SE D750 ZA D600

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
ikka
Banned
Postovi: 19
Pridružio se: Pet, 25. Nov 2005. 17:50

Post od ikka »

ja imam u svom posedu d600 i w800,svakog jutra sam na slatkim mukama oko toga koji od ta 2 cu nositi!!! ali posto se mojoj devojci vise svidja w800 nosim njega...nego.. moje misljenje (kao korisnika oba fona ) je da je d600 bolji od w800,video zapis je exxxtra a i 3d zvuk,a mocno je i to sto mozes da premotavas video klipove (to premotavanje mi najvise nedostaje kod w800).

Dario 13
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 17:50

Post od Dario 13 »

I sta sada ljudi velite da sam pogrijesio? Sta se niste javili kada je tema otvorena? Istina je da je zaslon na D600 veći, ali i sam mob je veći. Pa nemožeš ti na mob od 10 cm staviti ekran od pola metra. Da je D750 veći bio bi mu i ekran veći i jači zvučnici bi bili. SE je htio napraviti mali mob sa odlicnim funkcijama i to je uspio...
MALO JE PUNO!!!

Tanja
neaktivan nalog
Postovi: 342
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 16:22

Post od Tanja »

nisi pogreshio,d600 je shminka telefon-nishta vishe :wink: tv out,strashna stvar...mosh' misliti :roll: :lol:

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

1. servisiram i prodajem mobilne telefone već 5god. 8)
2. vrlo sam objektivan jer mjenjam telefon svakih 3mj :chytry:
4. u globalu k750 je odličan telefon, kao i sve što izađe iz SE fabrike, ali d600 je bolji :blinky:

Statistike nisu važne, važno je ono šta se dešava kad ga uzmeš u ruku 8)
k750 ima veoma malen displej, a interfejs je kao kod k700 to me nervira, što se ostatka ova dva modela(k750 d600) tiče nema razlike, sa tim da ja radio nikad ne koristim pa ga i zaboravljam, d600 mi naprosto djeluje zrelije, ozbiljnije, zvuk je fenomenalan, displej dovoljno velik, video je extra...

Što se tiče unutrašnjosti, svi SE telefoni su kako mi serviseri kažemo ljevani tj. štampa i većina djelova je fizički spojena, zbog toga je k750 doleko jači i može podnjeti više maltretiranja i vlage od d600, ali kad ti nešto rikne onda si jadan jer je opravka SE telefona teška i skupa. Isto tako SE telefoni vrlo loše podnose dekodiranje najbolji primjer je z1010

Brzina k750 pri otvaranju slika, animacija, videa kad ga natrpaš je nikakva, d600 se ponaša pristojno, a tv aut treba vidjeti i isprobati tek onda neko može da kaže da je glupost, garantujem da će ga i drugi proizvođači ubacivati

Kada sam rekao da ne koristim Samsung, to je zbog toga što volim monoblok telefone, nokiu i symbian, sve drugo me ne pali :wink: , uz to smatram da je telefon poslovni i modni dodatak, a Samsunzi su mi nekako ženski :unsure:

k750 naprosto ne volim, malen je neoriginalan, iako je isti kao w800 meni je narandžasti draži zbog individualnosti koju ima, bilo kako bilo sve je stvar ukusa

Nisi pogriješio što nisi uzeo d600, nema velike razlike, sem ako tražimo dlaku u jajetu :D , stvar je uglavnom koji ti se sviđa, ja d600 smatram boljim :P hahahaha

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Uh ali si objektivan!I moj brat ima radnju/servis godinama i ja sam menjao telefone ponekad i na nedelju dana ali cim ti pocinjes recenicu sa:"K750 ima veoma malen ekran i interfejs me nervira..."onda ispadas iz rasprave jer nisi NA SAMOM POCETKU ispoljio trunku objetivnosti!
A ako je ekran na K750 VEOMA MALEN :roll: onda telefoni kao 6230,6610,7210,C100,C60,S55,A50... uopste i nemaju ekran! :uhuh: U ostalo necu ni da zalazim,stvarno nije vredno jer ce onda prerasti u svadju a to ne zelim ali drugacije se ne moze voditi rasprava kad jedna strana nema argumenata!
Pozdrav 8)

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

Diskusija je zdrava pojava, gdje nema diskusije nema ni znanja :)

U svakom slučaju zar k750 nije malen, zar najveći problem 6230 nije bio displej, zar baš zbog displeja ljudi nisu kupovali k700i a ne n6230, displej je osnova svakodnevnog korištenja.

Cijena govori nešto, pa i sama specifikacija, prostim upoređivanjem vidiš da d600 ima malu prednost u odnosu na k750, nija velika ali mala mala mala prednost postoji.

čuj s55, a55 pa sad je 2006 :wink: govorimao o top modelima a ne starudijama :uhuh:

poz

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ja govorim o velicini ekrana a ne o vrsti a sve zato sto si ti napisao da ima VEOMA MALI EKRAN!!A opet to sto mislis da je TV-out toliko cudo koje ce svi jedva cekati da ubace,onda stvarno... :roll: To je jedna velika navlakusa NISTA VISE!!
A to sto je K750 mali,zasto to ne valja!?Zar nema dovoljno veliki ekran,nema dovoljno udobnu tastaturu,nema dobre funkcije zbog toga,losa mu je baterija jer je mali!?E to su argumenti na koje nisi mislio,vise si se uhvatio za izgled i taj glupi TV-out,da li ce nekom vise to koristiti ili video u stvarno VELIKOJ i upotrebljivoj rezoluciji! :roll: Vec je o tome raspravljano vise puta,nije moguce reci koji je bolji jer je stvar subjektivna,neko ce izabrati fancy izgled i TV-out kao glavne argumente,a neko elegantni izgled,memorijske koje se mnogo lakse nalaze,odlicna autonomija,odlican softver,NAJBOLJA CMOS chip kamera,niza cena za dobrih 20-ak evra... i mislim da to ipak vise znaci jer su takve stvari znacajnije ali opet ce neko doci tako da pametuje da je TV-out apsolutni hit koji pobija sve ostalo kod K750... sve ono sto ne bi trebalo da bude glavni argument za kupovinu jednog ili drugog!
Pozdrav 8)

Dario 13
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 17:50

Post od Dario 13 »

Posto je ovo "moja" tema moramo se sloziti oko necega. Oba telefona su strasna i fantasticni po funkcijama. TV izlaz je dobra i korisna stvar, ali to ne dolazi do izražaja jer ko nosi mobitel i kabel svuda sa sobom. Ta dva mobitela ne ciljaju bas na iste korisnike. D600 vise na poslovne, K750 na ljude zeljne zabave, ali i poslove ljude....
MALO JE PUNO!!!

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Post od Nikola Vapa/CA »

K-750 ima ocajan video,odlicnu kameru ali relativno mali ekran i izgled mu nije jaca strana tako da mislim da je d-600 bolja kupovina.(Licno nikad nisam voleo samsung ali mislim da su sad napravili kvalitetan telefon). Miljeh je u pravu,nervira me i velika slicnost sa k-700.

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

E pa ako cemo tako mene nervira to sto je D600 ne slican nego KOPIJA D500!!Al su vam poredjenja ljudi... i zapeli ste mali ekran pa mali a koliko monoblok telefona ima veci ekran!?Ako cete tako da uporedjujete onda je D600 igracka za S700,a oni su ista klasa,dvodelni to jest!
Vazne stvari kod odabira treba da budu:
-Funkcije (sto vise i sto boljih naravno)
-Kvalitet
-Autonomija
-Oprema
-Servis i dodatna oprema
Sve preko toga je sminka,a posto od ovih 5 tacaka K750 pobedjuje u 3 onda je malo,ne mnogo ali ipak malo bolji!To sto vas nervira ovo ili ono okacite macku o rep,i mene je nerviralo mnogo sta kod Nokie pa sam kupio 6680 jer mi je ispunjavao vecinu uslova a savrsen telefon ionako ne postoji pa...
Pozdrav 8)

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

k750 je VRH i to ce i ostati u svojoj klasi do 2mp i ljudi pomirite se sa tim jednom za svagda :P ne moze da se uporedi slajd sa monoblokom nikad jer kad vam fon slucajno ispadne iz ruke na betonu onda cete videti koliko monoblok moze da pruzi od ostalih varijanti :dry:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

U svakom slučaju kada se radi o ova dva telefona teško je ne biti subjektivan, činjenica je da su funkcijama toliko slični, izgledom toliko različiti, ciljaju na različite korisnike, što ova diskusija i pokazuje.

Sa Lomnicom se slažem u jednom, i d600 je klon d500 kao i k750 od k700, ali tako funkcioniše svijet mobilne telefonije :)

Kada bi kupio standardni ne symbian telefon uzeo bi SE s700, jer takve telefone volim, k750 je za mene malen, ali za druge je možda idealan i to poštujem, tako je za mene d600 bolji od k750, a vidim da na forumu ima još ljudi koji tako misle, ali i onih koji ne misle. :)

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

d600 nema stvari koje su krucijalne za mene i to sto ima taj tv-out i ostale gluposti koje tju koristiti jednom u mesetz dana mi nista ne znaci kada ne moze da recimo vibrira i zvoni u isto vreme... :)

I Lomnice u kojim to stavkama pobedjuje k750?
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

odavno se nismo čuli akki :)

tačno taj nedostatak Samsunga nisam računao, ali opet mi je interesantan d600, sviđa mi se iako bar ti znaš da sam SE dugo vremena obožavao kao i danas, ali taj k750 mi nikako nije sjeo ali nova P serija bi mi dobro došla :D :D :D

pozdrav :wink:

Dario 13
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 17:50

Post od Dario 13 »

miljex, zasto ti nije sjeo? Sta ti ne valja na njemu?
Inace moram da priznam da mi je krivo sto nisam mijenjao mobove jer ocito vecina veli da je Samsung bolji?!!
MALO JE PUNO!!!

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

Pazi individualna stvar, dugo sam imao k700, pa s700 tako da kada sam vidio k750 nije bilo dovoljno promjena :disgust: , dok prije d600 nisam imao mnogo iskustva sa samsunzima pa mi je on kao neko osvježenje. :) Ne postoji ni jedan tehnički detalj na k750 koji nije dobro urađen i to je činjenica, ali mislim da je d600 po pitanju displeja, zvuka i izgleda nešto bolji, ali smatram da između ova dva telefona postoji mrtva trka, samo je stvar koji se tebi više vizuelno sviđa, jer ni jedan ne odnosi apsolutnu pobjedu u bilo kom smislu.
displej - d600
baterija - k750
kamera - k750
video- d600
zvuk - d600
radio - k750
mp3 player - podjednako
izdržljivost - podjednako, možda je malo jači k750 jer je monoblok
materijal izrade- d600 jer je lagano gumiran što je ugodno za ruku
cijena - k750 je jeftiniji što mu je plus

mrtva trka, ali k750 možda nile lošiji, ali ni bolji sigurno 8)
mogućnost da si se zeznuo ako jedan nisi zamjenio drugim je samo jedno pitanje: Koji više voliš da vidiš u ruci,a nikako koji je bolji

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Funkcije - Tu su negde,ako ce da se gleda bolji video,da kazemo da K750 tu gubi,
Kvalitet - Opet su maltene izjednaceni,neka bude da je Samsung u maloj prednosti ali maloj,cisto onako,
Autonomija - K750 wins
Oprema - Uz D600 se ako se ne varam ne dobija memorijska,a skuplji je 20 evra,dovoljno za pobedu K750,
Servis i dodatna oprema - Sta mislite da li je lakse naci i zameniti recimo... masku na D600 ili K750,ili je lakse naci memorijsku za K750 ili D600?K750 wins again and wins the fight 3:2 a jos su i ove dve stavke za dlaku na strani D600!
Pozdrav 8)

Dario 13
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 17:50

Post od Dario 13 »

Da, ali meni video nije od neke presudne vaznosti, nego me zanima u kojem formatu snima D600. Ja mislim da su fotke na K750 bolje. Ali opet mi je vazan display i zvucnici koji su bolji kod Samsunga. Autonomija mi nije vazna jer ga i onako punim svaku vecer...
Ako budem ponovno u mugućnosti da mijenjam mobove, ja cu ipak uzeti D600....
MALO JE PUNO!!!

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

miljex napisao:Što se tiče unutrašnjosti, svi SE telefoni su kako mi serviseri kažemo ljevani tj. štampa i većina djelova je fizički spojena, zbog toga je k750 doleko jači i može podnjeti više maltretiranja i vlage od d600, ali kad ti nešto rikne onda si jadan jer je opravka SE telefona teška i skupa.
Od toliko silnih servisera neko bi trebalo zna da k750i jako loshe podnosi vlagu tj. jako mu chesto riknjava tastatura od vlage i ima jako,jako puno reklamacija ali kad ga odnesete u servis i kad ga poprave i adekvatno "izoluju" posle toga necete imati problema sa tim... ;)


Shto se tiche D600 jeste klon od D500 ali kad ih uzmesh ne liche jedan na drugo,D600 je veci,shiri,od drugachije plastike i ostavlja skroz drugachiji utisak,u svakom sluchaju D500 mi je lepshi...

P.S. Pozdrav Miljex,dugo te neshto nije bilo,lepo je shto si se ponovo vratio... ;)

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Lomnica_city napisao:Funkcije - Tu su negde,ako ce da se gleda bolji video,da kazemo da K750 tu gubi,
Kvalitet - Opet su maltene izjednaceni,neka bude da je Samsung u maloj prednosti ali maloj,cisto onako,
Autonomija - K750 wins
Oprema - Uz D600 se ako se ne varam ne dobija memorijska,a skuplji je 20 evra,dovoljno za pobedu K750,
Servis i dodatna oprema - Sta mislite da li je lakse naci i zameniti recimo... masku na D600 ili K750,ili je lakse naci memorijsku za K750 ili D600?K750 wins again and wins the fight 3:2 a jos su i ove dve stavke za dlaku na strani D600!
Pozdrav 8)
Aj sad ja:
F--je: ubedljivo na strani k750, zbog nedostatka elementarnih stvari na d600, jednu sam vetj rekao, sledetja je nedostatak sound profiles-a... ima jos, svaki post po jedna... :D
Kvalitet: poprilicno boljeg kvaliteta izrade je d600
Servis i dodatna oprema: tu se slazem, s tim sto se kada se uzima u obzir broj reklamacija mora uzeti i masovnost nekog modela na trzistu...
Oprema i cena: k750
Autonomija: k750

Dakle, po Lomnicinom "testu" 4:1 za k750....

Ja sam se bas bio nalozio na d600 ali kada sam video da nema neke elementarne stvari koje su meni nezamenljive odustao sam od kupovine ( izmedju ostalog i popste je imao uticaja na tu odluq :) )... Kome ti nedostaci ne smetaju onda je d600 mnogo bolji izbor od k750, po meni i lepo kaze Miljex uzmi onaj koji ti se vise svidja... ;)
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Odgovori