pomoć /trilema (Nokia,Sony i Samsung)

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Kjara
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 25. Dec 2012. 10:36
:: nokia slide 6600

pomoć /trilema (Nokia,Sony i Samsung)

Post od Kjara »

Zdravo,treba mi pomoć oko izbora novog mobilnog(do 250e).Danima listam net :blinky: i vrtim se u krug...
Treba mi telefon za pozive,sms i "slikanje"(net,skoro da me ne zanima,mada jedan od željenih je android :oops: ). Najviše mi se sviđaju: br.1 Nokia 701 zatim Sony Xperia Go i "mogao bi" Samsung Omnia W i8350. Kod Sonia mi se samo ne sviđa što ne može da se vadi baterija,(poučena sa iskustvom Nokie 66 00 i njenim kočenjem :angry: ) inače sam opčinjena sa njim (reklama mu je super :) )
Nisam sklona čestoj promeni telefona(svake prestupne godine ;) pa bih nešto na duže staze.Za koj mislite da će najmanje bagovati,kočiti,zakucavati itd,itd... :shock: (tj.da što manje vidim servis,što je doduše svačija želja)
Hvala unapred :)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: pomoć /trilema (Nokia,Sony i Samsung)

Post od toda81 »

Za te pare mzes da uzmes samsung galaxy s2 polovan sa garancijom, kamera je odlicna, 8megapix, full hd video, veliki broj korisnih i zanimljivih aplikacija koje ce te osvojiti i postaces prava zaljubljenica u android telefone. Tel je veoma brz, ima dual core procesor, mnogo mesta za instaliranje aplikacija, mozes da imas igo navigaciju koja ce ti mozda nekad zatrebati. Mislim da bi do naredne prestupne godine uzivala u radu sa s2. Naravno ima jos puno android modela koji su mozda lepsi od s2, ali to je vec stvar ukusa
Znam da si napisala da hoces nov telefon, ali je mozda ipak bolje kupiti polovan sa garancijom, a takvih ima u oglasima i ovde na sajtu, a i na kupujemprodajem. Ja sam pre za to da se uzme neki dobro ocuvan strani auto nego nov jugic ;)
Note IV N9100 dual

Kjara
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 25. Dec 2012. 10:36
:: nokia slide 6600

Re: pomoć /trilema (Nokia,Sony i Samsung)

Post od Kjara »

Toda,hvalaaa :) ,što više čitam o s2... :D ,ni na kraj pameti mi nije bio :ohmy: ,bolje da malo odrešim kesu i budem mirna :)
H V A L A

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: pomoć /trilema (Nokia,Sony i Samsung)

Post od toda81 »

Moj ti je predlog s2, kao sto kazes ili polovan za pare koje si planirala da das ili dodas jos malo i onda uzmes nov. Posle mozes da se javis za root , navigaciju, full aplikacije i ostalo
Note IV N9100 dual

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: pomoć /trilema (Nokia,Sony i Samsung)

Post od Sale_M »

toda81, ti ne znas da preporucis nijedan telefon koji ti nemas...ranije si svima punio glavu sa e71 pa sa S Plus i sad sa s2...mislim stvarno.. :wink:
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: pomoć /trilema (Nokia,Sony i Samsung)

Post od toda81 »

Ne bih rekao druze, ali ako ti tako kazes onda nek bude. Samo joj predlazem tel kojim sa ja licno prezadovoljan. Naravno, sve od programa radi na s2 radice i na drugim tel. Vec sam pisao da estetski nije nesto posebno, ali ima dobro srce
Note IV N9100 dual

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: pomoć /trilema (Nokia,Sony i Samsung)

Post od Deksi »

Kjara, nemoj gledati samo slike i specifikacije telefona, moj ti je savet da pogledas i video na youtube jer android nije svugde isti. Android po meni je najupotrebljiviji na sony telefonoima. Imas odlicne telefone za te pare ali i ja nebih zeleo model kome se baterija nemoze vaditi kao sto je xperia p. Telefon je po svemu odlican ali to zatvoreno kuciste i mene odbija.
toda81, + S2 = Slika :P :D

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: pomoć /trilema (Nokia,Sony i Samsung)

Post od toda81 »

Haha, ova jednacina znaci da i mene ne gkeda ;) Nisam ja kao sto kokega kaze predlagao samo telefone koje ja imam, ali sam u pojedinim izborima tipa samsung galaxy s i jos neki njemu slican model predlozio s plus jer je malo poboljsan, a moze ga uzeti za iste pare, a da ne ponavljam da ne kazem da je s2 savrsen, svaki tel, kao i svako od nas, ima neku manu. Na osnovu svog iskustva mogu da kazem koji tel je kod mene ok radio, a koji nije. To sto nekad zeza neki rom ne znaci da je telefon bio los. Ja sam sagledavao i mane tih telefona koje sam predlagao, nemojmo da zaboravimo i na tu cinjenicu
Note IV N9100 dual

Kjara
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 25. Dec 2012. 10:36
:: nokia slide 6600

Re: pomoć /trilema (Nokia,Sony i Samsung)

Post od Kjara »

Ha,ha :lol: samo vi ukrstite svoja mišljenja(i iskustva)...
Jer u koju god radnju da odem ili čitam recenzije sve je onako... u celofanu negde ima mašnice negde ne.
Deksi,nije mi bitno da je android(mada nam je to neminovnost),Sony Go mi se svideo ...ma ceo takav kakav je :roll: ali baterija... :disgust: to mi je neoprostivo.Samo zamišljam da odem negde na put,odmor i on mi zakuca... :o
Samsung nisam ni gledala dok mi Toda nije predložio s2 :D nisu me privlačili tog oblika "table-ploče",ali ...s'obzirom na kvalitet može da se zažmuri na jedno oko 8) ,a nadam se da bi me minimalno zezao jer blagodeti androida ne bih ni koristila previše,to su za mene španska sela.
Nokia 701 ...proučavam ga mesecima,ljubav na prvi pogled,sve je savršeno,jedino ta kamera(zum), mada...gledala sam fotografije od Saleta M,pa...(za mene)su odlične.
Tak da...nisam pametna :wacko:

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Re: pomoć /trilema (Nokia,Sony i Samsung)

Post od gargamel4 »

Telefoni kod kojih se ne vadi baterija imaju hardreset "spolja" - kombinacijom tastera, pa to nije neophodno, ali podržavam stav da kad počne da zeza baterija da odeš u prodavnicu i kupiš drugu, umesto da to radi servis. Zašto ne kad može.

S2 je zaista dobar predlog i slažem se s Todom da je bolje malo stariji ali proveren model (preležao dečije bolesti i pokazao se) nego da po svaku cenu bude nov (model), a šlag na torti je cena koja nije takva da mora da se bira između letovanja i telefona.

Sa Nokiom dobijaš dobru kameru, duže trajanje baterije i grafički i funkcionalno aplikacije u izumiranju. Kod Android telefona osim kamere je suprotna situacija, ali konkretni S2 sa pravim kernelom i ROMom uopšte nije loš po tom pitanju kao neki HTCovi, ali se meni ne sviđaju AMOLED boje koliko IPS, tako da je svaki uređaj kompromis u nekom polju.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: pomoć /trilema (Nokia,Sony i Samsung)

Post od Baraba »

Koliko godina treba da prođe i da baterija ispusti dušu... meni se to desilo paaa nikad :wacko:
Hoću da kažem da ako se nekom modelu na vadi baterija a kupuje se nov a ne par godina star onda to ne vidim kao manu. Više mi se sviđaju telefoni koji su izliveni iz jednog dela, jer ništa ne škripuće ni cvrči, nekako bolji utisak kada se drži u ruci.


@Kjara, tebi bih predložio Nokiu N8, rekao si da te net ne zanima a "slikanje" si naglasio, tako da ti i nemaš potrebu za android uređajem, ni jedan android uređaj ne može ni da se približi kvalitetu slika N8 :)

Odgovori