Telefon sa najboljim blicem/slikama u mraku

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Telefon sa najboljim blicem/slikama u mraku

Post od Spyker »

Pozdrav svima, dugo me nije bilo, svracao sam povremeno, ali malo sam u guzvi, pa ne zelim da se ponovo "navucem" na mobil maniju :)

Dakle, interesuje me koji telefon je najbolji za pravljenje slika u mraku, naravno, da uz to ima i neke solidne funkcije. Imam nekih problema sa innov8, nakon milion ispadanja, nekoliko susreta sa vodom, da ne pricam sad sta je sve jer nije bitno, nece vise da prima poruke. U svakom slucaju, znam da je za slike u mraku potreban xenon, dakle verovatno samo telefoni s istim dolaze u obzir. Cena... Pa... Hteo bih da bude sto povoljniji, mada ako me neki odusevi, nije problem da bude i skup.

Ja sam razmisljao o modelu n82, jer sam ga imao i znam da ima odlican xenon. Od novijih bi rekao da je pixon12 dobar. Iskreno, sem n82 ne znam ni jedan od 5 ili 8mp da ima xenon (kao sto rekoh, nisam pratio desavanja na mobilnoj sceni, sigurno ih ima dosta), tako da je svaki savet dobrodosao. Nisam nastrojen ka nekom proizvodjacu, vaznije su mi osobine nego ime.

Hvala unapred. ;)
iPhone + CX300

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Spyker, mozda da za promenu u odnosu na n82 koji si vec imao pogledas SE c905,on ce ti skroz ok odraditi ovaj posao....
E sad ako ti treba nesto vise od mogucnosti dumb telefona,onda ti ostaju n82 ili 6220....

PS dobro nam dosao nazad
D500&E71

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Lista telefona sa Xenon blicem je ipak malo duza:

Sony Ericsson: Satio (Idou), C905, C901, k850, ...
Samsung: G800, G810, W880, M8910 Pixon12, M8920 ...
Nokia: N82, 6220
LG: KC910
Motorola: ZN5
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Spyker, Welcom back! :wink: Imas zaista lep izbor telefona sa xenonom,posebno mislim na modele iz SE-ovog asortimana,a posto tebi cena nije problem ti pogledaj pa pokusaj svesti dilemu na 2-3 modela.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Spyker, ostani ipak na n82. Od modela koje je spomenuo tomas.hokenberi, testirao sam sve SE, samsung G810, Nokia-e (imao obe).
Po meni najbolju kameru ima n82/6220c.
SE telefoni prave toliko lose fotke da prosto ne mogu da verujem da firma koja je izbacila k750 i k800 (ne moze niko da im priđe iz klase) to napravi od doskoro svoje glavne odlike.

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Post od Nikola Vapa/CA »

Odusevljava me kamera na 6220 a posto mi je uskoro rodjendan zeleo sam da kupim novi telefon(nemam vise nameru da bacam ogromne novce za telefon) ali ne da bude slabiji od sadasnjeg.Obilaskom prodavnica obavesten sam da N82,nema vise u prodaji,prestala je proizvodnja a nama ga ni na lageru u Nokia skladistima.Cudno je da Nokia vise nema tako kompletan i dobar telefon posle n82 i zasto su izbacili xenon blic kad je opste poznato da je neprevazidjen za slikanje u mracnim uslovima?

Odgovori