SE C902 vs. Nokia E66

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Pupo
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 08. Dec 2008. 05:17

SE C902 vs. Nokia E66

Post od Pupo »

Pozdrav svima. Uskoro kupujem jedan od ova 2 mobitela te me zanima vaše mišljenje. Cijena je ista te su ta 2 u ponudi slična. Eventualno LG KF750 ali od njega sam odustao. Malo sam gledao po forumu i nalazim slabo informacija od SE C902.
Konkretno zanima me par stvari. Na kojemu je bolja kvaliteta slika te jačina blica. Ima li SE još uvijek problema sa smrzavanjem ili je to lanjski snjeg? Kako se U900 ponaša kada se napuni memorijska kartica (mislim ići na 4gb, možda 8). Hvala unaprijed.
Poslednja izmena od Pupo u Pet, 12. Dec 2008. 20:28, izmenjeno 1 put ukupno.

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Pupo, Moj predlog ti je SE 902,kompaktan telefon, dobre kamere...
Jedan zaista dobar dumb phone.Trenutno jos niko nema na forumu ovaj telefon jer je nov pa je najbolje da odes u prodavnicu i pogledas to sve "izbliza".Takodje ako hoces slide telefon pogledaj i Se 905.Fantastican telefon sa WiFi i GPS opcijama.Ali je takodje i malo skuplji.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

kostadin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 11. Sep 2008. 03:40

Post od kostadin »

Po meni je daleko bolja opcija SE 902, svakako ! Privlacan izgled i dobre specifikacije, mnogo funkcionalniji fon od u900 !

Pupo
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 08. Dec 2008. 05:17

Post od Pupo »

Ići ću na jedan od ta dva, jer produžujem ugovor sa t-comom, pa me izađe kunu :D Gledao sam malo ostalu ponudu i moram reći da nažalost nema drugih mobitela u tom cjenovnom rangu i tih mogućnosti. Želja mi je bila n95 (cijena ista kao i c905) ali je preskupa za mene, (student).
Moram priznati da sam navijao za samsunga no još ću vidjeti.

kostadin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 11. Sep 2008. 03:40

Post od kostadin »

naravno da je odluka samo i jedino na tebi, ti kupujes telefon i trebas uzeti ono sto ti se najvise svidja, ali ako se porede ova dva u prednosti je SE 902 ! Oba modela su jako privlacna na izgled, bas dobro izgledaju, ja ih nisam koristio pa ne mogu da ti kazem kakvi su konkretno, ali iz price sam zakljucio da je c902 bas dobar na polju fotografija, dok je u900 malo iza u odnosu na c902...opet kazes da ces staviti 4gb, tu su ti kartice za u900 jeftnije, a i sam telefon ti je jeftiniji....u900 je slajd dok je ovaj drugi damb, to je jos jedna prednost c902...na kraju c902 ima veoma interesantno resenje kamere, sakrivene veoma lepo...u900 ti ima malo veci ekran...to sve si vec video, ja sam ti samo ponovio, te ti razmisli dobro, a najbolje je malo ih cackaj negde pa ces saznati sta uzimas !!!

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

Moj glas ide za C902, odlican i kompaktan telefon! :wink:
A i mora da je dobar cim ga je James Bond koristio (sala mala)! :D
kostadin napisao:u900 je slajd dok je ovaj drugi damb, to je jos jedna prednost c902...
Oba su "dumb", a pretpostavljam da si hteo da kazes da je U900 slider, a C902 candybar! :roll: :wink:

sale987
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 04:00
Lokacija: Tuzla

Post od sale987 »

Nesto moj glas ide na C902 :wink: . Jest da nema xenon, samo led blic ali je odlican telefon. Lijepo izvlacenje displeja pri slikanju i 8 touch tipki. itd itd...
Moji mobovi: >> 1.nokia 3310, 2.Siemens MC60, 3.SE k700i, 4.SE W800i, 5.SE k800i, 6.SE k850 Now

Pupo
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 08. Dec 2008. 05:17

Post od Pupo »

Ah te touch tipke, bolje da ih nema pa da je diplej veći. Što se tiče tih tipki, kao i samsungovog touchscreena, to nije ni t od touchscreena. Prave touch ekrane ima iPhone kojega nebi nikada kupio i slični mobiteli u toj klasi.

Moram priznat da nisam već dugo ništa radio na mobitelu (još od debrandiranja V525) pa me zanima kakva je situacijama sa SE, podržavanju aplikacija kojekakvih i sl.

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Pupo, pa svakako da SE ima vecu kompitabilnost sa java app i igricama,koliko zanm kod samsunga se mogu instalirati samo app koje skines preko wap-a...
Moj predlog je c902...
D500&E71

kostadin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 11. Sep 2008. 03:40

Post od kostadin »

McLaren F1, bas sam to hteo da kazem...izvinjavam se - lapsus !!!
zaneo sam se previse u pisanju, ne mogu da verujem sta sam napisao...

Pupo, cini se da ti niko nije rekao da uzmes u900, te ako ti ista znace komentari ljudi sa foruma, odi lagano tamo gde ces i uzmi lepo c902, neces pogresiti sigurno ! Ponavljam ti , odi u radnju i probaj oba !!!

Pupo
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 08. Dec 2008. 05:17

Post od Pupo »

U problemima :) Odustao od U900 ali pojavila se u ponudi Nokia E66. Koliko su zapavo njene mogućnosti?

kostadin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 11. Sep 2008. 03:40

Post od kostadin »

pa njene mogucnosti su fenomenalne, ali nekako mi se cini da se ona tebi ne uklapa, jer joj je kamera daleko losija od ovih ranije pomenutih...ja sam hteo taj fon, zato sto je prelep i ima sve, ali samo mu je ta kamera losija, te sam uzeo n95...i dalje navijam za SE C902 !

Pupo
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 08. Dec 2008. 05:17

Post od Pupo »

Vidjet će mo za par dana što će biti. Nokia se čini privlačna zbog sibiana, wifi. a ni kamera nemože biti tako loša. Pogotovo me vuče na nokiinu stranu što ima veći ekran. a i nokia maps se cini privlacnim. Bumo vidjeli :?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Koji ce ti Nokia Maps?! :? Stavi lepo Garmin i imaj normalnu navigaciju u telefonu :wink:

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Pupo, pa ako poredis c902 i e66,c902 odnosi pobedu u kameri i trajanju baterije(+ mozda dizajn,ali to je subjektivna kaegorija),sve ostalo je ipak na strani e66...
D500&E71

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

da, symbian je neuporedivo korisniji, ima GPS, wifi (to si i sam naveo) i odlican kvalitet izrade. Al na duze staze, manje problema ces imati sa C902 jer je ipak monoblok, dok slajderi... traju, al umeju da zezaju. i da, kamera na E66 je onako... gora od N73...
Nokia E71... Elegant, but deadly

rayatz
Banned
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 22. Sep 2008. 03:26

Post od rayatz »

hm ja glasam za c902 ali dzaba tih 5 megapixela kada je objektiv mali...a ako imas kinte za e66 uzmi ga...ja sam imao njegov prethodnik (e65) i stvar je kompletan telefon....kapoerista90, pa ne mozes od nokijine E serije da ocekujes extra kameru...a i za E seriju mogu da kazem da su kvalitetni slajderi..imao sam Nokiju E65 dugo i slajder je radio kao i prvog dana,sveca mi :D verujem da je tako i na E66

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Dalekooo bolji izbor E66.Smesno je porediti i dvoumiti se izmedju dumb i smart telefona.U ovom slucaju ja se nebih razmisljao ni sekunde.Ako si u mogucnosti,kupi Nokiu E66.
LG G2 Black,16GB

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Kao sto neko rece jednoj temi ovde na forumu "cim korisnik poredi smart i dumb phone tesko da mu ovaj drugi treba".Ako znas prednosti i mane symbiana onda uzmi bez razmisljanja E66,ako ne i ako telefon koristis samo za sms,pozive i ostale standardne radnje onda C902.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Pupo
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 08. Dec 2008. 05:17

Post od Pupo »

Uspoređujem ta 2 telefona jer me isto koštaju a nokia je privlačnija zbog gps-a, pogotovo wi-fi-a.
Što ti kažeš da mi netreba, dosta sam tehnološki osvješten, kompovi i to, čak i tehnički faks. Jedna je stvar željeti nešto a druga stvar imati novaca za tu stvar. Nikada do sada nisam bio u mogućnosti kupiti smart mobitel jer mi nisu bili cijenom pristupačni. Sada se ukazala prilika i mislim da ću je iskoristiti. A što se tiče slikanja, bit će dobar fujifilm s9600 kao i do sada :D

Odgovori