Iskrena poruka administratoru i moderatorima

šta Vam se sviđa a šta ne, šta biste promenili da ste admin sajta?
Odgovori
stariposetilac
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 22. Jul 2014. 02:38
:: lg g2

Iskrena poruka administratoru i moderatorima

Post od stariposetilac »

Pozdravljam sve uvazene clanove tima koji odrzavaju sajt, a posebno Milana, koji je sve smislio i napravio, i naravno ostatak foruma. Ja sam odavno bio redovan clan ovde, medjutim, prosle su me te godine, nisam vise imao vremena toliko za forume i onda sam prestao da posecujem. Morao sam se ponovo registrovati jer mi je username iz 2003, medju prvima, a tada mi je email adresa bila kod danas ne postojeceg yubc dial up internet operatera :lol: , pa samim tim nisam mogao ni da "resetujem" password koji sam davno zaboravio.

U svakom slucaju, da predjem na temu i da ne gusim previse. Iako nisam posecivao forum, sajt jesam redovno, iz prostog razloga sto je stvarno koristan, a najvise koristim male oglase kada menjam telefone i povremeno specifikacije.. Generalno, zamerke neke vece ne postoje, ali nisam mogao da ne primetim, a relativno sam vas pratio kroz ceo vas vek postojanja, da sajt u danasnje vreme dosta zaostaje dizajnom, funkcionalnoscu, neke stvari ne rade kako treba, i dalje postoji potpuno besmislena sekcija za "preuzimanje" slicica, melodija i video klipova, i mozda i najbitnije, specifikacije i podaci vam nisu potpuni, a za nas entuzijaste, bilo bi jako lepo da vidimo sto vise informacija, jer ipak ste vi specijalizovani sajt za mobilne telefone, a i da ne moramo da idemo na strane sajtove, pa samim tim i vama veca popularnost. Sto se tice slicica, melodija i klipova, ja verujem da ta stvar nije nikada ni zazivela kada ste je postavili, a meni se licno samo zbog toga, od tog trenutka sajt manje svidjao 20%, i to samo jer nisam Vas sajt posmatrao do tada kao svaki drugi, a to je grabljenje para. Sva sreca pa je na tome samo ostalo :).. Naravno sponzori, baneri i ostalo se podrazumeva.

Poenta ove cele krace price je da bih Vam iskreno savetovao da poradite na dizajnu, promenite sve, modernizujete, napravite sajt koji ce se izdvajati, kao sto ste se nekada izdvajali i bili najbolji u tome sto radite. I danas ste najbolji, ali nazalost, tako je jer prave konkurencije i nema. Ukratko da bih pokazao na sta mislim, evo kako je sajt izgledao jula 2006 godine, to je pre 8 godina. Sve je potpuno identicno kao danas. Cak ste i umesto ove "preuzmi" sekcije koja je i danas prisutna i ne radi, imali mnogo interesantu i lepu ideju sa sekcijom "saznaj".

http://web.archive.org/web/200607171458 ... isvet.com/

Inace, pomocu ovog sajta mozete videti kako je svaki sajt izgledao u detalj od pocetka postojanja ;)

Ja se nadam da mi necete zameriti i uzeti za zlo sto sam ovo napisao i na ovaj nacin, ali mi je zaista zao sto je ovde ovako nekako sve stalo, i sve se svelo na komunikaciju preko foruma, koja je cak u velikoj meri prevazidjena.

Pozdrav

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Iskrena poruka administratoru i moderatorima

Post od Baraba »

Pozdrav. Retko ko dolazi na ovaj sajt zbog specifikacije telefona, upravo iz razloga koji si naveo, lično korostim gsm i phone arene. Sajt izgledao zaostalo, cenim da su oni to razmatrali i došli do zaključka, nešto i da urade po tom pitanju neće dobiti više posetilaca (radnji koje se reklamiraju). To je neka moja predpostavka, zbog koje nisu gubili vreme na unapređenja, jer konkurencije nema.

stariposetilac
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 22. Jul 2014. 02:38
:: lg g2

Re: Iskrena poruka administratoru i moderatorima

Post od stariposetilac »

Pa da, slazem se, verovato to jeste razlog, ali ipak smo mi neki "napredni" korsnici pa se lako snadjemo.. dosta ljudi kada kupuje bilo sta gleda srpske sajtove jer je lakse i ne razume egleski..u takvoj drzavi zivimo nazalost.. Po meni manjak konkurecije ne znaci da treba svesti uslugu bilo cega na minimum.. Za pocetak, dizajn bi mogao biti malo ozbiljniji..
A to da li ce dobiti vise posetilaca, ne znam da li bih se slozio sa tobom..jer na ovaj nacin gube i stare, kao sto sam ja, a nove je svakako teze i deze "dovesti" upravo zbog manjka novina na sajtu.

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Iskrena poruka administratoru i moderatorima

Post od Cooomi »

I ja podržavam kompletan redizajn sajta ali za to treba dosta vremena i novaca (osim ukoliko sajt ne drži neko ko zna to da radi). Pre sam i čitao review na ovom sajtu ali od kako su se ovi na yt ispraksali više volim da odgledam ericu grifin ili mkbhd-a nego da čitam ruske tekstove prevedene google translateom. Uglavnom zašto posećujem sajt je zbog foruma, nažalost, a pre sam ga kompletnog pratio.

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Iskrena poruka administratoru i moderatorima

Post od hibiskus »

slazem se, na sajtu vrede trenutno samo forum i oglasi. Ni ja ne citam vise review-e, a karakteristike telefona cesto nisu tacne ili nisu dovoljno detaljne.
Takodje trebali bi nekako da spoje komentare o telefonima, sa odgovorajucom sekcijom na forumu

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Iskrena poruka administratoru i moderatorima

Post od Cooomi »

hibiskus, e upravo to, muka mi je da čitam kako je neko imao sve telefone i taj je baš najbolji pa onda oglase i ostalo na komentarima o modelu. Svako može tamo da piše, najbolje bi bilo da samo registrovani članovi mogu da pišu

stariposetilac
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 22. Jul 2014. 02:38
:: lg g2

Re: Iskrena poruka administratoru i moderatorima

Post od stariposetilac »

Po meni ti komentari o telefonima treba da se ugase, to je cista glupost. Ja kad god sam uzeo da procitam tamo nesto, ljudi toliko lupetaju, da je to strasno, sire dezinformacije i haoticno pisu.. Za takve stvari je forum ili/i neka vrsta live chata, pa ko hoce neka izvoli.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Iskrena poruka administratoru i moderatorima

Post od Baraba »

hibiskus napisao:slazem se, na sajtu vrede trenutno samo forum i oglasi. Ni ja ne citam vise review-e, a karakteristike telefona cesto nisu tacne ili nisu dovoljno detaljne.
+1

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Re: Iskrena poruka administratoru i moderatorima

Post od kalinicm »

Poštovani forumaši,

kritike o tome da treba nova verzija su na mestu. U medjuvremenu je pravljen i testiran sistem koji će omogućiti novu i dosta moćniju verziju sajta koji je vrlo kompleksan, tako da nije baš ništa rađeno. Svakako da je odavno došlo vreme da se i front zameni, da se neka stara rešenja uklone i postave nova i nove ideje.

Možete na ovoj temi diskutovati šta želite da se izmeni, ja ću to ukrstiti sa već postojećim idejama i konceptima, pa će to na kraju da izrodi novu verziju sajta. Svaki predlog će biti razmotren i razradjen, pa ćemo pokušati da ga integrišemo ukoliko je moguće u ceo sistem.

Neću ništa vremenski da obećavam, izuzev da podelim informacije da su neki koncepti napravljeni, da je backend vrlo moćan za ono što želimo da uradimo i da je u narednom periodu zadatak da se front i potrebe korisnika adresiraju na najbolji način.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

stariposetilac
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 22. Jul 2014. 02:38
:: lg g2

Re: Iskrena poruka administratoru i moderatorima

Post od stariposetilac »

Kada bi svi ljudi na nekim odgovorim pozicijama u ovoj zemlji bili kao milan, daleko bi smo otisli.. Svaka cast za odgovor i zelju da se prihvate kritike.

Evo jedan predlog za pocetak ,ne znam da li tehnicki izvodljiv, ali mislim da bi bilo lepo da se napravi deo sajta, koji ce biti za video testiranje uredjeja. To znaci da bi se morale naci prodavnice koje su voljne dati svoje aparate na testiranje bar na dan, dva. Ovo sam predlozio jer je danas to mnogo popularniji nacin testiranja, vise se i bolje vise, a i ne kazu dzabe, slika govori vise od hiljadu reci :)..

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Iskrena poruka administratoru i moderatorima

Post od Lobachewsky »

kalinicm napisao:Neću ništa vremenski da obećavam, izuzev da podelim informacije da su neki koncepti napravljeni, da je backend vrlo moćan za ono što želimo da uradimo i da je u narednom periodu zadatak da se front i potrebe korisnika adresiraju na najbolji način.
Ja se nadam da cemo bar na desetogodisnjicu ove verzije dobiti novu :wink:
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Iskrena poruka administratoru i moderatorima

Post od Cooomi »

stariposetilac, to je odlična ideja, ne znam kako funkcioniše sistem reklamiranja ovde ali bilo bi lepo da prodavnica koja ustupi svoj uređaj za testiranje dobije besplatnu reklamu na sajtu, tako je po mom mišljenju najrealniji dil, vama će povećati posećenost a njima prodaju. I bilo bi lepo da telefone testira neko sa foruma, neko ko ima objektivno mišljenje i nije fanboy. Miodrag otpada :wink:

nikolas62
Banned
Postovi: 39
Pridružio se: Sre, 14. Jan 2015. 00:59
:: nokia lumia 530

Re: Iskrena poruka administratoru i moderatorima

Post od nikolas62 »

Meni ovde na forumu nije nesto jasno ,naprave korisnici svoj nalog i uopstega ne koriste i bude nula postova? Nek objasni neko?izgleda glupo kad napravis nalog a nekoristisga

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Iskrena poruka administratoru i moderatorima

Post od Green »

Pa ako se nalog ne koristi, clan nije nista pisao, koliko postova moze biti ako ne nula.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Iskrena poruka administratoru i moderatorima

Post od Deksi »

Eh tako je to, ja zbog jedne poruke koju je napisao neki deksi ja nisam mogao da dobijem to ime.
Sistem registruje svakog napisao ili ne on poruku i taj nick ostaje večito zauzet.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Iskrena poruka administratoru i moderatorima

Post od m@c|-|oR »

Kao sa registarskim tablicama :D
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Iskrena poruka administratoru i moderatorima

Post od Drakenzen »

Postoji li negde informacija koliko je korisnika aktivno, barem na sedmicnom nivou?

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Iskrena poruka administratoru i moderatorima

Post od Layne_Staley »

Postoji sigurno jer je ovo phpbb based forum i guess
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Iskrena poruka administratoru i moderatorima

Post od iLuka »

da li mogu da promenim nick a da ostane ista email adresa? 8)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Iskrena poruka administratoru i moderatorima

Post od Deksi »

Mnogi bi to hteli ali nemože. Moj zahtev stoji u fioci već dve hodine.

Odgovori