sto da se gasi? I moze i prored da se namesti da bude manji ili odmah ispod. Predlazem glasanje na ovu temu i kako vecina odluci da svi postuju.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Tapatalk

Post od acamatic »

miodrage, to nije los primer da glasamo..,ali mislim da ce vecina(ako ne i svi.. :P) da budu za to da se ugasi..
Po meni je dosta ruzno..mislim da nema potrebe da citamo odakle neko nesto pise..
Aaa mislim da znam zasto ti neces da se to skloni..da bi se videlo da postujes sa iPad-a :lol: ..mala sala :wink:

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Tapatalk

Post od sugarcoated_ass »

I onako skoro svi imamo u potpisima sta koristimo + je dodatno navedeno u informacijama o korisniku... Ja glasam za gasenje. :)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Tapatalk

Post od Azimuth »

Ja nisam za jos jedno pravilo, previse bi bilo kruto tada. Treba ostaviti svakome na volju pa prosto ko hoce neka ukine a ko nece ne mora.
Ako to treba odredjivati, dajte onda i ove potpise da usaglasimo da svima isto ili nista da ne pise.
Potpise ne znam da li nego uopste i cita vise, verujem da ce ista prica biti i sa tim "Sent from my.....".

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Re: Tapatalk

Post od Miškoni »

Evo, navešću jedan jedini razlog koji može da bude sasvim dovoljan za ukidanje potpisa - pretraživanje foruma.

Recimo, psyhound je stavio HTC Sensation XE, miodrage iPad ili iPhone, Azimuth i ja iPhone, i da ne nabrajam više. Svako ko bude tražio nešto od ovih uređaja, dobiće u rezultatima i svaki post sa nečijim potpisom koji u većini slučajeva nema nikakve veze sa uređajem. I onda čemu dobra pretraga kad rezultati ne valjaju. :roll:

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Tapatalk

Post od bestboy »

Miškoni napisao:Ovo "Sent from my bla-bla using Tapatalk" počinje lagano da iritira, posebno što pravi dupli prored u odnosu na tekst.
На многим форумима тај "потпис" се слободно пише и није поменут у правилима.
Нпр. sk и xda...just saying :)

П.С.
Турите ако може и неки нове смајлије...
Слобода или смрт

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Re: Tapatalk

Post od Miškoni »

bestboy, pa valjda ti je jasno da MS nije kao mnogi drugi forumi... :wink:

Šalu na stranu, ovo što sam naveo kao primarni razlog zaista bi moglo (sigurno će) da napravi problem u vrlo bliskoj budućnosti, kako se broj postova koji sadrže potpise bude povećavao. Mislite o tome...

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Tapatalk

Post od telep »

Bilo bi dobro da postoji mogucnost da se onda prikaze neka ikonica ili sta god da se zna da je sa telefon poslato.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Re: Tapatalk

Post od cale »

To je sjajna ideja telep.
Inače ja pišem 90% postova na telefonu i ne stavljam više potpis.Mislim da je nebitno.Ali predlog za ikonicu kao i za chat pozdravljam. :wink:

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Tapatalk

Post od Azimuth »

Ne znam samo da li se ta ikonica mora implementirati u samu aplikaciju ili je do foruma. To je vec tehnicko pitanje i ako postoji bilo kakva mogucnost da se ubaci ta ikonica ja je podrzavam. Sa druge strane, po default-u je potpis ukljucen u TT aplikaciji pa tesko da ce neko ko prvi put postuje ili koristi TT odmah da je iskljuci dok ga neko ne opomene. A i kako reci nekome "nemoj da koristis sve opcije koje su ti na raspolaganju"?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Tapatalk

Post od Deksi »

Tapa talk aplikacija postoji i za symbian ali izgleda da neradi. Ukucam u pretragu index.php ali nista ne pronadje.
Dali je uspeo neko na symbianu da pregleda forum preko ove aplikacije.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Tapatalk

Post od telep »

Deksi, Kao sto rekoh aplikacija postoji tj. moze da se nadje ali ne radi. Ne podrzavaju je, niti je razvijaju. Verovatno su im sada Android i iOS bitni.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Tapatalk

Post od fannY »

telep, pa verovatno nece da razvijaju zato sto se odustaje od Symbiana.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Re: Tapatalk

Post od mezzano »

Ja sam probao i ne radi.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Tapatalk

Post od Miškoni »

Kucajte "mobilni" ili "mobilnisvet" kada tražite forum.

Draco
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 375
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 13:32
:: iPhone 11
:: ???

Re: Tapatalk

Post od Draco »

Ја предлажем да администрација укине правило о обавезном броју карактера а ми да угасимо потпис :D
Што би рекли политичари, искажимо толеранцију и добру вољу :D

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Одг: Tapatalk

Post od pelleruma »

Meni licno takodje smeta to pravilo,jer cesto odgovor na neko pitanje,ili ne mora biti odgovor vec neki predlog,nemaju potrebu za toliki broj karaktera.Opet,ako neko pravilo postoji treba ga se pridrzavati.Samo 2 stvari:1.ako je vazan broj karaktera onda nemoj da vam smeta ako to dopunimo tackama ili slicnim glupostima.Pod 2.a u stvari,meni,pod jedan-zasto je to toliko vazno????Sta vama administratorima foruma to znaci,olaksava,...?Voleo bih da znam.Cak ni mojoj cerkici od par godina kad me pita:tata zasto ....?ne odgovorim:zato.Sto se tice potpisa svejedno mi je.Cak nisam ostavljao potpise u skoro 100% slucajeva.Mislim da nista posebno ne znaci nekom da zna jesam li poslao sa kompa,ili telefona,vec ono sto imam da kazem.pozZ
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Re: Tapatalk

Post od Miškoni »

pelleruma, postoji nekoliko tema u kojima je detaljno objašnjeno zašto ograničenje postoji, pročitaj ih. Nikad, ni za jednu stvar nije dato obrazloženje "zato". I zamolio bih vas da na to stavimo tačku, zaista je prežvakana tema. Ograničenje je smanjeno na 60 karaktera i to je to.

Što se tiče Tapatalk potpisa, najverovatnije će biti potpuno onemogućen kroz forumska podešavanja.

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Одг: Tapatalk

Post od pelleruma »

Ok,pokusacu da nadjem.
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

Draco
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 375
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 13:32
:: iPhone 11
:: ???

Re: Tapatalk

Post od Draco »

Ja сам одавно прочитао тих пар тема, али опростићете ми, нисам нашао смислен разлог а није да се не бавим тематиком. Мени је најинтересантније са колико жара се администрација држи тога, да је просто невјероватно. У фазону, можете сви да поцркате, може све да изгори али то нећемо мијењати :blinky: Не знам чему то када 95% корисника сматра да нема потребе за тим, да је иритирајуће... Ваљда форуми и постоје због корисника :roll:
Samo 2 stvari:1.ako je vazan broj karaktera onda nemoj da vam smeta ako to dopunimo tackama ili slicnim glupostima.
Тачно тако. И оно, "забрањено је коментарисање правила...бла,бла...". Поставите глупо правило а онда забраните да се оно коментаришете... Која је онда сврха форума!? Брате направите онда интерни форум, за ужи круг људи који ће само климати главама, и којима ће се све свиђати и ријешен проблем, ми вам остали и не требамо. Понекад ме овај форум подсјећа на политичку ситуацију у земљи...
И да, ово уопште није прежвакана тема јер ће људима сметати иста ствар све док постоји или правило или форум.

Извињавам се што уђох у ову дискусију, нисам имао намјеру али стварно ме изнервирају неке ствари.
ПрашЋајте.

Zaključana tema