Koji tablet kupiti?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Odgovori
Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Koji tablet kupiti?

Post od Joxy »

Ti Atom procesori u tabletima su odlični, posebno ove najnovije generacije (quad core + hyper threading).

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Koji tablet kupiti?

Post od hibiskus »

Ima neki update za bios za toshibu, ali taj izloženi je verovatno stariji model zato što je moj tab već bio sa instaliranim zadnjim biosom.
Metro UI? Kome to još treba kad je jedan klik daleko od desktopa :wink: .
Što se tastature tiče, mislim da je isplatljivija varijanta wifi combo miš + tastatura, ali bi ti u toj varijanti trebao i usb otg kablić za dongle.
Koliko je dobar ovaj novi atom, do sada nisam instalirao igru a da nije mogla da se igra normalno(uz minimum detalja doduše) , WoT, wow, archeage, dota2 itd.
Jedini je problem što ko hoće ozbiljnije tab da koristi mora da dokupi i eksterni hard jbg, vrlo brzo se ostane bez prostora

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Koji tablet kupiti?

Post od Adams »

Hmm, ja sam nesto skeptican prema Atom procesorima, ali vidim sa su izgleda losi dani iza njih. :)
Wireless tastatura sa onim malim usbom koji se stavlja u ulaz? Zbog cega je to bolja varijanta od BT konekcije?
Nokia Lumia 1520

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Koji tablet kupiti?

Post od hibiskus »

zato sto za duplo manje pare dobijes i misa i tastaturu :). Jedino ako hoces da ides na neku od onih manjih tastatura onda idi na BT varijantu, ako ce cale da je nosi stalno sa sobom :)
evo moje tastature, neka stara bt nokijina, za kucanje je ok al ume da baguje u igrama
Slika
Slika

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Koji tablet kupiti?

Post od Adams »

hibiskus, Jaaaaaaoj, secam se te tastature, fazon jos kad je izasla cini mi se Nokia N70? :D Mnogo dobra fora sa tim preklapanjem.
Izvini, a kako se za duplo manje para dobija i tastatura i pacov? Nesto mi nije jasan taj koncept? :)

Caletu treba bukvalno samo da ispunjava excel dokumenta kad prelazi iz farme u farmu, a lakse bi mu bilo ovako, nego da svuda nosi laptop, jer je tezak a u nekim delovima ima i prasine ili da zapisuje na papir pa da prepisuje u komp kasnije. S obzirom da ovakvi uredjaji ne kostaju vise 1000+ evra ovo mu dodje kao dobra varijanta. :)
Nokia Lumia 1520

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Koji tablet kupiti?

Post od miodrage »

Adams, a sto ne pogledas Asus TransformerBook T100 koji i ma imam, ima i tastaturu i trackpad, kosta 40k, dobijes sa njim full win, full Office, 10" (ne mora da se coravis na 8), i ultra je prenosiv svuda, veruj mi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Koji tablet kupiti?

Post od Adams »

miodrage, pa pazi, ranije sam imao onaj kombo 808PW i iPad2, i ipak mi se 10" pokazalo kao ne bas prenosivo svuda koliko bih hteo, a ovih 8" mi ipak deluju ok pa me kopka da probam tu varijantu. :)
Cuo sam se drugom sto je u USA na W&T i moze da mi nabavi Dell Venue 8 Pro za nekih 190e sto mi deluje skroz ok s obzirom da su iste karakteristike kao kod Toshibe, Lenova i Asusa a kod nas nema da se nabavi. Usput je i tanji a i izgleda mi i lepse. :)
Nokia Lumia 1520

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Koji tablet kupiti?

Post od Coni »

Ljudi ne znam u kojoj temi bih pitao... Juce uzeh Acer Iconia One 7. Performanse su odlične ali zadnja strana mnogo "žvaće". Na izloženom modelu nije bilo tako. Šta mislite, imam li osnova da ga reklamiram i tražim zamenu? Bas se oseća pod prstima, iritira.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Koji tablet kupiti?

Post od miodrage »

Ako je proslo manje od 24h od dana kupovine, i kao kupac si otkrio falinku, imas prava na zamenu uredjaja, ili povrat novca. U slucaju vikenda, moras da se javis u ponedeljak na mesto prodaje.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Koji tablet kupiti?

Post od Coni »

I ja sam tako mislio. Bila je subota, idem odmah u ponedeljak. Hvala WP kolega!

Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Re: Koji tablet kupiti?

Post od Malone »

Zar nije rok za vracanje robe 2 nedelje? Tako su mi rekli u comtrad-u pre 3 godine.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Koji tablet kupiti?

Post od miodrage »

Malone, trebalo bi da je 3 meseca, ali, najsigurnije je sutradan, onda ne sme da bude nikakvih problema.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Koji tablet kupiti?

Post od Coni »

Danas zamenio, uvazili mi reklamaciju. Bio je i beli model, probali smo ga i ne krcka. Samo zato su mi uvazili. Dodao sam jednu crvenu i uzeo Lenovo A7-40.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Koji tablet kupiti?

Post od acamatic »

Coni, koji si tacno problem imao oko tableta i sta je to "krckalo" ?

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Koji tablet kupiti?

Post od Coni »

Zadnja strana ( koja se ne skida ) se ugibala kad ga drzim. I culo se skripanje. Da se zadnja strana skida kao kod telefona pa i da ubacim karton neki da se ne ugiba...

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji tablet kupiti?

Post od djoxie »

dugo sam se lomio sta da uzmem kao sledeci tablet. isprobao sam ipad, koji mi je odlican ali me zatvorenost i zavisnost od itunesa smarala, a nije mi se radio jailbreak. usput sam i nekoliko galaxy tabova imao, onaj prvi p1000, pa tab plus p6200. onda sam se naterao da neko vreme koristim neki budget tablet i izbor je pao na cuveni asusov hd7. koristio sam ga gotovo godinu dana, i ispostavio se kao odlican izbor, samo sto mi je sada potrebna 3g podrska i doslo je vreme da se i hd7 zameni.

dugo sam bagao izmedju win i android platforma i na kraju izabrao ipak android, tj galaxy tab s 8.4 lte. malo je reci da sam prezadovoljan. onaj ekran, dizajn, izrada. stvarno je trenutno top ponuda, bar po mom misljenju, verovatno dok ne dodju nove apple masine. moja preporuka
::luv phonez::

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Koji tablet kupiti?

Post od bata bogdan »

Svaka čast za izbor...
Huawei

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji tablet kupiti?

Post od djoxie »

hvala ;) desetak dana je kod mene, ovih dana cu pokrenuti temu u samsung podforumu i mali review odraditi
::luv phonez::

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Re: Koji tablet kupiti?

Post od mezzano »

Kupio bih neki tablet do 12.000 dinara. Vidim da Samsung Galaxy Tab 3 Lite košta otprilike toliko? O kakvom je uređaju reč? Nadam se da je bolji od kineskih marki tipa Blueberry, Nextbook...
Imate li neki drugi predlog?

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Koji tablet kupiti?

Post od El Laki »

Ne znam mnogo o tabletima na tržištu, samo iz dosta pouzdanog izvora znam da Comtrade na Tesla tabletu ima nulti profit. Dakle prodajna cena je ista kao cena proizvodnje. Nekom logikom, ako svi drugi imaju kakav takav profit, Tesla ima najbolji odnos cene i onoga što za te pare dobijaš. Mislim da je ta cena otprilike.

Odgovori