LG g2 ili nesto drugo?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Exreey
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Pon, 15. Jul 2013. 12:43
:: LG g2 vs980

LG g2 ili nesto drugo?

Post od Exreey »

Pozdrav, zelim da kupim neki telefon malo bolji sa dobrom kamerom i finom podrskom na XDA. Razmisljam se o kupovini lg g2 uzeo bi polovan jer za nov nemam dovoljno $$. Budzet mi je MAX 200e
e sad moje pitanje je da li je bolje da uzmem telefon koji je izasao na trsiste poprilicno odavno(lg g2) ili da uzmem neki novi telefon do 200e? i koje su sanse da dobije lg g2 android M verziju nebitno da li bio official update ili neki custom rom?
Hvala

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG g2 ili nesto drugo?

Post od El Laki »

Novo za 200e sa dobrom kamerom ne postoji. Što se tiče podrške, a novo do 200e, mislim da je S3 apsolutni šampion. Ako u obzir dolaze i polovnjaci, onda G2 ili S4. S obzirom kakva je kamera na G2 uz Fix, za mene dileme nema. Takođe, G2 meni lično ima bolji dizajn i radi nešto fluidnije. Bez obzira kad je izašao, G2 ima odličnu xda podršku tako da se usuđujem da kažem da će dobiti neke verzije M , sad da li zvanične ili kuvane... Rekao bih teško zvanične ali videćemo.

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: LG g2 ili nesto drugo?

Post od Ledjo »

Od novih jedino S3 neo, mozda lumia 640 ili ako ti se posreci 830. M verovatno nece dobiti od Lga, bice custom romova sigurno, samo je pitanje kako ce raditi ako ne postoji oficijelno kernel. Lepi primerci g2 sa garancijom mogu da se nadju za 200e. Ja imam g2 i uzeo bih ga opet, sto se mene tice, sa njim sam miran jos dugo dugo. Sta ima veze sto je stariji model, kad se odlicno nosi sa novijim generacijama, kao i bilo koji iz te generacije s4, htc one, z1, nexus 5. Mozda i neki polovan od njih ako izleti u dobrom stanju sa garancijom

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG g2 ili nesto drugo?

Post od El Laki »

Slažem se. Ali mislim da G2 ipak prednjači po pitanju podrške. I to žestoko. Ne znam da li grešim , ali mislim da je među top 5 modela po tom pitanju.

Exreey
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Pon, 15. Jul 2013. 12:43
:: LG g2 vs980

Re: LG g2 ili nesto drugo?

Post od Exreey »

najverovatnije bice G2 samo jos da nagovorim ove moje da i polovno moze da bude dobro.
Najvise sam se boja na g2 sto je malo stariji model pa mozda ne bude imao malo duzu podrsku.
Koliko ima slobodno memoriju verzija od 16gb? verzija od 32gb je malo skuplja :/

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: LG g2 ili nesto drugo?

Post od Ledjo »

Model od 16gb ima nesto manje od 10.5gb, a model od 32 kako sam video na internetu nesto vise od 24gb

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: LG g2 ili nesto drugo?

Post od znemanja »

Nov za 200 evra može S3, polovan G2, S4. Ako se odlučiš za G2, obavezno ubaci fix za kameru kako bi izvukao maksimalni kvalitet. U G2 verziji od 16GB, korisniku je na raspolaganju oko 11GB.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG g2 ili nesto drugo?

Post od El Laki »

Nećeš pogrešiti. Čak bez problema možeš naći i povoljnije.

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: LG g2 ili nesto drugo?

Post od bestboy »

32 gb obavezno.
Слобода или смрт

Exreey
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Pon, 15. Jul 2013. 12:43
:: LG g2 vs980

Re: LG g2 ili nesto drugo?

Post od Exreey »

Pozdrav, javljam se samo da se pohvalim da sam kupio g2 4g verziju sa 32gb. Telefon je nenormalno dobar. Kupio sam polovan, tackicu ogrebotine nema na sebi, a kostao me 190e
Sad nzm da li sam se zajebo(najverovatnije jesam) jer je telefon verizon pa vidim,na xda za verizon ima posebni romovi i,na osnovu toga sam zakljucio da najverovatnije ne mogu da ubacim neki custom rom sto je za obicnu verziju, sad nzm da li sam upravu?
takodje tel. mi je na verziji 4.4.2, a u setings kada idem update pojavi mi gresku da ne moze da skine fajlove za update, kako da resim ovaj peoblem? hocu da ga apdejtujem na LP. Hvala :)

p.s Sta je uopste to verizon? :D

stejer
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 160
Pridružio se: Uto, 18. Jun 2013. 00:11
:: //

Re: LG g2 ili nesto drugo?

Post od stejer »

Američki operater.

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: LG g2 ili nesto drugo?

Post od staff »

Da ne otvaram novu temu. Uhvatile me neke bubice da menjam g2 za iphone 5c s tim sto bih morao da doplatim za nov iz mts oko 50€. Nemam problema sa telefonom ali eto probao bih ios a 5c mi deluje kao najbolja kupovina. Ip6 mi je preskup. 5s mislim da je isto mnogo skup narocito jer je 2god star model.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: LG g2 ili nesto drugo?

Post od Azimuth »

staff, iz prve ruke, razlika izmedju 5S i 5C je nebo i zemlja. Daleko od toga da 5C lose radi, ali ni izbliza kako radi 5S.
O 5C mogu reci da je to mali telefon, da ne odaje premium utisak kada je u ruci iako je sve savrseno spakovano. Radi lepo, ali nikako ne uzimaj ni u obzir verziju od 8GB, od toga ce ti biti na raspolaganju 5GB koje ces popuniti u roku od odmah. Displej je klasika dobar, vidljivost na direktnom suncu odlicna, baterija mu je mana i ume da se ugreje pri forsiranju. Sve ostalo fercera vise nego solidno. Podrsku znaj da ce imati jos sigurno 2 godine.
Pretpostavljam da si nasao za ~250e, moj predlog ti je da pogledas polovan, ali u mint stanju, 5S. Vredi dodati jos 50e za njega. Sta dobijas njime? Bolju autonomiju, premium osecaj u ruci, daleko bolju izradu, bolji prikaz na ekranu, bolju kameru, duplo brzi rad u svakodnevnim uslovima, ne greje se ni upola koliko se greje 5C, godinu dana duzu podsku i 16GB (umesto 8GB kod 5C).

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: LG g2 ili nesto drugo?

Post od filip11314 »

Ja ne bih mogao da pređem sa G2 na neki fon sa manjim ekranom. Evo kad sam danas upoređivao moju L735 i G2 (a razlika je samo pola inča) ekran na L735 mi je nekako bio premali. Ne mogu da zamislim kakav bi to šok bio kada bih prešao na iphone 5c/5s. :D Ali opet, svi smo mi različiti. :) Moj glas ide za 5s belo-sive ili belo-zlatne boje. Crnu ne preporučujem zbog brzog skidanja boje.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: LG g2 ili nesto drugo?

Post od Azimuth »

Ja sam sa Note 3 presao na 5S, vrlo malo vremena mi je trebalo da se priviknem na dijagonalu.
Sto se boje tice, 5S nema problem sa tim, ne ljusti se, ne guli se ili sta vec. To je bio problem na iP5 i to samo na prvoj seriji.
Sto se boje tice, to je prilicno subjektivna kategorija, ali ono sto mogu reci jeste da beli definitivno nije za mene.

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: LG g2 ili nesto drugo?

Post od staff »

Znaci 5c otpada a bas sam se za njega zagrejao jer bih uzeo nov. Jeste mali ekran, cackao sam ga malo u telenoru i cudan mi je u odnosu na g2. Sto se tice 5s razmislicu. Nekako mi je mnogo da dam oko 350 iz mts za polovan telefon koji je izasao pre 2god.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: LG g2 ili nesto drugo?

Post od znemanja »

Isplati se dodati još koji evro za 5s, u suprotnom, ako ne želiš da dodaješ još novca, bolje ostani na G2.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: LG g2 ili nesto drugo?

Post od Azimuth »

Imao sam G2 i mogu reci da 5C radi i lepse i brze. Mislim pre svega na fluidnost, prelaz iz i u aplikacije. Sa druge strane, taj isti 5C radi osetno "losije" u odnosi na 5S. O 6 da ne pricamo.
E sad, ako vec imas zelju da pronas iOS, onda ga probaj na ozbiljno telefonu. Na 5C ja ne bih isao da sam na tvom mestu. On nije vredan menjanja G2.
Pretpostavljam da za G2 mozes izvuci oko 200, za 300 imas 5S u mint stanju, a to je samo 50€ vise od novog 5C koji je u svemu slabiji od 5S a i ima mizerno malo memorije.

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: LG g2 ili nesto drugo?

Post od staff »

Ok. Hvala na savetu. 5c je otpao. Videcu sta cu da radim. Mozda me i prodju bubice sad kad treba vise da doplatim. :D

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: LG g2 ili nesto drugo?

Post od filip11314 »

Azimuth napisao:Sto se boje tice, 5S nema problem sa tim, ne ljusti se, ne guli se ili sta vec. To je bio problem na iP5 i to samo na prvoj seriji.
Sto se boje tice, to je prilicno subjektivna kategorija, ali ono sto mogu reci jeste da beli definitivno nije za mene.
U pravu si, malo sam surfovao i video da 5s nema taj problem sa bojom. Ono na 5 je baš bilo loše. Ma ja sam više za beli, manje se vide i otisci i ogrebotine, zato sam i kupio beli G2 :D

staff bolje razmisli još malo, nego da se posle pokaješ ako ti ne odgovara. :)
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

Odgovori