SE C901 vs Nokia 6220 Classic

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Stiv
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 31. Jul 2007. 21:19

SE C901 vs Nokia 6220 Classic

Post od Stiv »

Zamolio bih poznavaoce da mi pomognu oko izbora.
Prvo sam hteo c901, ali pošto ga u poslednje vreme nešto nema sve više razmišljam o 6220, njega je lakše pronaći, a nov telefon mi treba uskoro jer mi stari SE W810 već nešto brljavi, a i hoću bolju kameru.
U principu, symbian mi i nije neophodan, ali mi ne bi mnogo ni smetao.
Važno mi je da je jednostavan za upotrebu, kvalitetno izrađen, pouzdan, da ima dobar displej, dobru bateriju, i posebno bih se osvrnuo na dobru kameru. Vidim da oba modela imaju 5mpix, ali ne znam ima li neke razlike u kvalitetu slika.
Unapred zahvalan za svaki koristan savet, preporuku, predlog, sugestiju!

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

6220 je odlican telefon,vrlo povoljne cene,odlicne kamere,stabilan,brz.Aplikacija ima u ogromnom broju i mozes naci sve sto pozelis.Jednostavan je za upotrebu ali nije kvalitetno izradjen pa ce te mozda iritirati kada ga pritisnes sa strane i cujes cudne zvuke.Displej je kvalitetan ali nije dovoljno veliki(2,2).Baterija,neka sredina,zavisi koliko koristis telefon ali ne ocekuj previse,dan-dva.
C901 nisam imao prilike da probam ali sam sa 6220 prezadovoljan.
LG G2 Black,16GB

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Nisam imao ni jedan ni drugi ali bih ti predlozio 6220.Razlog symbian i aplikacije sa kojima mozes daleko vise unaprediti telefon u odnosu na taj koji si imao ili C901 o kome razmisljas.
Slike po kvalitetu verujem da su priblizne.

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Stiv, misli da u rangu 5Mpx Nokia-ini uredjaji sa xenonom u koje spada i 6220c suvereno vlada.
Kvalitet 6220c mnogima nije odgovarao, mada je meni sasvim OK i evo koliko vec imam telefon sve je na mestu. Baterija iz mog iskustva dosta dobra, ekran kvalitetan, ali mozda manji, kamera ponovo vrh i da symbian. Mozda neces koristiti mnogo ovu zadnju prednost, ali instaliranjem nekoliko aplikacija uz malo truda olaksaces sebi zivot. Npr. navigacija (savrseno upotrebljiva vec nekoliko godina koristim ovaj telefon u autu kao navigator), recnik, office ............ I da cena ovog modela je po meni veoma smesna s obzirom na karakteristike.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

Stiv, Slažem se sa jerkann, jedan jako, jako dobar i pre svega pristupačan telefon.Za taj novac nudi bukvalno sve (Dobar OS, GPS, odlična kamera.....).Ako se odlučiš za 6220c nećeš se sigurno pokajati.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Jos jedan glas za 6220. :)

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

Ja se uvek bunim protiv Nokie, al u ovom slucaju 6220 shije c901 za dve glave :). Za kameru ne znam, al sve ostalo je na strani 6220

Odgovori