Bolja kamera na Soni m2 ili Alkatel mini2

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Bolja kamera na Soni m2 ili Alkatel mini2

Post od majkon80 »

Pitanje je jasno,treba da mi istekne ugovor a posto imam dosta telefona,uzeo bih za dinar telefon i broj,interesuje me vase iskustvo u vezi ova dva telefona,koji ima bolju kameru.Mreza Telenor,paket prenesi XL ako imate bolji predlog recite.Hvala

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Bolja kamera na Soni m2 ili Alkatel mini2

Post od El Laki »

Video sam samo slike sa M2, i iskreno, teško da Alcatel može bolje od onoga. Ne znam, nikad nisam gledao uživo Alcatel

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Bolja kamera na Soni m2 ili Alkatel mini2

Post od majkon80 »

Pa kao bila je prica za m2 da pravi lose slike,ja ono sto sam video na gsm areni,uopste nije lose niti zrnasto,e sad mozda oni od 30 slika izdvoje 5 najboljih pa to okace,zaista ne znam

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Bolja kamera na Soni m2 ili Alkatel mini2

Post od El Laki »

Za tu cenu nije to toliko loše, ali po mom mišljenju Alcatel ni od toga ne može bolje.

zokowmali
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pon, 04. Feb 2008. 01:17

Re: Bolja kamera na Soni m2 ili Alkatel mini2

Post od zokowmali »

Ovo pisem iz iskustva,imao sam 6030X od kako se pojavio,a neko vreme sam koristio i Idol mini 2 i mesec dana nosio M2.
Kako cesto blejim po moto skupovima i praktikujem vikend voznje(kako vreme i posao dozvole),pa tako i koristim telefon kao foto aparat,za tu namenu dajem blagu prednost m2. Idol 6030X i Idol mini 2,kao i Idol 2 imaju apsolutno istu kameru,na suncu i dnevnom svetlu slike su sasvim pristojne,ali cim zadjes u hlad ili slabije osvetljenje,e tu krece razocarenje...Slika zrnasta,ako se blic koristi,dobijes onaj "burn in" efekat,boje isprane,prilicno lose,kamera je dobra samo za fb i instagram i povremenu fotku pri dobrom osvetljenju.
M2 sam koristio pre njegovog update na kitkat,slike po danu odlicne,ali pri losijem osvetljenju su cak i gore nego one na alcatelu,cak u rangu starijih alcatela...cuo sam i video kako slike izgledaju posle tog kitkat update-a,po danu su i dalje dobre ali su sada mnooogo bolje i po mraku! Plus ima dugme posveceno za kameru da uzivanje bude jos lepse :) sada su na nivou Xperie Arc/s,sto je sasvim ok...
Ipak,ako ti je kamera najbitnija,bolje pogledaj i Lg L80 i Huawei G630,prave veoma dobre fotografije.
A ako ti kamera nije toliko bitna,osim za fb i instagram,onda definitivno M2.
Poslednja izmena od zokowmali u Sub, 04. Okt 2014. 17:32, izmenjeno 1 put ukupno.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Bolja kamera na Soni m2 ili Alkatel mini2

Post od El Laki »

Mogu da potvrdim da G300 pravi sasvim pristojne slike za svoju cenu. I generalno je ok telefon, služio me je godinu i po dana jako fino.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Bolja kamera na Soni m2 ili Alkatel mini2

Post od Sale_M »

Bolja je kamera na M2,cak.sta vise slike sa M2 su vrlo dobre od kada je telefon dobio apdejt na Kit Kat. ;)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

zokowmali
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pon, 04. Feb 2008. 01:17

Re: Bolja kamera na Soni m2 ili Alkatel mini2

Post od zokowmali »

Moja greska,to stoji za g300 ali sam mislio na G630 :) ispravljeno u prethodnom postu...
Takodje mislim da je M2 bolje resenje ako se dvoumis izmedju ta dva...

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Bolja kamera na Soni m2 ili Alkatel mini2

Post od majkon80 »

zokowmali nekako ne znam sto,ali mi je tesko da prihvatim da j g630 i lg80 bolji izbor od m2 sto se tice kamere,citao sam test ovde g630 nisu se bas najbolje izjasnili o toj kameri

zokowmali
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pon, 04. Feb 2008. 01:17

Re: Bolja kamera na Soni m2 ili Alkatel mini2

Post od zokowmali »

Pazi, ja sam ti napisao iz iskustva jer sam koristio te telefone i na svakom sam koristio kameru,kao sto rekoh,dajem prednost m2 i telefon je i vise nego dobar,kamera je sasvim ok,ali ne ocekuj cuda...
Samo sam naveo kao dodatni izbor G630 i L80...ali definitivno smatram da je na L80 bolja kamera u nocnim uslovima... Samo nece mi nikako biti jasan Sony,ima extra hardver za kameru,exmor senzor u njemu,a ovako ga ubiju softverski sto se kvaliteta slike tice...
ne blatim M2,i meni za neki dan istice ugovor, i razmisljam se o Alcatel Idol 2(po meni best buy za 1 dinar :)))) ),Core2... I vrv cu uzeti opet M2..ali o tome u novoj temi :)

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Bolja kamera na Soni m2 ili Alkatel mini2

Post od majkon80 »

Evo vidim pojavio se neki LG L Fino,ima li ko informaciju neku o njemu,kako radi sve i kakva mu je kamera?

zokowmali
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pon, 04. Feb 2008. 01:17

Re: Bolja kamera na Soni m2 ili Alkatel mini2

Post od zokowmali »

Po meni, Lg Fino ti je L70,samo sa quad core procesorom :),sto uopste nije losa stvar,cak i l70 ima sasvim dobru kameru...ja sam ipak uzeo M2 i sa kitkatom tel razbija...

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Bolja kamera na Soni m2 ili Alkatel mini2

Post od majkon80 »

Ajde molim te,ako ti nije tesko okaci u podforumu kafic pa tema za slike,par primera sa m2 cisto da vidim,moguce da cu njega uzeti

zokowmali
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pon, 04. Feb 2008. 01:17

Re: Bolja kamera na Soni m2 ili Alkatel mini2

Post od zokowmali »

Da ne bi spamovao tamo nepotrebno temu,evo par komada uslikane onako nehotice...Xperia M2 posle updatea,zadnja je u mrklom mraku...

Slika
Slika
Slika
Slika

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Bolja kamera na Soni m2 ili Alkatel mini2

Post od Sale_M »

Sasvim dobra kamera na M2.Jesi slikao u superauto modu ?
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Bolja kamera na Soni m2 ili Alkatel mini2

Post od majkon80 »

Upravo sam poskidao,sad cu da prostudiram detaljno,hvala puno.Nadam se da ce ga biti u prodaji do 5 novembra,tada tacno mogu da uzmem

zokowmali
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pon, 04. Feb 2008. 01:17

Re: Bolja kamera na Soni m2 ili Alkatel mini2

Post od zokowmali »

Sale_M, sve full auto, "point & shoot" varijanta...ma da za prvu nisam siguran da li je pre ili posle update-a na kitkat...ostale su sa kitkatom,i naravno napominjem na zadnju,mrkli mrak,bez trunke svetlosti..cisto da se vidi kako to izgleda

Odgovori