p910i v.s. 6630

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
migi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Uto, 02. Maj 2006. 16:58
Lokacija: Čačak
Kontakt:

p910i v.s. 6630

Post od migi »

Ovo su malo stariji modeli, prošli su kroz mnogo ruku, pa se nadam da ću naići na pomoć objektivnih korisnika.

Planiram u narednom periodu da starog vuka zamenim sa n70 ili n73, što se kaže jednom s60 uvek s60 ;) . Sad kad je krenula ova iphone groznica i sve to..Mene je malo zakačila touch screen groznica..Uzimao sam drugarov w950 pa kasnije malo qtek s200, i zaintrigiralo me je "bockanje". Pošto pretpostavljam da će me ove bubice brzo proći, razmišljao sam o p910 kao nekoj prelaznoj varijanti...

Mogu u zameni, dodam 20ak evra i dam moj telefon, da uzmem solidno očuvan primerak...Kao što sam već naveo bio bi mi samo prelazni telefon (mada ako mi se dopadne... :) ko zna)

Treba mi par saveta:

Moje potrebe na telefonom su uglavnom multimedia i menkice office.
Sve znam, kakve su prednosti s60 2nd u odnosu na UIQ, al mene zanima da li će p910 moći iole da zadovolji nešto od ovoga.

* Svi polovnjaci koje sam dosad našao po realnoj ceni su bili izlizani sa strane "od nošenja" ne od padova. :chytry: Može li neko ko je koristio telefon da mi objasni ovaj fenomen. Od menjanja maske nema ništa jer košta boga oca...Pa mi nije jasno kako se to telefon tako lako guli (u džepu pretpostavljam). Nemam običaj da nosim futrole a prilično sam taličan po pitanju ispadanja telefona. Koliko je osetljiv p910 sobzirom na veliki TS.


* Volim da škljocam slike, i vrlo često neke od svojih najlepših uspomena ugrabio sam telefonom. Ova kamera koju ima 6630 znam i sam da nije nešto, ali prihvatljiva mi je..Može nekako da prodje i na kompu.

E sad, kakva je situacija sa SE, znam da je VGA itd. Jesu li njegove slike iole upotrebljive?

* Telefon najviše koristim kao mp3 player, za memoriju bi se snašao ms pro duo 1gb je oko 30ak jura; našao sam powerMP3 uiq ali me zanima kakav je default player na ovom telefonu. Moze i screenshot sa ostavite ako nije problem; video sam da on ima 2.5mm izlaz za sluške, a ima i onaj klasičan port kao svaki drugi SE, jel to znači da ne mogu da se koriste walkman sluške

* Za pregled slika resco je ultimate!! i našao sam UIQ vertziju, al opet me zanima kako je po defaultu galerija odradjena.

* dosad sam koristio office suite i repligo, za uiq nisam našao verzije..Posoji li neki 3d party ili dal možda u quick office-u na uiq(ako se tako zove) ima mogućnost editovanja .xls i .doc i pregled sa slikama..posto nisam uspeo da nadjem premier za uiq

* kako p910 stoji po pitanju ram-a i multitaskinga, tj. da li ću biti u mogućnosti da kao što to sada radim, slušam mp3, editujem tabelu, kucam sms, pa škljocnem sličicu i tako to...

* ima li uiq 2 active desktop, znači da mi piše na home ekranu koje su npr. moje obaveze za danas.

* Postoji li neki srpsko-englesko/englesko-jezik pandan slovoED-u. Ovo mi je jako bitna applikacija

* i naravno kako se baterija drži sobzirom na onoliki ekran?

pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Post od pilgrim »

1. Nije toliko osetljiv, bez obzira na ogroman ekran. 2. Dosta losije nego na 6630, sta drugo reci... 3. P910 ima jaci i kvalitetniji zvuk od npr. n80/6630/n70, to je ono sto znam. 4. Ne znam za galeriju, ali softvera za UIQ v2 ima kol`ko `oces! 8) 5. Default office program na p910 ima mogucnost editovanja, i za ove svrhe telefon je dusu dao, to ce ti svako potvrditi. Naci ces sigurno ako se potrudis i dodtne programe ove namene za UIQ. 6. Iako formalno nema puno RAM-a, odlicno je optimizovan, i nikad nisam cuo da se neko zalio na to(na p990 vec jesu), dakle multitasking - keva! :) 7. Mislim da nema, a ne znam ni postoji li aplikacija ove namene koja se moze pazariti(najbolje da proceprkas po "onim" :wink: sajtovima. 8. Ne znam za SlovoEd, to ce ti reci neko ko je zaista koristio ovaj aparat. 9. baterija drzi ako se ne varam oko 2 dana uz solidnu upotrebu. 10. Ovo je najbolji UIQ telefon koji je SE ikada proizveo, jedan od najboljih Symbian telefona ikad, i jedan od najboljih pDA uredjaja ikada! Tople preporuke(obavezno pazi da mu nije sjeban TS)! 8) :wink: :)
Nemojte mi slati PP - ne posecujem vise ovaj forum!

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

odgovori za p910 znači pričam tj pišem kako jeste
powermp3 i ja koristim ima ekvilajzere i super mi je.koristim dance mod.običan plejer za njega je ok ali ako hoćeš da edituješ listu to će ići malo teže a nemaš ekvilajzere i sl.powermp3 je veoma sličan winampu.svi oni kada se pokrene mp3 uspore pa čak i s200 od qteka sve sam testirao tako da nemoj da očekuješ neku veliku brzinu prilikom slušanja mp3 i tabeliranja.
reska i ja koristim ali deafult verzija ne pruža preview i imaćeš malo problema sa zumom tj nekada će na dupli klik da ga zumira nekada će da stavi u full screen i slično.
ima u sebi program za otvaranje tabela koji sam i ja koristio i može bez problema da se edituje ali ja sam odustao pošto sam otvarao tabelu od 2mb pa sam čekao malo više.
multitasking nije problem ali ti treba dodatni program koji će ti pomoći da prelaziš iz jednog u drugi program a da ih ne gasiš.npr slušaš muziku šalješ poruku gledaš slike sve od jednom ali znaj da će ti fon baš zbg mp3 biti sporiji
za activ desktop nisam čuo ali sam video nešto slično da može da se instalira neki akva organajzer bla bla bla tako da ne mogu na to da ti odgovorim a ovo slodoED i ne znam šta je.
slušalice su te ali mogu da se stave na njega i one od k700.znači one od w300 ili w810 ne mogu.
probao sam sa drugarom da slušamo muziku ja na džeku on na donjem portu i za divno čudo rade oba u isto vreme
a sada najcrnje baterija
ovako ako ga koristim samo za sms i razgovor cepa i do 4 dana za ne poverovati ako ne otvaram vratanca
ako ga kidam sa mp3 sa igricama smartmovie i slično veoma teško 1.5 dana ali uglavnom jedan
nadam se da si dobio ono što si tražio
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

migi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Uto, 02. Maj 2006. 16:58
Lokacija: Čačak
Kontakt:

Post od migi »

Malo su vam protivrečna tvrdjena, ali svakako hvala, čekam još odgovora pa da odlučim...

Ček, UIQ 2.1 radi na symbian 7 platformi, zar ne može kao svaki drugi symbian da se minimizira aplikaciju i samo udjem u meni i uključim drugu.

Za active desk. mislio sam na nešto slično uiq trojci, klikneš na onaj plusić, i pojavi ti se sve...

slovoED - program za koji ima odradjen naš rečnik...

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

pa govorim tj pisem iz licnog iskustva tako da to je to.inace moze da se minimizuje tj kada se iskljuci sa tockicem ne iskljucuje se nego samo ode u minimaze
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

p910....osim kamere i flipa....samo lepa secanja imam o njemu :P

Odgovori