LG Nexus5 ili IPhone5?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
cerruti1881
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 01. Jan 2014. 22:41
:: samsung omnia

LG Nexus5 ili IPhone5?

Post od cerruti1881 »

Molim vas za pomoc. Interesuju me prednosti i mane oba modela, a najvise koji je bolji telefon, jer se dvoumim. Hvala unapred.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG Nexus5 ili IPhone5?

Post od Baraba »

Koji je kome bolji je individualna stvar. Oba će ispuniti sve kriterijume iz oba sveta adnroid i ios. Moraš ti da se rešiš android ili ios? Manji ili veći displej? Kamera i zvuk na slušalicama su na strani iP5.

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: LG Nexus5 ili IPhone5?

Post od kvaka33 »

Dobri telefoni definitivno,razlicita koncepcija
Mozda bi po meni naravno pre trebalo da bude pitanje G2 ili Iphone5 ali ok N5 je svakako vrhunski telefon
Mozda bi mogao da dopunis pitanje sta ti je bitno kod telefona i da li si za polovan ili nov,pa da onda pocne neka prica ,ovako .....
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: LG Nexus5 ili IPhone5?

Post od znemanja »

cerruti1881, Totalno dva različita telefona, dilema Android vs iOS, moraš da kažeš više informacija, šta ti je bitno na telefonu, koliki je bužet u pitanju....
Lično se ne bih ni skund dvoumio, Nexus 5 bi bio moj izbor, to je trenutno najbolje iz android sveta, ali ja preferiram android i zato iOS ne uzimam u razmatranje. Dakle reši šta ti je bitnije, koji OS preferiraš i odgovor će se sam nametnuti.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: LG Nexus5 ili IPhone5?

Post od miodrage »

Dijametralno suprotno je moje misljenje, posto mi je svejedno sta je samo da nije Android, znaci moj izbor je iPhone, ali je pitanje za koje novce. I da, ja bih isao ako je ikako moguce na 5s.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG Nexus5 ili IPhone5?

Post od Baraba »

Kada proporučujete N5 navedite kakve falinke ima N5 tj. kakav primerak može da mu zapadne.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Одг: LG Nexus5 ili IPhone5?

Post od znemanja »

^Na koje falinke mislis? na zvucnike ili na losij fokus kamere?
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: LG Nexus5 ili IPhone5?

Post od antec »

Losiji fokus kamere je popravljen koliko znam ali i dalje sveukupno ne blista (kamera).

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: LG Nexus5 ili IPhone5?

Post od Koren »

Do pre 10tak dana sam razmišljao da sa Note 2 pređem na Nexus 5 ali sam odustao zbog znatno slabije baterije i nemogućnosti da se ubaci memorijska kartica. Takođe svi komentari na stranim forumima o falinkama prvih serija nije išla u njegovu korist. Tako da me je taj telefon potpuno razočarao iako na papiru solidno izgleda.

Što se same dileme sa početka ove teme tiče, dosta ljudi ti je reklo da je potrebno da navedeš svoje prioritete jer su koncepti dosta drugačiji. Mene recimo za bilo kakvo ozbiljnije razmatranje prelaska na iPhone najviše koči ekran. Navikao sam se na veliki i sad je teško razmatrati bilo šta manje.

PozZ

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG Nexus5 ili IPhone5?

Post od Baraba »

znemanja, ima tih falinki, piše se i po našim i stranim. Vibracija i još par falinki koje mogu da se zadese, čist rulet kad kupuješ. Ne pratim jer me nije zanimo.

EDIT:
Nađoh koje su falinke Nexus 5, ima ih čak 4.
Kažu mora jedna da te zakači. 1. mrtvi pikseli, 2. screen bleed, 3. klimave dugimce, 4. vibration motor koji urla kao da ga kolju.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: LG Nexus5 ili IPhone5?

Post od znemanja »

Baraba, Koliko sam ja čitao to je sada sve ispravljeno, fokus kamere je sređen sa update-om na 4.4.2, problem sa zvučnikom je bio u prvoj seriji, sada je to sve sređeno, mrtvi pikseli i klimavo on/off dugme je takođe vezano za prvu seriju telefona i to je sada, takođe, rešeno.
Što se tiče vibration motora, za taj problem nisam čuo.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Bandicoot
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Sub, 29. Sep 2012. 12:21
:: S6 edge plus
:: S9 plus
Lokacija: Topola

Re: LG Nexus5 ili IPhone5?

Post od Bandicoot »

Moj glas ide za iphone 5, manji je i kompaktniji za koriscenje, odlicno izbalansiran, pocev od displeja pa to kamere, brzine, zvuka, kvaliteta izrade...

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG Nexus5 ili IPhone5?

Post od Baraba »

Da je iphone 5 odlucno izbalansiran jeste tačno. Nisu štedeli i nešto osakatili na uštrb necega. Sve je odlično (da ne kažem najbolje u klasi, pođite od kamere, zvuk zvona, zvuk sagovornika u toku razgovora, kvalitet zvuka na sluskama je posebna priča i među najboljima je, tastatura za kucanje, app sve rade tako da mi ni jedna još nije izbacila za sve ovo vreme korišćenja iOS itd. itd. ) i sve radi kako ocekujete od uređaja, kada vam je naj potrebniji on radi, ne zakuca. Mene smara rutuj, pa Fix za ovo, Fix za ono... i ponovo sve to nije kako očekuješ i taj kvalitet kao kod iphone bez cackanja.

Odgovori