Samsung S8000 Jet ili Nokia 6700?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
ljubcibasti
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Sub, 15. Maj 2010. 18:00
Lokacija: beograd

Samsung S8000 Jet ili Nokia 6700?

Post od ljubcibasti »

molim vas, pomagajte, ne mogu da se odlucim koji telefon da kupim, dvoumim se izmedju samsunga s8000 jet i nokie 6700. naime, radije bih samsung jet radi specifikacija, ali ne znam koliko je kvalitetan posto ja maksimalno iskoristavam sve opcije na telefonu.[/b]

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Од максималног искоришћавања нема ништа, ако телефон не поседује оперативни систем. Тако да је боље да нам кажеш колико новца имаш на располагању и шта очекујеш од самог моба...
Слобода или смрт

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Izmedju ova dva nema dileme - S8000 Jet je bolji aparat. Ne samo zato sto ima WiFi, mogucnost reprodukcije DivX/Xvid filmova bez konverzije i izuetno kvalitetan AMOLED displej. To je verovatno nesto najbolje od "dumb" telefona danas na trzistu. Za nesto vise treba ti "smart".
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

ljubcibasti
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Sub, 15. Maj 2010. 18:00
Lokacija: beograd

Post od ljubcibasti »

mnogo kucam poruke, pozivi tu i tamo, onako, kameru non-stop, mp3 i radio takodje, net bas cesto, mislim te uobicajene stvari ali bas dosta. e, sad, nisam do sada imala iskustva sa simb. i sl., ali pretpostavljam da ukoliko bih imala neki sa OS prosirila bih oblasti iskoristavanja :D , mnogo volim tehniku. a sto se tice novca- tel bih kupila u sarajevu, tamo su cijene mnooogo povoljnije, 50% jeftinije, tamo ova dva telefona kostaju isto, 200 evra :)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

ljubcibasti, sto se tice kucanja poruka verovatno ce ti trebati period prilagodjavanja na TS, ali i dalje je, posebno posto im je cena ista, S8000 Jet kvalitetniji i bolji izbor.
Ako zelis smart telefon, zaobidji Symbian, i probaj neki Android telefon. Npr. Samsung I5700 Spica.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Od ova dva ti je u svakom slučaju bolji Jet kao što je već rečeno. Za kupovinu ne moraš ići do Sarajeva jer cene telefona na crno nisu iste kao ove na mobilnom svetu (većina telefona je preko 50 eura jeftinija). Da i ja bih uzeo u razmišljanje spicu ili magica ako nađeš novog.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

ako su poruke najbitnije onda zaobidji TS, nadji neki telefon sa klasicnom ili qwerty tastaturom, bitan je i net znaci treba da ima wifi. e sad samo "dumb" ili "smart" ....

ljubcibasti
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Sub, 15. Maj 2010. 18:00
Lokacija: beograd

Post od ljubcibasti »

tomas.hokenberi , navici cu se na touch valjda, zrtvovacu nokte :) , samo se plasim malo samsunga jer sam g600 urnisala :oops: , ali dobro on i jeste bio mnogo osjetljiv, time se tjesim :) . hoce li jet moci da izdrzi vise od godinu dana kod mene, to je pitanje...

edit:
aaaaaaa :cry: , sad me izbedaciste, bas ne znam sta da radim, joooj, majko mila, zlatno li je bilo doba nokie 3310

bestboy, mislis da ce jet brzo da mi drekne uslijed iskoristavanja jer nema os?


Spojio: IDzO
*Zabranjeno je uzastopno postovanje, koristi opciju Izmeni *
*ne citirajte ceo post na koji odgovarate već izdvojite samo deo na koji se odnosi vaš komentar, a u slučaju da odgovarate na poslednji post u temi citat je nepotreban jer se podrazumeva da se na njega nadovezujete*


Procitaj -> Pravila otvaranja tema i davanja odgovora

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

ljubcibasti
Хех :)
Неће да липше не брини, мислио сам на потенцијал телефона, он неће бити искоришћен ни 50 посто ако не буде имао ОС.
Погледај Самсунг и5700, Нокију 5800...
Слобода или смрт

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

ljubcibasti, nemoj zrtvovati nokte - oni ce ti olaksati kucanje. S8000 ima rezistivni ekran, a ne kapacitivni kao Iphone. Nokte mozes da koristis kao stilus, nije neophodno da dodirujes prstom.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

ljubcibasti
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Sub, 15. Maj 2010. 18:00
Lokacija: beograd

Post od ljubcibasti »

bestboy- nokia 5800 mi je bas nekako "tvrda" a i kamera joj je slabija, i don't know... privlaci me onaj procesor od 800mhz na jetu


tomas.hokenberi- ej, cool za nokte, hehe, super...

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

ljubcibasti, ako nemas zelju da "hakujes" telefon, da instaliras gomilu novih aplikacija (osim Java aplikacija) S8000 ce zadovoljiti tvoje potrebe. Kao plejer je vise nego OK, pusta DivX filmove bez konverzije, ugradjeni web browser je solidan, kao i kamera. GPS neces u potpunosti iskoristiti posto moze da koristi samo Java aplikacije kao trekbuddy. Dostupan je i Route66, koji je sasvim OK, ako ga kupis posebno (neces ga naci "za dzabe").
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

ljubcibasti
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Sub, 15. Maj 2010. 18:00
Lokacija: beograd

Post od ljubcibasti »

pretpostavljam da ce on zadovoljiti moje potrebe, pa makar neko vrijeme, ali me plasi da mi ne rikne brzo, taj njegov bazicni kvalitet me zanima, jer, ono, znate za uopsteno misljenje "kvalitetnija je nokia od samsunga", a "samsung ima vise zanimacija"

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

ljubcibasti, to uopsteno misljenje nema bas neko uporiste u stvarnosti, posebno u poslednje vreme. S8000 je u svakom pogledu kvalitetniji od 6700, ukljucujuci i sam kvalitet izrade. Od ta dva, kod normalne upotrebe, pre ce "riknuti" Nokia 6700.
Jedino na sta treba da pazis je touchscreen.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

ljubcibasti
Нема ту правила и имена наведених произвођача не морају да буду синоним за квалитет. Све зависи од модела до модела.

tomas.hokenberi
Какве су мапе Route66 за Србију?
Слобода или смрт

ljubcibasti
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Sub, 15. Maj 2010. 18:00
Lokacija: beograd

Post od ljubcibasti »

hehe, i ja se nadam da je ovaj jet kvalitetniji, nekako me "zove" :) hvala mnogo za savjete, carevi ste

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

bestboy, Mape za Route66 za Srbiju koliko ja znam su iste kao Nokia Maps iliti jedan put kroz Srbiju.
A jet meni izgleda dobro ali šta ti vredi 800Mhz procesor kada nećeš imati čime da ga "upregneš".
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

ljubcibasti
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Sub, 15. Maj 2010. 18:00
Lokacija: beograd

Post od ljubcibasti »

bestboy- ma bar valjda nije spor s obziro na taj procesor, da me bar to ne nervira, i nece mnogo bagovati, hope so :D

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

telep
Као што сам и мислио. :disgust:
Нокиа мапе бар поседују улице у Београду, остало није вредно коментарисања.

ljubcibasti
Није спор и са пола процесорске снаге би извшавао свакодневне задатке без проблема.
Оптеретиће га једини неки филм са "дебљим" битрејтом. :)
Значи на функционалну навигацију не рачунај, екран нема неку осетљивост (ја сам се намучио да вратим један активни виџет у палету) и батерија не обећава ништа преко 2 дана.
Остале могућности су одличне...
Слобода или смрт

ljubcibasti
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Sub, 15. Maj 2010. 18:00
Lokacija: beograd

Post od ljubcibasti »

bestboy- kakav mu je touch u poredjenju sa nokiom 5800? gori? bolji? a i na svakom dosadasnjem baterija mi nije trajala cise od dva dana, na to sam navikla :)

Odgovori