Najstedljiviji telefon (baterija)

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
eddy_yu
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet, 29. Sep 2005. 15:32

Najstedljiviji telefon (baterija)

Post od eddy_yu »

Imam vec sad stari Samsung C100 na kome baterija traje dan ipo , doduse i kad je bio nov je trajala najvise dva ipo dana. Sad bih da pazarim neki noviji telefon i sad mi je najbitnije da je telefon stedljiv u pogledu baterije ili neki fon sa jakom baterijom.Zanimaju me vasa licna iskustva a ne tehnicki podatci koji nikad nisu tacni

Hvala unapred...

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Hm, generalno, mislim da nokije imaju izdržljive baterije...godinama unazad ja koristim njihove telefone, i stvarno, baterija mi drži 3 dana pri nekom normalnom korišćenju telefona na duži vremenski period, 1.5-2 godine... :wink: :roll:

hellboy_90
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 07. Jun 2005. 22:19

Post od hellboy_90 »

ako ti je najbitnija baterija i nista vise uzmi 3510i jer ima extra bateriju :wink: :) :) :) :)

dugi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sre, 29. Dec 2004. 23:50

Post od dugi »

Kod mene rekord drzi Siemens S55 sa cetiri-pet dana uz normalno koristenje do osam dana uz malo koristenja. Trenutno Motorola V3 ,sa kojom sam imao samo jedno punjenje jer je tek kupljena, drzi sedam dana uz par razgovora svaki dan. Mozda bude bolje kad se formira baterija :)

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

po meni su se telefoni najbolji po tom pitanju secam se da mi je se t60 drzao i sedam dana bez problema a t610 mislim da je pet dana :unsure:

Witcher
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Ned, 08. Maj 2005. 08:06

Post od Witcher »

Ericsson T20 je imao najizdrzljiviju bateriju koju sam ja ikada video (mada nije ni cudo, jer je baterija bila teza od telefona :D ), a od ovih novijih modela, cuo sam da K700i moze da izdrzi i do 3 ipo dana uz normalno koriscenje, sto za danasnje telefone nije malo...
Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno, nikad, kojekude!

dugi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sre, 29. Dec 2004. 23:50

Post od dugi »

Zaboravio sam siemens CXV70 koji je posle updateringa drzao cetiri-pet dana uz normalno koristenje.
ZOKA, ne moze se generalno govoriti koji proizvodjac ima najbolje baterije jer to zavisi od modela i njegovih karakteristika. Sigurno ce nokia 1101 drzati drze bateriju od 6680 jer ova druga vuce struje kao kompjuter.
Motorola V3 ima manju bateriju nego Motorola E1000 ali na E1000 drzi duplo manje zbog multimedijalnosti telefona i puno vecih potreba za energijom. ;)

havijer
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 22:18

Post od havijer »

i meni je t 610 izdrzavao 5 dana bez punjenja! a kada ga malo koristim i do 7 dana :wink: :oops: :oops:

-Hide-
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 58
Pridružio se: Sub, 05. Mar 2005. 10:33
Lokacija: No man's land

Post od -Hide- »

nokia 1100 je drzala i do 8-9 dana ali je ja nisam koristio preterano...

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

A realno gledano cak i u poredjenju sa sad vec zastarelim T610 nema bogzna sta ni da se koristi na 1100 pa da brzo potrosis bateriju,sem ako si manijak za razgovore!
Potvrdjujem konstataciju za K700,bar 3 pa i 4 dana uz neko umereno koriscenje sto za onako dobar i funkcionalan telefon uopste nije malo!Zavisi da li samo zelis da ti baterija traje po nedelju dana (ili vise) a da ga koristis samo za pozive i SMS ili zelis moderan telefon ali sa dobrom baterijom!?
Pozdrav 8)

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

dugi napisao:Zaboravio sam siemens CXV70 koji je posle updateringa drzao cetiri-pet dana uz normalno koristenje.
ZOKA, ne moze se generalno govoriti koji proizvodjac ima najbolje baterije jer to zavisi od modela i njegovih karakteristika. Sigurno ce nokia 1101 drzati drze bateriju od 6680 jer ova druga vuce struje kao kompjuter.
Motorola V3 ima manju bateriju nego Motorola E1000 ali na E1000 drzi duplo manje zbog multimedijalnosti telefona i puno vecih potreba za energijom. ;)
Naravno da sve zavisi od modela, ali se može ipak generalizovati, jer mi svi znamo da gprs, kamera i ostalo gutaju bateriju...dok recimo ne korišćenje tih funkcija znatno produžava vreme trajanja. A i čovek je fino pitao naša lična iskustva...i ja napisah svoje ;)

eddy_yu
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet, 29. Sep 2005. 15:32

Post od eddy_yu »

Hvala vam na brzim odgovorima i samo nastavite tako , verujem da jos nekoga zanima ova tema.
Naravno da bih zeleo moderan i nov telefon sa svim mogucim funkcijama a jos da baterija traje minimalno 3 dana. No kao sto vecina vas kaze a i zdrava logika na to ukazuje da sve te novotarije u telefonima prosto gutaju bateriju.Tako da sam spreman da zrtvujem bilo koju potrosacku funkciju zarad duzeg trajanja baterije :) Telefon koristim skoro iskljucivo u poslovne svrhe. Tako da uglavnom umereno pricam i slabije saljem SMS poruke.Igre ne pamtim kada sam zadnji put koristio kao i intrenet posto i na poslu i i kuci imam stalni pristup netu :) Pogledacu i SE K700 i Motorolu V3 detaljnije posto su oba fantasticni aparati .

Hvala jos jednom i dajte jos kojeg stedljivka :)

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

SE ima bolesne baterije... Meni na T610 drzi danima... Samsung ima bolesno lose, bar se meni tako cini... :unsure: (meni na D500 drzi dan-dva (mada ga mucim, ali opet, N-gage QD koji je Symbian mi drzi duze s istim muchenjem :shock: ), pitacu bas ostale drugove koji imaju Samsung kolko im drzi, al znam da se i njima cesto isprazni) Nokia isto ima dobre baterije...

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Ja moram da se pridruzim tvrdnjama da V3 ima odlicnu bateriju!Za tako solidan ekran i jak zvucnik,a relativno slabu bateriju,odlicno se pokazuje!Ja u proseku razgovaram oko 15 minuta dnevno,posaljem koju poruku,nabacim jedno 200-300 Kb na GPRSu i baterija komotno traje cela tri dana,i jos uvek ima onu poslednju kockicu!Nikad do sada nisam pokusavao da ga izguram na 4 dana ali predpostavljam da je moguce.....

Doduse ja sam oduvek nekako imao srece sa baterijama na telefonu,pa mi recimo cak i na 3650 koja je poznati zderonja kad je baterija u pitanju izgura 3 puna dana!Slazem se da SE telefoni imaju mamutske baterije,te stoga predlazem neki od njihovih telefona,mada kazu i da cela motorolina V serija ima solidno trajanje baterije,imam kolegu na poslu koji sa V300 krpi i po 5 dana,mada doduse ne koristi igrice,internet i to,ali prica ko blesav(to mu je poslovni telefon),tako da mozes i to da pogledas,mada je vec pomalo izvikan telefon,ali ima sve funkcije:MP3 zvona,internet,MMS,odlican ekran,kameru....

mis
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 154
Pridružio se: Pon, 07. Mar 2005. 14:18

Post od mis »

T68I I T630/znaci t610)su bez premca,kao i nokia 6610,e sada sam cuo da je k750i veoma dobar sa te strane,dok me cude izjave nekih odavde da k700 ima dobru bateriju,meni nije 2 dana drzala,prodao sam ga posle mesec dana samo radi toga
Stephen:And Africa is where it's at. Recently Joanne and I spent little time down in Afrique sur-mer.
Del :Fabrique belgique.

sasa-SE
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Pet, 14. Jan 2005. 19:56

Post od sasa-SE »

meni na k750 traje i do 3 dana sa maximalnim koriscenjem,znaci izdrazao bi on i vise od 6 dana kada bi ga malo koristio :)

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ma da,imao je i jedan moj drug K700 koji je drzao bateriju samo 2 dana ali posle se ispostavilo da je to zbog softvera,neznam sad kog i zasto je to radio ali flesovan novijim softverom ladno je drzao 3 dana a posto vidis da se i ostali slazu onda to NIJE dezinformacija!
Vidi V3 ali ipak mislim da ti je bolje da ustedis tih 80-90 evra i kupis K700 jer dobijas bar isto ako ne i vise za mnogo manje para!
A ako te zanima K700 ima Alu masku i posle 8-9 meseci sam ga prodao kao"skoro nov"jer je tako dobra maska da je to cudo!
Pozdrav 8)

Vtec
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Sre, 21. Sep 2005. 08:30
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Vtec »

Meni je originalna baterija na Ericssonu T39 drzala i do 14 dana.Baterija je bila ona srednja(ne ona najdeblja)...ja nisam mogao da verujem,dodushe telefon nema ni ekran u boji...

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Post od Krile007 »

ubedljivo najbolja baterija je na nokia 6310 traje 14 dana ali telefon nije kolor ali mu je cena skoro 200 to je cisto poslovni telefon

inace kada telefon prijavi praznu bateriju moze se ceo dan posle maksimalno koristiti moj cale ima taj telefon koji nenormalno puno prica telefonom ali naravno kupi nov telefon jer je stariji model pa se baterija vremenom istrosila

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Kako koristite telefon - toliko vam i traje baterija. Meni prvih dana po kupovina baterija na 3650 nije držala ni pola dana (kad je nisam ispuštao iz šaka), a evo sada drži i do četiri dana...
Matora Nokia 3510i takođe ima odličnu bateriju, SE T610 takođe...

Odgovori