Samsung Jet ili S723 Wave

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
alfonso
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Uto, 03. Maj 2011. 15:06

Post od alfonso »

samsug jet ili samsung s723 wave,ako moze ukratko prednosti i mane ova 2 telefona posto nisam siguran koji je bolji ...

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

С723 је у свему боље сем у резолуцији екрана која на 723 и није баш најбоља. Ако ти то не смета иди на вејв ипак он има ОС и много више могућности.

alfonso
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Uto, 03. Maj 2011. 15:06

Post od alfonso »

procitao sam negde da s723 ne podrzava avi i divx format,to mi je malo cudno...koje su sve prednosti bada OS i kako se pokazao do sada?i da li na jetu mogu da se instaliraju aplikacije kao sto su skype.msn i slicno...?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

alfonso, Samsung Jet je "dumb" telefon (mada su ga reklamirali kao "smarter than smart" ;-)) - to znaci da mozes instalirati iskljucivo Java ME aplikacije + Samsung vidzete za TouchWiz 2.0 okruzenje.

BadaOS je "smart" operativni sistem, mada nije tako popularan kao npr. Android ili Symbian, za njega su pored Java aplikacija dostupne i BadaOS aplikacije. Posto BadaOS nije toliko popularan ima dosta manje aplikacija nego za Android ili WM ili Symbian ali ipak ih ima svakim danom sve vise.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

alfonso
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Uto, 03. Maj 2011. 15:06

Post od alfonso »

pa jel to znaci da bada podrzava ove programe koje sam napomenuo? :D laik sam sto se tice ovih novih operativnih sistema,jer sam vec 3-4 god korisnik symbiana...poz

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Може на џету да се инсталирају те апликацјие али су очајне, те апликације можеш да инсталираш на сваки јава телефон. За баду имаш тих апликација, Скајп је био у најави али нисам испратио да ли је изашао. Ако ниси везан за ова два телефона погледај неки Андроид (ЛГ ГТ540 Оптимус, СЕ Икспериа Х8, ЛГ П500 Оптимус Један).

alfonso
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Uto, 03. Maj 2011. 15:06

Post od alfonso »

hmmm LG i SE sto se mene tice ne dolaze u obzir,ova 2 telefona su mi bas zapala za oko,blizi sam kupovini wave-a zbog bade,ali cini mi se da osim tog operativnog sistema s723 nema ostalih prednosti u odnosu na dzet,cak mislim da dzet ima bolji ekran,kameru itd...

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Мислим да грешиш што се тиче ЛГ и СЕ марки, осим оперативног система, па оперативни систем ти је заправо све што мо може телефон :lol:
Вејв има капацитативни екран док Џет има резистивни.

alfonso
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Uto, 03. Maj 2011. 15:06

Post od alfonso »

sta je kapacitativni a sta je rezistivni stvarno ne znam sta je,ako moze neko malo pojasnjenje :unsure: smorio sam malo,ali sta da radim :lol:

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

alfonso, sto se tice aplikacija za BadaOS imas ovde http://www.samsungbadaapps.com/bada-new ... ll-contest pregled. A za ostalo google is your friend.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Odgovori