Galaxy s4, HTC One, Sony Xperia Z

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?

sta izabrati

htc one
6
21%
samsung galaxy s4
15
54%
sony xperia z
7
25%
 
Ukupno glasova: 28

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Galaxy s4, HTC One, Sony Xperia Z

Post od Mirko BGD »

jednom starom clanu je potrebna pomoc :D
mozda vise nisam toliko aktivan na forumu, ali to ne znaci da sam se izlecio od bolesti zavisnosti :)
doslo je vreme da zamenim moj S2, pa se troumim izmedju gore navedinih modela...
sta vi mislite?

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Galaxy s4, HTC One, Sony Xperia Z

Post od toda81 »

Koliko vidim kod tebe se kokega tek sad razbuktala strast prema ovim "skromnim" igrackicama ;) Usmes lepo prvi na spisku i usivas
Note IV N9100 dual

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Galaxy s4, HTC One, Sony Xperia Z

Post od Mirko BGD »

jbg s2 kod mene oko 2 godine... bas smo se lepooo druzili i imam jako mnogo originalne dodatne opreme za njega (bateriju od 2000mah, eksternu bateriju, dock station, drzac za kola, 3-4 futrole...) tako da sam odlucio da ga ne prodajem, a cini mi se da je s4 ili neki od ovih ostalih doneo bas dostap poboljsanja, prvenstveno u vidu hardvera...

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Galaxy s4, HTC One, Sony Xperia Z

Post od toda81 »

Slazem se sa tobom druze. I ja sam prezadovoljan sa s2 i mislim da ce isto ostati kod mene ako se odlucim da kupim note koji se meni mnogo svidja zbog velicine ekrana jer volim ogromne tel
Note IV N9100 dual

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Galaxy s4, HTC One, Sony Xperia Z

Post od znemanja »

Mirko BGD, Tebe baš dugo nije bilo na forumu :) Pazi troumiš se između trenutno tri napopularnija i najbolja telefona koje tržište može da ponudi, to su slatke muke. Svaki ima svoje prednosti i mane, ako ti plastika na S2 tokom ove dve godine nije smetala, onda S4 je najbolji izbor jer ima najbolji ekran, jer ko jednom proba AMOLED teško da može da se prebaci na nešto drugo. Xperia Z je kvalitetniji telefon, ali taj ekran, čak i ako je Sharp, opet poprilično zaostaje sa S4.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Galaxy s4, HTC One, Sony Xperia Z

Post od acamatic »

E ovako,prvo veliki pozdrav za tebe kolega!!!
Kao drugo,vracamo se na temu: moj glas je otisa za S4,posto imas sve reci hvale za tvoj kako da kazem buduci prethodni telefon :lol: ,zasto onda nebi uzeo s4 koja je stvarno babaroga u odnosu na taj telefon koji sada imas.Evo kazacu i zasto nisam glasao za ova dva druga telefona:za one nisam glasao samo zbog kamere,jer su je UNISTILI,pa mozda ali opet kazem mozda ako ti kamera uopste nije bitna(mada koliko para dajes,mogla bi da bude bolja) mozes i da razmisljas i o "One-u",jer je meni iskreko on prelep,sto se tice izrade,cvrstine,oblika,i mogu da kazem da mi je lespi od s4..
A za "Z" nisam glasao,samo iz jednog razloga,ni najmanje nebitnog zbog problema sa "ekranom" jer je on sada macka u dzaku,dajes toliko para za telefon,a dobijes ekran kao sto su imali telefoni pre 3-4 godine..
To je ono moje ukratko misljenje.. :wink:

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Galaxy s4, HTC One, Sony Xperia Z

Post od cvoruga »

Moje mišljenje je da dok ne vidiš/uzmeš u ruku/pročačkaš svaki ponaosob, virtuelno glasanje ti ne vredi ič.
Posebno što su 2 modela toliko friški a jedan od njih se čak nije ni pojavio kod nas na tržištu,
ne vidim na osnovu čega bi ti neko preporučio neki od uređaja ;) .

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Galaxy s4, HTC One, Sony Xperia Z

Post od janka_88 »

Ja bi išao na S4 ali to sam samo ja, možda baš zato što ću postati vlasnik jednog primjerka idući mjesec al da ne ureknem... :D Kao što reče kolega najbolje da uživo svaki vidiš kakav utisak ostavlja na tebe i kako ti koji "leži".

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Galaxy s4, HTC One, Sony Xperia Z

Post od Mirko BGD »

videh svaki :) one mi je prelep, ali imao sam losa iskustva sa HTCom, ranije im je kamera bila znatno ispod proseka u odnosu na konkurente, a imali su i problem sa procesorom plocom... nznm dal se to sredilo
s4 mi se MNOGO svidja, odbija me jedino to sto nema radio, koji ne ne koristim puno, al vec kad dam pare hocu i radio :)
Sony mi isto nije los, doduse ovaj s kojim sam se ja igrao ima veoma bled ekran, e sda verujem da je to do podesavanja...
i ja isto najvise idem na samsung, al reko ajd da vidim mozda ima neko neki drugaciji predlog

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Galaxy s4, HTC One, Sony Xperia Z

Post od bata bogdan »

Koji god da uzmes , sigurno neces pogresiti...u principu svaki fon ima i svoje prednosti i mane...htc ,izrada je fenomenalna....sony x z izgled je extra...samsung (mada ja licno ne volim samsung) takodje extra fon...mocna masina ali...opet po izradi i i izgledu po meni najlosije izgleda na oko....sve je stvar ukusa...tako da sretno ti bilo koji god da kupis...od tebe sampg naravno zavisi sta ti treba i sta ti je bitno na fonu...
Huawei

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Galaxy s4, HTC One, Sony Xperia Z

Post od Ninolina »

Mirko BGD, i ja ti predlažem S4. :-) Sve u korist njega je vec ovde napisanom pa da ne ponavljam, a i sam kazes da ti se najviše svidja. A slažem se da su zeznuli sa tim sto nema radio, jer kako si i sam rekao, kad toliko plaćam hocu da ima SVE. :-) Takodje, razmisli da li ti je to zaista razlog da ga ne uzmes? :-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Galaxy s4, HTC One, Sony Xperia Z

Post od Mirko BGD »

stigao je
Slika

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Galaxy s4, HTC One, Sony Xperia Z

Post od Ninolina »

Mirko BGD, čestitamo! :-) Da te dugo i dobro služi...:-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Galaxy s4, HTC One, Sony Xperia Z

Post od iLuka »

A taman sam glasao sa htc :( ok, svaka cast na "ponovljenju" :)

MakiRocket
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 151
Pridružio se: Sub, 30. Mar 2013. 14:13
:: Galaxy s6

Re: Galaxy s4, HTC One, Sony Xperia Z

Post od MakiRocket »

I ja sam se dvoumio izmedju s4 i htc one i na kraju uzeo s4...neces se pokajati sto si ga uzeo, telefon je stvarno zver...verujem da je i htc, ali eto ja uzeh s4...meni je velicina ekrana presudila, nije neka velika razlika ali je ipak bila presudna :) dizajn je na strani htca, ali meni ne igra ulogu jer uvek stavim neki chese :D...
Jedan savet ako hoces da ubrzas rad na s4 pogasi u opcijama razvojnog tima sve 3 animacije, da ne pisem ceo postupak kucaj na YouTube Speed up S4 ...meni od kako sam to pogasio telefon radi jos brze (to je samo za otvaranje aplikacija)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Galaxy s4, HTC One, Sony Xperia Z

Post od Baraba »

Na telefonu sa 2GB ram i 8 jezgara, treba da se gasi nešto da se ubrza? :o Opet to samsung nije optimizovao TW :angry:

MakiRocket
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 151
Pridružio se: Sub, 30. Mar 2013. 14:13
:: Galaxy s6

Re: Galaxy s4, HTC One, Sony Xperia Z

Post od MakiRocket »

Pogledaj na YouTube pa videćeš o cemu se radi...ali telefon posle toga leti :uhuh:

EDIT:
Ja nemam od 8 jezgra nego od 4 (i9505), a i
onaj sto ima 8 ne rade mu svih 8
odjednom...isto mu rade 4 jezgra, ali po
potrebi

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Octa core verzija je očigledno promašaj u stanju kakvom jeste jer uopšte nije energetski efikasan kao što je najavljivan. Da je jači od quad core jeste, ali mislim da je na tom nivou bitnija autonomija koja je na strani qualcomm verzije...

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Galaxy s4, HTC One, Sony Xperia Z

Post od ~Arkan~ »

i9505 je mnogo bolje resenje sto se autonomije tice :)
Cak mislim da u nekim testovima 'bije' octa core verziju! :)

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Galaxy s4, HTC One, Sony Xperia Z

Post od Ceftriaxone »

Има упоредни тест I9500 vs l9505 на gsmareni.
ex ivan87

Odgovori