Nokia6111 vs SE550i, ista cena

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Nokia6111 vs SE550i, ista cena

Post od Vlada Zem »

Skupio sam novce i tenutno sam stalno na netu u potrazi za novim telefonom, sad imam 6101. Posle duuugo traganja kjiga se svela na 1 od ova 2. Nokia je smekerica a SE tehnicki jaci, rovovska borba.

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Pa ja sam uvek za tehnicki jaceg :P :P a i vise volim SE ali to je moje subjektivno misljenje :oops: :oops:
and justice for all...

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »

SE W550i je mnogo bolji , ima bolji displej , bolju kameru , mnoogo vise memorije , cak 233mb , ima stereo zvucnike (bolji i jaci zvuk) , i sve u svemu mnogo je bolji od 6111

http://www.mobilnisvet.com/compare.php?a=773&b=823&c=

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

Zaboravi na 6111, definitivno w550 :), pravi music phone, kao sto je rekao del boy, u svemu je bolji od 6111.

poz 8)
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Sad sam izdeprimiran, niko za nokiju. Do sada sam koristio samo tu firmu, osim kratko SE700i koji mi je bio ono, malo komplikovan i nedorecen. Ovaj 550i je tehnicki cudo, the best, ipak malo cudno izgleda, svi ti dugmici, cemu kad sve mozes da podesis na precice, pazi kako to Nokija radi. Jos sad ova fora sa aktivnim ekranom na novim S40, sta ces bolje. Jel ona dva mala dugmeta na vrhu SEW550i sluze jos za nesto osim za igrice i da li ga je moguce otvoriti jednom rukom? :?
Poslednja izmena od Vlada Zem u Pon, 22. Maj 2006. 21:30, izmenjeno 1 put ukupno.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Aj sad kad sam krenuo sa pitanjima, da li se snimljene fotke (i video) gledaju preko celog ekrana ili su secene na manji format? Cuje li se iole bass (ono kao duboki tonovi) na tim malim zvucnicima (sta ce mu 3 komada)? :blinky: :blinky: :blinky:
Poslednja izmena od Vlada Zem u Pon, 22. Maj 2006. 21:33, izmenjeno 1 put ukupno.

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

ocigledno se lozis na nokiju pa i ova tema malo gubi na originalnosti jer te niko ovde istinski nece ubediti da je w550 bolji sto i stvarno jeste jer nisu svi losi komentari i koliko samo testova uradjeno za 6111 bili bez razloga :wink: fontel je ofucano napravljen ako bi se uporedio sa w550 a kamo li sa drugim :wink:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Pa naravno da se lozim na Nokiju koja u poslednje vreme polako gubi trku za SE pa se sad malo dvoumim (nisam bas Alnokia fanatik). Ne treba niko da me ubedjuje nego da mi da savete tipa ovo jeste ovo nije dobro, ko zna nesto vise ili jos bolje k o g a i m a! (mislim, direktne informacije, sta sad treba da kupujem casopise u nedogled, a i ovi sto prave clanke uglavnom prevedu nesto sa zvanicnih sajtova ili daju neke cepuljske komentare). Ja sam za lose stvari oko nokije 6111 saznao sa nekih stranih sajtova, ljudi pricaju kao iz prve ruke ali misljenja su toliko oprecna da ja kad sam tu nokiu u radnji uzeo u ruke bojao sam se da je ne skrsim kao paucinu, a ono telefon deluje o.k. ali to je pvi pogled, 30 sekundi. Sad, treba da puknem 220e za nesto o cemu nemam pojma, a stidim se da pitam. Ti tu nokiu verovatno imas cim kazes da je ofucano napravljen, ili sta (jel na prodaju)? Ja imam Nokiu 6101, i znam je u dusu, da je ima na forumu pljusnuo bih sve sto nekom treba da zna. Svega ovoga ne bi bilo da Perica nekim slucajem zivi na zapadu, pa udje u radnju, daju mu telefon, on se malo zeza, pa hoce kupi-nece kupi. Ovde u prodavnici kad ti daju fon da pipnes, odmah gazda staje na vrata da ne zapalis. E zato su ovakva mesta super, ja sam za 2 dana saznao vise nego za 2 godine buljenja u casopise. A znanje je imanje.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

E nesto sam zaboravio, uh odpadose prsti. Ja sad moram ozbiljno da te shvatim, sta znaci ono "a kamoli sa drugim", je li i 550i ofucano napravljen i u odnosu na sta, ja ne znam? :wink:

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/671/ ... sson/K750i

a sto ne bi bacio pogled na ovaj model,mnogo bolja kamera od gore pomenutih,mem. krtica, mp3 minimalna razlika. Definitivno mnogo vise nudi za istu lowu.
Ako ti se ne svidja iz nekog razloga definitivno w550.

pozdrav

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

hteo sam taj 6111 da kupim devojci jos pre 5meseci ali je ipak razum pobedio procitavsi toliko testova i uzeo sam joj SE K750 i to je prava stvar 8) a kasnije sam bio u mogucnosti da kod druga vidim i malo 'ceprkam' po meniju 6111 i sta reci...fontel je ok ali daleko od onoga so bi trebalo da nudi bar na prvi pogled :uhuh: od izrade i onog slajda koji se ofuca posle par meseci koriscenja do blokiranja i samoresetovanja bar par puta dnevno i to bez razloga :uhuh: neverovatno,lik se jedva otarasio ali ne mora znaciti da su svi takvi...mozda naletis na bolji ali ipak kod w550 toga nema jer se niko nije zalio sa istim.

ps:ja licno taj 6111 ne bih setao ni da je jedini model na svetu!!!
ne lozim se na obicne spravice :wink:

pozz vlado zem i pamet u glavu kad pupujes fon 8)
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »

Vlada Zem napisao: Cuje li se iole bas na tim malim zvucnicima (sta ce mu 3 komada)? :blinky: :blinky: :blinky:
zvucnici uopste nisu mali , kada se gleda koliki su na ostalim mobitelima , a da se cuje , cuje se , w550i ima najjaci zvuk od svih telefona , a naravno i kvalitetan 8) ;) :) :D :lol:

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Hvala fain2daniel, ne mogu da verujem da mogu da dozvole sebi tako nesto. Telefon mi se bas bas svideo iako je preskup za ono sto se nudi today, al' ajde, meni je to dovoljno - ali ako je takav padavicar... Ovo je OK, super informacija, iz prve ruke, videcu jos samo da nije problem u tim prvim softverima (ili da prodje jos godinu dana pa da vidimo kakav mu je slajder, ha-ha) inace za te pare uzimam 550i, smrc, bas mi je gotivan (ne zbog setnje kroz grad, ja sam sa sela).

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Zeznuta tema, posto, verovatno, jos nema 6111 u Srba, a i 550i je retkost. :unsure: :unsure: :unsure:

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Pozdrav 6630app, hvala za K750i (bio je kod mene 2 dana na pozajmici, tehnicko savrsenstvo), ali sam se navukao nesto na slajdere, pre nisam bio, ali sad ovi novi Nokia i SE, zarazen sam. :D :) :D

frca
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Čet, 18. Maj 2006. 19:49

Post od frca »

Ja sam se dugo dvoumila izmedju k750i i w550i,i najzad sam se odlucila za w 550i i fenomenalan je.Zvuk mu je da ne poverujes.Svima vi ga preporucila

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »

Vlada Zem napisao:Zeznuta tema, posto, verovatno, jos nema 6111 u Srba, a i 550i je retkost. :unsure: :unsure: :unsure:
na vrhu stranice imas firme gdje mozes kupiti w550i
http://www.mobilnisvet.com/mobilni/823/ ... sson/W550i
na vrhu stranice imas firme gdje mozes kupiti 6111
http://www.mobilnisvet.com/mobilni/773/Nokia/6111

a koliko vidim u mnogo firmi se imaju kupiti ovi telefoni , znaci uopste nisu rijetkost 8) ;) :D
ja ti jos jednom preporucujem w550 , ili ukoliko ti je potreban operativni sistem tj. da na tel stavljas programe i sl. onda pogledaj i 6630 8) ;) :D

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Ma ima se kupiti, ali nema (dovoljno) ljudi koji su ga kupili posto niko ne javlja oko tih problema na softveru 6111 (cast retkima, pozdrav fain2daniel). Operativni sistemi mi nisu uopste bitni, cak ni MP3 memorija (mozak mi se vise umorio od pisi-brisi-memorisi) sad mi je najbitnije kod kupovine novog telefona zvuk u usima, posebno na FM-u, zato mi je i borba oko ova 2 modela. A i nekako mi je povezano uopste, Nokia vs SE, najtelefoni. :D :D :D

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »

pa ukoliko ti je najbitniji zvuk u usima onda definitivno uzmi w550i , jer se sigurno neces pokajati ako ga uzmes 8) :wink: :D

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

covek ne trazi savete...dajte mu detalje korisnika jer ce jedino tako odluciti... :wink: iako su mu svi predlozili w550 covek je sumnjicav po prirodi i to je u redu :wink:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

Odgovori