greske

šta Vam se sviđa a šta ne, šta biste promenili da ste admin sajta?
misha
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Sub, 10. Apr 2004. 18:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

greske

Post od misha »

sada cu navesti nekoliko gresaka koje su nezaobilazne.
kada god mi stigne mail o tome da je neko odgovorio na odredjenu temu koju pratim, link nikada ne radi. nekoliko puta sam obavestavan i nijednom nije radio link koji bi me direktno odveo do teme.
na opcijama koje se nalaze na levoj strani sajta, u kojima su navedene kategorije za pretragu telefona, umesto EDGE pise EGDE.
kada pokusavam da se ulogujem kao korisnik, nekad je potrebno da pokusam i pet puta da bi sajt prihvatio sifru.
postoje greske sto se specifikacija telefona tice.
wap stranica jos uvek ne radi iako je obecano da ce proraditi do ponedeljka.
... to je, za sada, to.
svestan sam toga da je kritika nekada preko glave, ali uvek se treba truditi... da ne ispadne da samo kritikuje, pohvalicu ovaj sajt kao najbolji srpski sajt u ovoj kategoriji!

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

1. egde je prepravljeno u edge.
2. forum ce izgleda morati da se reinstalira na server
3. ako znate za greske, sto ih ne prijavite pa da se isprave?
4. wap.mobilnisvet.com radi, medjutim nije azuriran... bice uskoro

Sto se tice sajta, radi se intenzivno svaki dan. A posto je nova verzija krenula od danas, treba dati malo vremena i za ispravljanje gresaka. No, greske koje se ne uoce ne mogu biti ni ispravljene tako da u svakom slucaju pohvaljujem vasu inicijativu da se sajt dovede u red po ukusu posetilaca.

Radi se dosta na sistemskim poboljsanjima servera, recimo od danas bi ucitavanje stranica trebalo da bude osectno brze... itd itd...

U svakom slucaju, sve kritike koje su konkretne su vise nego dobrodosle.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

misha
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Sub, 10. Apr 2004. 18:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misha »

pitali ste zasto ne prijavljujem greske kada znam za njih. bio sam vam poslao jednom privatnu poruku sa nekoliko pitanja, ali mi nista odgovorili. jedno od pitanja se ticalo mogucnosti slanja brzih poruka administratoru. do sada sam poslao tacno tri poruke koje se ticu gresaka oko specifikacija telefona, ali ni na sta od toga nije odreagovano. posto uglavnom pratim stranicu posvecenu nokia modelu 6230, onda cu navesti nekoliko podataka koji nisu tacni.
kada je u pitanju kvalitet reprodukcije melodija u pitanju, iako je glavna lista melodija popunjena polifonim melodijama, telefon podrzava mp3 kao melodiju. zatim, pise da ima 0 postojecih i nula sopstvenih melodija, sto, naravno, nije tacno. pored snimanja glasa i komandovanja glasom, ima mogucnost i pozivanja glasom. kada je u pitanju kapacitet za poruke, 150 poruka je za sms, a za mms u zavisnosti od toga koliko je zauzeto po poruci, dok na sajtu pise '0'. za imenik, na sajtu pise '0 unosa' i '0 polja po unosu', od cega nsita nije tacno, ima 1000 imena za imenik, i 9 polja po unosu + slika. zatim, nije ispisan kapacitet mmc kartice, za sta smatram da je veoma vazno, a iznosi 32 mb. to je, za sada, to. zelim da navedem da iznosim ovoliko kritika jer mi je stalo da sajt bude sto bolji! pozdrav!

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Opet hvala na "debugging-u" sajta, brza poruka adminu sada radi.

Specifikacija Nokia 6230 je ispravljena, postavio sam 1000 x 10 polja s'obzirom da ima 9 polja i slika kao deseto polje. Sto se tice melodija, ukoliko znate tacnu informaciju koliko ima melodija telefon po defaultu rado cemo i to izmeniti.

Drago nam je da ste izdvojili svoje vreme da na ukazete na greske na sajtu, uz izvinjenje za eventualne nase propuste. Tu smo da korigujemo apsolutno sve sto treba da se koriguje.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

misha
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Sub, 10. Apr 2004. 18:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misha »

upravo sam pogledao prepravljene podatke za nokiu 6230, ali mislim da hi-fi nije odgovaracjuce. pre par dana sam citao clanak koji govori sta su hi fi melodije. to su polifone melodije koje se reprodukovane na telefonu, cuju kao i u originalu, svi instrumenti su podrzani. mislim da je bolji termin 'true tones' s obzirom na to da se i diktafonski snimak moze koristiti kao ringtone. i jos nesto. bilo bi lepo dodati podatak da se mogu snimati i telefonksi razgovori. sto se melodija tice, ima 30 postojecih od kojih su 20 polifone, 10 monofone melodije. dodato je i nekoliko mp3 fajlova, ali posto se ne moze tacno utvrditi koliko (zavisi od prodavaca), to mozda i nije potrebno pominjati. pozdrav!

misha
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Sub, 10. Apr 2004. 18:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misha »

milane, EGDE jos uve nije ispravljeno u EDGE. kada odem na prvu stranicu sajta www.mobilnisvet.com, ispod prve reklame postoje kategorije svrstane pod jedan naziv 'svi telefoni sa'. upravo tu pise EGDE umesto EDGE. inace, wap stranica ne radi

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Ok, ispravljeno...

Pogledacu WAP ujutro, nadam se da ce sve proraditi do sutra uvece...
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

WAP sajt nije moguće podići još jer postoji problem oko DNSova. Sutra će se poraditi na problemu.

Mobilnisvet je prešao na novi server prethodnog meseca i još smo redizajnirali sajt, tako da dosta detalja nije dovršeno ali se radi intenzivno.

Hvala na kritikama, samo malo strpljenja.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

misha
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Sub, 10. Apr 2004. 18:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misha »

milane, nikako da za noki 6230 umesto 'hi - fi melodije' napisete 'true tones'

Gost

Post od Gost »

Nema tehničkih mogućnosti za tako nešto, kada dođu na red nove specifikacije onda će i to biti urađeno. Za sada mislim da će i ovako poslužiti, tj. da može nedvosmisleno da se zaključi da telefon može da reprodukuje bilo koji zvuk kao melodiju.

misha
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Sub, 10. Apr 2004. 18:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

wap

Post od misha »

da li ce u skorije vreme proraditi wap stranica?

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Imamo nekih tehničkih problema, radi se na tome. Malo strpljenja.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

misha
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Sub, 10. Apr 2004. 18:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misha »

hvala na odgovoru. nadam se da cete obavestiti kada wap sajt bude proradio

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Nismo zaboravili, jos uvek se otklanjaju problemi sa DNSom.

Nadamo se da ce sve uskoro krenuti.

Hvala na razumevanju.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Dobili smo pozitivne informacije što se tiče WAPa, tako da će uskoro krenuti.

Javite mi da li je link sada ok?
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

WAP problemi su rešeni, sajt kreće od ponedeljka uveče.

Upgrade WAPa će sačekati mesec dana, ali će biti urađen.
Za sada će se moći videti samo cene modela i adrese/telefoni radnji.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

misha
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Sub, 10. Apr 2004. 18:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misha »

dakle, hteli ste da kazete da ce wap sajt izgledati isto kao i pre, a da ce biti redizajniran za mesec dana. ok. hvala!

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Samo da obavestim one koji cekaju WAP sajt da je odlozeno sve do ujutro zbog novih tehnickih problema. Sve je uradjeno sto je moguce, ali mora da se ceka sutra linux guru da odradi apache konfiguraciju ponovo. Izvinjenje zbog neodrzanog obecanja.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

misha
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Sub, 10. Apr 2004. 18:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misha »

jos sinoc sam primetio da sajta ima, ali, kada god pokusam da udjem na 'cene mobilnih telefona' kaze 'no gateway reply'. za sve ostalo kaze 'uskro'. pozdrav!

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Server nam pravi fantasticne probleme sto se tice WAP sajta, radimo na tome.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

Odgovori