nokia 6270 vs. samsung d600

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
hellboy_90
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 07. Jun 2005. 22:19

nokia 6270 vs. samsung d600

Post od hellboy_90 »

moj brat se dvoumi izmedju ova dva modela. sta mu vi preporucujete? odprilike treba mu sve zivo, a takodje velicina je bitna
pozz ;)

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Pa tu su nedje... Moglo bi se rec da je vise pitanje koji mu se vise svidja... :wink: Mene je 6270 odusevio sad ne znam...

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

uh,uh,uh...dobra ti je tema...stvarno,sad sam se zapitao sta bih uzeo kada bi se dvoumio oko ova dva telefona... :uhuh: pa recimo da bih ti preporucio nokiju posto nisam neki ljubitelj samsunga (nije bitno zasto,ali je opravdano) a i verujem da je i kamera bolja,sto bi meni bilo vazno pri izboru... 8) 8) 8)

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

D600 je manji a kako cujem ima dosta kritika na izradu 6270 i bateriju od cak 1 dan trajanja pa sad neznam bas dal je ona dobra preporuka!
Luka,ne preporucuje se neki telefon samo zato sto se TEBI"ne svidja"konkurentska marka! :wink:
Pozdrav 8)

Low Rider
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 99
Pridružio se: Pon, 31. Okt 2005. 21:35

Post od Low Rider »

po meni d600.
mislim da neme bas velike razlike pa neka presudi izgled. a i ne symbian nokie su mi nekako nemastovite-dosadne. sad ne znam koliko su unapredili ovu sa menijem posto je nov model

Lomnica respect za avatar 8) 8)

jok_jok
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 110
Pridružio se: Sre, 23. Nov 2005. 13:54
Lokacija: VŽ, Cro

Post od jok_jok »

ja sam svakako za nokiju, ali rađe bi pričekao 6280, i nju kupio, ako razlika u cjeni između 6270 i 6280 nebi bila prevelika. d600 je već dulje vrjeme na tržištu, osim toga nema ni edge ni umts

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Hvala,hvala! :oops:
Nisam znao da je ovde ovoliko Grobara a evo za nekoliko sati otkako sam promenio avatar sam izdobijao pohvale i ovde i preko PP,stvarno hvala za podrsku,sad mi je krivo sto nisam ranije stavio ovo a imam ga 100 godina!PARTIZAN SAMPION!! :)
Jok_jok kod nas nema koristi ni od EDGE-a a tek od UMTS-a... sutra lane kad svane :) a i kad stigne bice skup do j... jer se nasi operateri koriste onom starom poslovicom:"Ubedi coveka da mu to sto nudis apsolutno treba a onda mu za to skini i kosulju s ledja",tako da ce opet to biti privilegija 5% ljudi!
A D600 uopste nije dugo na trzistu,to si utripovao za D500,pre neki mesec smo bas cekali da vidimo kakav je taj D600 tako da je mozda jedan kvartal"stariji"od 6270 a mozda ni toliko!
Ostajem pri onom sto sam rekao,jos nisam video Japanca i J.Koreanca lose izrade u toj klasi (pa ni u najnizoj klasi) a,kao sto rekoh,ljudi se vec zale na 6270,da ima neki zazor na kucistu,da baterija traje manje nego na Symbian telefonima a i velika je brate i ne donosi nista revolucionarno pa kad se sve sabere ispade da je nista narocito za tolike pare!
D600 je sigurno kvalitetnije napravljen a i na bateriju se ne zale nesto,TV-out je fino za imati mada korisno za 10% ljudi a i video u dosta vecoj rezoluciji nije za bacanje tako da,po meni,D600 WINS!
Pozdrav 8)

hellboy_90
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 07. Jun 2005. 22:19

Post od hellboy_90 »

hehe, moj burazer se tama nalozio na 6270, a kada vidi ovo...
postujete vi dalje svoja misljenja, siguran sam da ce pomoci mnogima!

pozz :wink:

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Post od slavisaj »

Ja sam imao u ruci oba modela, i 6270 je stvarno velika, svidja mi se ekran na njoj sa novim interfejsom, ali po meni samsung d600 je kompaktniji, pa ti preporucujem samsunga

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

svaki samsung je u istom fazonu slajd pa preklop a vidi ti sad ove predivne nokijine lutkice n92,n80,n71 itd.mislim da su sve ostale marke pokopali bar 'trenutno' i da ima 6270 par nazovimo mana(baterija,los zvuk vibre i sl...) ali ces sigurno imati brand name dok bi d600 svako pomesao sa d500.nista ekstra a i realno svakom fontelu nadju mane i prednosti tako da savrsenstvo ne postoji...i niko ne seta fontel vise od godinu dana kad ga smori dali zbog opcija ili cega vec...to je NOKIA sa slajd sistemom,mocnim ekranom i full opcijama,nije smartphone a i musko si pa ti velicina i pristoji :wink: moj glas za 6270

ps:Lomnica_city avatar ti je Z A K O N 8) 8)
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Lomnica_city napisao:D600 je manji a kako cujem ima dosta kritika na izradu 6270 i bateriju od cak 1 dan trajanja pa sad neznam bas dal je ona dobra preporuka!
Luka,ne preporucuje se neki telefon samo zato sto se TEBI"ne svidja"konkurentska marka! :wink:
Pozdrav 8)
Kakvih brate kritika na izradu?! :uhuh:

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Procitaj sledeci post i videces o cemu sam cuo"zalbe"na izradu!
Nije opet ni to neko razmisljanje,imas brand name telefon ako imas 6270,zar Samsung nije brand?A sta i ako mu mesaju telefon sa nekim drugim,vazno je za sta ces dati svoje pare a ne sta ce drugi da misle za sta si dao pare!
Prekjuce sam cekao nesto u jednom servisu i pored mene dva tipa komentarisu moj telefon (okacen oko vrata,naravno na Partizan uzici) kao:"To je krs,nikad ga nebih kupio,6630 je mnooogo bolji od njega..."i ja bas pitam po cemu je to zakljucio a tip kaze:"Hteo sam i ja da kupim ali sam cuo da ima fabricku gresku i krs je u odnosu na 6630!!??"Znaci ljudi su nesto culi/videli i stekli misljenje i ti mozes da kupis nesto za sta ce svi misliti da je do j... a ovamo da se jedes za sta si dao pare da budes"jedinstven"AKO ima bolje za te pare!Zato ne razmisljajte sta ce ljudi da misle jer i da nosite Vertu uvek ce neko reci vidi budalu,kupio krs a ako si ti zadovoljan i znas da si za svoje pare uzeo ono najisplativije,sta te boli uvo sta ce ljudi da misle!?
Hvala za pohvale za avatar,jos uvek dobijam pohvale i preko PP,izgleda da sam napravio pravi potez!
Pozdrav 8)

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

ovde je nokia pokusala da iskopira samsung i nije uspela :uhuh: , ja vise volim nokia telefone ali mislim da je d600 trenutno bolji, veoma su slicni samo sto samsung ima vecu rezoluciju video zapisa 8)

Low Rider
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 99
Pridružio se: Pon, 31. Okt 2005. 21:35

Post od Low Rider »

koliko je lomnica u pravu za ovo sto su svi nesto "culi"
moja poslednja tri fona v600, d500, 6680- za svaki su mi rekli da sam se zesce prevario sato sam uzeo. i sto je najbolje te price redovno polaze od ljudi koji nemaju veze sa telefonima.
najsmesnije sto mi je ikad receno je da je d500 los telefon zato sto je nepouzdan ( sam od sebe se gasi, brlja....) i da ce mehanizam za otvaranje da "rikne, ali provereno"

e sad sam vec navikao da svako ima neku svoju pricu i da ljudi strasno uzivaju kad izbace neku tako "naduvanu" informaciju.

jos jednom glas za d600!!

ajde :) malo hvalite i moj avatar :D :D :D he he-grrrrr

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Stavi onog Partizanovog buldoga pa da hvalimo! :D Ovako nije bas nesto"poznata licnost"! :wink:
Pravilo po kojem se ja vodim kad kupujem telefon je da cujem sta pricaju vlasnici a ne sta se prica onako po narodu!Isto se ne kajem jer sam takodje imao D500 i sad 6680,mada D500 nije bas nesto bio po pitanju baterije,ali to mi tada niko nije rekao a za poklopac kamere na 6680 sam nasao ovde resenje i vise mu se nema sta prigovoriti!
Ajd uzmi vec jednom taj D600 pa javi utiske!
Pozdrav 8)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

da li neko zna (da ne otvaram sad novu temu),zasto kada se na samsungu slika nesto,kada pokaze sliku koju si slikao nije ista kao ona koju si video kada si slikao??? (ako me je neko razumeo svaka mu cast :oops: :oops: :oops: ) uglavnom slike se razlikuju pre i posle slikanja...(na ekranu) jednostavno,posle slikanja bude "sira" nego pre... :wink:

Low Rider
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 99
Pridružio se: Pon, 31. Okt 2005. 21:35

Post od Low Rider »

meni se slicno desava na 6680. slika na ekranu je super - a kad ti prikaze slikano doda mnogo suma.
ali ovo moje mislim da je zbog uslova u kojim slikas. to se uglavnom desava kada slikam unutra ili nocu :smutny:
e sad ako je mene neko razumeo :oops:

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

ok je ako ti se pojavljuje sum ili slicno kada su uslovi losiji...to je,da kazemo i normalno...ali na samsungu se slika "rasiri" posle slikanja tako da se prikaze,vidi i ono sto nisam hteo da "uhvatim"... :dry: :dry: :dry:

hellboy_90
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 07. Jun 2005. 22:19

Post od hellboy_90 »

nbnebojsa napisao:ovde je nokia pokusala da iskopira samsung i nije uspela :uhuh: , ja vise volim nokia telefone ali mislim da je d600 trenutno bolji, veoma su slicni samo sto samsung ima vecu rezoluciju video zapisa 8)
zar nije razlika i u radiju?

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

hellboy_90 napisao: zar nije razlika i u radiju?
jeste, d600 ga nema, ali ima tv out :)

Odgovori